Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Miui εχω εμπειρια καλη απο το Note της γυναικας. Το fingerprint δεν με ενδιαφερει αν η ρομ ειναι ΣΤΑΘΕΡΗ και καλη, βλεπεις το σταθερη το τονιζω με κεφαλαια...
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Miui εχω εμπειρια καλη απο το Note της γυναικας. Το fingerprint δεν με ενδιαφερει αν η ρομ ειναι ΣΤΑΘΕΡΗ και καλη, βλεπεις το σταθερη το τονιζω με κεφαλαια...

 

Αυτή εδώ η miui 7 είναι τ έ λ ε ι α για το κινητό, την είχα για μια εβδομάδα , http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x500/496819-porting-miui-7-ml-letv-x500.html ,

αλλά , βλέπεις κ το fingerprint και οι υπέρυθρες είναι απο τα χαρακτηριστικά του χ500 που θέλω να τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το κινητο εκλεισε απο μπαταρια και μετα οτι και να κανω δεν ξανααναβει μονο αναβει το κοκκινο notification led.

To αφησα ολο το βραδυ για φορτισμα τπτ. Δοκιμασα αλλο καλωδιο αλλο φορτιστη και παλι τπτ.

Edited by Corollaclub
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το κινητο εκλεισε απο μπαταρια και μετα οτι και να κανω δεν ξανααναβει μονο αναβει το κοκκινο notification led.

To αφησα ολο το βραδυ για φορτισμα τπτ. Δοκιμασα αλλο καλωδιο αλλο φορτιστη και παλι τπτ.

 

Κοίταξε να δεις αν σου ανοίγει να μπείς στη recovery , πατώντας μαζί το power κ volume up, κάνε ένα wipe dalvik κ cache κ μετά κάνε ένα reboot to system.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τιποτα..Το μονο που κανει ειναι οταν το συνδεεις στο usb ειτε φορτιστη ειτε pc αναβει το Κοκκινο led. Δεν το αναγνωριζει σαν usb.

Ουτε ανοιγει με το power + vol up

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τιποτα..Το μονο που κανει ειναι οταν το συνδεεις στο usb ειτε φορτιστη ειτε pc αναβει το Κοκκινο led. Δεν το αναγνωριζει σαν usb.

Ουτε ανοιγει με το power + vol up

 

Τσέκαρε οτι όντως έχει μπαταρία , άστο για 15 λεπτά να φορτίσει κ μετά βγάλτο από το ρεύμα κ κράτα πατημένο το power gia 30+ δευτερόλεπτα (έτσι κόβεις όποιο ρεύμα έχει το κινητό κ το αναγκάζεις να κάνει επανακίνηση κ διόρθωση στα hard bricks) , άφησέ το κ δοκίμασε αν ανάβει τώρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παλι τιποτα..

 

Τι να πω , κρίμα , είσαι άτυχος :(

Ελπίζω να βρείς βοήθεια από κάποιον άλλο φίλο , που ξέρει κ να σου δώσει λύση.

 

Μια ακόμα προσπάθεια ,

να πατήσεις power + vol down . Έτσι μπαίνεις στο factory mode. Δοκίμασε με το καλώδιο στην πρίζα , στο pc κ χωρίς καλώδιο.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα αλλα τζιφος. Μαλλον δε μπορει να ξυπνησει η μπαταρια. και το θεμα ειναι οτι δεν λυνεται ευκολα αυτο το κινητο για να την αποσυνδεα και να την συνδεα παλι
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε. εχω το Χ600. Στο χ500 ειναι παρομοιες οι RΟΜs ? π.χ. αυτη η οποια με την οποια ερχεται οταν το παραλαβεις
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα αλλα τζιφος. Μαλλον δε μπορει να ξυπνησει η μπαταρια. και το θεμα ειναι οτι δεν λυνεται ευκολα αυτο το κινητο για να την αποσυνδεα και να την συνδεα παλι[/quote

Και εγώ το ίδιο έχω πάθει.έκανα πολλές ροομ αλλαγή..νόμιζα αυτό φταει.τώρα όπως ακριβώς το δικό σου.ξαφνικά έκλεισε και από τότε παπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα αλλα τζιφος. Μαλλον δε μπορει να ξυπνησει η μπαταρια. και το θεμα ειναι οτι δεν λυνεται ευκολα αυτο το κινητο για να την αποσυνδεα και να την συνδεα παλι[/quote

Και εγώ το ίδιο έχω πάθει.έκανα πολλές ροομ αλλαγή..νόμιζα αυτό φταει.τώρα όπως ακριβώς το δικό σου.ξαφνικά έκλεισε και από τότε παπαλα.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Σαν πολλά κρούσματα δεν έχουμε;

Πιστεύω να μας ενημερώσετε αν τελικά βρείτε λύση, γιατί είναι λόγο απογοητευτικό όλο αυτό τόσο για όσους το έπαθαν όσο & για τους υπόλοιπους.

