Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διευκρίνιση:

Έσβησα και ξαναπέρασα το λογαριασμό, και δεν άλλαξε κάτι.

 

Μετά, από το inbox των ms λογαριασμών μπήκα στο αντίστοιχο του γμαιλ και από εκεί έχω κανονικά τη δυνατότητα να στείλω από αυτό το λογαριασμό.

 

I'll take it...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά, από το inbox των ms λογαριασμών μπήκα στο αντίστοιχο του γμαιλ και από εκεί έχω κανονικά τη δυνατότητα να στείλω από αυτό το λογαριασμό.

 

I'll take it...

Αυτό εννοούσα πριν. Από ΄κει.

Take it

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα πριν. Από ΄κει.

Take it

 

Δεν το εννοούσες μόνο, το έγραφες ξεκάθαρα.

 

Εμένα είχε κολλήσει το ακατοίκητο.

 

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για μηνύματα Microsoft, τηλέφωνο Microsoft, Awesome Tube και Skype με 2-3 νέες δυνατότητες παραπάνω, το τελευταίο!

εγω πριν λιγο, θα ενημερωσω αμεσα.σε 950xl dual.

Αυτή η αμεσότητα σου σκίζει... :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για μηνύματα Microsoft, τηλέφωνο Microsoft, Awesome Tube και Skype με 2-3 νέες δυνατότητες παραπάνω, το τελευταίο!

 

Αυτή η αμεσότητα σου σκίζει... :lol:

 

xaxa, ισχυει.

Ευχαριστημενος ειμαι εγω με την εφαρμογη, ερχονται κανονικα και αμμεσα ειδοποιησεις.

(κάλλιο αργα παρά ποτέ ενημέρωση)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

xaxa, ισχυει.

Ευχαριστημενος ειμαι εγω με την εφαρμογη, ερχονται κανονικα και αμμεσα ειδοποιησεις.

(κάλλιο αργα παρά ποτέ ενημέρωση)

Ωραία. Ισως τη κατεβάσω κι εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Store κολλάει τώρα τελευταία. Στην αναζήτηση εφαρμογής τη πρώτη φορά δεν σε βρίσκει τίποτα. Τη δεύτερη φορά σε βγάζει μια οριζόντια σειρά από αντίστοιχες εφαρμογές και όταν πατάς επάνω δεξιά που λέει "εμφάνιση όλων", δεν ανταποκρίνεται καθόλου! :(

Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σε μένα κολλάει;

Επίσης το κανονικό Messenger δεν ανεβάζει φωτογραφίες από το τηλέφωνο. Πρέπει να πας στις φωτογραφίες και να τη κοινοποιήσεις στο Messenger. Ενώ στο beta τις ανεβάζει κανονικά. Από την άλλη η beta δεν σε ειδοποιεί για νέα μηνύματα πάντα, ενώ η κανονική το κάνει!!!! :worry:

Το παρατήρησε κανείς αυτό;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το store φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

 

Είμαι, νομίζω, μια έκδοση πίσω όμως (χτες-προχτές βγήκε νέα και δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα), οπότε ίσως η τελευταία να έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το store φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

 

Είμαι, νομίζω, μια έκδοση πίσω όμως (χτες-προχτές βγήκε νέα και δεν μου έχει εμφανιστεί ακόμα), οπότε ίσως η τελευταία να έχει θέμα.

 

1709 είναι η τελευταία έκδοση.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία έκδοση για το store.

Η 11710.1001.27.0 λειτουργεί κανονικά (σε pc και mobile).

