Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη ρομ του Ιταλού υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις όπως και στο x600 η τις εμφανίζει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τη ρομ του Ιταλού υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις όπως και στο x600 η τις εμφανίζει κανονικά;

 

το παρακολουθώ γιατί χθες που την έβαλα είχα κανονικά, αλλά σήμερα μετά το μεσημέρι δεν μου έρχονται όλες. Περίεργα πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ρομ του Ιταλού & πραγματικά είναι πολύ καλή. Την συγκρίνω με την miui που είχα στο Hongmi μέχρι χθες. Δεν έβαλα το wifi fix γιατί είπα να δω πρώτα τι πρόβλημα θα βγάλει. Μέχρι τώρα εδώ & 24 ώρες δεν έβγαλε κάτι, οπότε δεν θα το βάλω. Επίσης ενεργοποίησα το 4G κι όλα καλά. Σημειωτέον πριν την εγκατάσταση δεν έκανα εκκαθάριση το system μόνο dalvik, cashe & data. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Ξέρει κανείς κάτι επ' αυτού να δώσει τα φώτα του; Επίσης γράφτηκε κανείς στο Letv.com & τι πλεονεκτήματα θαχουμε αν το κάνουμε;.

 

εγώ έκανα απλά όπως έλεγε στο blog ένα απλό wipe. Σε μένα δούλεψε κομπλέ.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα εμένα δουλεύει μια χαρά

Παραπάνω από καλά θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Στον stock launcher, πως αλλαζουμε theme?

Κατεβαζω καποια που ειναι online κ ειναι σε μορφη .zip , κ απο εκει κ μετα δεν ξερω πως να τα ενεργοποιησω

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο του Ιταλου δινει και στην αρχη καποια βηματα για προετοιμασια του pc (drivers κτλ)..αυτο το βημα το παρακαμπτουμε και ακολουθω αυτο ακριβως που λεει ο TrelosEisai ?

Επισης ο Ιταλος αναφερει οτι κατα την διαρκεια της εγκαταστασης της 9s μπορει να εμφανισει ενα μηνυμα "mount failed", συμβαινει στανταρ και αν ναι, πως προχωρας?

Δεν υπαρχει προβλημα με το mount failled το λεει και ο ιταλος ο ιδιος οτι ετσι πρεπει να λεει κανονικα. αρα εισαι οκ

 

παιδιά καλημέρα και συγχαρητήρια σε όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές. Έχω αγοράσει το Letv1sx500 από Κίνα με EUI version 5.5.007s για είμαι ειλικρινής είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό αλλά εχβ ακούσει ότι ή rom του Ιταλού όπως λένε είναι πολύ καλή το κακό είναι ότι δεν το έχω ξανακάνει και φοβάμαι μην κάνω ζημιά στο κινητό ενημερώστε με εάν αξιζει; και εάν είναι εύκολο για κάποιον που θα το κάνει για πρώτη φορά;

Ακολουθα τις οδηγιες ειναι απλο αμα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα πες μας

 

Έβαλα την ρομ του Ιταλού & πραγματικά είναι πολύ καλή. Την συγκρίνω με την miui που είχα στο Hongmi μέχρι χθες. Δεν έβαλα το wifi fix γιατί είπα να δω πρώτα τι πρόβλημα θα βγάλει. Μέχρι τώρα εδώ & 24 ώρες δεν έβγαλε κάτι, οπότε δεν θα το βάλω. Επίσης ενεργοποίησα το 4G κι όλα καλά. Σημειωτέον πριν την εγκατάσταση δεν έκανα εκκαθάριση το system μόνο dalvik, cashe & data. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Ξέρει κανείς κάτι επ' αυτού να δώσει τα φώτα του; Επίσης γράφτηκε κανείς στο Letv.com & τι πλεονεκτήματα θαχουμε αν το κάνουμε;

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ακολουθήσεις επακριβώς τις οδηγίες που υπάρχουν παραπάνω δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το fingerprint scanner. μηπως δεν το ενεργοποιησες . αμα ειναι ξαναβαλε την ρομ

 

Στον stock launcher, πως αλλαζουμε theme?

Κατεβαζω καποια που ειναι online κ ειναι σε μορφη .zip , κ απο εκει κ μετα δεν ξερω πως να τα ενεργοποιησω������

μεσα στο ζιπ μηπως ειναι σε απκ τα αρχεια??

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το κινητο μενει συνδεδεμενο στο usb καθ'ολη την διαδικασια? Γιατι δεν αναφερεται πουθενα..αλλα σε ενα βιντεο που ειδα (με το χ600 ομωςπουσε καποιο σημειο μετα το recovery το αποσυνδεει... Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν εχει καποια σημασια αυτο. αλλα εγω μετα το recovery mode για να το εχω στα χερια μου το αποσυνδέω
Link to comment
Share on other sites

http://i1027.photobucket.com/albums/y333/lakgav22/Screenshot_2016-01-24-20-32-20_zpszzfve7c6.jpg

 

Με την 009s του ΒΒ72 . Καθόλου άσχημα για το κινητό μας, νομίζω :)

Link to comment
Share on other sites

 

Άστο καλύτερα.