Αν δεν βρεθεί λύση εδώ ίσως να την αναζητούσαμε κατά ιταλία μεριά που βγάζει & τις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία: Deep sleep battery saver στη λειτουργία ειρηνικά κοιμώμενη. Κάνε μια δοκιμή

 

Το Deep Sleep battery Saver πολύ καλό αλλά δεν με αφήνει να το πειράξω, δλδ να μη μου κλείνει το wi-fi για να έρχονται ενημερώσεις.

Οπότε και το απεγκατέστησα.

κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα?

Χρησιμοποιούσα το DU Battery Saver&Phone Charger αλλά δεν ήμουνα ευχαριστημένος. Πολλές διαφημίσεις και γενικά είναι σπ@σ@ρχ....ο και πολύ βαρύ σαν πρόγραμμα. Δεν είδα και καμμία ουσιαστική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το εκανα αλλα τζιφος. Μαλλον δε μπορει να ξυπνησει η μπαταρια. και το θεμα ειναι οτι δεν λυνεται ευκολα αυτο το κινητο για να την αποσυνδεα και να την συνδεα παλι

 

Και εγώ το ίδιο έχω πάθει.έκανα πολλές ροομ αλλαγή..νόμιζα αυτό φταει.τώρα όπως ακριβώς το δικό σου.ξαφνικά έκλεισε και από τότε παπαλα.

 

Το είχα πάθει παλιά με ενα zopo zp998 που είχα , κ τελικά το έστειλα πίσω στο geekbuying που το είχα πάρει κ μετά από 2 μήνες μου έστειλαν άλλο.

Χάλια κατάσταση κ εντελώς ξενέρωμα !

 

Κρατήστε μας ενήμερους αν βρήκατε λύση κ έχετε νεότερα ευχάριστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Deep Sleep battery Saver πολύ καλό αλλά δεν με αφήνει να το πειράξω, δλδ να μη μου κλείνει το wi-fi για να έρχονται ενημερώσεις.

Οπότε και το απεγκατέστησα.

κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα?

Χρησιμοποιούσα το DU Battery Saver&Phone Charger αλλά δεν ήμουνα ευχαριστημένος. Πολλές διαφημίσεις και γενικά είναι σπ@σ@ρχ....ο και πολύ βαρύ σαν πρόγραμμα. Δεν είδα και καμμία ουσιαστική διαφορά.

 

Μωρέ το dsb saver μια χαρά είναι , αλλά για να σου δουλέψει σωστά όπως το θέλεις πρέπει να το συνδυάσεις με το greenify (στην έκδοση donate) κ αυτά τα δύο πρέπει να τα βάλεις σε xposed σαν modules. Αν τα βρεις "σπασμένα" στα γνωστά λημέρια στο διαδίκτυο δοκίμασε . Όπως βέβαια μπορείς να βάλεις κ το DU Battery saver χωρίς διαφημίσεις κ bloatware.

 

-Πιστεύω οτι έχεις κάνει battery calibration με το battery HD+ , έτσι ;

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το dsb saver μια χαρά είναι , αλλά για να σου δουλέψει σωστά όπως το θέλεις πρέπει να το συνδυάσεις με το greenify (στην έκδοση donate) κ αυτά τα δύο πρέπει να τα βάλεις σε xposed σαν modules. Αν τα βρεις "σπασμένα" στα γνωστά λημέρια στο διαδίκτυο δοκίμασε . Όπως βέβαια μπορείς να βάλεις κ το DU Battery saver χωρίς διαφημίσεις κ bloatware.

 

-Πιστεύω οτι έχεις κάνει battery calibration με το battery HD+ , έτσι ;

 

Δεν κατάλαβα Χριστό... :P

Ειδικά για το battery calibration

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει παλιά με ενα zopo zp998 που είχα , κ τελικά το έστειλα πίσω στο geekbuying που το είχα πάρει κ μετά από 2 μήνες μου έστειλαν άλλο.

Χάλια κατάσταση κ εντελώς ξενέρωμα !

 

Κρατήστε μας ενήμερους αν βρήκατε λύση κ έχετε νεότερα ευχάριστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μωρέ το dsb saver μια χαρά είναι , αλλά για να σου δουλέψει σωστά όπως το θέλεις πρέπει να το συνδυάσεις με το greenify (στην έκδοση donate) κ αυτά τα δύο πρέπει να τα βάλεις σε xposed σαν modules. Αν τα βρεις "σπασμένα" στα γνωστά λημέρια στο διαδίκτυο δοκίμασε . Όπως βέβαια μπορείς να βάλεις κ το DU Battery saver χωρίς διαφημίσεις κ bloatware.

