Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή τα κουμπιά του 930 είναι capacitive και δεν είναι onscreen φυσικά δεν αλλάζει το εικονίδιο,απλά να πατας το πίσω κουμπί και λογικά πρέπει να ανοίξει κάμερα

 

Α μπράβο είναι capacitive και σκεφτόμουν γιατί δεν γίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Microsoft δεν έχει κάρτες με δεδομένη αξία για αγορές από το store;

Έχει από όσο ξέρω. Βέβαια, δεν καταλαβαίνω τι πειράζει να έχει κάποιος κάρτα, συνδεδεμένη με τον λογαριασμό του.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft δεν έχει κάρτες με δεδομένη αξία για αγορές από το store;

Έχει από όσο ξέρω. Βέβαια, δεν καταλαβαίνω τι πειράζει να έχει κάποιος κάρτα, συνδεδεμένη με τον λογαριασμό του.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φυσικα και εχει Microsoft Xbox Live-Prepaid Card

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 930 και την anniversary γιατί δε γίνεται; όχι ότι με νοιάζει αλλά από περιέργεια
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το 930 και την anniversary γιατί δε γίνεται; όχι ότι με νοιάζει αλλά από περιέργεια

Το κρατάς πατημένο για κάνα δευτερόλεπτο περίπου; Δεν ανοίγει με την μία...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το κρατάς πατημένο για κάνα δευτερόλεπτο περίπου; Δεν ανοίγει με την μία...

 

Το πατάω αρκετή ώρα ναι μέχρι που κλείνει τελικά η οθόνη. Τέλος πάντων δε βαριέσαι, σιγά την έλλειψη.

 

Πάντως εδώ που τα λέμε αυτό το πλήκτρο της αναζήτησης δεν το έχω χρειαστεί ποτέ. Αν δεν είσαι αμερικάνος ή σε κάποια χώρα που να υποστηρίζει Cortana είναι άχρηστο. Η μόνη χρησιμότητα είναι να το βρίζεις όταν αφήνεις το κινητό με ανοιχτή την οθόνη στην τσέπη και πατιέται μόνο του :p

 

Όπως το μικρό δαχτυλάκι του ποδιού που το έχουμε μόνο για να το χτυπάμε στα έπιπλα.

 

Όταν η Cortana θα υποστηρίζει και την ελληνική γλώσσα τότε θα αποκτήσει νόημα κατ εμέ.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δεν ανοίγει με το κουμπί της αναζήτησης αλλά με το "πίσω"...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την Αλληλογραφία του outlook, σε 640 LTE έχω συνδεδεμένους τους λογαριασμούς Gmail & Yahoo μου και εδώ και κάμποσο καιρό που παρουσιάζει το εξής: Λαμβάνω ένα mail και πατάω απάντηση, γυρίζει σε απάντηση, γράφω ό,τι είναι να γράψω και πατάω το κουμπί της αποστολής αλλά δε φεύγει, δεν υπακούει στην αποστολή. Βγαίνω από εκεί, πάω στα πρόχειρα, υπάρχει εκεί σα πρόχειρο χωρίς όμως το κείμενο που έχω γράψει, οπότε αναγκαστικά ξαναγράφω και πατάω αποστολή. Από εκεί φεύγει. Το έχει το θέμα αυτό με το reply κανένας άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δεν ανοίγει με το κουμπί της αναζήτησης αλλά με το "πίσω"...

 

Το γνωρίζω.

 

Αυτά για το κουμπί της αναζήτησης είναι άσχετα με όλα τ άλλα. :)

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα το messenger. Δεν τολμάω να στείλω φωτογραφία, είτε θα κρασάρει η εφαρμογή, είτε θα κολλήσει όλο το κινητό με αποτέλεσμα να κάνε μόνο του επανεκκίνηση και αν στείλω μέσα από την εφαρμογή "φωτογραφίες" με το κουμπί της κοινοποίησης κλπ ή θα την στείλει ή δεν θα τη στείλει. Είναι θέμα τύχης.

 

Το παθαίνετε κι εσείς αυτό;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα το messenger. Δεν τολμάω να στείλω φωτογραφία, είτε θα κρασάρει η εφαρμογή, είτε θα κολλήσει όλο το κινητό με αποτέλεσμα να κάνε μόνο του επανεκκίνηση και αν στείλω μέσα από την εφαρμογή "φωτογραφίες" με το κουμπί της κοινοποίησης κλπ ή θα την στείλει ή δεν θα τη στείλει. Είναι θέμα τύχης.

 

 

 

Το παθαίνετε κι εσείς αυτό;

 

Σε εμένα όχι πάντως...... Σε εμένα κρασάρει μόνο αν πάω να στείλω από την εφαρμογή φωτογραφίες παλιές...... Δλδ αν πλοηγηθώ αρκετή ώρα στις φωτογραφίες.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα το messenger. Δεν τολμάω να στείλω φωτογραφία, είτε θα κρασάρει η εφαρμογή, είτε θα κολλήσει όλο το κινητό με αποτέλεσμα να κάνε μόνο του επανεκκίνηση και αν στείλω μέσα από την εφαρμογή "φωτογραφίες" με το κουμπί της κοινοποίησης κλπ ή θα την στείλει ή δεν θα τη στείλει. Είναι θέμα τύχης.

