Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βάλει κανείς την 11s να μας πει ιεντυπώσεις ?
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά, στις ρυθμίσεις έχει μόνο 3G και 4G.. γνωρίζει κάποιος κάποιο τρόπο να δουλεύει το κινητό μόνο με 2G???
:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τον οδηγο του Ιταλου εβαλα (μεσω αλλου pc) τους απαραιτητους drivers adb, ειδε το κινητο και ξαναεγκατεστησα το twrp το οποιο πλεον ειναι οκ και το σημαντικο εις την αγγλικη.. Να σημειωσω οτι με τον οδηγο με το iroot που δινει ενας συμφορουμιτης στην πρωτη σελιδα, το twrp ναι μεν εγκατασταθηκε αλλα στα κινεζικα και οταν εβαζα ενα θεμα απο πανω για να το "μεταγλωτισσω" στα αγγλικα δεν δουλευε το swipe οποτε δεν μπορουσα να κανω τιποτα, στα κινεζικα δουλευε αλλα το λαθος δεν ηθελε πολυ να γινει εφοσον σου πετουσε κατι στα κινεζικα και δεν ηξερες πως να προχωρησεις..

Αυριο θα φλασαρω την 10s..

Κατευθειαν ψανταζομαι ετσι? Δεν θα χρειαστει να παω πρωτα στην 9s?!?!

 

Και κατι ακομα...το χρωμα στο notification led αλλαζει? Τουλαχιστον μονο στα μυνηματα να γινεται μπλε (ήεστω καποιο αλλο χρωμα) και οχι πρασινο οπως τις αναπαντητες...

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα φλασαρω την 10s..

Κατευθειαν ψανταζομαι ετσι? Δεν θα χρειαστει να παω πρωτα στην 9s?!?!

 

Και κατι ακομα...το χρωμα στο notification led αλλαζει? Τουλαχιστον μονο στα μυνηματα να γινεται μπλε (ήεστω καποιο αλλο χρωμα) και οχι πρασινο οπως τις αναπαντητες...

 

Άστο όπως είναι τώρα. Γιατί να του αλλάζεις συνέχεια ρομ. Περιμένεις , σε λίγες μέρες ο ιταλός θα βγάλει την δικιά του 011s. Τότε αλλάζεις κ την βάζεις κατευθείαν.

"Κόλπα" με αλλάγη χρώματος , μόνο άν βάλεις MIUI. Η EUI , δεν....

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.... Δηλαδη περιμενουμε να βγει η custom 11s...

Στον οδηγο για την 10s ο Ιταλος λεει οτι σε καποιο σημειο σε ρωταει για root, και οτι αν δεν το δεχτεις δεν μπορεις μετα να κανεις καποια πραγματα οπως πχ αλλαγη μεγεθους εικονιδιων κτλ, καλα καταλαβα ή οχι?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..έβαλα αυτή την ροομ http://www.letv.re/topic/541-vnmod20-letv-x500-baseband-eui-stock-011s/ ...δεν έχει ελληνικά προς το παρόν...εξαιρετικές εντυπώσεις.έχω εμπειρία χρήσης από όλες τις ροομ.από Ιούλιο 15 κάτοχος letv...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..έβαλα αυτή την ροομ http://www.letv.re/topic/541-vnmod20-letv-x500-baseband-eui-stock-011s/ ...δεν έχει ελληνικά προς το παρόν...εξαιρετικές εντυπώσεις.έχω εμπειρία χρήσης από όλες τις ροομ.από Ιούλιο 15 κάτοχος letv...

Μπράβο!

Χαίρομαι που έχεις εξαιρετικές εντυπώσεις. Θα περιμένω όμως την 11s του Ιταλού. Όποιος έχει λινκ γι αυτήν (αν έχει βγει) παρακαλώ να το δημοσιοποιήσει. μέχρι στιγμής για μένα η καλύτερη είναι η 10s του Ιταλού γιατί εμένα τουλάχιστον κρατάει την μπαταρία 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!

Χαίρομαι που έχεις εξαιρετικές εντυπώσεις. Θα περιμένω όμως την 11s του Ιταλού. Όποιος έχει λινκ γι αυτήν (αν έχει βγει) παρακαλώ να το δημοσιοποιήσει. μέχρι στιγμής για μένα η καλύτερη είναι η 10s του Ιταλού γιατί εμένα τουλάχιστον κρατάει την μπαταρία 3 μέρες.

