Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή οι περισσότεροι έχουν και Gmail. Απλά μαθηματικά είναι

Μπράβο, το βρήκες....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο, το βρήκες....

 

Ε ναι βρε evris, απλά πράγματα. Το 70-80% έχει ΚΑΙ Gmail (έχω Yahoo και με κοιτούν σαν εξωγήινο) οπότε λογικό η μεγάλη πλειοψηφία όσων έχουν θέμα να έχει Gmail.

Εγώ δεν χρησιμοποιώ Gmail αλλά έχω θέμα στις επαφές στο 532.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε evris, απλά πράγματα. Το 70-80% έχει ΚΑΙ Gmail (έχω Yahoo και με κοιτούν σαν εξωγήινο) οπότε λογικό η μεγάλη πλειοψηφία όσων έχουν θέμα να έχει Gmail.

Εγώ δεν χρησιμοποιώ Gmail αλλά έχω θέμα στις επαφές στο 532.

Κι εγώ Yahoo έχω. Οπότε δεν είσαι μόνος... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και Yahoo και Hotmail και Gmail και θεωρώ το Yahoo το πιο λογικό και εύκολο στη χρήση.

Χειρότερο το Gmail που κατηγοριοποιεί τα emails σε διακόσιες υποκατηγορίες χωρίς να μπορείς να τα ενοποιήσεις σε μία...

Παίζει να χάσεις email χωρίς να το καταλάβεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κανονική εφαρμογή του Facebook, όταν βγαίνει ειδοποίηση για κάποια εκδήλωση δεν μου την ανοίγει. Πρέπει να πάω στον browser για να την δω. Το πρόσεξε κανείς ή μόνο σε μένα γίνετε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος θέμα με την εφαρμογή 9GAG του Rudy?

 

Όλη μέρα σήμερα αρνείται να φορτώσει εικόνες σε οποιοδήποτε κανάλι.

 

Απεγκατάσταση-επανεκκίνηση-επανεγκατάσταση, δεν βοήθησε.

 

Το site, λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα επιλέξεις bbconde και θα το ποσταρεις όπως είναι.

Ωραία. Νομίζω ότι πρέπει να τα κατάφερα τώρα.

39174350932_5eaa59b379_b.jpgwp_ss_20171221_0002 by evris12003, on Flickr

Αυτό μου βγάζει κάθε φορά που πάω να βγάλω φωτογραφία από το Messenger. Είτε ΟΚ πατήσω είτε το όχι τώρα, εδώ καταλήγει πάλι. Οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Καμιά ιδέα;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Κρασάρουν σε κανέναν άλλον τα outlook και calendar μετά το χθεσινό update?

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Κρασάρουν σε κανέναν άλλον τα outlook και calendar μετά το χθεσινό update?

Εμένα ούτε καν ήρθε ακόμα το update! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι...

 

Άρχισαν πάλι κάποιες επαφές είτε να χάνονται, είτε να βγαίνουν διπλές-τριπλές-τετραπλές, είτε να μην εμφανίζονται σε άλλες εφαρμογές (πάλι ο RapDialer την πληρώνει) ενώ στο "Επαφές" εμφανίζονται κανονικά.

 

Αν κάνω αλλαγή σε κάποια επαφή μέσα από το τηλέφωνο, δεν τη συγχρονίζει.

 

Μα, σοβαρά?

 

edit: Λάθος μου, τη συγχρονίζει. Αλλά το ίδιο το τηλέφωνο δεν έχει πρόσβαση στην νέα πληροφορία!

 

Εξηγώ: Άλλαξα την εικόνα σε μια επαφή μου, και έβαλα και ένα email στα στοιχεία της.

 

Φαίνονται κανονικά στην επαφή, τόσο στο κινητό όσο και στον υπολογιστή.

 

Ε, αν με καλέσει αυτή η επαφή ή καλέσω εγώ...η φωτό δεν φαίνεται. Μαύρο.

 

Το Outlook στο τηλέφωνο, το email το βλέπει.

