Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καμία εφαρμογή στην sd. Όλες, μα όλες τις έχω στην μνήμη του τηλεφώνου. Πάντως, μου φαίνεται περίεργο που ομοειδείς εφαρμογές μουλάρωσαν ξαφνικά όλες μαζί. Θα δοκιμάσω soft μόλις βρω λίγο χρόνο. Πάντως έως τώρα δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα με το λειτουργικό ή την συσκευή (950 Xl). Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω hard. Πριν αυτό το σημείο θα δοκιμάσω και άλλες εφαρμογές. Καλώς ήρθα στο κλαμπ των (ασήμαντων εννοείται σε σχέση με την καθημερινή ζώη μας) προβλημάτων. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω καμία εφαρμογή στην sd. Όλες, μα όλες τις έχω στην μνήμη του τηλεφώνου. Πάντως, μου φαίνεται περίεργο που ομοειδείς εφαρμογές μουλάρωσαν ξαφνικά όλες μαζί. Θα δοκιμάσω soft μόλις βρω λίγο χρόνο. Πάντως έως τώρα δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα με το λειτουργικό ή την συσκευή (950 Xl). Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω hard. Πριν αυτό το σημείο θα δοκιμάσω και άλλες εφαρμογές. Καλώς ήρθα στο κλαμπ των (ασήμαντων εννοείται σε σχέση με την καθημερινή ζώη μας) προβλημάτων. :D

 

Δεν χρειάζεσαι χρόνο για να κάνεις soft. Λίγα δευτερόλεπτα μόνο. Περισσότερο χρόνο χρειάζεται να γράψεις ότι θα το κάνεις..... :lol:

Ελπίζω να σου λυθεί το πρόβλημα. Το runtastic pro είναι πολύ καλή και χρήσιμη εφαρμογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με soft reset. Δεν στρώνει με την καμία. Θα δοκιμάσω άλλη εφαρμογή. Δεν θέλω να μπλέξω με hard.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με soft reset. Δεν στρώνει με την καμία. Θα δοκιμάσω άλλη εφαρμογή. Δεν θέλω να μπλέξω με hard.

 

Γνώμη μου είναι να περιμένεις -αν γίνεται και έχεις υπομονή- μέχρι το επόμενο update του λειτουργικού. (σε μερικές εβδομάδες που θα έρθει το update του Οκτώβρη)

Υποψιάζομαι πως κάτι πρέπει να βοθρολυμάτησαν με το gps και οι εφαρμογές που το χρησιμοποιούν τα έχουν παίξει. :mad:

Σε 640 και Creators Update δεν λειτουργεί τίποτε σωστά από δ'αυτές :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που κατέβασα πριν λίγο το Runtastic έβαλα τα στοιχεία μου και μόλις πάτησα να ξεκινήσω με πέταξε έξω η εφαρμογή!!!

Λέτε να φταίει επειδή κατέβασα τους χάρτες από Sygic και έσβησα αυτούς της Microsoft;

Ή δεν παίζει ρόλο αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με soft reset. Δεν στρώνει με την καμία. Θα δοκιμάσω άλλη εφαρμογή. Δεν θέλω να μπλέξω με hard.

Έχει αναφερθεί ξανά. Αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα αφορά Silverlight gps εφαρμογές. Φαίνεται πως έχει λυθεί στην έκδοση 15245 στο insider. Αν ισχύει, λογικά η διόρθωση θα δοθεί στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να φταίνε οι χάρτες. Εγώ έχω της μαμάς του. Και με πετάει έξω συνέχεια. Η τελευταία ενημέρωση μάλλον μας τα έκανε μαντάρα με κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούν gps. Υπομονή μέχρι το επόμενο απντέιτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνώμη μου είναι να περιμένεις -αν γίνεται και έχεις υπομονή- μέχρι το επόμενο update του λειτουργικού. (σε μερικές εβδομάδες που θα έρθει το update του Οκτώβρη)

Υποψιάζομαι πως κάτι πρέπει να βοθρολυμάτησαν με το gps και οι εφαρμογές που το χρησιμοποιούν τα έχουν παίξει. :mad:

Σε 640 και Creators Update δεν λειτουργεί τίποτε σωστά από δ'αυτές :rolleyes:

 

Όχι creators, αλλά, destroyers update θα έπρεπε να το ονομάσουν.:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει αναφερθεί ξανά. Αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα αφορά Silverlight gps εφαρμογές. Φαίνεται πως έχει λυθεί στην έκδοση 15245 στο insider. Αν ισχύει, λογικά η διόρθωση θα δοθεί στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση.

 

Έχεις δίκιο. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι κάποια στιγμή θα πάψουν την υποστήριξη των εφαρμογών Silverlight. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Edited by gvargiam
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι κάποια στιγμή θα πάψουν την υποστήριξη των εφαρμογών Silverlight. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Ούτε εγώ (αλλά μάλλον δε θα αφορά έκδοση που θα πάρουν συσκευές μας). Πάντως το πρόβλημα με τις gps φαίνεται να έχει λυθεί στο insider. Αν κάποιος είναι στο insider ας επιβεβαιώσει αν λειτουργούν ή όχι. Αν ναι, περίμενε μέχρι την αναβάθμιση του Οκτωβρίου για πιθανή διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για το store αλλά δεν γίνετε η ενημέρωση. Βγαίνει συνέχεια σφάλμα. Εχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Τον Οκτώβρη θα είναι και η οριστικά τελευταία αναβάθμιση στα wm 10;

Ναι. Τελευταία μεγάλη αναβάθμιση για τα wm10 έτσι όπως τα ξέραμε.