 

τι εννοείς 3 μέρες??? γιατί εμένα με την 10s του Ιταλού δεν κρατάει πάνω από μία μέρα με κανονική χρήση:blink:

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς 3 μέρες??? γιατί εμένα με την 10s του Ιταλού δεν κρατάει πάνω από μία μέρα με κανονική χρήση:blink:

Εννοώ με συνεχώς ανοικτό wifi, λίγη ομιλία βέβαια, αλλά με πολλές ειδοποιήσεις τις οποίες ανοίγω συνεχώς. Πρόσεξα όμως, όπως είπα παραπάνω, ότι όταν γεμίσει & το επανεκκινήσεις απελευθερώνει περισσότερη μνήμη. Συγκεκριμένα στο τελευταίο γέμισμα εμφάνισε 1,7 ΜΒ ελεύθερα, ενώ τώρα μετά από 2 μέρες & 23 ώρες έχει 1,2ΜΒ & 25% μπαταρία. Αυτά! Τι άλλο να θέλω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο περνάει ή ώρα και την δουλεύω τόσο πιο πολύ εντυπωσιαζομαι.δοκιμαστεί την σας το προτείνω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω την original εκδοση της LeTv και ειμαι υπερευχαριστημενος! Εχω και ΟΤΑ updates. Το μονο που δεν εχω ειναι Ελληνικο μενου. Πληκτολογιο εχω Ελληνικο του Google Keyboard.
Link to comment
Share on other sites

Με το LeTV Le One (X600),τι διαφορές έχει?

 

Είναι το παλιότερο μοντέλο που αντικαταστάθηκε από το Χ500.

Δες εδώ:http://www.myphone.gr/d/letv/x600.531/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Είναι το παλιότερο μοντέλο που αντικαταστάθηκε από το Χ500.

Δες εδώ:http://www.myphone.gr/d/letv/x600.531/hands-on/

 

Άψογος. :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ με συνεχώς ανοικτό wifi, λίγη ομιλία βέβαια, αλλά με πολλές ειδοποιήσεις τις οποίες ανοίγω συνεχώς. Πρόσεξα όμως, όπως είπα παραπάνω, ότι όταν γεμίσει & το επανεκκινήσεις απελευθερώνει περισσότερη μνήμη. Συγκεκριμένα στο τελευταίο γέμισμα εμφάνισε 1,7 ΜΒ ελεύθερα, ενώ τώρα μετά από 2 μέρες & 23 ώρες έχει 1,2ΜΒ & 25% μπαταρία. Αυτά! Τι άλλο να θέλω;

 

Έχω δοκιμάσει την επανεκκίνηση αλλά τίποτα...υπάρχει κάτι άλλο που εχεις?

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τον οδηγο του Ιταλου εβαλα (μεσω αλλου pc) τους απαραιτητους drivers adb, ειδε το κινητο και ξαναεγκατεστησα το twrp το οποιο πλεον ειναι οκ και το σημαντικο εις την αγγλικη.. Να σημειωσω οτι με τον οδηγο με το iroot που δινει ενας συμφορουμιτης στην πρωτη σελιδα, το twrp ναι μεν εγκατασταθηκε αλλα στα κινεζικα και οταν εβαζα ενα θεμα απο πανω για να το "μεταγλωτισσω" στα αγγλικα δεν δουλευε το swipe οποτε δεν μπορουσα να κανω τιποτα, στα κινεζικα δουλευε αλλα το λαθος δεν ηθελε πολυ να γινει εφοσον σου πετουσε κατι στα κινεζικα και δεν ηξερες πως να προχωρησεις..

Αυριο θα φλασαρω την 10s..

Κατευθειαν ψανταζομαι ετσι? Δεν θα χρειαστει να παω πρωτα στην 9s?!?!

 

Και κατι ακομα...το χρωμα στο notification led αλλαζει? Τουλαχιστον μονο στα μυνηματα να γινεται μπλε (ήεστω καποιο αλλο χρωμα) και οχι πρασινο οπως τις αναπαντητες...

 

Μακ, το iroot που βλεπει το κινητο μας ειναι καταρχην μονο η τελευταια του εκδοση, (αυτη που εχω στο λινκ της 38 σελιδας). το λεω και για καποια αλλα παιδια που ειπαν οτι δεν τους δουλεψε.

κι εμενα στην αρχη μου εβγαζε κινεζικα, αλλα μολις κατεβασα το ui. απο needrom και το εριξα στον φακελο που περιγραφω, εστρωσαν ολα και δουλεψε και το swipe. απλα θελει να το σερνεις πολυ αργα.. τωρα, αν σε καποια σεταρισματα υπαρχει καποιο αλλο bug, δεν γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει την επανεκκίνηση αλλά τίποτα...υπάρχει κάτι άλλο που εχεις?

 

Δυστυχώς όχι. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Μακ, το iroot που βλεπει το κινητο μας ειναι καταρχην μονο η τελευταια του εκδοση, (αυτη που εχω στο λινκ της 38 σελιδας). το λεω και για καποια αλλα παιδια που ειπαν οτι δεν τους δουλεψε.

κι εμενα στην αρχη μου εβγαζε κινεζικα, αλλα μολις κατεβασα το ui. απο needrom και το εριξα στον φακελο που περιγραφω, εστρωσαν ολα και δουλεψε και το swipe. απλα θελει να το σερνεις πολυ αργα.. τωρα, αν σε καποια σεταρισματα υπαρχει καποιο αλλο bug, δεν γνωριζω

Ναι δεν ειπα οτι με τον οδηγο σου δεν γινεται, κατεβασα την εκδοση που δινεις στο λινκ και μαλιστα στην αρχη που ξεκιναει προσεξα στο changelog οτι το χ500 υποστηριζεται..

