Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που θέλει είναι να βάλει θέματα στο κινητό του για να αλλάξει όλη η εμφάνιση. Πρέπει να τα κατεβάσεις τα θέματα από google play και μετά θα εμφανιστούν εκεί στην ρύθμιση μαζί με την προεπιλογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που θέλει είναι να βάλει θέματα στο κινητό του για να αλλάξει όλη η εμφάνιση. Πρέπει να τα κατεβάσεις τα θέματα από google play και μετά θα εμφανιστούν εκεί στην ρύθμιση μαζί με την προεπιλογή.

 

Αυτό θέλω ευχαριστώ φίλος. Προτεινεις καποιο συγκεκριμένα γιατί βγάζει διάφορα οπως launcher ??

Κ κάτι άλλο έχει προσέξει κανείς ότι αν ανοιξεις την κάμερα μετά δεν βγάζει τα κουμπιά από κάτω για να βγεις ή να κάνεις πίσω. Τι bug είναι αυτό?

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες και όλους , νέος στην παρέα και θα ήθελα αν είναι δυνατόν την βοήθειά σας , (διάβασα όλες τις σελίδες αλλά ψιλομπλέχτηκα) θέλω να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό από το site της εταιρείας αλλά βλέπω ότι χρειάζεται πρόσκληση , και κάτι άλλο έρχεται απο ευρώπη και σε πόσες ημέρες περίπου ? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την camera δεν ειναι bug.Απλα κανεις κινηση απο κατω προς τα πανω και εμφανιζονται τα πληκτρα.κατω χαμηλα εκει που ξεκιναει η οθονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι θελει.Αλλα εχω την εντυπωση πως καποια μερα μεσα στην εβδομαδα το δινει χωρις invite.Εμενα απο την αποθηκη της κινας ειχε φυγει αλλα σε πεντε 6 μερες ηταν σπιτι μου με dhl.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω ευχαριστώ φίλος. Προτεινεις καποιο συγκεκριμένα γιατί βγάζει διάφορα οπως launcher ??

Κ κάτι άλλο έχει προσέξει κανείς ότι αν ανοιξεις την κάμερα μετά δεν βγάζει τα κουμπιά από κάτω για να βγεις ή να κάνεις πίσω. Τι bug είναι αυτό?

Για την κάμερα σου απάντησαν ήδη. Για τα θέματα μην ψάχνεις launchers αλλά themes. Συγκεκριμένα δεν ξέρω να σου πω δεν έχω ασχοληθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα σε όλες και όλους , νέος στην παρέα και θα ήθελα αν είναι δυνατόν την βοήθειά σας , (διάβασα όλες τις σελίδες αλλά ψιλομπλέχτηκα) θέλω να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό από το site της εταιρείας αλλά βλέπω ότι χρειάζεται πρόσκληση , και κάτι άλλο έρχεται απο ευρώπη και σε πόσες ημέρες περίπου ? Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

Κάθε Τρίτη είναι χωρίς προσκλήσεις αλλά και τώρα να θέλεις να το παραγγείλεις προσκλήσεις υπάρχουν άφθονες. Με το express shipping κάνει μια βδομάδα περίπου και έχει χρέωση 16μισι ευρώ περίπου και με το standard shipping κάνει 2 με 3 βδομάδες και είναι δωρεάν. Αν χρειαστείς και κάνα αξεσουάρ παρτο τώρα αν έχεις τα λεφτά για να μην χρεωθείς έξοδα αποστολής μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ή διάθεση της oxygen 2.2.0

 

Hi everyone,

 

We will start our incremental rollout of OxygenOS 2.2.0 on OnePlus X today. This update will include:

Manual mode for Camera App

Save to SD card option in Camera App

USSD bug fix for India

Added dual SIM preferences back in system settings

OTA App upgrade

Security patches

General bug fixes and optimizations

Again, if you don't get the update right away, please be patient. As always, we look forward to hearing your feedback.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε ή διάθεση της oxygen 2.2.0

 

Hi everyone,

 

We will start our incremental rollout of OxygenOS 2.2.0 on OnePlus X today. This update will include:

Manual mode for Camera App

Save to SD card option in Camera App

USSD bug fix for India

Added dual SIM preferences back in system settings

OTA App upgrade

Security patches

General bug fixes and optimizations

Again, if you don't get the update right away, please be patient. As always, we look forward to hearing your feedback.

 

Εγώ που είμαι root στην τελευταία 5.1.1 πως θα περάσω αυτήν χωρίς να χάσω δεδομένα και το root?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι root στην τελευταία 5.1.1 πως θα περάσω αυτήν χωρίς να χάσω δεδομένα και το root?

Περίμενε να ανεβάσει κάποιος το αρχείο της αναβάθμισης, το κατεβάζεις και το κανείς install από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ota??ή μέσω υ.π?υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει το τηλ, όπως το suite?