 

Δεν βγάζω άκρη.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το εχουν τερματισει με τα ιμειλ. σβηνω για πειραματισμο εναν λογαριασμο μαικροσοφτ στο κινητο. και παω να τον περασω. βγαζει κλασσικα πως θελει επιδιορθωση. παταω και δεν κανει τιποτα. και τωρα δεν μπορω καν να τον αποσυνδεσω απο τα συνδεδεμενα εισερχομενα. πλακα μας κανουν? ποσο ακομα θα περιμενουμε με τους παλιοσερβερ τους?

καλη χρονια μπαι δε γουει

Link to comment
Share on other sites

μολις εφτιαξε ο συγχρονισμος στα χοτμειλ. επιτελους. και τα 6 που εχω μου δουλευουν αψογα. μονο ο σθγχρονισμος ημερολογιου στο κυριο ακαουντ δεν επεστρεψε αλλα μαλλον ειναι θεμα ωρων
Link to comment
Share on other sites

μολις εφτιαξε ο συγχρονισμος στα χοτμειλ. επιτελους. και τα 6 που εχω μου δουλευουν αψογα. μονο ο σθγχρονισμος ημερολογιου στο κυριο ακαουντ δεν επεστρεψε αλλα μαλλον ειναι θεμα ωρων

 

Tί, πού, πώς?

 

Εμένα τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

μολις εφτιαξε ο συγχρονισμος στα χοτμειλ. επιτελους. και τα 6 που εχω μου δουλευουν αψογα. μονο ο σθγχρονισμος ημερολογιου στο κυριο ακαουντ δεν επεστρεψε αλλα μαλλον ειναι θεμα ωρων

 

Tί, πού, πώς?

 

Εμένα τίποτα ακόμα.

 

Mετά από λίγο ήρθε ενημέρωση για Outlook.

 

Έσβησα τον extra λογαριασμό που είχα για να ρυθμίζω συγχρονισμό κλπ, έκανα και μια επανεκκίνηση στη συσκευή, και με 2-3 προσπάθειες (αφού δεν έπαιρνε άμεσα ότι ρυθμίσεις μπορούσα πλέον-επιτέλους να ορίζω) λειτούργησε.

 

Ακόμα, δυστυχώς, δεν έφτιαξε η αντίστοιχη ιστορία με τις "Επαφές".

 

Οποιαδήποτε νέα επαφή την οποία φτιάχνω στο κινητό, δεν είναι προσβάσιμη από εφαρμογές τρίτων στη συσκευή, αν και φαίνεται να έχει κανονικά συγχρονίσει με τον Outlook λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Mετά από λίγο ήρθε ενημέρωση για Outlook.

 

Έσβησα τον extra λογαριασμό που είχα για να ρυθμίζω συγχρονισμό κλπ, έκανα και μια επανεκκίνηση στη συσκευή, και με 2-3 προσπάθειες (αφού δεν έπαιρνε άμεσα ότι ρυθμίσεις μπορούσα πλέον-επιτέλους να ορίζω) λειτούργησε.

 

Ακόμα, δυστυχώς, δεν έφτιαξε η αντίστοιχη ιστορία με τις "Επαφές".

 

Οποιαδήποτε νέα επαφή την οποία φτιάχνω στο κινητό, δεν είναι προσβάσιμη από εφαρμογές τρίτων στη συσκευή, αν και φαίνεται να έχει κανονικά συγχρονίσει με τον Outlook λογαριασμό μου.

φανταζομαι εχει να κανει με τους σερβερ. δεν εχουθν μονο εναν. εμενα το μονο θεμα ειναι μια τριτη εφαρμογη, η chronos calendar που δε συγχρονιζει το ημερολογιο. ολα τα αλλα μπομπα δουλευουν. παλι καλα. καλυτερα απο ποτε. για να δουμε

 

υγ. δε δουλευει το Tile στην οθονη εναρξης του μαμα ημερολογιου... ****το

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εχει να κανει με τους σερβερ. δεν εχουθν μονο εναν. εμενα το μονο θεμα ειναι μια τριτη εφαρμογη, η chronos calendar που δε συγχρονιζει το ημερολογιο. ολα τα αλλα μπομπα δουλευουν. παλι καλα. καλυτερα απο ποτε. για να δουμε