Αν διαβάσεις στο νήμα του κινητού στο ιταλικό φορουμ , την έβαλαν μερικοί κ όταν δοκίμασαν το σήμα του gps στο αυτοκίνητό τους

αλλού πατούσαν κ αλλού βρίσκονταν !

Έχει να κάνει ότι το μεταλλικό αυτό περίβλημα επηρεάζει την αντένα του gps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν αυτό είναι εφικτό να συναντηθούμε με κάποιο μελος του φόρουμ που έχει το letv 1s X500 και έχει κάνει εγκατάστασητην Ρομ του ΙΙταλού να με βοηθήσει να την κάνουμε και στο δικό μου κινητό; θα ήθελα να ενημερώσω τα μέλη του φόρουμ ότι ζω στη Θεσσαλονίκη και ότι δεν ξέρω εάν αυτό επιτρέπεται; Απλώς δεν θέλω να το επιχειρήσω μόνος μου γιατί είμαι εντελώς έξω από αυτό και γιατί το κινητό μου είναι εργαλείο για την δουλειά μου. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές.
Link to comment
Share on other sites

Αντε θα περιμενουμε νεα μπας την παρω και εγω..

 

Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις έρθουν...

 

Πήρα επίσης και αυτό x2 http://www.ebay.com/itm/252234429228

Edited by wowgamer
Link to comment
Share on other sites

http://i1027.photobucket.com/albums/y333/lakgav22/Screenshot_2016-01-24-20-32-20_zpszzfve7c6.jpg

 

Με την 009s του ΒΒ72 . Καθόλου άσχημα για το κινητό μας, νομίζω :)

Με την προηγούμενη έβγαλα μεγαλύτερη βαθμολογία https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160125/ace50e9a2ae438e989391c98f7eed3de.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!

Άραγε το θηριάκι μπορεί να βγάλει ακόμα καλύτερο antutu ;

 

Τελικά, στον stock launcher έχει καταφέρει κάποιος να του αλλάξει το theme - και πώς το κατάφερε ;

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Θέλω να πάρω το θηρίο.. Και στο μονό που κολλάω είναι η κάμερα του.. Που όπως έχω διαβάσει δεν έχει αφήσει ικανοποιημένος τους ήδη κατόχους.. Μπορεί όμως κάποιος να γίνει πιο συγκεκριμένος.. Πχ να ανέβαζε καμία Α φώτο.. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Θέλω να πάρω το θηρίο.. Και στο μονό που κολλάω είναι η κάμερα του.. Που όπως έχω διαβάσει δεν έχει αφήσει ικανοποιημένος τους ήδη κατόχους.. Μπορεί όμως κάποιος να γίνει πιο συγκεκριμένος.. Πχ να ανέβαζε καμία Α φώτο.. Ευχαριστώ..

Να σου απαντήσω εγώ χωρίς να είναι βέβαια γνώστης εμπειρικά και μόνο. Το μόνο παράπονο από την φωτογραφική του είναι ότι μου φαίνονται κάπως "ψευτικες" να μου επιτραπεί ο όρος. Αναφέρομαι στα χρώματα. Μπορεί να είμαι και πολύ ιδιότροπος βέβαια καθώς ακόμα και στο σπίτι εγώ plasma 50 άρα και δεν προτίμησα κάποια Led η κάποια από τις πιο σύγχρονες Tv διότι μου αρέσει η φυσικότητα των χρωμάτων στις plasma. Σε καμία περίπτωση όμως αυτό δεν θα με εμπόδιζε να το κάνω δικό μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426629

(Στην Όγδοη σελίδα)

Ορίστε εδώ μερικές φώτο από κλειστό χώρο. Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης οι πρώτες που απεικονίζεται το LeTv είναι τραβηγμένες με Samsung Galaxy Note 3. Οι υπόλοιπες με το LeTv

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

το εχω τερματισει http://s30.postimg.org/zbmukobzx/image.jpg

 

:shock::bow:

 

Με ποιά ρομ κ με τι ρυθμίσεις το κατάφερες ;

Link to comment
Share on other sites

με τη rom του ιταλου 9s απενεργοποιησα καποια service και εβγαλα καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πέρασα τη ROM του Ιταλού και παρότι λέγεται ότι είναι νέα, μου γράφει EUI 5.5..9s, ενώ αυτή που είχα πάνω από τον αγοραστή έγραφε 8.8... σίγουρα είναι η τελευταία??? επίσης μου κολάει συχνά το remote control...