Απλα στο δικο μου το κινητο το ui δεν "εκατσε" οτι και αν εκανα, και απ'οτι διαβασα υπηρχαν προβληματα (σε αλλες μαρκες συσκευων βεβαια) με τα themes (ui.zip) και το swipe.. Στα κινεζικα παντως το twrp δουλευε κανονικα, ημουν μαλιστα στο παρατσακ να προχωρησω μεσω εικονων που βρηκα στο νετ για καθε του μενου και σε πια σημεια ειναι το καθε κουμπι επιλογης..

 

Στον οδηγο για την 10s ο Ιταλος λεει οτι σε καποιο σημειο σε ρωταει για root, και οτι αν δεν το δεχτεις δεν μπορεις μετα να κανεις καποια πραγματα οπως πχ αλλαγη μεγεθους εικονιδιων κτλ, καλα καταλαβα ή οχι?

 

 

Κάποιος ;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από θήκες τι κάνετε; Όλοι γυμνό το έχετε για να μην χαλασετε το design ή υπάρχει κάτι καλό/διακριτικό και όμορφο;;

Εγώ θα το ηθελα σαφως γυμνο αλλα κατέληξα σε μια hard case με εφέ ξύλου (ετσι να ταιριαζει και με το επαγγελμα) για αρχη τουλάχιστον για την δουλειά που επιβάλλεται θήκη για προστασία..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Από θήκες τι κάνετε; Όλοι γυμνό το έχετε για να μην χαλασετε το design ή υπάρχει κάτι καλό/διακριτικό και όμορφο;;

Εγώ θα το ηθελα σαφως γυμνο αλλα κατέληξα σε μια hard case με εφέ ξύλου (ετσι να ταιριαζει και με το επαγγελμα) για αρχη τουλάχιστον για την δουλειά που επιβάλλεται θήκη για προστασία..

Είχα ακούσει ότι δεν βρίσκει θήκες ο κόσμος, οπότε πήρα 4 (!) διαφόρων χρωμάτων & σχεδίων (2 απλές & δύο με καπάκι δέρμα) από το κατάστημα που το παρήγγειλα μαζί με την συσκευή. Οπότε έχω μπόλικες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Ειναι καλες/ομορφες ή το χαντακωνουν το κινητο;

Εχεις κανενα λινκ;

 

Εγω πηρα αυτην

 

vifocal.com/wood-pattern-ultra-thin-protective-back-case-protector-cover-for-letv-le-1s-x500-smartphone.html

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε την ροομ και με ελληνικά ο Βιετναμέζος http://www.letv.re/topic/561-vnmod-v30-eui-011s-version-multilanguage-for-x500/ ξαναλεω η κορυφαία από όλες τις ροομ.με διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Ειναι καλες/ομορφες ή το χαντακωνουν το κινητο;

Εχεις κανενα λινκ;

 

Εγω πηρα αυτην

 

vifocal.com/wood-pattern-ultra-thin-protective-back-case-protector-cover-for-letv-le-1s-x500-smartphone.html

 

http://www.honorbuy.com/93-letv-1s

πήρα την δερμάτινη στο χρυσό-σαμπανιζέ που έχει 12,34€, την διάφανη με 2,84€, την μαύρη με 2,84€ & μια 2η μαύρη δερμάτινη με παράθυρο που δεν την έχει τώρα & η οποία είχε επίσης 12,34€. Έχω χρησιμοποιήσει τις 3 πρώτες και είναι πολύ όμορφες. Την τελευταία όχι ακόμη. Μάλλον θα πουλήσω την τελευταία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβγαλε την ροομ και με ελληνικά ο Βιετναμέζος http://www.letv.re/topic/561-vnmod-v30-eui-011s-version-multilanguage-for-x500/ ξαναλεω η κορυφαία από όλες τις ροομ.με διαφορά.

 

Πες μου κάτι, την βάζω κατευθείαν ή την μετονομάζω σε update.zip;

Αν το 2ο τότε δεν δημιουργείται πρόβλημα μιας & την προηγούμενη (10s) την είχα μετονομάσει κι αυτήν σε update.zip; Ή είναι άσχετο;

Επίσης πως κατεβάζουμε απ' το site; Δεν βλέπω κουμπί για κατέβασμα & λέει ότι Link Dowload : .....coming soon

Edited by sotirisx
Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις κατευθείαν ,δεν την αλλάζεις όνομα.ακόμα δεν έβαλε το link ,και εγώ περιμένω...έχω την αγγλική ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις κατευθείαν ,δεν την αλλάζεις όνομα.ακόμα δεν έβαλε το link ,και εγώ περιμένω...έχω την αγγλική ακόμα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις κατευθείαν ,δεν την αλλάζεις όνομα.ακόμα δεν έβαλε το link ,και εγώ περιμένω...έχω την αγγλική ακόμα.

 

Μεσω trwp μπαινει και αυτη?

Γιατι την θεωρεις καλυτερη απο του Ιταλου?

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...