Κοίταξε evris αν έχεις θέμα με τη σύνδεσή σου αν είσαι στην ίδια έκδοση. Αν είσαι σε επόμενη και παρουσιάζει πρόβλημα, λογικά θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το Microsoft Store κολλάει τώρα τελευταία. Στην αναζήτηση εφαρμογής τη πρώτη φορά δεν σε βρίσκει τίποτα. Τη δεύτερη φορά σε βγάζει μια οριζόντια σειρά από αντίστοιχες εφαρμογές και όταν πατάς επάνω δεξιά που λέει "εμφάνιση όλων", δεν ανταποκρίνεται καθόλου! :(

Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σε μένα κολλάει;

Επίσης το κανονικό Messenger δεν ανεβάζει φωτογραφίες από το τηλέφωνο. Πρέπει να πας στις φωτογραφίες και να τη κοινοποιήσεις στο Messenger. Ενώ στο beta τις ανεβάζει κανονικά. Από την άλλη η beta δεν σε ειδοποιεί για νέα μηνύματα πάντα, ενώ η κανονική το κάνει!!!! :worry:

Το παρατήρησε κανείς αυτό;

 

To ίδιo πρόβλημα με το store έχω και εγώ ( lumia 640xl )

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο .............

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία έκδοση για το store.

Η 11710.1001.27.0 λειτουργεί κανονικά (σε pc και mobile).

Κοίταξε evris αν έχεις θέμα με τη σύνδεσή σου αν είσαι στην ίδια έκδοση. Αν είσαι σε επόμενη και παρουσιάζει πρόβλημα, λογικά θα διορθωθεί.

Σε αυτήν την έκδοση που γράφεις είναι. Είτε με δεδομένα (4G+) είτε με Wi-Fi, το ίδιο κάνει. Όταν πατάω προβολή όλων βγαίνει το κυκλάκι που δείχνει τη φόρτωση, αλλά σταματάει και δεν κάνει τίποτα. Αυτό μόνο με το πρώτο πάτημα. Όταν ξαναπατάω προβολή όλων, δεν κάνει τίποτα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σαν να διορθώθηκε το store μετά τη τελευταία ενημέρωση!

 

Edit: Μπααα ακόμα και με τη νέα ενημέρωση τα ίδια με αυτά που έγραψα πιο πάνω κάνει.

Το μόνο που διορθώθηκε είναι το κυκλακι που βγαζει συνέχεια στις πρόσφατες δραστηριότητες!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σαν να διορθώθηκε το store μετά τη τελευταία ενημέρωση!

 

Edit: Μπααα ακόμα και με τη νέα ενημέρωση τα ίδια με αυτά που έγραψα πιο πάνω κάνει.

Το μόνο που διορθώθηκε είναι το κυκλακι που βγαζει συνέχεια στις πρόσφατες δραστηριότητες!

 

Το Store στα καλύτερα του. Παρατηρώ ότι η τελευταία αναβάθμιση διόρθωσε επιτέλους στα κινητά μου το live tile που δεν δούλευε εδώ και πάρα πολύ καιρό καθώς και το ενοχλητικό κυκλάκι φόρτισης που αναφέρεις. Τα ίδια θετικά βλέπω και στους υπολογιστές. Ρολάρει και φορτώνει πιο γρήγορα από ποτέ και λειτουργεί πλέον πολύ καλά. Ελπίζω να παραμείνει έτσι και γενικά να μην ξαναχαλάσει σε κάποια επόμενη αναβάθμιση. :)

 

Έκδοση: 11711.1001.5.0 σε mobile & pc.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Το Store στα καλύτερα του. Παρατηρώ ότι η τελευταία αναβάθμιση διόρθωσε επιτέλους στα κινητά μου το live tile που δεν δούλευε εδώ και πάρα πολύ καιρό καθώς και το ενοχλητικό κυκλάκι φόρτισης που αναφέρεις. Τα ίδια θετικά βλέπω και στους υπολογιστές. Ρολάρει και φορτώνει πιο γρήγορα από ποτέ και λειτουργεί πλέον πολύ καλά. Ελπίζω να παραμείνει έτσι και γενικά να μην ξαναχαλάσει σε κάποια επόμενη αναβάθμιση. :)

 

Έκδοση: 11711.1001.5.0 σε mobile & pc.

