Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.tinydeal.com/letv-1s-55-fhd-20ghz-mtk6795-octa-core-64-bit-android-50-4g-phone-p-158939.html εδω λει οτι εχει ελληνικα ειναι οντοσ? γνωριζουμε διαρκια μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.tinydeal.com/letv-1s-55-fhd-20ghz-mtk6795-octa-core-64-bit-android-50-4g-phone-p-158939.html εδω λει οτι εχει ελληνικα ειναι οντοσ? γνωριζουμε διαρκια μπαταριας?

Ειναι η έκδοση με τον επεξεργαστή χιονισμένο στα 2Ghrz και οχι στα 2,2 .εγω το πηρα απο minideal το 16αρι βεβαια και οχι το 32 που εδειξες εσυ στα 162 ευρω.οσο για τα ελληνικά εφοσον θα αλλαξεις ρομ(συνίσταται στα κινεζικα κινητα) τοτε υπάρχουν ρομ που εχουν και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται το data usage control?

Το εθεσα πριν λίγο καιρό αλλά τώρα επιλογή για disable δεν έχει, μόνο επιλογές για να αλλαξεις τα mb και τις ημερομηνίες έχει.. Είμαι με την 10s

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιείται το data usage control?

Το εθεσα πριν λίγο καιρό αλλά τώρα επιλογή για disable δεν έχει, μόνο επιλογές για να αλλαξεις τα mb και τις ημερομηνίες έχει.. Είμαι με την 10s

 

Maktheo

 

Τι εννοείς ακριβώς ; Το Data management-->Data usage control , έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύει αν έχεις απενεργοποιημένο το : system settings --> Dual Sim and mobile network --> Mobile data.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο data management > data usage control εθεσα το data plan/starting date.

Μέχρι να θέσω αυτό το πρώτο πλάνο η ειδοποίηση χρήσης δεδομένων φαινόταν disabled, από την στιγμή που το εθεσα και μετά κάνει κανονικά την δουλειά για το οποίο είναι σχεδιασμένο. Τώρα όμως που δεν θέλω να με ειδοποιεί άλλο για την χρήση δεδομένων δεν μπορώ να βρω από που το απενεργοποιώ, το μόνο που βλέπω είναι να αλλάξω το data plan/starting date ή να καλιμπραρω/ρυθμισω τα εναπομείναντα mb.

Έτσι προς το παρόν εθεσα ότι έχω μηνιαία πχ 10gb για να μην με πετάει κάθε τόσο ειδοποίηση ότι πλησιαζω το όριο που είχα θέσει πριν (150mb]..

Πλήρη απενεργοποίηση δεν βλέπω..

 

Maktheo

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Αν βάλεις το 0 , μετά δεν μπορείς να πατήσεις ΟΚ. Οπότε έκανα το αυτονόητο , εγκατάσταση πάλι από backup , όλης της ρομ και ... αντίο %@ία data plan :D
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι κατι σαν bug..

Εγώ του έβαλα όπως σου είπα πολλά mb στο data plan οπότε δεν με ξαναενοχλει

 

Maktheo

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έγραψε κάποιος αλλά διέρρευσε beta marshmallow

http://www.letv.re/topic/823-eui-58-beta-based-on-marshmallow/ δεν την έχω δοκιμάσει περιμένω να βγει custom αυτής. Πάντως λένε καλά λόγια.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έγραψε κάποιος αλλά διέρρευσε beta marshmallow

http://www.letv.re/topic/823-eui-58-beta-based-on-marshmallow/ δεν την έχω δοκιμάσει περιμένω να βγει custom αυτής. Πάντως λένε καλά λόγια.

 

 

Αντε να δουμε.Αν κανει αυτα που αναφερει θα ειναι σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο νέο χαρακτηριστικό; Πχ double tap to wake

 

Maktheo

Δεν αναφερει κατι τετοιο.το βασικο ειναι η βελτίωση της μπαταρίας και οτι δε θα ζεσταίνεται τοσο πολυ!

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα για δοκιμή την beta marshmallow 6 στο κινητο. Η εγκατάσταση έγινε χωρίς να κάνω wipe τα data, με σκοπο να κρατήσει τα Google apps, όπως και έγινε. Όλα κυλούσαν μια χαρά στο αρχικο σεταρισμα που είχα ξεκινήσει να του κάνω, όταν ξαφνικά άρχισε να κανει από μονο του απανωτά restart και χωρίς μπορώ να μπω στις λειτουργίες του. Ηθικο δίδαγμα:Επιστροφη στη δοκιμασμένη lollipop και όταν περασει τις παιδικές ασθένειες της η beta marshmallow, τα ξαναλέμε ;) Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Τολμηρός ο φιλος lakgav.θεωρω οτι οι βελτιώσεις που αναφερουν ειναι σημαντικές. Ας βγει βέβαια stable εκδοση και το βλέπουμε τοτε!

