Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση σε όλους τους κατόχους του OPX, αληθεύει ότι δεν βλέπει την sd card μετά την τελευταία αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανενα invite?? αν υπαρχει θα ηθελα να μου στειλετε σε pm

 

Υπάρχει αλλά πρέπει να κάνεις το κόλπο με τα email.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχώ το τηλέφωνο εδώ και τρεις ημερες, οπότε δεν έχω ακόμα πολλά γράψω. Ωστόσο:

 

- η μπαταρία φαίνεται πολύ καλύτερη από το nexus 5 (η προηγούμενη μου συσκευή).

- το oxygen είναι πολύ κοντά στο vanilla android

- η συσκευή είναι πανέμορφη σε σχέση με τα android smartphones.

- ο επεξεργαστής είναι υπεραρκετός για καθημερίνη χρήση

 

θα επανέλθω τις επόμενες ημέρες με περισσότερα σχόλια. γενίκα φαίνεται ιδανική επιλογή για κάποιον που θέλει ένα τηλεφωνο με χαρακτήρα και εννοείται value for money.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία ερώτηση σε όλους τους κατόχους του OPX, αληθεύει ότι δεν βλέπει την sd card μετά την τελευταία αναβάθμιση?

 

είχα ένα θέμα στην αρχή, αλλά τελικά με απλό fat partition δούλεψε. το exfat (fat 32) δεν μου δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

έχει γινει πανικος με την αποδοση του στα παιχνιδια. κολλαει ασχημα και κοβει frames. παραδοξο και δεν το βλεπω να λυνετε. δεν με νοιαζει καθολου αλλα ειναι λιγο καπως να ξερεις οτι δεν μπορεις να παιξεις σοβαρα παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

έχει γινει πανικος με την αποδοση του στα παιχνιδια. κολλαει ασχημα και κοβει frames. παραδοξο και δεν το βλεπω να λυνετε. δεν με νοιαζει καθολου αλλα ειναι λιγο καπως να ξερεις οτι δεν μπορεις να παιξεις σοβαρα παιχνιδια.

Τώρα μόλις έψαξα για gaming review. Ικανοποιητικό το βλέπω απ το συγκεκριμένο βίντεο.. αναμένω να το δω απο κοντά για να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα.

http://forum.xda-developers.com/oneplus-x/help/oneplus-x-gaming-performance-software-t3247140/post63784720#post63784720

Edited by ManD_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι και κάτι ακομη... Τη ROM...

Χωρίς να έχω εμπειρία από OnePlus συσκευή, αναρωτιέμαι η ΡΟΜ του πώς θα τα πάει καθώς τα χω δει όλα με άλλες κινεζιές που ψαχνόμαστε με security center, χαμένα notifications, χαμηλές εντάσεις ηχείων, ξυπνητήρια να μη λειτουργούν κλπ...

Ξέρει κανείς κάτι για το αν είναι έμπιστη η ΡΟΜ που φοράει και τι είδους υποστήριξη έχει από την OnePlus; Ή θα αρχίσουμε σε λίγο καιρο να βρίσκουμε άλυτα bugs που δε θα διορθωθούν ποτε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι και κάτι ακομη... Τη ROM...

Χωρίς να έχω εμπειρία από OnePlus συσκευή, αναρωτιέμαι η ΡΟΜ του πώς θα τα πάει καθώς τα χω δει όλα με άλλες κινεζιές που ψαχνόμαστε με security center, χαμένα notifications, χαμηλές εντάσεις ηχείων, ξυπνητήρια να μη λειτουργούν κλπ...

Ξέρει κανείς κάτι για το αν είναι έμπιστη η ΡΟΜ που φοράει και τι είδους υποστήριξη έχει από την OnePlus; Ή θα αρχίσουμε σε λίγο καιρο να βρίσκουμε άλυτα bugs που δε θα διορθωθούν ποτε;

 

Αν και ολοι προτιμαμε την cm του πρώτου oneplus , η oxygen ειναι μαλλον η πιο καθαρή ρομ σε κινέζικη συσκευή.

Βγαζει και αρκετά συχνά updates.

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις φαίνεται ότι φτιάχνουν μετά από κάποιες αναβαθμίσεις, και λογικά πρέπει να φτιάξουν κι άλλο, όπως είπαν στο Q&A εδώ: https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-q-a-with-helen.403960/

Το SoC παραμένει πολύ δυνατό για να λαγκάρει.

Επίσης λένε ότι θα φτιάξουν σύντομα τα θέματα με τις SD και θα ενεργοποιήσουν και το Camera2 API. Ίδωμεν...

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Αν και ολοι προτιμαμε την cm του πρώτου oneplus , η oxygen ειναι μαλλον η πιο καθαρή ρομ σε κινέζικη συσκευή.

Βγαζει και αρκετά συχνά updates.

 

Εννοειται πως είναι ότι πιο καθαρό σε κινεζικο. Παιδιά εδω είναι όλα ΟΤΑ, χωρίς να κάνεις αλχημειες για να έχεις τα βασικά. Με άψογη ελληνική μετάφραση σε γενικές γραμμές, με τα πάντα όλα για τον ελάχιστο δυνατό κόπο από την πλευρά του χρήστη...

