Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω τη 12 του ιταλού...πολύ ευχαριστημένος...Έχω παρατηρήσει μόνο ότι μέχρι το 85% η μπαταρία κατεβαίνει σχετικά γρήγορα μέσα σε 4 ώρες σε αναμονή..Μετά ως δια μαγείας κολλάει ....στο τέλος της ημέρας με κανονική χρήση(καμία ώρα ιντερνέτ μέσω wifi, video 30 λεπτά ομιλία κάνα 30 λεπτό μένω στο 60% μέχρι της 12 το βράδυ που το ξαναφορτιζω. Γενικά πολύ ευχαριστημένη η σύζυγος μου...

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το να κλείνουν οι εφαρμογές το οριζεις εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις ή το super manager...Εγώ το έχω βάλει όταν σβήνει ή οθόνη να κλείνουν facebook..mesenger.. viber.... Για την marshmallow περίμενε να δοκιμαστεί καλά και να γίνει πιο σταθερή....

Σευχαριστω.το εβαλα τελικα auto boot απο το super manager και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μπορείτε να μου πείτε τη διαφορά χ500 και χ501 ;; το μόνο που διέκρινα είναι ότι το πρώτο τρέχει στα 2,2ghz ενώ το δεύτερο στα 2ghz ..από κει και πέρα, διάβασα σε μια από τις σελίδες του τόπικ ότι το χ501 είναι ατόφιο χωρίς κινεζιές.

 

επισης, για αγορά κοιτάτε το kimovil που χει τιμές απο διάφορα sites? ή στρέφεστε σε vickmall από ότι έχω καταλάβει ;

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μπορείτε να μου πείτε τη διαφορά χ500 και χ501 ;; το μόνο που διέκρινα είναι ότι το πρώτο τρέχει στα 2,2ghz ενώ το δεύτερο στα 2ghz ..από κει και πέρα, διάβασα σε μια από τις σελίδες του τόπικ ότι το χ501 είναι ατόφιο χωρίς κινεζιές.

 

επισης, για αγορά κοιτάτε το kimovil που χει τιμές απο διάφορα sites? ή στρέφεστε σε vickmall από ότι έχω καταλάβει ;

ευχαριστώ!

 

Και τα 2 στα ίδια είναι φίλε μου, μην το ψάχνεις περισσότερο . Promotion κόλπα κινέζικα είναι οτι και καλά το 501 προορίζεται για Διεθνείς αγορές. Δες εξάλλου και τι διαφορές έχει και το 507 που είναι για την Ινδία. Καμία.

Σκέψου ένα φανταστικό διάλογο μεταξύ ιδιοκτητών 500 - 501: Ο 1ος -Ελα, ρε συ τώρα με το 501 , τι να μας πείς;Το δικό μου έχει HELIO 2,2 g μεγάλεεε... , Ο 2ος - Ασε μας ρε γατάκι με τα 2,2 σου , το δικό μου είναι international χωρίς κινεζιές , ρεεε.

 

Καταλαβαίνεις δηλαδή , οτι ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά , όποιο και να προτιμήσεις.

Βέβαια , η πλειονότητα από εμάς εδώ , έχουμε το αρχικό χ500, ίσως γιατί βγήκε πρώτο.

 

Για τα κινεζομάγαζα τώρα , πρέπει να το ψάξεις και να δεις ποιο σε συμφέρει καλύτερα. Τσέκαρε και τις βαθμολογίες που έχουν στα αντίστοιχα topic εδώ στο forum και μετά αποφασίζεις.

 

Είναι και θέμα τύχης . Τι να πω και εγώ που αγόρασα κινητό για φίλο στις 13/4 από vickmall , που είναι σίγουρα αξιόπιστο, αλλά ακόμα αγνοείται η τύχη του...ελέω sing post :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το να κλείνουν οι εφαρμογές το οριζεις εσύ μέσα από τις ρυθμίσεις ή το super manager...Εγώ το έχω βάλει όταν σβήνει ή οθόνη να κλείνουν facebook..mesenger.. viber.... Για την marshmallow περίμενε να δοκιμαστεί καλά και να γίνει πιο σταθερή....

Δυστυχώς το πρόβλημα τελικα με το messenger δε διορθώθηκε. παλι μου το τερματιζει καποιες φορες το κινητο μονο του,μονο την συγκεκριμένη εφαρμογή.Επισης οταν παω να κανω εναλλαγή απο μία εφαρμογή στο messenger μεσω task manager ,μου βγάζει το μήνυμα unable to launch messenger .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα τελικα με το messenger δε διορθώθηκε. παλι μου το τερματιζει καποιες φορες το κινητο μονο του,μονο την συγκεκριμένη εφαρμογή.Επισης οταν παω να κανω εναλλαγή απο μία εφαρμογή στο messenger μεσω task manager ,μου βγάζει το μήνυμα unable to launch messenger .

