Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αποτι φαίνεται το Instagram είχε πρόβλημα με την χτεσινή ενημέρωση γιατί το πρωί ήρθε ξανά ενημέρωση και τώρα μου ανοίγει κανονικά και φαίνεται γενικά εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Facebook συνεχίζει να με πετάει έξω την πρώτη φορά. Τις περισσότερες φορες με την δεύτερη μπαίνω! ;) Τόσο βαρύ είναι; :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook συνεχίζει να με πετάει έξω την πρώτη φορά. Τις περισσότερες φορες με την δεύτερη μπαίνω! ;) Τόσο βαρύ είναι; :(

 

0.5gb την λες και βαριά

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάπως παράξενα να έχουμε το ίδιο OS και ίδιες εφαρμογές και όμως να συμπεριφέρονται τόσο διαφορετικά από συσκευή σε συσκευή.Και δεν αναφέρομαι στης ναυαρχίδες αλλά στα κανονικά low/ mid
Link to comment
Share on other sites

Τα low έχουν συχνότερα το πρόβλημα γιατί αν είναι βαριά η εφαρμογή, μικρές διαφορές στο πόση ελεύθερη ραμ έχουν εκείνη την στιγμή ή τι φόρτο έχει ο επεξεργαστής τους μπορεί να οδηγήσουν ευκολότερα σε κρασάρισμα της εφαρμογής. Στα πιο δυνατά τηλέφωνα μπορεί να περάσουν και απαρατήρητα κάποια bugs χωρίς να κρασάρει.
Link to comment
Share on other sites

Τα low έχουν συχνότερα το πρόβλημα γιατί αν είναι βαριά η εφαρμογή, μικρές διαφορές στο πόση ελεύθερη ραμ έχουν εκείνη την στιγμή ή τι φόρτο έχει ο επεξεργαστής τους μπορεί να οδηγήσουν ευκολότερα σε κρασάρισμα της εφαρμογής. Στα πιο δυνατά τηλέφωνα μπορεί να περάσουν και απαρατήρητα κάποια bugs χωρίς να κρασάρει.

Θα πρέπει να έχουμε ένα 930/950 για να μη κρασάρουν οι εφαρμογές! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχουμε ένα 930/950 για να μη κρασάρουν οι εφαρμογές! :(

 

Πιο πολύ το facebook που το έχουν κάνει να θέλει i7 επεξεργαστή pc για να τρέχει. Αυτό μου κρασάρει πότε πότε στο 535. Οι άλλες δύο (Messenger και Instagram) δείχνει να τις έστρωσαν.

 

:-) λογικά θα βάλουν κανέναν από τους προγραμματιστές τους που έμαθε από τα πειράματα στο Instagram να στρώσει και το facebook.

 

*** Πάντως για να μην τους βρίζω μόνο έχουν και ένα θετικό οι του facebook. Οι εφαρμογές στο background έχουν μηδενικό battery drain. Στο τάμπλετ δεν βάζω καν το μέσεντζερ γιατί μου αλλάζει τα φώτα στην μπαταρία.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για pro shot αλλα και πάλι δεν ανοίγει. Για τσεκάρετε κι εσείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για pro shot αλλα και πάλι δεν ανοίγει. Για τσεκάρετε κι εσείς.

 

Είναι η αγορασμένη ή την είχες κατεβάσει δωρεάν όταν την πρωτοανέβασε? Αν ισχύει το δεύτερο δεν πρόκειται να σου ανοίξει. Το έψαξα και τσεκάρει το λειτουργικό αν έχει αγοραστεί κανονικά η εφαρμογή και αν δεν κάνει force close.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενημέρωση για το instagram.

Μετά την ενημέρωση δεν λειτουργεί.

 

Απεγκατάσταση και καινούργια εγκατάσταση. Μου το έκανε χθες βράδυ και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Για να προλάβω σχόλια,την έχω στην εσωτερική.

Εκανε πάλι τώρα ενημέρωση και ανοίγει.

τι σκατά κάνουν ms και devs μαζί κάθε φορά δεν μπορώ να καταλάβω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αγορασμένη ή την είχες κατεβάσει δωρεάν όταν την πρωτοανέβασε? Αν ισχύει το δεύτερο δεν πρόκειται να σου ανοίξει. Το έψαξα και τσεκάρει το λειτουργικό αν έχει αγοραστεί κανονικά η εφαρμογή και αν δεν κάνει force close.

 

Είχα αγορασμένη από τα 8ρια και ξανακατέβασα τώρα δωρεάν. Τώρα έχω 2....

Αν νομίζει ο dev ότι θα την ξαναγοράσω μάλλον γελάστηκε.......:mad:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες κατοπιν σχετικης μελετησ kai peiramatismvn κατεληξα στο συμπερασμα ότι τα 10αργια μομπαιλ ανοιγουν doc/docx/xls/xlsx, αρκει να μην εχουν τα αρχεια πολλα φορμαρίσματα όταν τα δημιουργούμε στο Πισι. πχ fonts/tables/sheet pages/matrix/macros..etc

Με αλλα λογια το excel/word των 10αριων είναι λαιτ και όχι πληρησ εκδοση.

