Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες κλασσική διαδικασία φλασαρίσματος, μήπως θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες στοιχεία? Το κινητό το έχω απλά θα ήθελα να δω τι διαφορά έχει με τις αναβαθμίσεις που προφανώς εγώ δεν εχω λόγω της εγκατάστασης από το μαγαζί της international rom . Τα αρχεια κλπ τελικά χάνονται? Επιπλέον πολλές λειτουργίες του κινητού δεν λειτουργουν . Σήμερα λ.χ. παρατήρησα ότι η παρακολούθηση των δεδομένων όταν χρησιμοποιείται το 3g δεν λειτουργεί.

 

Δεν είμαι το καλύτερο άτομο για να σου δώσει οδηγίες καθώς χρησιμοποιώ linux και την διαδικασία την έκανα μόνος μου από γραμμή εντολών. Την έχουν περιγράψει πάντως άλλοι σε προηγούμενα ποστ.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω παραλάβει το κινητάκι με την international 8.8.007S (stable). Έχω ένα θέμα παράξενο. Ενω στην αρχη που το σύνδεσα με τον υπολογιστή (win 8.1) είδα ότι συνδέθηκε μετα οταν το ξανασυνδεσα δεν το βλεπει καθόλου ο υπολογιστής. Κάποια ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το κινητάκι με την international 8.8.007S (stable). Έχω ένα θέμα παράξενο. Ενω στην αρχη που το σύνδεσα με τον υπολογιστή (win 8.1) είδα ότι συνδέθηκε μετα οταν το ξανασυνδεσα δεν το βλεπει καθόλου ο υπολογιστής. Κάποια ιδέα ?

 

οκ ευχαριστω αλλα συνδεθηκε οκ

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!lwtClJ5R!yRo6CgbugAXbhzb3TCNTHD7lzHFZaRUcSumDSr-eYUc αυτή είναι ή νέα multilanguege rom του Ιταλού βασισμένη στην stock 9s ....με aroma installer ...την κατεβαζω και εγώ τώρα
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!lwtClJ5R!yRo6CgbugAXbhzb3TCNTHD7lzHFZaRUcSumDSr-eYUc αυτή είναι ή νέα multilanguege rom του Ιταλού βασισμένη στην stock 9s ....με aroma installer ...την κατεβαζω και εγώ τώρα

 

Αμα την εγκαταστησεις πανω στην παλια χάνεις ρυθμισεις και προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι αλλά εγώ προτιμώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να επαναφερω τις εφαρμογές με το titanum backup ....ακομα δεν την εγκατέστησαν πάντως
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι αλλά εγώ προτιμώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να επαναφερω τις εφαρμογές με το titanum backup ....ακομα δεν την εγκατέστησαν πάντως

 

Σε πιο λινκ είναι το forum ή άλλο που γίνεται συζήτηση για την συγκεκριμένη ROM

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω το συγκεκριμενο κινητο με την μαμα ρομ, θα εχει ελληνικα και γενικα θα ειναι λειτουργικο χωρις bugs? Μηπως προτεινετε να ζητησω αυτην που βαζουν τα μαγαζια?

Ρωταω γιατι δεν θελω να ασχολουμαι με φλασαρισματα κτλ, θελω να παρω το κινητο και να μην ξαναασχοληθω με αυτο χωρις ιδιαιτερα προβληματα κτλ..και δεν με νοιαζει εαν με την μια ή την αλλη ρομ κερδιζω 10% μπαταρια ή λιγο περισσοτερη ραμ..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αν παρω το συγκεκριμενο κινητο με την μαμα ρομ, θα εχει ελληνικα και γενικα θα ειναι λειτουργικο χωρις bugs? Μηπως προτεινετε να ζητησω αυτην που βαζουν τα μαγαζια?

Ρωταω γιατι δεν θελω να ασχολουμαι με φλασαρισματα κτλ, θελω να παρω το κινητο και να μην ξαναασχοληθω με αυτο χωρις ιδιαιτερα προβληματα κτλ..και δεν με νοιαζει εαν με την μια ή την αλλη ρομ κερδιζω 10% μπαταρια ή λιγο περισσοτερη ραμ..

