Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω η καινούρια ROM να διορθώνει τα θέματα της κάμερας... εγώ πάντως αποφάσισα να το δώσω και να πάω σε κάτι καλύτερο, οπότε αν ξέρετε κανέναν που να το θέλει στείλτε μου ένα μήνυμα.
Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κάποια άλλη διαφορά η έκδοση 32gb από την 16gb εκτός από τον εππλέον χώρο αποθήκευσης;Ρωτάω γιατί σε ασημί χρώμα που με ενδιαφέρει το βρίσκω μόνο στην έκδοση 3gb/16gb.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποια άλλη διαφορά η έκδοση 32gb από την 16gb εκτός από τον εππλέον χώρο αποθήκευσης;Ρωτάω γιατί σε ασημί χρώμα που με ενδιαφέρει το βρίσκω μόνο στην έκδοση 3gb/16gb.
είναι σε προπώληση στο vickmall
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πισω καλυμμα ειναι πλαστικο ή μεταλλικό?

 

μεταλικο φυσικα εκτος απο 2 κοματακια πανω και κατω. εχει απιστευτη αφη και φαινεται πολυ στιβαρο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν κατασκευη-συσκευη hardware ειναι πολυ ποιοτικο, το καταλαβαινεις αμεσως στο χερι, η οθονη τα χαλαει λιγο σε σχεση με τον προκατοχο του το x600 και φυσικα η καμερα, καμια σχεση με του x600, ειναι σαφεστατα κατωτερη και αυτη και το φλας που καλυτερα να μην το εβαζαν.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Ωστόσο διαπίστωσα ότι παρουσίασε πρόβλημα στη φόρτιση. Αφού το έβαλα για την πρώτη φόρτιση και ενώ το άφησα από τις 16:00 μέχρι τις 23:00 είχε κολλήσει στο 72% . Πιθανολογω πρόβλημα στην μπαταρία. Το αντιμετώπισε κανείς αυτό?
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σαν κατασκευη-συσκευη hardware ειναι πολυ ποιοτικο, το καταλαβαινεις αμεσως στο χερι, η οθονη τα χαλαει λιγο σε σχεση με τον προκατοχο του το x600 και φυσικα η καμερα, καμια σχεση με του x600, ειναι σαφεστατα κατωτερη και αυτη και το φλας που καλυτερα να μην το εβαζαν.

 

τι εχει η οθονη ?? τελεια ειναι

Link to comment
Share on other sites

τι εχει η οθονη ?? τελεια ειναι

Αμα εχεις το x600 βαλτα διπλα να δεις, επισης η καμερα του x600 ειναι ανωτερη σε ποιοτητα ειδικα βραδυ, καλα για το led του x500 δεν το συζηταω, καντηλι......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις το x600 βαλτα διπλα να δεις, επισης η καμερα του x600 ειναι ανωτερη σε ποιοτητα ειδικα βραδυ, καλα για το led του x500 δεν το συζηταω, καντηλι......

 

Το LED είναι τραγικό πράγματι... καλύτερα να ανάψεις κανέναν αναπτήρα!!!! :lol:

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά. Όταν μπαίνεις στην διαδικασία να κάνεις root το συγκεκριμένο κινητό προκειμένου να βάλεις την "Χ" rom, θεωρείται αυτονόητο ότι χάνεις την εγγύηση? :confused:
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά. Όταν μπαίνεις στην διαδικασία να κάνεις root το συγκεκριμένο κινητό προκειμένου να βάλεις την "Χ" rom, θεωρείται αυτονόητο ότι χάνεις την εγγύηση? :confused:

 

αναλογα το καταστημα που το παιρνεις, απο vickmall κανεις οτι θελεις με το software, ισα ισα που αν θελεις σε βοηθανε κ αυτοι να περασεις νεα rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Ωστόσο διαπίστωσα ότι παρουσίασε πρόβλημα στη φόρτιση. Αφού το έβαλα για την πρώτη φόρτιση και ενώ το άφησα από τις 16:00 μέχρι τις 23:00 είχε κολλήσει στο 72% . Πιθανολογω πρόβλημα στην μπαταρία. Το αντιμετώπισε κανείς αυτό?

 

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα. Εβαλα την ROM του Ιταλου και φορτιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Προσανατολιζομαι προς την εγκατάσταση της περιβόητης "rom του Ιταλού" Η διαδικασία όπως αυτή περιγράφεται στο παρόν θέμα, αλλά σε προγενέστερα σχόλια καλύπτει πλήρως τη διαδικασία για κάποιον που θα το επιχειρήσει πρώτη φορά ή θεωρεί κάποια πράγματα δεδομένα και συνεπώς θα πρέπει να προηγηθεί μελέτη (και ποια?). Επίσης εάν τελικά τα καταφέρω και εγκαταστήσω χωρίς φόβο και πάθος την προαναφερομενη rom και επειδή παρακολουθώ το εν λόγω θέμα διαπιστωνοντας ότι θα ακολουθήσει οσονούπω βελτιωμένη έκδοσή της, τι γίνεται μετά ώστε να εγκατασταθεί η βελτιωμένη έκδοση, πάλι η ίδια διαδικασία? Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχουμενη. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Πέρασα την ROM του ιταλού αλλά τώρα δεν bootarei το κινητό.