τέλος η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια.... 1 μέρα κανονικής χρήσης!!!! ΈΛΕΟΣ.. έχει κανένα κόλπο να εξοικομούμε μπαταρία???

επίσης βρήκε κανείς κανένα παρόμοιο φορτιστή για αυτό το κινητό, για γρήγορη φόρτιση? ??

όσο για την κάμερα... άσε δεν μιλάω καλύτερα... σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού η φωτογραφίες είναι για τα σκουπίδια... αυτό όμως που κατάλαβα είναι ότι ενώ η κάμερα πριν τη λήψη δείχνει πεντακάθαρα, μετά τη λήψη η φωτογραφία βγαίνει χάλια... πιθανότατα πρόβλημα λογισμικού!!!!!

:confused:

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πέρασα τη ROM του Ιταλού και παρότι λέγεται ότι είναι νέα, μου γράφει EUI 5.5..9s, ενώ αυτή που είχα πάνω από τον αγοραστή έγραφε 8.8... σίγουρα είναι η τελευταία??? επίσης μου κολάει συχνά το remote control...

τέλος η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια.... 1 μέρα κανονικής χρήσης!!!! ΈΛΕΟΣ.. έχει κανένα κόλπο να εξοικομούμε μπαταρία???

επίσης βρήκε κανείς κανένα παρόμοιο φορτιστή για αυτό το κινητό, για γρήγορη φόρτιση? ??

όσο για την κάμερα... άσε δεν μιλάω καλύτερα... σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού η φωτογραφίες είναι για τα σκουπίδια... αυτό όμως που κατάλαβα είναι ότι ενώ η κάμερα πριν τη λήψη δείχνει πεντακάθαρα, μετά τη λήψη η φωτογραφία βγαίνει χάλια... πιθανότατα πρόβλημα λογισμικού!!!!!

:confused:

 

Το μόνο που έχω να πω σαν αρνητικό είναι η μπαταρία. Όντως για τα σκουπίδια. Δεν κρατάει ούτε καν ολόκληρη μέρα αν δουλευεις wi-fi με facebook, messenger, e-mail. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!!!!!

Η φόρτισή του πάει καλά. Κράτησα το καλώδιό του και άλλαξα το μπροστά με ένα που είχα ευρωπαϊκό φορτιστή και δουλεύει τέλεια. Για κάμερα δεν έχω άποψη. Ούτως ή άλλως το κινητό το έχω για επικοινωνία κυρίως οπότε η ποιότητα της φωτογραφίας δεν με ενοχλει και πολύ. Αλλά αυτό με τη μπαταρία είναι πολύ σπαστικό.το φορτίζω το βράδυ και το απογευμα θέλει πάλι.

Επίσης στα πολύ αρνητικά είναι οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Δεν εμφανίζει ούτε e-mail Ούτε facebook ούτε viber.

Μόνο το Messenger εμφανίζει σαν ενημέρωση και σου γράφει και το μήνυμα.

Αυτά προς το παρόν αν βρω κάτι άλλο θα το πω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πέρασα τη ROM του Ιταλού και παρότι λέγεται ότι είναι νέα, μου γράφει EUI 5.5..9s, ενώ αυτή που είχα πάνω από τον αγοραστή έγραφε 8.8... σίγουρα είναι η τελευταία??? επίσης μου κολάει συχνά το remote control...

τέλος η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια.... 1 μέρα κανονικής χρήσης!!!! ΈΛΕΟΣ.. έχει κανένα κόλπο να εξοικομούμε μπαταρία???

 

Μάλλον πρέπει να σου γράφει S1_x500-CN-OP-DBXCNOP5500811172S-5.5.008S , είναι η προηγούμενη stable.

Η 009S είναι η τελευταία official. Από εδώ τσεκάρεις ποιές είναι οι τελευταίες διαθέσιμες ρομ για το κινητό : http://bbs.letv.com/zt/eui/le_1s.html

5.5 είναι η πιο νέα έκδοση της EUI

Για μπαταρία: Deep sleep battery saver στη λειτουργία ειρηνικά κοιμώμενη. Κάνε μια δοκιμή

 

 

Επίσης στα πολύ αρνητικά είναι οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Δεν εμφανίζει ούτε e-mail Ούτε facebook ούτε viber.

Μόνο το Messenger εμφανίζει σαν ενημέρωση και σου γράφει και το μήνυμα.

Αυτά προς το παρόν αν βρω κάτι άλλο θα το πω.

Ευχαριστώ

 

Στο δικό μου, με του Ιταλού , όσον αφορά τα emails, όταν είναι standby , κλειστό κ φυσικά με ανοικτό το wifi, μου δίνει ηχητικό κ τα παραλαμβάνει κανονικά

Κάνε ένα wipe στην cache κ dalvik cache απο το restore , μήπως σου φτιάξει

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...