 

Η μαμα rom εχει μονο αγγλικα και κινεζικα, αυτη που βαζουν τα μαγαζια ειναι μια μαγειρεμενη stable 007s, με πολλα σημεια να ειναι στα αγγλικα ακομη και αν επιλεξεις ελληνικα, αλλα θα δεις και κινεζικα σε καποιες περιπτωσεις. Μονη σου επιλογη να περασεις ή να ζητησεις να σου περασουν την rom του ιταλου, και αν νομιζεις οτι θα ησυχασεις κανεις λαθος, καλυτερα ενα redmi note 3 με μια international stable , εκει μπορεις να ξενοιασεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χθες το βράδυ αργά την 9S του bb72. Πρώτες εντυπώσεις είναι

1. Χρησιμοποιεί λιγότερη RAM

2. Ωραίος ο AROMA installer αλλά μερικές φορές δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς διαλέγεις, για παράδειγμα στο StatusBar Mod, λέει ότι έχει αλλάξει τα εικονίδια(;) αλλά δεν λέει με ποια τα άλλαξε, συν ότι δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμο έτσι. Έβαλε αυτός το Asus Note, εγώ θέλω το Google Keep οπότε πάλι άχρηστο μου είναι!)

3. Στον fingerprint scanner, κατά την εκπαίδευση έχουν ξεμείνει κάτι κινέζικα που νομίζω δεν υπήρχαν στην 8S.

4. Έβαλε extra το walkman app της sony, αλλά έβγαλε το Dolby app

5. Πρόσθεσε ένα video player και ένα voice recorder

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χθες το βράδυ αργά την 9S του bb72. Πρώτες εντυπώσεις είναι

1. Χρησιμοποιεί λιγότερη RAM

2. Ωραίος ο AROMA installer αλλά μερικές φορές δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς διαλέγεις, για παράδειγμα στο StatusBar Mod, λέει ότι έχει αλλάξει τα εικονίδια(;) αλλά δεν λέει με ποια τα άλλαξε, συν ότι δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμο έτσι. Έβαλε αυτός το Asus Note, εγώ θέλω το Google Keep οπότε πάλι άχρηστο μου είναι!)

3. Στον fingerprint scanner, κατά την εκπαίδευση έχουν ξεμείνει κάτι κινέζικα που νομίζω δεν υπήρχαν στην 8S.

4. Έβαλε extra το walkman app της sony, αλλά έβγαλε το Dolby app

5. Πρόσθεσε ένα video player και ένα voice recorder

παρά πολύ δυνατό ηχείο, το apex πολύ πιο καλό από το nova ,ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά,για την ram θα συμφωνησω, γενικά είναι ότι πιο καλό έχω δει ως τώρα,είχα από τον ιουνιο το x600.Τώρα το πουλησα και πήρα αυτό.Ή οθόνη θυμίζει samsoung έντονα χρώματα και ή κάμερα έχει έντονα χρώματα. Edited by pankan1s
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χθες το βράδυ αργά την 9S του bb72. Πρώτες εντυπώσεις είναι

1. Χρησιμοποιεί λιγότερη RAM

2. Ωραίος ο AROMA installer αλλά μερικές φορές δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς διαλέγεις, για παράδειγμα στο StatusBar Mod, λέει ότι έχει αλλάξει τα εικονίδια(;) αλλά δεν λέει με ποια τα άλλαξε, συν ότι δεν είναι ιδιαίτερα χρήσιμο έτσι. Έβαλε αυτός το Asus Note, εγώ θέλω το Google Keep οπότε πάλι άχρηστο μου είναι!)

3. Στον fingerprint scanner, κατά την εκπαίδευση έχουν ξεμείνει κάτι κινέζικα που νομίζω δεν υπήρχαν στην 8S.