Ναι το live tile όντως ζωντάνεψε μαζί με το ενοχλητικό κυκλάκι που φόρτωνε. Αλλά όλα τα υπόλοιπα που ανάφερα πιο πάνω συνεχίζουν να υπάρχουν σε μένα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια στους λιγους που εχουμε απομεινει. δε ξερω αν εχει προαναφερθει, αλλα αξιζει ολοι να εχουμε το Flickr Auto uploader εγκατεστημενο, λογω της προσφορας 1Terabyte δωρεαν χωρου που δινει για ανεβασμα φωτογραφιων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, απο σήμερα το πρωί έχω χάσει τις επαφές μου ! ξανακάνω συγχρονισμό αλλα τιποτα....όλα τα νούμερα μου τα βγάζει αγνωστα...ξέρει κανείς κάτι? Έχει συμβει και σε άλλον?

 

τώρα μου λέει συγχρονισμός συνέχεια και περιμένω να τελειώσει...πρέπει να έχει κολλήσει...

Edited by Tsakal_83
νεα εξέλιξη

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, αλλά φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα σε κάποιους χρήστες με τις επαφές. Αναμένεις διόρθωση.

Αυτό το Refresh γιατί δεν το βγάζει σε μένα στις επαφές όπως δείχνει στην εικόνα το λινκ; :worry:

Στα ελληνικά το έχω εγώ βέβαια....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, αλλά φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα σε κάποιους χρήστες με τις επαφές. Αναμένεις διόρθωση.

Οντως υπάρχει θέμα με κάποιους χρήστες. Ο λογαριασμός της συζύγου είναι ένας από τους προβληματικούς. Ο δικός μου όχι (ακόμα...)

Κάτι πρέπει να παίζει με το outlook γενικότερα από όσο τσέκαρα.

ΥΓ Να σου ζητήσω fix για το πρόβλημα; :) :) :) (αστειεύομαι φυσικά...)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα έναν τρόπο και παρέκαμψα το πρόβλημα με τις επαφές. Όλες εμφανίζονται κανονικά τώρα.

Μάλλον κάτι παίζει με τους φακέλλους που αποθηκεύονται οι επαφές σε συνδυασμό με τη ζώνη ώρας κάθε λογαριασμού...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα έναν τρόπο και παρέκαμψα το πρόβλημα με τις επαφές. Όλες εμφανίζονται κανονικά τώρα.

Μάλλον κάτι παίζει με τους φακέλλους που αποθηκεύονται οι επαφές σε συνδυασμό με τη ζώνη ώρας κάθε λογαριασμού...

 

Επειδή είμαστε πολλοί με το ίδιο ή παρόμοιο θέμα, πες μας τι έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε πολλοί με το ίδιο ή παρόμοιο θέμα, πες μας τι έκανες.

Λοιπόν:

Έκανα sign in στο outlook.com της γυναίκας -της οποίας ο λογαριασμός είχε το πρόβλημα- και στην ενότητα Άτομα (people) παρατήρησα ότι είχαν δημιουργηθεί δυο φάκελοι επαφών. Ένας με το όνομα Contacts κι ένας με το όνομα Επαφές. Ο πρώτος ήταν άδειος. Δεν είχε καμμια επαφή. Ο δεύτερος είχε όλες τις επαφές ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Υποθέτω ότι το τηλέφωνο ψάχνει τον πρώτο κατάλογο και φυσικά δεν έβρισκε τίποτα.

Η πρώτη απλή σκέψη ήταν να κάνω εξαγωγή επαφών σε excel αρχείο και να τις περάσω ξανά κάνοντάς το import.

Aμ δε.... Πατώντας την επιλογή "εξαγωγή" έβγαινε -επί 12 ώρες αυτή η δουλειά- μια οθόνη που ενημέρωνε ότι "Something went wrong, we can't get that information right now, try again later". Μέσα στην "απόγνωση" άλλαξα τη γλώσσα στο outlook σε English (US). Δοκιμάζω ξανά να κάνω εξαγωγή αρχείου με τις επαφές κι έγινε κανονικότατα. Εισήγαγα τις επαφές στο gmail account της συζύγου το οποίο ήταν σε αχρηστεία για χρόνια, χωρίς επαφες,ημερολόγιο κλπ κλπ και τώρα οι επαφές της φαίνονται κανονικά στο 930 της από το Google λογαριασμό της.