 

Μένει στην οθόνη που λέει LeTV (με ένα ρόμβο απο κάτω που έχει τους αριθμούς 7 , 2 και λέει GS GrossoShop).

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

ΥΓ: Δεν μπαίνει ούτε στο recovery , power + vol down κάνουν απλά reboot το κινητό

Edited by n0n3
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά σε όλους.

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από το vickmall.Ποια rom να τους πω να βάλουν;Μπορούν και αυτοί να περάσουν την rom του Ιταλού;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά σε όλους.

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από το vickmall.Ποια rom να τους πω να βάλουν;Μπορούν και αυτοί να περάσουν την rom του Ιταλού;

 

εγω σε δυο που πηρα, εχουν περασει μια multilanguage rom η οποια ειναι η 007s, δεν εχει παντου ελληνικα, αλλα δεν εχει και θεμα το κινητο, βεβαια εχω μιλησει με την selina και τους υπεδειξα την rom του ιταλου , ζητα να στην περασουν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εαν αφησεις το κινητο με την ρομ που εχει απο το εργοστασιο θα ερθει ειδοποιηση στο κινητο και δυνατοτητα κατεβασματος και εγκαταστασης οπως με τις αλλες μαρκες κινητων ;
Link to comment
Share on other sites

Εαν αφησεις το κινητο με την ρομ που εχει απο το εργοστασιο θα ερθει ειδοποιηση στο κινητο και δυνατοτητα κατεβασματος και εγκαταστασης οπως με τις αλλες μαρκες κινητων ;

Ναι, υποστηρίζει ota updates όμως ή εργοστασιακή rom έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα. Επίσης, τα περισσότερα μαγαζιά βγάζουν την εργοστασιακή και βάζουν την πολύγλωσση.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Πως ξαναγυριζεις στην παλιά (εργοστασιακή ) rom και τι επιπτώσεις έχει στο τηλέφωνο και τα αρχεία του (λόγου χάρη εικόνες, βίντεο, μουσική applications, κλπ)? Ας καθοδηγήσει κάποιος πιο έμπειρος.
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως ξαναγυριζεις στην παλιά (εργοστασιακή ) rom και τι επιπτώσεις έχει στο τηλέφωνο και τα αρχεία του (λόγου χάρη εικόνες, βίντεο, μουσική applications, κλπ)? Ας καθοδηγήσει κάποιος πιο έμπειρος.

Μπορείς εξαρχής να ζητήσεις από το μαγαζί να σου αφήσουν την εργοστασιακή. Αλλιώς, για να την εγκαταστήσεις θα κανείς την κλασσική διαδικασία φλασαρισματος ρομ. Αν το κανείς μια φορά, θα δεις ότι είναι πολύ απλό, και ίσως αξίζει καλύτερα να βάζεις του Ιταλού όταν βγάζει αναβαθμίσεις χειροκίνητα!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλασσική διαδικασία φλασαρίσματος, μήπως θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες στοιχεία? Το κινητό το έχω απλά θα ήθελα να δω τι διαφορά έχει με τις αναβαθμίσεις που προφανώς εγώ δεν εχω λόγω της εγκατάστασης από το μαγαζί της international rom . Τα αρχεια κλπ τελικά χάνονται? Επιπλέον πολλές λειτουργίες του κινητού δεν λειτουργουν . Σήμερα λ.χ. παρατήρησα ότι η παρακολούθηση των δεδομένων όταν χρησιμοποιείται το 3g δεν λειτουργεί. Edited by Rockabilly
«Οποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά» :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Παρέλαβα το κινητό για τη σύζυγο 31/12 (έκδοση 32GB) και κατευθείαν έβαλα τη ROM του Ιταλού. Όλα καλά λειτουργούν ,εκτός από ένα θεματάκι το οποίο συνέβη τρεις φορές μέχρι σήμερα: Το κινητό φτάνοντας περίπου στο 70% απενεργοποιήθηκε ξαφνικά μόνο του.

Άν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο να βρω το γιατί συνέβη αυτό (αν είναι πρόβλημα hardware/software), θα είμαι υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις παρέλαβα το κινητό. Έχει την 7s apo vickmall.δεν έχει root.πως μπορώ να κατέβασε την 9s κατευθείαν στο κινητό μου και να την εγκαταστήσει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...