4. Έβαλε extra το walkman app της sony, αλλά έβγαλε το Dolby app

5. Πρόσθεσε ένα video player και ένα voice recorder

Αν εννοεις το dolby atmos μπορεις να τα εγκαταστησεις και εσυ μονος σου μεσα απο το recovery.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να βάλεις το αρχείο από το dolby atmos ?

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/mod-dolby-atmos-t3109446 θα κατεβασεις την 6,5

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά με την ευκαιρία της καινούργιας rom, είναι εφικτό κάποιος να γράψει τη διαδικασία εγκατάστασης για το τηλέφωνό μας ή έστω να αναφέρει κάποιο σχετικό link, για να την εγκαταστήσουμε και εμείς οι νεοσσοί του είδους? Είναι αλήθεια ότι βελτιώνει την camera? Πάντως η multilanguage έκδοση που ήρθε προεγκατεστημένη, απαγορεύει την πλήρη λειτουργία της συσκευής και παρουσιάζει προβλήματα στην φόρτιση.
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ενω σε εμφανιση μου αρεσει περισσοτερο απο το Note3, με αυτα που διαβαζω, αποτρεπομαι λιγο απο την αγορα του..

 

Τι ακριβώς διάβασες και δεν σου άρεσε;

 

Εγώ αγόρασα και τα δύο, το LeTV X500 για εμένα και το Xiaomi Redmi Note 3 για την κοπέλα μου. Για την χρήση που εγώ κάνω, προτιμώ το LeTV, ενώ για την χρήση που κάνει η κοπέλα μου, της ταιριάζει καλύτερα το Redmi.

 

Πλεονεκτήματα X500

  • To Quick Charge είναι πολύ χρήσιμο, φορτίζει πλήρως σε περίπου μία ώρα.
  • Ο αισθητήρας αποτυπωμάτων είναι καλύτερος (γρηγορότερη εκπαίδευση)
  • Υποστηρίζει βίντεο UHD
  • Οι πανοραμικές φωτογραφίες είναι σαφώς ανώτερες
  • Έρχεται με εφαρμογή IR
  • Το IR Blaster είναι και RECEIVER!! (μπορείς να το εκπαιδεύσεις!)
  • USB Type C

Πλεονεκτήματα Note

  • Μεγαλύτερη μπαταρία
  • Άπειρο customization λόγω MIUI
  • Πολλές θήκες και αξεσουάρ
  • Dual Tone Flash
  • (ίσως) μεγαλύτερη κοινότητα

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι ακομα και η ρομ του Ιταλου (που συμφωνα με το παρον thread, "επιβαλεται" να βαλεις) εχει αρκετα ψεγαδια..

 

Εσυ προσωπικα αντιμετωπιζεις καποιο θεμα με το λογισμικο? Θα ηθελες κατι περισσοτερο/λιγοτερο?

 

Κινεζιες εχει πολλες?

 

Επισης αν το παρω, να ζητησω official ή multi?

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ και τα δύο τα πήρα από το Vickmall. Αν δεν ψάχνεσαι ιδιαίτερα, η ROM που έρχονται (και το Note και το X500) είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Δηλαδή:

  • Έχουν ελληνικά
  • Έχουν Google Apps
  • Δεν έχουν κινεζιές

Το Note έχει μείνει ως έχει, αν και σκέφτομαι στο μέλλον να του βάλω την official για να παίρνει OTA.

Το LeTV έφαγε με την μία flashαρισμα. Στην αρχή έβαλα την official, γιατί σκέφτηκα να του κάνω OTA και να έχω πάντα latest. Τελικά δεν την πάλεψα με την επίσημη και μετά από λίγα λεπτά έβαλα την ΒΒ72 8s. Μέχρι και χθες το βράδυ ήμουν με αυτή, και αναβάθμισα στην επόμενη του BB72.

 

Μέχρι τώρα, και στις δύο ROM του BB72 δεν έχω δει κανένα σοβαρό πρόβλημα. Ούτε προβλήματα σταθερότητας, ούτε κατανάλωση μπαταρίας ούτε κάτι σημαντικό να μην λειτουργεί. Στην 8S δεν μου δούλευε το compass calibration, αλλά στην 9S δούλεψε με την μία. Και να μην δούλευε, δεν θα το θεωρούσα deal-breaker.