Γιατί ενδιαφέρεσαι τόσο;...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση για το store αλλά δεν γίνετε η ενημέρωση. Βγαίνει συνέχεια σφάλμα. Εχει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

 

Ναι. Τελευταία μεγάλη αναβάθμιση για τα wm10 έτσι όπως τα ξέραμε.

Γιατί ενδιαφέρεσαι τόσο;...

 

Το ίδιο πρόβλημα με την ανανέωση της εφαρμογής "Store" αναφέρουν και άλλοι χρήστες παγκοσμίως.

Προφανώς κοτσάνα της msft :lol:

 

 

 

Δεν πρέπει να φταίνε οι χάρτες. Εγώ έχω της μαμάς του. Και με πετάει έξω συνέχεια. Η τελευταία ενημέρωση μάλλον μας τα έκανε μαντάρα με κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούν gps. Υπομονή μέχρι το επόμενο απντέιτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι creators, αλλά, destroyers update θα έπρεπε να το ονομάσουν.:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δίκιο. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι κάποια στιγμή θα πάψουν την υποστήριξη των εφαρμογών Silverlight. Δεν ξέρω αν ισχύει.

 

Masturbators update μάλλον με τόσες μαστουρμπιές που έχουν κάνει στο OS. :lol:

 

 

Επίσης, είδα πως στο τελευταίο update του Cok Cok browser, εμφανίστηκε η επιλογή για εισαγωγή των "Σελιδοδεικτών/ Αγαπημένων" από άλλον browser.

(αν προυπήρχε, δεν το πήρα χαμπάρι.. έχουμε και κάποια ηλικία γμτ) :X:p

Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολη όπως στους browsers που τρέχουν σε υπολογιστή, αλλά μπορούμε να κάνουμε "εξαγωγή" των σελιδοδεικτών/αγαπημένων από τον browser που χρησιμοποιούμε στον υπολογιστή σε ένα αρχείο "τάδε", να το περάσουμε στο κινητό και να τα "τραβήξει" από εκεί.

Κάτι είναι κι'αυτό! :geek:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα το store ενημερώθηκε κανονικά. Το mail and calendar βγάζει σφάλμα.

Παρεμπιπτόντως, μια χαρά browser o Coc coc.

Link to comment
Share on other sites

Το mail and Calendar αναβαθμίστηκε πολλές φορές τώρα τελευταία. Σήμερα δεν μου ήρθε καμία ενημέρωση απ' αυτό.

Αντίθετα ακόμα και πριν λίγο που προσπάθησα να κατεβάσω την ενημέρωση του store, μου έδειξε σφάλμα πάλι! :(

Από ενδιαφέρον...

Εξαρτάται από το ενδιαφέρον... ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα βγάζει σφάλμα το store. Πιστεύω στην επόμενη ενημέρωση θα διορθωθεί το θέμα.

Κάτσε να ενημερωθεί αυτή πρώτα! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα ότι το Store θα αλλάξει όνομα σε Microsoft Store

 

Καλά διάβασες! Ήδη πρέπει να ρολάρει σε μερικούς από τους insiders αυτή η αλλαγή.

Το πρόβλημα με το update του "Store" δεν είναι μονάχα σε mobile αλλά και σε υπολογιστές :rolleyes:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καιρό υπάρχει στο store, αλλά είναι ανεπίσημη, μπαίνεις μέσω browser ουσιαστικά, όπως συμβαίνει με πάρα πολλέ ςεφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τελευταία έκδοση (production, όχι insider). Δεν καίγομαι κιόλας, αλλά το runtastic με βόλευε. Το έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα Θα δοκιμάσω soft και βλέπουμε.

 

Τελικά ούτε στο 532 (τελευταία insider) δουλεύει το runtastic pro.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά διάβασες! Ήδη πρέπει να ρολάρει σε μερικούς από τους insiders αυτή η αλλαγή.

Το πρόβλημα με το update του "Store" δεν είναι μονάχα σε mobile αλλά και σε υπολογιστές :rolleyes:

Γι αυτό δεν ενημερώνετε η εφαρμογή στα mobile; Μήπως θα αλλάξει και το UI πέραν του ονόματος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καιρό υπάρχει στο store, αλλά είναι ανεπίσημη, μπαίνεις μέσω browser ουσιαστικά, όπως συμβαίνει με πάρα πολλέ ςεφαρμογές.

Α γι αυτό όταν πάω να κάνω εγγραφή μου βγάζει μια άσπρη οθόνη; :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε στο 532 (τελευταία insider) δουλεύει το runtastic pro.

Είχα διαβάσει ότι το πρόβλημα με τις gps εφαρμογές λύθηκε στην 15245. Λογικά έχεις την 15252. Από τη στιγμή που δε λειτουργεί σε αυτήν, είναι πρόβλημα καθώς μάλλον η 15252 είναι η τελευταία που κλείνει για την αναβάθμιση του Οκτωβρίου. Οπότε αν υπάρξει διόρθωση θα πάει για αργότερα. Εκτός αν είναι πρόβλημα της εφαρμογής.

Διάβαζα ότι το Store θα αλλάξει όνομα σε Microsoft Store

Νομίζω δεν αλλάζει μόνο το όνομα. Προχωράει και σε ενοποίηση των Microsoft και Windows Stores.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...