Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως δεν έχεις οffice και έχεις κανένα άλλο πρόγραμμα στο androidi?

 

οχι δεν ειναι οφφις...λες να παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακούστε περίπτωση, θέλω να στείλω σε έναν φίλο μια τοποθεσία, μπαίνω μαπς κάνω πιν το σημείο που θέλω, και πατάω κοινοποίηση μέσω mail. Μου ανοίγει το μαιλ με επισημασμένο λινκ για χάρτες και για Bing. Επίσης έχει και τις συντεταγμένες του σημείου σαν gps. Απο περιέργεια ήθελα να αντιγράψω τις συντεταγμένες και να τις βάλω στο google στο κινητό για να δω αν θα εμφανίσει το σωστό σημείο στον χάρτη... Και ω του θαύματος κάνω αντιγραφή και πάω να κάνω επικόλληση στο google και δεν κάνει paste τίποτα. Το δοκίμασα 3,4 φορες αλλά δεν.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για "εγγραφή συνομιλίας" στις κλήσεις.

Πώς γίνεται αυτό; Υποτίθεται, αν το κατάλαβα σωστά, ότι μπορείς να πατήσεις κάποιο κουμπάκι την ώρα που μιλάς και ενεργοποιείται η "Εγγραφή Φωνής".

Με κάποια επιλογή στις Ρυθμίσεις.

Εγώ δεν βλέπω πουθενά τέτοια επιλογή (Lumia 735, Slow Ring).

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για "εγγραφή συνομιλίας" στις κλήσεις.

 

Πώς γίνεται αυτό; Υποτίθεται, αν το κατάλαβα σωστά, ότι μπορείς να πατήσεις κάποιο κουμπάκι την ώρα που μιλάς και ενεργοποιείται η "Εγγραφή Φωνής".

 

Με κάποια επιλογή στις Ρυθμίσεις.

 

Εγώ δεν βλέπω πουθενά τέτοια επιλογή (Lumia 735, Slow Ring).

 

Ρυθμίσεις -συστημα-τηλεφωνο-προεπιλεγμένες εφσρμογες-ηχογράφηση και εκεί επιλέγεις την εφαρμογή ηχογράφησης και πλέον στο εμφανίζει κατά την κλήση.

 

Νομίζω όμως ότι αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη μόνο στα τηλ που βγήκαν με 10αρια. Στο 640 δεν το είχα ,ενώ τώρα στο 650 εμφανίζεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -συστημα-τηλεφωνο-προεπιλεγμένες εφσρμογες-ηχογράφηση και εκεί επιλέγεις την εφαρμογή ηχογράφησης και πλέον στο εμφανίζει κατά την κλήση.

 

Νομίζω όμως ότι αυτή η λειτουργία είναι διαθέσιμη μόνο στα τηλ που βγήκαν με 10αρια. Στο 640 δεν το είχα ,ενώ τώρα στο 650 εμφανίζεται κανονικά.

 

Όντως και στο 930 δεν υπάρχει δυστυχώς.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,για Facebook ποιά εφαρμογή προτείνετε;Την κανονική ή την beta;

 

Την κανονική πλέον.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την επισημη εφαρμογη φεισμπουκ. καθε φορα που ερχεται μια ειδοποιηση, το tile δειχνει το προσωπο που εκανε την ειδοποιηση. ομως εχει βαλει το φεισμπουκ να μην τρεχει στο μπακγκραουντ. αρα πως το βλεπει και το ενημερωνει? δεν θελω... καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την επισημη εφαρμογη φεισμπουκ. καθε φορα που ερχεται μια ειδοποιηση, το tile δειχνει το προσωπο που εκανε την ειδοποιηση. ομως εχει βαλει το φεισμπουκ να μην τρεχει στο μπακγκραουντ. αρα πως το βλεπει και το ενημερωνει? δεν θελω... καμια βοηθεια?

 