 

Τα "παράπονα" που έχουν γίνει στο νήμα (και από εμένα), είναι περισσότερο επιθυμίες παρά προβλήματα! Είναι τα κλασσικά "επιθυμώ" που υπάρχουν σε κάθε customized android UI. Θα έκανα τα ίδια παράπονα και σε Samsung (με το TouchWiz) και σε οποιαδήποτε μη-nexus συσκευή. Προσωπικά χρησιμοποιώ πολύ τα google apps (πχ keep, gmail, hangouts, calendar, messenger) και θα ήθελα να μη είχε μέσα τα δικά τους default apps ώστε να είχε τέλειο integration.

 

Είμαι αρκετά ψείρας, οπότε μπορεί να σου φαίνονται υπερβολικά αυτά που λέω. Δεν είμαι ένας απλός χρήστης, είμαι αρκετά απαιτητικός καθώς είμαι χρήστης linux αρκετά χρόνια και προγραμματιστής, οπότε θέλω πάντα το σύστημα μου να είναι κομμένο και ραμμένο στις ανάγκες μου χωρίς έξτρα άχρηστα πράγματα...! Αν είχα ελεύθερο χρόνο, μπορεί να έμπαινα στην διαδικασία να έφτιαχνα δική μου ROM, αλλά δυστυχώς δεν...

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης μιας μέρας και

 

1. απο την ROM που παρελαβα απογοητεύτηκα πληρως !!!!! στο σημειο να θελω να το δωσω.

 

2. Έβαλα την 8S του Ιταλού και έγινε καπως τηλέφωνο

 

3. έβαλα την Αρομα του Ιταλού και το λειτουργησα με το Nova lancher και εγινε πλεον τηλεφωνο.

 

Καμία αρνητική εντύπωση παρά μόνο σκετη απογήτευση η κάμερα και το Flash σε σχεση με το X600 και τις δικες μου απαιτησεις.

 

4. Εβαλα και το Dolby Atmos της Lenovo και ο ήχος τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης μιας μέρας και

 

1. απο την ROM που παρελαβα απογοητεύτηκα πληρως !!!!! στο σημειο να θελω να το δωσω.

 

2. Έβαλα την 8S του Ιταλού και έγινε καπως τηλέφωνο

 

3. έβαλα την Αρομα του Ιταλού και το λειτουργησα με το Nova lancher και εγινε πλεον τηλεφωνο.

 

Καμία αρνητική εντύπωση παρά μόνο σκετη απογήτευση η κάμερα και το Flash σε σχεση με το X600 και τις δικες μου απαιτησεις.

 

4. Εβαλα και το Dolby Atmos της Lenovo και ο ήχος τέλεια

Kαι εγω nova εβαλα για να το χαρω λιγακι, η καμερα χαλια σε σχεση με αυτη του χ600, καλα για το φλας αστο μην συζητας καθολου....σπιρτο να αναψεις καλυτερα ειναι, το dolby atmos δεν ειναι της lenovo και επεμβαινει μονο στ ακουστικα και κατω απο περιεχομενο που ειναι γραμμενο για το atmos, το κινητο εχει γλυκο και περιγραφικο ηχο απο την μαμα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω nova εβαλα για να το χαρω λιγακι, η καμερα χαλια σε σχεση με αυτη του χ600, καλα για το φλας αστο μην συζητας καθολου....σπιρτο να αναψεις καλυτερα ειναι, το dolby atmos δεν ειναι της lenovo και επεμβαινει μονο στ ακουστικα και κατω απο περιεχομενο που ειναι γραμμενο για το atmos, το κινητο εχει γλυκο και περιγραφικο ηχο απο την μαμα.

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/mod-dolby-atmos-t3109446

 

αυτο εννοω ότι εκανα

This is the Dolby Atmos sound effect ported from a Lenovo rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...