Αυτά φίλοι συμφορουμίτες, ελπίζω να δουλέψει και σε όλους όσοι το δοκιμάσουν...

Δεν δοκίμασα να τις ξαναπεράσω στο outlook ... Ίσως να γινόταν κι έτσι η δουλειά αλλά αφού problem solved το άφησα το πράγμα ως είχε.

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Έκανα sign in στο outlook.com της γυναίκας -της οποίας ο λογαριασμός είχε το πρόβλημα- και στην ενότητα Άτομα (people) παρατήρησα ότι είχαν δημιουργηθεί δυο φάκελοι επαφών. Ένας με το όνομα Contacts κι ένας με το όνομα Επαφές. Ο πρώτος ήταν άδειος. Δεν είχε καμμια επαφή. Ο δεύτερος είχε όλες τις επαφές ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Υποθέτω ότι το τηλέφωνο ψάχνει τον πρώτο κατάλογο και φυσικά δεν έβρισκε τίποτα.

Η πρώτη απλή σκέψη ήταν να κάνω εξαγωγή επαφών σε excel αρχείο και να τις περάσω ξανά κάνοντάς το import.

Aμ δε.... Πατώντας την επιλογή "εξαγωγή" έβγαινε -επί 12 ώρες αυτή η δουλειά- μια οθόνη που ενημέρωνε ότι "Something went wrong, we can't get that information right now, try again later". Μέσα στην "απόγνωση" άλλαξα τη γλώσσα στο outlook σε English (US). Δοκιμάζω ξανά να κάνω εξαγωγή αρχείου με τις επαφές κι έγινε κανονικότατα. Εισήγαγα τις επαφές στο gmail account της συζύγου το οποίο ήταν σε αχρηστεία για χρόνια, χωρίς επαφες,ημερολόγιο κλπ κλπ και τώρα οι επαφές της φαίνονται κανονικά στο 930 της από το Google λογαριασμό της.

Αυτά φίλοι συμφορουμίτες, ελπίζω να δουλέψει και σε όλους όσοι το δοκιμάσουν...

Δεν δοκίμασα να τις ξαναπεράσω στο outlook ... Ίσως να γινόταν κι έτσι η δουλειά αλλά αφού problem solved το άφησα το πράγμα ως είχε.

 

Δεύτερο φάκελο Επαφές/contacts, δεν είχα, αλλά πάνω κάτω τα υπόλοιπα όλα τα είχα.

 

Ναι, με γλώσσα Ελληνικά, δεν μπορούσε να κάνει εξαγωγή.

 

Ναι, με US Eng προχώρησε κανονικά.

 

Ναι, το Gmail τα είδε κανονικά, τα συγχρόνισα, και τώρα λειτουργεί κανονικά και το RapDialer.

 

Το κεφάλι σου μέσα, MS!!!

 

Μπαμ κάνει ότι τα προβλήματα είναι δικά τους, ως προς τα μη-ελληνικά (αναζήτηση σε χάρτες, επαφές κλπ), και ακούμε ιστορίες για αγρίους.

 

Στην περίπτωσή μου βέβαια, τα υπόλοιπα θέματα παραμένουν (εξακολουθώ να μην έχω πρόσβαση στις ρυθμίσεις του MS λογαριασμού σε mail&calendar, people app κλπ), αλλά τουλάχιστον πάω γύρω-γύρω από τα προβλήματα και κάνω τη δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ για την ιδέα.

 

Αν με πιάσει προκοπή, ίσως να σβήσω τελείως τις επαφές από Outlook, και να ξανακάνω εισαγωγή.

 

Ίσως πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...