 

Το παθαίνετε κι εσείς αυτό;

 

Σε μένα κανένα πρόβλημα

Και η γνωστη ερώτηση: Την εγκαταστήσει στην κάρτα (δεν ξέρω τι συσκευή έχεις)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κανένα πρόβλημα

Και η γνωστη ερώτηση: Την εγκαταστήσει στην κάρτα (δεν ξέρω τι συσκευή έχεις)?

 

Lumia 930 οπότε καταλαβαίνεις.

 

Την απεγκαστέστησα και θα την ξανά κατεβάσω μπας και γίνει κάτι.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειστε στην εφαρμογή των φωτογραφιών και πατάτε επεξεργασια

 

Εκτος της στοκ,εφαρμογες τριτων δουλευουν σε σας;

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειστε στην εφαρμογή των φωτογραφιών και πατάτε επεξεργασια

 

Εκτος της στοκ,εφαρμογες τριτων δουλευουν σε σας;

 

Sent from mTalk

 

Εμένα πάνω πάνω μου έχει την Lumia Creative Studio, από κάτω την στοκ και μετά Adobe Photoshop Express.

 

Δουλεύουν όλες ανάλογα με το ποια επιλέξω.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κανένα πρόβλημα

Και η γνωστη ερώτηση: Την εγκαταστήσει στην κάρτα (δεν ξέρω τι συσκευή έχεις)?

Δε νομίζω να μπορείς να εγκαταστήσεις το messenger στη κάρτα SD, μόνο στο τηλέφωνο μπορείς.

 

Μετά το update της RS, βλέπω ότι πλέον το Skype δε μπορεί να εγκατασταθεί στην εξωτερική SD, το είχα πριν εκεί αλλά δε με άφηνε πλέον να του κάνω ενημέρωση, έπρεπε να το περάσω στην εσωτερική μνήμη για να πάρει ενημέρωση και πλέον δε με αφήνει να το ξαναπεράσω στην SD.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάνω πάνω μου έχει την Lumia Creative Studio, από κάτω την στοκ και μετά Adobe Photoshop Express.

 

Δουλεύουν όλες ανάλογα με το ποια επιλέξω.

 

Ναι τωρα εφτιαξε μονο του κι εμενα.

Απλα μου χαλασε το πληκτρολογιο και δεν μου βαζει στις λεξεις τονους αυτοματα.

Εκτος κι αν γραψω με swipe

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παρακαλω

κανω αρχειο doc (word) se android tablet και το ανεβαζω στο onedrive.

Το κατεβαζω απο onedrive σε LUMIA 640xl me 10 anniversary και δεν ανοιγει. Μου ζηταει να παω στο store να κατεβασω σχετικη εφαρμογη. Παω λοιπον αλλα δεν βρισκει σχετικη εφαρμογη.

 

Τι κανω λαθος?

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα με σωσει διοτι ειναι εταιρικα αρχεια που ο καθενας τα ανεβαζει με δικο του λειτουργικο αλλα τωρα το εντοπισα το θεμα που μου παραπονεθηκαν συνεργατες.

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παρακαλω

κανω αρχειο doc (word) se android tablet και το ανεβαζω στο onedrive.

Το κατεβαζω απο onedrive σε LUMIA 640xl me 10 anniversary και δεν ανοιγει. Μου ζηταει να παω στο store να κατεβασω σχετικη εφαρμογη. Παω λοιπον αλλα δεν βρισκει σχετικη εφαρμογη.

 

Τι κανω λαθος?

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα με σωσει διοτι ειναι εταιρικα αρχεια που ο καθενας τα ανεβαζει με δικο του λειτουργικο αλλα τωρα το εντοπισα το θεμα που μου παραπονεθηκαν συνεργατες.

Λογικά πρέπει να έχεις έτοιμη τη σουϊτα του mobile office στο τηλ/νό σου.

Αν ανοίξεις το Word και το πας να ανοιξει το κατεβασμένο αρχείο (.docx) δε στο ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παρακαλω

κανω αρχειο doc (word) se android tablet και το ανεβαζω στο onedrive.

Το κατεβαζω απο onedrive σε LUMIA 640xl me 10 anniversary και δεν ανοιγει. Μου ζηταει να παω στο store να κατεβασω σχετικη εφαρμογη. Παω λοιπον αλλα δεν βρισκει σχετικη εφαρμογη.

 

Τι κανω λαθος?

 

οποιος μπορει να βοηθησει θα με σωσει διοτι ειναι εταιρικα αρχεια που ο καθενας τα ανεβαζει με δικο του λειτουργικο αλλα τωρα το εντοπισα το θεμα που μου παραπονεθηκαν συνεργατες.

 

μηπως ειναι .TXT και δεν ειναι WORD το αρχειο σου? κατεβασε αυτο NotepadX στο κινητο σου να δεις αν τα διαβάζει

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

κανω αρχειο doc (word) se android tablet και το ανεβαζω στο onedrive.

Αν δεν κάνω λάθος τα windows phone ανοίγουν μόνο .docx αρχεία. Τα .doc είναι λίγο προϊστορικά...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τα windows phone ανοίγουν μόνο .docx αρχεία. Τα .doc είναι λίγο προϊστορικά...

 

Λογικά και τα δύο θα πρέπει να υποστηρίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Στο Instagram, μπορείτε να κόψετε βίντεο; Είτε είναι 30'' . είτε είναι 5 λεπτά, με πετάει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...