 

Αγαπητέ φίλε mula, δεν την ήξερα αυτή την εφαρμογή γιατί γενικά δεν ασχολούμαι με Facebook, αλλα από περιέργεια για τα προβλήματα που περιγράφεις, μπηκα στα σχόλια που εχει, από το play store.

Έχεις διαβάσει τι του σουρνουν όσοι τη χρησιμοποιούν ;τετοιο θάψιμο εχουν λίγες εφαρμογές.

Πιστευω δηλαδή ότι είναι "βλαμμένη " η εφαρμογή και ότι δεν χρειάζεται να ταλαιπώρησε ψάχνοντας να βρεις τι φταίει. 'Όλα αυτά φιλικά πάντα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 στα ίδια είναι φίλε μου, μην το ψάχνεις περισσότερο . Promotion κόλπα κινέζικα είναι οτι και καλά το 501 προορίζεται για Διεθνείς αγορές. Δες εξάλλου και τι διαφορές έχει και το 507 που είναι για την Ινδία. Καμία.

Σκέψου ένα φανταστικό διάλογο μεταξύ ιδιοκτητών 500 - 501: Ο 1ος -Ελα, ρε συ τώρα με το 501 , τι να μας πείς;Το δικό μου έχει HELIO 2,2 g μεγάλεεε... , Ο 2ος - Ασε μας ρε γατάκι με τα 2,2 σου , το δικό μου είναι international χωρίς κινεζιές , ρεεε.

 

Καταλαβαίνεις δηλαδή , οτι ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά , όποιο και να προτιμήσεις.

Βέβαια , η πλειονότητα από εμάς εδώ , έχουμε το αρχικό χ500, ίσως γιατί βγήκε πρώτο.

 

Για τα κινεζομάγαζα τώρα , πρέπει να το ψάξεις και να δεις ποιο σε συμφέρει καλύτερα. Τσέκαρε και τις βαθμολογίες που έχουν στα αντίστοιχα topic εδώ στο forum και μετά αποφασίζεις.

 

Είναι και θέμα τύχης . Τι να πω και εγώ που αγόρασα κινητό για φίλο στις 13/4 από vickmall , που είναι σίγουρα αξιόπιστο, αλλά ακόμα αγνοείται η τύχη του...ελέω sing post :worry:

 

καταλαβα.. Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε mula, δεν την ήξερα αυτή την εφαρμογή γιατί γενικά δεν ασχολούμαι με Facebook, αλλα από περιέργεια για τα προβλήματα που περιγράφεις, μπηκα στα σχόλια που εχει, από το play store.

Έχεις διαβάσει τι του σουρνουν όσοι τη χρησιμοποιούν ;τετοιο θάψιμο εχουν λίγες εφαρμογές.

Πιστευω δηλαδή ότι είναι "βλαμμένη " η εφαρμογή και ότι δεν χρειάζεται να ταλαιπώρησε ψάχνοντας να βρεις τι φταίει. 'Όλα αυτά φιλικά πάντα, έτσι;

Ναι δεν παρεξηγω,ειμαστε εδω για να δώσουμε και να πάρουμε συμβουλές για την καλύτερη λειτουργία του τηλεφώνου. Μολις ειδα και γω σχόλια και όντως πρέπει να ειναι θεμα εφαρμογής. Ολα καλα λοιπόν και σορυ αν σας ζαλισα με αυτο το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα και μάλλον θα πληρώσω τζάμπα ενα 50ρι από την ******* μου.

Είχα ένα θέμα με το κινητό και πήγα να το ανοίξω, το άνοιξα μια χαρά, ξεβίδωσα και τα 2 πρώτα βιδάκια για να βγάλω την "ταινία" που συνδέει

την οθόνη με την πλακέτα αλλά ... (ας μην πως έγινε ακριβώς γιατί θα γελάνε και οι πέτρες) έκοψα την "ταινία" στην μέση από την ******* που με δέρνει.

 

Η μόνη λύση είναι αλλαγή της LCD οθόνης ή μπορώ να βρω τέτοια "ταινία" ??

 

:knife:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε, εδω φλασαρουμε το τηλεφωνο τις ROMS με FLASH TOOL οπως τα λοιπα ΜΤΚ τηλεφωνα ? π.χ. GHOST or MIUI or EUI ROMS ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε, εδω φλασαρουμε το τηλεφωνο τις ROMS με FLASH TOOL οπως τα λοιπα ΜΤΚ τηλεφωνα ? π.χ. GHOST or MIUI or EUI ROMS ?