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως είναι ότι πιο καθαρό σε κινεζικο. Παιδιά εδω είναι όλα ΟΤΑ, χωρίς να κάνεις αλχημειες για να έχεις τα βασικά. Με άψογη ελληνική μετάφραση σε γενικές γραμμές, με τα πάντα όλα για τον ελάχιστο δυνατό κόπο από την πλευρά του χρήστη...

Αυτό είναι ευχάριστο, όχι επειδή δεν έχω το κουράγιο ή τη θέληση να πειράξω το κινητό, αλλά επειδή δίνει το σημάδι μιας καλογραμμένης ρομ... Πράγμα που τονίζει και την ποιότητα της εταιρείας...

Link to comment
Share on other sites

πριν το πάρω σκεφτόμου να το ρουτάρω για να βάλω άλλη ROM. Ωστόσο το Oxygen είναι πολύ καλό και κοντά στο vanilla android. μπράβο τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είχα ένα θέμα στην αρχή, αλλά τελικά με απλό fat partition δούλεψε. το exfat (fat 32) δεν μου δούλεψε.

 

πως το κανουμε αυτο?

 

εγώ το έκανα στον υπολογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

Συν forumites

 

Θα γινω ζητουλας - Αν εχει κανενας invite για Oneplus X και δεν το θελει ας κανει το καλο :)

Θελω να αλλαξω το OPO (οποιος στειλει προσκληση αν θελει του πουλαω και το OPO σε προνομιακη τιμη!!!)

Link to comment
Share on other sites

Συν forumites

 

Θα γινω ζητουλας - Αν εχει κανενας invite για Oneplus X και δεν το θελει ας κανει το καλο :)

Θελω να αλλαξω το OPO (οποιος στειλει προσκληση αν θελει του πουλαω και το OPO σε προνομιακη τιμη!!!)

 

Έχω ένα εναπομείναν αλλά πρέπει να κάνεις το κόλπο με τα email. Μόλις το έκανα με μια συνάδελφο εδώ στη δουλειά και το αγόρασε κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

εμένα η πρόσκληση λέει οτι ειναι μονο για το δικο μου email. εσεις πως τις δινετε ο ενας στον αλλο??
Link to comment
Share on other sites

εμένα η πρόσκληση λέει οτι ειναι μονο για το δικο μου email. εσεις πως τις δινετε ο ενας στον αλλο??

 

Η πρόσκληση μπορεί να γίνει claim μόνο από λογαριασμό που έχει το email στο οποίο έχει έρθει η πρόσκληση.

 

Ο ενδιαφερόμενος που θέλει την πρόσκληση πρέπει να φτιάξει λογαριασμό με αυτό το email ή αν έχει ήδη ένα, να αλλάξει το email προσωρινά σε αυτό της πρόσκλησης.

 

Φυσικά για να γίνει αυτή η διαδικασία πρέπει ο κάτοχος του email να πατήσει confirm στο email που θα σταλεί από την 1+ για να επιβεβαιώσει την αλλαγή.

 

Αφού γίνει η επιβεβαίωση του email στον λογαριασμό του ενδιαφερόμενου, μπορεί να κάνει claim την πρόσκληση. Αφού το κάνει αυτό η πρόσκληση μένει πια στον λογαριασμό και όχι στο email. Οπότε μετά αλλάζει ο ενδιαφερόμενος το email του λογαριασμού στο δικό του, και κάνει την παραγγελία.

 

Φυσικά αν στο email της πρόσκλησης υπάρχει ήδη 1+ λογαριασμός, αλλάζετε προσωρινά σε ένα άλλο email για να το ενεργοποιήσει ο ενδιαφερόμενος στο δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παραγγειλα Σαββατο...μολις πριν λιγο μου ηρθε το mail αποστολης...ουτε tracking number,ουτε τιποτα...:rolleyes:
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις φαίνεται ότι φτιάχνουν μετά από κάποιες αναβαθμίσεις, και λογικά πρέπει να φτιάξουν κι άλλο, όπως είπαν στο Q&A εδώ: https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-q-a-with-helen.403960/

Το SoC παραμένει πολύ δυνατό για να λαγκάρει.

Επίσης λένε ότι θα φτιάξουν σύντομα τα θέματα με τις SD και θα ενεργοποιήσουν και το Camera2 API. Ίδωμεν...

 

Προσωπικά δεν είχα κανενα θέμα με την SD. Δούλεψε κατευθείαν!

Το Camera2 API τι είναι; Ενδιαφέρον ακούγεται γιατί προσωπικά μου φάνηκε λιγο ελλιπής η εφαρμογή της κάμερας. Στο OPO με την CM εχει επιλογή ακόμη και για αποθήκευση raw αρχείου!

 

Λοιπον το παραγγειλα Σαββατο...μολις πριν λιγο μου ηρθε το mail αποστολης...ουτε tracking number,ουτε τιποτα...:rolleyes:

 

Υπάρχει τρόπος να το δεις με τον αριθμό παραγγελίας! Εχει αναφερθεί απο έναν συμφορουμιτη κάποιες σελίδες πίσω αλλα ειμαι απο κινητό και ειναι δύσκολο να το ψάξω.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...