 

-Πιστεύω οτι έχεις κάνει battery calibration με το battery HD+ , έτσι ;

 

Αυτο με το Xposed και τα Modules μπορεις να το εξηγησεις? Σε τι χρησιμευει και ποσο δυσκολο ειναι να γινει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα Χριστό... :P

Ειδικά για το battery calibration

 

Αυτο με το Xposed και τα Modules μπορεις να το εξηγησεις? Σε τι χρησιμευει και ποσο δυσκολο ειναι να γινει?

 

Λοιπόν , έχουμε κ λέμε ,

για να καλιμπράρεις κ να αποδώσει -θεωρητικά- τα μέγιστα η μπαταρία σου , στην αρχή , όταν το έχουμε στις πρώτες φορτίσεις κ προτιμότερα μετά την πρώτη φόρτιση , του βάζεις αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.smalltech.battery.free , κ ακολουθείς τις οδηγίες που έχει για το καλιμπράρισμα . Μετά ,αν δεν το θέλεις, το κάνεις απεγκατάσταση .

Υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές . Εγώ βολεύομαι με αυτή , σε όσα κινητά -τάμπλετ είχα, αλλά την έχω σε pro έκδοση . Αν κάνει διαφορά με την απλή , δεν το ξέρω. Τα βασικά είναι ίδια.

 

Για το θέμα με το xposed : 3 εφαρμογές - deep sleep battery saver pro , greenify (donation package) και xposed installer.

 

Eγκατάσταση κ τα 3 χωρίς να τρέξουμε τα 2 πρώτα. Τρέχουμε το xposed installer --->Modules ---> τικάρουμε το dsb saver κ το greenify.

Πατάμε το κουμπί < πίσω στο αρχικό μενού κ πατάμε το Framework. Eκει σου βγάζει ενα προειδοποιητικό ΒΕ CAREFUL (τους λόγους τους εξηγεί) και κάνουμε Εγκατάσταση/Αναβάθμιση και μετά reboot now.

 

Σε προηγούμενα κινέζικα (zopo , xiaomi , ενα κλώνο note 4 και σε 2 τάμπλετ) τα έκανα όλα αυτά που σας είπα κ οι μπαταρίες σε σχέση με χωρίς πείραγμα , έκαναν καλύτερη διαχείρηση.

Για το letv που έχω τώρα, προς το παρόν , γιατί το έχω λίγες μέρες, αρνούμαι να τα βάλω , γιατί δεν θέλω να δεχτώ οτι τα χρειάζεται

 

Από εδώ , θα τα βρείτε σε free έκδοση , αλλά υπάρχουν κ οι pro (αυτές μόνο από τον "θείο";)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.batrsaver

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , έχουμε κ λέμε ,

για να καλιμπράρεις κ να αποδώσει -θεωρητικά- τα μέγιστα η μπαταρία σου , στην αρχή , όταν το έχουμε στις πρώτες φορτίσεις κ προτιμότερα μετά την πρώτη φόρτιση , του βάζεις αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.smalltech.battery.free , κ ακολουθείς τις οδηγίες που έχει για το καλιμπράρισμα . Μετά ,αν δεν το θέλεις, το κάνεις απεγκατάσταση .

Υπάρχουν πολλές παρόμοιες εφαρμογές . Εγώ βολεύομαι με αυτή , σε όσα κινητά -τάμπλετ είχα, αλλά την έχω σε pro έκδοση . Αν κάνει διαφορά με την απλή , δεν το ξέρω. Τα βασικά είναι ίδια.

 

Για το θέμα με το xposed : 3 εφαρμογές - deep sleep battery saver pro , greenify (donation package) και xposed installer.

 

Eγκατάσταση κ τα 3 χωρίς να τρέξουμε τα 2 πρώτα. Τρέχουμε το xposed installer --->Modules ---> τικάρουμε το dsb saver κ το greenify.

Πατάμε το κουμπί < πίσω στο αρχικό μενού κ πατάμε το Framework. Eκει σου βγάζει ενα προειδοποιητικό ΒΕ CAREFUL (τους λόγους τους εξηγεί) και κάνουμε Εγκατάσταση/Αναβάθμιση και μετά reboot now.