 

Οι περισσότερες και πιο διαδεδομένες φλασάρονται μέσω twrp recovery και είναι σε μορφή .zip. Στο needrom υπάρχουν και μερικές που φλασάρονται με το flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

πηρα 1 συσκευη Χ500 ( Android : 5.0.2 )

EUI 5,5.007S STABLE / BASEBAND MOLY LR9...... / KERNEL 3.10.61+ / VERSION DBXCNOP.

 

Προτεινεται καποια αλλη ΡΟΜ ?

 

Eπισης ποια διαδικασια να ακολουθησω για Root & TWRP ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μια δήθεν multilingual με ελληνικά θα πρότεινα, άμεσα,, να βάλεις μια άλλη είτε original π.χ η 11s ήταν καλή, είτε custom από το letv.re . Εγώ έχω μια beta marshmallow από το παραπάνω site και είναι καλύτερη από την κινέζο-multilingual που ήρθε,χωρις βέβαια να την προτείνω σαν beta.

 

Υ. Γ Διαβάζω ότι σπάνε εύκολα οι οθόνες στα letv κυρίως από τα Χ800. Eγω ειχα την 'τύχη' να περάσει ρόδα αυτοκινήτου από σακούλα σε λαϊκή που είχε μέσα το τηλέφωνο και παρόλο που διαλύθηκαν διαφορα ζαρζαβατικα το τηλέφωνο απλά ελαφρώς λυγισε, χωρίς να σπάσει η οθόνη και έβγαλε ένα μικρό λεκε εσωτερικά της.

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μια δήθεν multilingual με ελληνικά θα πρότεινα, άμεσα,, να βάλεις μια άλλη είτε original π.χ η 11s ήταν καλή, είτε custom από το letv.re . Εγώ έχω μια beta marshmallow από το παραπάνω site και είναι καλύτερη από την κινέζο-multilingual που ήρθε,χωρις βέβαια να την προτείνω σαν beta.

 

ΕΚανα ολη την διαδικασια για TWRP 7 ηταν ενταξει στα Αγγλικα. Μολις εκανα Install Twrp το Update Su.zip για να κανει Root τοτε κολλησε και εμεινε στo ΕUI για περιπου 20 λεπτα. Το εκλεισα και ανοιξα 2-3 φορες αλλα δεν εκανε Boot. Eκανα format αλλα παλι τιποτα.

 

Τελικα ψαχνοντας στο Needrom κατεβασα μια Custom (Ghost 45V7) ROM την οποία φλασαρα με FLASH TOOL.

 

To τηλεφωνο ανοιξε, H Ghost Rom ειναι πολυ καλη & ηταν ηδη Ρουταρισμενο μαζι με πιο καλη εκδοση TWRP......

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

πηρα 1 συσκευη Χ500 ( Android : 5.0.2 )

EUI 5,5.007S STABLE / BASEBAND MOLY LR9...... / KERNEL 3.10.61+ / VERSION DBXCNOP.

 

Προτεινεται καποια αλλη ΡΟΜ ?

 

Eπισης ποια διαδικασια να ακολουθησω για Root & TWRP ?

 

η 007s που βαζουν τα κινεζομαγαζα ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει ποτε, με την 10s του ιταλου σωθηκα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

 

Υ. Γ Διαβάζω ότι σπάνε εύκολα οι οθόνες στα letv κυρίως από τα Χ800. Eγω ειχα την 'τύχη' να περάσει ρόδα αυτοκινήτου από σακούλα σε λαϊκή που είχε μέσα το τηλέφωνο και παρόλο που διαλύθηκαν διαφορα ζαρζαβατικα το τηλέφωνο απλά ελαφρώς λυγισε, χωρίς να σπάσει η οθόνη και έβγαλε ένα μικρό λεκε εσωτερικά της.

 

Μου εχει πεσει 3 φορες....Η μια φορα ηταν απο αρκετο υψος....και αλλη μια εσκασε με την οθονη...Το μονο που εχει ειναι ενα μικρο ξεφτισμα στο χρυσο περιγραμμα στην πανω γωνια....Το ειχα διαβασει και εγω για τις ευπαθεις οθονες και περιμενα να το κλαιω....Ομως εχει βγει σκυλος το κινητο...Η μπαταρια του μου κανει νουμερα....Εχω φτασει να το φορτιζω δυο φορες την μερα (Μιλαω για την δικη μου χρηση...οχι για απλη χρηση....)

Link to comment
Share on other sites

Mε μια beta marshmallow (17/5) έχω σταθερά 6 ώρες οθόνη με συνεχώς αναμμένο WiFi, Bluetooth , λιγο mobile data (1-2 ώρες) αλλά με ελάχιστο gaming.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Mε μια beta marshmallow (17/5) έχω σταθερά 6 ώρες οθόνη με συνεχώς αναμμένο WiFi, Bluetooth , λιγο mobile data (1-2 ώρες) αλλά με ελάχιστο gaming.