Δέχεται κατευθείαν το tile την ειδοποίηση από τον σερβερ του φεισμπουκ. Ίσως αν απεγκαταστήσεις τελείως την εφαρμογή και μετά την εγκαταστήσεις βάζοντας απευθείας να μην δουλεύει στο background πριν να την ανοίξεις για πρώτη φορά υπάρχει πιθανότητα να απενεργοποιηθεί το tile χωρίς να είμαι και σίγουρος. Εξαρτάται πως το έχουν υλοποιήσει.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κατευθείαν το tile την ειδοποίηση από τον σερβερ του φεισμπουκ. Ίσως αν απεγκαταστήσεις τελείως την εφαρμογή και μετά την εγκαταστήσεις βάζοντας απευθείας να μην δουλεύει στο background πριν να την ανοίξεις για πρώτη φορά μπορεί να απενεργοποιηθεί το tile χωρίς να είμαι και σίγουρος.
σε ευχαριστω για την πληροφορια. δεν κανω δοκιμες με απεγκαταστασεις κτλ γιατι θα μου ξεσυγχρονισει ολες τις επαφες και βαριεμαι να ξανακανω τα λινκ. νασαι καλα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την επισημη εφαρμογη φεισμπουκ. καθε φορα που ερχεται μια ειδοποιηση, το tile δειχνει το προσωπο που εκανε την ειδοποιηση. ομως εχει βαλει το φεισμπουκ να μην τρεχει στο μπακγκραουντ. αρα πως το βλεπει και το ενημερωνει? δεν θελω... καμια βοηθεια?

 

η μοναδική λύση είναι να άπαντας πάντα μέσα από το πλακακι! όχι από το pop up notification

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την επισημη εφαρμογη φεισμπουκ. καθε φορα που ερχεται μια ειδοποιηση, το tile δειχνει το προσωπο που εκανε την ειδοποιηση. ομως εχει βαλει το φεισμπουκ να μην τρεχει στο μπακγκραουντ. αρα πως το βλεπει και το ενημερωνει? δεν θελω... καμια βοηθεια?

Δεν έχω καταλάβει τι θες να κάνει τελικά η εφαρμογή... Να μη σου στέλνει ειδοποιήσεις; Να στέλνει αλλά να μην είναι ενεργό το tile και να μη δείχνει την ειδοποίηση εκεί παρά μόνο στο notification bar; Τι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι σας μπερδεψα. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ. ναι μεν δεν μου ερχονται ενημερωτικα μπανερ κτλ κτλ αφου εχω κλεισει τις ειδοποιησεις του φεισμπουκ απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου, επιπλεον ομως ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ TILE.

και δυστυχως ενημερωνεται. χωρις καν να εχω ανοιξει την εφαρμογη, χωρις καν να τρεχει τοφεισμπουκ στο μπακγκραουντ, αυτο ενημερωνεται...πολυ σπαστικο (για μενα) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η καλύτερη εφαρμογή για youtube που είναι σε PC να μην κρασαρει κάθε τόσο ?

 

My tube, awesome tube, tubecast

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω βέβαια ότι εδώ είναι το θέμα για τα Windows 10 Mobile. :)

 

Μπορεί να θέλει εφαρμογές που να τρέχουν και στα δυο...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλει εφαρμογές που να τρέχουν και στα δυο...

 

Ναι, απλά το υπενθυμίζω για να μείνει το θέμα καθαρό. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν γράφεις στο messenger και στο τέλος βάζεις 2 ή και παραπάνω emoji's στη σειρά ένα πίσω απ' το άλλο, το τελευταίο το δείχνει ως σύμβολο και όχι ως εικονιδιο; ή μόνο σε μένα γίνετε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που χρησιμοποιεί το βάιμπερ για να μου λυσει μια απορία.

Το live title μου εχει κολλησει και μου δείχνει ενα μηνυμα ενω δεν εχω

Αυτο διορθώνεται ή μπα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που χρησιμοποιεί το βάιμπερ για να μου λυσει μια απορία.

Το live title μου εχει κολλησει και μου δείχνει ενα μηνυμα ενω δεν εχω

Αυτο διορθώνεται ή μπα;

Ξεκαρφίτσωμα και ξανά καρφίτσωμα δοκίμασες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαρφίτσωμα και ξανά καρφίτσωμα δοκίμασες;

 

Ναι δεν αλλάζει κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια φορα μου το ειχε κανει που ετρεχα το viber και στο pc και επρεπε να ανοιξω - διαγραψω εκει το μηνυμα για να μηδενισει.

 

Και εγω το τρέχω στο πισι.

Φταίει αυτό ή επειδή απανταω απ το notification center ουσιαστικά δεν θεωρεί ότι το διάβασα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που χρησιμοποιεί το βάιμπερ για να μου λυσει μια απορία.

Το live title μου εχει κολλησει και μου δείχνει ενα μηνυμα ενω δεν εχω

Αυτο διορθώνεται ή μπα;

 

Αν εννοείς το καινούριο Viber δεν έχει τα προβλήματα του παλιού. Λογικά θα εξαφανιστεί μόνο του εκτός αν δεν έχεις ανοιξει το μήνυμα. Για κάνε scroll μέσα στο conversation..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...