 

Σε προηγούμενα κινέζικα (zopo , xiaomi , ενα κλώνο note 4 και σε 2 τάμπλετ) τα έκανα όλα αυτά που σας είπα κ οι μπαταρίες σε σχέση με χωρίς πείραγμα , έκαναν καλύτερη διαχείρηση.

Για το letv που έχω τώρα, προς το παρόν , γιατί το έχω λίγες μέρες, αρνούμαι να τα βάλω , γιατί δεν θέλω να δεχτώ οτι τα χρειάζεται

 

Από εδώ , θα τα βρείτε σε free έκδοση , αλλά υπάρχουν κ οι pro (αυτές μόνο από τον "θείο";)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.batrsaver

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules

 

Το Battery HD που γράφει καλιμπράρισμα? δυο ώρες το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

Το Battery HD που γράφει καλιμπράρισμα? δυο ώρες το ψάχνω

 

:lol: , εντάξει συγνώμη , μάλλον σε μπέρδεψα με τη λέξη "καλιμπράρισμα" , δικό μου λάθος .

Ανοίγεις το πρόγραμμα , ρυθμίσεις , βαθμονόμηση της συσκευής σας , εκκίνηση .

Η δουλειά αυτή θα σου πάρει 1,5 ώρα. Μπαταρία πάνω από 60 %

Link to comment
Share on other sites

:lol: , εντάξει συγνώμη , μάλλον σε μπέρδεψα με τη λέξη "καλιμπράρισμα" , δικό μου λάθος .

Ανοίγεις το πρόγραμμα , ρυθμίσεις , βαθμονόμηση της συσκευής σας , εκκίνηση .

Η δουλειά αυτή θα σου πάρει 1,5 ώρα. Μπαταρία πάνω από 60 %

 

οκ το βρήκα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!! Έχω το letv le 1s στα χερια μου εδω και 20 ημερες (περιπου).Ειχα την official έκδοση 009s και εχθες με την 100% βοήθεια ενός μέλους απο το myphone εγκαταστήσαμε την 010s του Ιταλού και ολα καλα μέχρι στιγμης.Το θεμα μου ειναι ομως οτι απο την αρχή που αγορασα το κινητο εχω προβλημε με το wifi.Το ενεργοποιώ και ενω βρίσκει το router μου κ συνδέεται μετα απο 10" αποσυνδέεται και μετα ξανα συνδέεται και γινεται αυτό για περιπου 5-6 φορες ως που στο τελος αποσυνδέεται και μενει έτσι!! Εν ολοιγις δε μπορω να συνδεθώ με router ποτέ!! Ο φιλος που μου εγκατέστησε την έκδοση 010s του Ιταλού μου περασε κ το wifi_fix που υπαρχει εδω μεσα στο forum αλλα δυστυχώς ουτε αυτο εκανε δουλεια!! Εχει κάνεις την αναλογη βλάβη ετσι ωστε να με ενημερώσει πως το διόρθωσε? Edited by kshros_81
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θα είναι να μάθουμε αν όσες συσκευές παρουσίασαν κάποια βλάβη ή πρόβλημα αγοράσθηκαν από συγκεκριμένα σάιτ ή οχι.

Για να ψαχτούμε λίγο μήπως βγει καμιά άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!! Έχω το letv le 1s στα χερια μου εδω και 20 ημερες (περιπου).Ειχα την official έκδοση 009s και εχθες με την 100% βοήθεια ενός μέλους απο το myphone εγκαταστήσαμε την 010s του Ιταλού και ολα καλα μέχρι στιγμης.Το θεμε μου ειναι ομως οτι απο την αρχή που αγορασα το κινητο εχω προβλημε με το wifi.Το ενεργοποιώ και ενω βρίσκει το router μου κ συνδέεται μετα απο 10" αποσυνδέεται και μετα ξανα συνδέεται και γινεται αυτό για περιπου 5-6 φορες ως που στο τελος αποσυνδέεται και μενει έτσι!! Εν ολοιγις δε μπορω να συνδεθώ με router ποτέ!! Ο φιλος που μου εγκατέστησε την έκδοση 010s του Ιταλού μου περασε κ το wifi_fix που υπαρχει εδω μεσα στο forum αλλα δυστυχώς ουτε αυτο εκανε δουλεια!! Εχει κάνεις την αναλογη βλάβη ετσι ωστε να με ενημερώσει πως το διόρθωσε?

 

Το πρόβλημα με το wifi έχει παρατηρηθεί και σε συσκευές που έχουν την επίσημη rom η μόνο σε όσες "φοράνε" τη rom του Ιταλού?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα υπηρχε απο τη στιγμη που αγορασα τη συσκευη με την επίσημη εκδοση 009s.Δεν εχει καμία σχέση με την εκδοση του Ιταλου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...