 

Με την Ιταλικη 10ς ...Ολη μερα ανοιχτα τα δεδομενα 4g (οταν ειμαι σπιτι γινεται αλλαγη σε wifi )...χωρις παιχνιδια αλλα με facebook , mesenger , email ....βγαζει 2.30 ωρες οθονη το πολυ και απο τις 7.30 το πρωι που βγαινει απο την φορτιση....στις 17.00 ειμαι με 20% ....Το κακο ειναι οτι λογω δουλειας αρκετες φορες ειμαι σε αναζητηση σηματος...

Ενταξει...με την χρηση που κανω κανενα τηλεφωνο που ειχα δεν μου εβγαζε δευτερη μερα....Παντα το βραδυ εφτανα στο 20% και ξαναφορτιζα...αλλα για 3000 mah μπαταρια που εχει δεν εχω ξαναπιασει τετοιους χαμηλους χρονους...

Link to comment
Share on other sites

Mε μια beta marshmallow (17/5) έχω σταθερά 6 ώρες οθόνη με συνεχώς αναμμένο WiFi, Bluetooth , λιγο mobile data (1-2 ώρες) αλλά με ελάχιστο gaming.

Οντως εχεις τοσες πολλες ωρες οθονη,

wifi ,data ?Nομίζω ειναι αρκετa εμφανής η βελτίωση της μπαταρίας (παρολο που ειναι beta έκδοση) εγω με την 13ς εχω ίδια αποτελέσματα με τον φιλο expendable. (Με καθολου gaming και γω)Νομιζω πως πρέπει να παω στην beta ετσι οπως μας τα λες :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχουν και νέες beta marshmallow αλλά υπάρχει ένα ρίσκο γιατί κάτι φτιάχνουν και άλλα χαλουν, από ότι διαβάζω. Έχει θέματα π.χ μου κρασαρουν 2-3 εφαρμογές, όχι βασικές, του playstore αλλά γενικά είναι καλύτερη από τις beta των άλλων μοντέλων (βλέπε χ800) που είναι χάλια. Φυσικά μόνο clean install.

Πάντως και με μια original lollipop, νομίζω την 11s είχα καλή αυτονομία περίπου 5+ ώρες αλλά με custom έπεφτα 4-4,5 .

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχουν και νέες beta marshmallow αλλά υπάρχει ένα ρίσκο γιατί κάτι φτιάχνουν και άλλα χαλουν, από ότι διαβάζω. Έχει θέματα π.χ μου κρασαρουν 2-3 εφαρμογές, όχι βασικές, του playstore αλλά γενικά είναι καλύτερη από τις beta των άλλων μοντέλων (βλέπε χ800) που είναι χάλια. Φυσικά μόνο clean install.

Πάντως και με μια original lollipop, νομίζω την 11s είχα καλή αυτονομία περίπου 5+ ώρες αλλά με custom έπεφτα 4-4,5 .

Οπότε προτεινεις να περιμένω λίγο?παντως με τηβ 13ς απο το πρώτο λινκ δε εχω φτασει ποτε στις 4 ωρες οθονη και ειναι official stable νομιζω.Την 11 πάντως δε την εχει στο λινκ με τις ρομ.απο needrom την κατεβασες?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον περίμενε γιατί λένε μέχρι τέλος του μήνα θα έχει stable official. Την 11s την είχα βάλει όταν είχε βγει στο site της letv, έχει μήνες. Για να μην παρεξηγηθώ η φωτεινότητα της οθόνης, σε μένα είναι στο low πάντα, είμαι συνήθως σε κλειστό χώρο, εκτός από το διάστημα που είμαι εξω που, είναι το πολύ 2 ώρες.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον περίμενε γιατί λένε μέχρι τέλος του μήνα θα έχει stable official. Την 11s την είχα βάλει όταν είχε βγει στο site της letv, έχει μήνες. Για να μην παρεξηγηθώ η φωτεινότητα της οθόνης, σε μένα είναι στο low πάντα, είμαι συνήθως σε κλειστό χώρο, εκτός από το διάστημα που είμαι εξω που, είναι το πολύ 2 ώρες.

Οκ θα περιμένω τοτε.και γω τωρα τελευταία πειραζω την φωτεινότητα όποτε ειμαι σε εσωτερικό η εξωτερικό χωρο.

Link to comment
Share on other sites

η 007s που βαζουν τα κινεζομαγαζα ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει ποτε, με την 10s του ιταλου σωθηκα.

 

Την 10s του ιταλου ....απο που την κατεβαζω ( εαν εχει Gapps ) & εαν την εγκαθιστω με TWRP

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...