 

Ota νομίζω βγαίνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίμενε να ανεβάσει κάποιος το αρχείο της αναβάθμισης, το κατεβάζεις και το κανείς install από recovery.

 

Από την μαμά recovery γίνεται εννοείται ε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει σε oneplus αλλά θεωρώ πως ναι.

 

Ευχαριστώ πολυ.

Μπορώ να βρω και στο xda αλλα κι εδώ καλά ειναι να υπάρχει και λιγο κίνηση στο myphone. :lol:

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ.

Μπορώ να βρω και στο xda αλλα κι εδώ καλά ειναι να υπάρχει και λιγο κίνηση στο myphone. :lol:

Στο φόρουμ της oneplus θα το βρεις πιο εύκολα.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να ξαναγίνει root μετά το update. Έχε το στα υπ' όψιν...

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ της oneplus θα το βρεις πιο εύκολα.

Επίσης, έχω την εντύπωση ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να ξαναγίνει root μετά το update. Έχε το στα υπ' όψιν...

 

Έγινε σ ευχαριστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το κλασικό άλμπουμ φωτογραφιών δεν έχει κ ρυθμίσεις μουσικής?? Π.χ μπάσα, εκουαλαιζερ κ τέτοια?? Ή είναι κρυμμένα κάπου???
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον βαριεται να περιμενει την OTA, ιδου το αρχειο update για την oxygen 2.2.2 https://drive.google.com/file/d/0B7P3yCvdl86XcWZfX2NhX2V4bVU/view?pref=2&pli=1

 

μπηκε manual mode στην cam αλλα δεν αναβει το φλας lol!

Συνιστω την Google camera, απλη και δουλευει μια χαρα.

Ολα δειχνουν οκ περιμενω συγκεντρωτικη λιστα διορθωσεων

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο φόρουμ μπορείτε να βρείτε και full roms και ota updates. Ρίξτε μια μάτια εδώ αν θέλετε...

https://forums.oneplus.net/threads/syllogi-oneplus-x-sndesmoi-epsimon-oxygenos-roms-kai-ota-enimerseon.426048/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρηκα ενα oneplus x μεταχειρησμενο σε πολυ καλη τιμη. Δυστυχως ειναι το Ε1001. Εκτος απο την εγγυηση και το 4G, διαφερουν σε κατι αλλο απο τα ευρωπαικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρηκα ενα oneplus x μεταχειρησμενο σε πολυ καλη τιμη. Δυστυχως ειναι το Ε1001. Εκτος απο την εγγυηση και το 4G, διαφερουν σε κατι αλλο απο τα ευρωπαικα?

 

Είναι το κινέζικο μοντέλο,αυτά κανονικά έχουν το HydrogenOS αλλά μάλλον θα το έχουν περάσει το OxygenOS απλά ρώτα από που ειναι αγορασμένο και αν έχει πάρει κανονικά την προηγούμενη αναβάθμιση την 2.1.3χ.

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρηκα ενα oneplus x μεταχειρησμενο σε πολυ καλη τιμη. Δυστυχως ειναι το Ε1001. Εκτος απο την εγγυηση και το 4G, διαφερουν σε κατι αλλο απο τα ευρωπαικα?

Θα πρέπει να το πάρεις αρκετά πιο φθηνά για να πεις ότι αξίζει να μην σου υποστηρίζει κάποια 4G δίκτυα, να πρέπει να του περάσεις oxygen os (αν δεν το έχουν ήδη κάνει) για να έχεις και playstore και να μην έχεις και την εγγύηση από την OP.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξις. Συνδεω το Χ με το bluetooth του αυτοκινητου και ενω δουλευουν κλησεις κτλ, δεν κατεβαζει τις επαφες του κινητου.

Καμια ιδεα για αυτο?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξις. Συνδεω το Χ με το bluetooth του αυτοκινητου και ενω δουλευουν κλησεις κτλ, δεν κατεβαζει τις επαφες του κινητου.

Καμια ιδεα για αυτο?

Το ίδιο και με το OP2. Δεν είναι πρόβλημα του κινητού αλλά του oxygen os. Φαντάζομαι κάποια στιγμή μετά από updates θα φτιάξει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με ενημερωσαν απ το φορουμ της Seat οτι θελει αναβαθμιση το λογισμικο του bluetooth του αυτοκινητου.

Θα το κανω μια και βλεπουμε. Παντως το bluetooth εξακολουθει να ειναι αργο στην μεταφορα αρχειων σε σχεση με το S5 mini που ειχα...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα ειναι διαθεσιμο για παραγγελια και το λευκο... :( κριμα οταν το ειχα παραγγελει εγω την μερα που βγηκε δεν υπηρχε και φαινεται πιο ωραιο...

Καμια καλη θηκη εχει βρει κανενας η ειμαστε ολοι με αυτη που ερχεται στο πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...