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την beta, με τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα του νήματος της marshmallow , clean install, μέχρι στιγμής δεν έχω θέματα.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την beta, με τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα του νήματος της marshmallow , clean install, μέχρι στιγμής δεν έχω θέματα.

 

Επειδη δεν εχω δει ακομα το αντιστοιχο νημα....Εχει ολες τις λειτουργιες κανονικα? Δουλευουν 4g ...bluetooth...wifi...gps...ηχοι η' ακομα εχει ελλειψης? Ενταξει....κατι θα εχει μιας και ειναι ΒΕΤΑ ....αλλα ισως να ειναι αμελητεο....

Τι ορατες και μη διαφορες εχει απο την lolipop στην δικια μας συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια εμφανή διαφορά εκτός ότι μάλλον έχει καλή αυτονομία. Όλα δουλεύουν, όσο πρόσεξα. Με μισή μπαταρία 3ωρες και 15 λεπτά οθονη Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα για δοκιμή την beta marshmallow 6 στο κινητο. Η εγκατάσταση έγινε χωρίς να κάνω wipe τα data, με σκοπο να κρατήσει τα Google apps, όπως και έγινε. Όλα κυλούσαν μια χαρά στο αρχικο σεταρισμα που είχα ξεκινήσει να του κάνω, όταν ξαφνικά άρχισε να κανει από μονο του απανωτά restart και χωρίς μπορώ να μπω στις λειτουργίες του. Ηθικο δίδαγμα:Επιστροφη στη δοκιμασμένη lollipop και όταν περασει τις παιδικές ασθένειες της η beta marshmallow, τα ξαναλέμε ;)

 

Συγγνωμη φιλε μου αλλα το ηθικο διδαγμα ειναι πως παρεβλεψες τα wipes με αποτελεσμα να σου παρουσιαστει ενα λογικοτατο προβλημα.. Οταν αλλαζουμε Rom παντα ειναι καλο να ειναι clean install αλλα αν δεν θελουμε να χασουμε δεδομενα και απλα θελουμε update σε Rom ιδιου developer τοτε κανουν Wipe μονο Cache και Dalvik cache.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , σωστός σε όλα που λές.

Έχουν βγεί 2 beta. Υπάρχει η "official" και όταν κάποιος την κατεβάσει έχει τη μορφή "update.zip" και μια άλλη "custom" που έβαλα εγώ γιατί διάβασα στα σχόλια που έγραφαν οτι δεν χάνεις twrp και gapps αν τη βάλεις (για το πρώτο έτσι συμβαίνει αλλά για gapps, δεν μπαίνουν ξανά με τίποτα).

Τελικά έβαλα την official με τα 4 wipes και όλα τρέχουν σωστά , χωρίς κανένα πρόβλημα , μέχρι τώρα.

Βέβαια πρέπει να ξαναβάλεις την twrp recovery αν θέλεις root στο κινητό σου και η διαδικασία για εγκατάσταση gapps θέλει κάποια προσοχή στα βήματα που θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει το s7 edge !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και για το θεμα της 6.0.1.....Εχω ακουσει οτι η CyanogenMod 13 ειναι αρκετα σταθερη....

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει το s7 edge !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και για το θεμα της 6.0.1.....Εχω ακουσει οτι η CyanogenMod 13 ειναι αρκετα σταθερη....

Κάποιος έγραψε οτι η cyanogen ειναι fake.να ρωτησω .το κινητό κλεινει το Facebook messengers μονο του.το κανει σε κανένα αλλον? επίσης να περάσουμε την τελευταία ρομ με Android 6 η περιμένουμε μεχρι να βγει καποια σταθερή έκδοση της?

Link to comment
Share on other sites

Το να κλείνουν οι εφαρμογές το οριζεις εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις ή το super manager...Εγώ το έχω βάλει όταν σβήνει ή οθόνη να κλείνουν facebook..mesenger.. viber.... Για την marshmallow περίμενε να δοκιμαστεί καλά και να γίνει πιο σταθερή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...