Αν καποιοσ φιλος εχει άλλη αποψη ας βοηθησει

 

επειδή το θεμα με απασχολησε η μονη λυση που βρηκα είναι να μετατραπει το doc/xls/docsx / xlsx αρχειο σε pdf online και μετα ανοιγει /διαβαζεται με acrobat χωρισ επερεασμο από φορμαρίσματα κλπ. Βεβαια δεν εχeι δυνατοτητα επεξεργασίας αλλα αποθηκεθσησ και pin to start. Ημιμετρο αλλα είναι η Παναγιωταινα.....kai κανεισ καποιες δουλειες.

 

ΥΓ δεν είμαι μ....κας να απανταω στον εαυτο μου, αλλα το αναφερω μηπωσ βοηθηθεί καποιοσ φιλος εδώ μεσα και να γλυτωσει τον πονοκεφαλο / cheers

Link to comment
Share on other sites

Για να προλάβω σχόλια,την έχω στην εσωτερική.

Εκανε πάλι τώρα ενημέρωση και ανοίγει.

τι σκατά κάνουν ms και devs μαζί κάθε φορά δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Αυτό ακριβώς που έγραψες κάνει... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχουμε ένα 930/950 για να μη κρασάρουν οι εφαρμογές! :(

 

Αυτό θέλει να κάνει η Microsoft... Έλα όμως που "δεν την παίρνει"...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλει να κάνει η Microsoft... Έλα όμως που "δεν την παίρνει"...

 

Ε δεν νομίζω ότι έβαλε η microsoft το facebook να φτιάξει την εφαρμογή του βαριά για να αγοράζει ο κόσμος συσκευές, λίγο υπερβολικό αυτό. Με την ίδια λογική θα πούμε ότι ο μέσεντζερ έχει battery drain στο android tablet μου για να με αναγκάσει να αγοράσω μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομίζω ότι έβαλε η microsoft το facebook να φτιάξει την εφαρμογή του βαριά για να αγοράζει ο κόσμος συσκευές, λίγο υπερβολικό αυτό. Με την ίδια λογική θα πούμε ότι ο μέσεντζερ έχει battery drain στο android tablet μου για να με αναγκάσει να αγοράσω μπαταρία?

 

Και οι άλλες εταιρείες το κάνουν, δε βλέπω το λόγο που απορείς με τη Microsoft. Βαραίνουν σιγά σιγά τα λειτουργικά τους και τα apps, έτσι ώστε να χρειάζεται συνεχώς μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύς. Το ένα από τα πολλά κομμάτια που αποτελούν την αναλωσιμότητα. Αυτό που έχει αντίθετο με τις άλλες 2 εταιρείες, είναι ότι δεν έχει να δείξει κάτι, τώρα. 2 συσκευές και 1 os στα "μπαλώματα" συνεχώς δεν είναι κάτι για να υπερηφανεύεται η Microsoft.

 

Battery drain ο messenger έχει παντού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και οι άλλες εταιρείες το κάνουν, δε βλέπω το λόγο που απορείς με τη Microsoft. Βαραίνουν σιγά σιγά τα λειτουργικά τους και τα apps, έτσι ώστε να χρειάζεται συνεχώς μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύς. Το ένα από τα πολλά κομμάτια που αποτελούν την αναλωσιμότητα. Αυτό που έχει αντίθετο με τις άλλες 2 εταιρείες, είναι ότι δεν έχει να δείξει κάτι, τώρα. 2 συσκευές και 1 os στα "μπαλώματα" συνεχώς δεν είναι κάτι για να υπερηφανεύεται η Microsoft.

 

Battery drain ο messenger έχει παντού.

 

Μόνο που απ' ότι βλέπω, η μόνιμη γκρίνια είναι για τις 3 συγκεκριμένες εφαρμογές του fb. Οι άλλες έστρωσαν σχεδόν αμέσως (πχ Viber).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή για FM Ράδιο;

 

Ράδιο https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh4t57f

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Το Instagram σε μένα έγινε και πιο γρήγορο από πριν. Τώρα έβαλαν και τις ιστορίες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για να προλάβω σχόλια,την έχω στην εσωτερική.

Εκανε πάλι τώρα ενημέρωση και ανοίγει.

τι σκατά κάνουν ms και devs μαζί κάθε φορά δεν μπορώ να καταλάβω.

Ακριβώς αυτό έκανε και μένα. Έκανε και δεύτερη ενημέρωση και τώρα ανοίγει κανονικά. Όπως το είπες" τι σκατα κάνουν" . Στο android ποτέ δεν είχα και έχω τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για πρόγραμμα κινηματογράφων, θεάτρων, και γενικώς για θεάματα;

 

Το Αθηνόραμα δεν έχει για wp και στο store δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Και κάτι ακόμη. Στην official app του twitter δεν βρίσκω πουθενά στα settings την επιλογή για ανοιχτόχρωμο φόντο. Αλλάζει από κάπου το μαύρο φόντο ή πρέπει να το συνηθίσουμε;

Edited by aggelos6699
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...