 

υγ. δε δουλευει το Tile στην οθονη εναρξης του μαμα ημερολογιου... ****το

Ερώτηση:

Εννοείς το παλαιό app ή το Chronos calendar+ ;

Σε ρωτάω γιατί εγώ στο (εξαιρετικό-πλήρες) calendar+ δεν είχα πρόβλημα με το συγχρονισμό. Είχα άλλο πρόβλημα:

Δεν μπορούσα να επεξεργαστώ - μεταφέρω - τροποποιήσω ραντεβού ή tasks που είχαν εβδομαδιαία επανάληψη.

Έπρεπε ότι αλλαγή ήθελα να κάνω να την κάνω στο "μαμά" calendar...

Μετά από hard reset -είχα να κάνω κάνα χρόνο - όλα ΟΚ.

Επίσης: Καλή χρονιά!

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Εννοείς το παλαιό app ή το Chronos calendar+ ;

Σε ρωτάω γιατί εγώ στο (εξαιρετικό-πλήρες) calendar+ δεν είχα πρόβλημα με το συγχρονισμό. Είχα άλλο πρόβλημα:

Δεν μπορούσα να επεξεργαστώ - μεταφέρω - τροποποιήσω ραντεβού ή tasks που είχαν εβδομαδιαία επανάληψη.

Έπρεπε ότι αλλαγή ήθελα να κάνω να την κάνω στο "μαμά" calendar...

Μετά από hard reset -είχα να κάνω κάνα χρόνο - όλα ΟΚ.

Επίσης: Καλή χρονιά!

chronos calendar version 2.0.0.76

σε λουμια 950. κατι παιζει με τα ημερολογια. και το ταιλ του μαμα ημερολογιου τα εχει παιξει. λογικα θα φτιαξει. εχω στειλει μηνυμ και στην κρονος, να δω τι παιζει, απαντηση ακομα δεν πηρα. στο ημερολογιο το μαμα, ολα φιανονται κανονικα. αλλα στο ταιλ τιποτα. στο κρονος, δε γινεται συγχρονισμος...

το chronos calendar +δεν υπαρχει στο μαγαζι παντως

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Chronos calendar λέγεται πλεον. Όταν είχε πρωτοβγει στο store το έλεγαν Chronos calendar+ για να ξεχωρίζει από το προηγούμενο app τους.

Την ίδια έκδοση έχουμε - σε 950 κι εγώ. Εμένα μου συγχρονίζει κανονικά τα πάντα - μετά από ένα hard reset οπως σου έγραψα. Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο συγχρονισμός.

Όντως το πλακάκι του μαμά ημερολογίου δεν είναι και τόσο live. Νομίζω γίνεται live κατά περιόδους αλλά δεν είμαι σίγουρος γι αυτό που σου γράφω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλη Χρονια σε ολους.Εχω ενα θεματακι με το Viber στο Lumia 950.Δε μου ερχεται το activation sms.Εχω ανοιχτα και roaming και data αλλα τιποτα με αποτελεσμα να μην εχω Viber.Καμια προταση κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Chronos calendar λέγεται πλεον. Όταν είχε πρωτοβγει στο store το έλεγαν Chronos calendar+ για να ξεχωρίζει από το προηγούμενο app τους.

Την ίδια έκδοση έχουμε - σε 950 κι εγώ. Εμένα μου συγχρονίζει κανονικά τα πάντα - μετά από ένα hard reset οπως σου έγραψα. Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο συγχρονισμός.

Όντως το πλακάκι του μαμά ημερολογίου δεν είναι και τόσο live. Νομίζω γίνεται live κατά περιόδους αλλά δεν είμαι σίγουρος γι αυτό που σου γράφω...

Πότε ήταν live το outlook ημερολόγιο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήταν live το outlook ημερολόγιο;

Το πλακάκι εννοώ. Έδειχνε appointments, birthdays,events κλπ κλπ αναλόγως με τα ημερολόγια που συγχρονίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...