Jump to content

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτές τις μέρες στο PC ?


billyavl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sacred 2: Fallen Angel

 

Αν και παλευω ακομη με Oblivion και Τwo Worlds...αχ, δυσκολα ξεκολλας απο το πρωτο...

 

:up: :up: :up:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι fan των παιχνιδιων τωρα τελευταια εχω κολλησει με το metin2.να περναει λιγω η ωρα!!!

 

Καλύτερα παίξε Lineage..Καλύτερο απο Metin σε όλα(γραφικά,gameplay,αντοχή κτλ)

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Eγω οποτε εχω χρονο (ειναι και οι πανελληνιες φετος..:wacko:..) παιζω Bioshock, age of empires III και lineage 2..:p..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

World of Goo και το λατρεύω!

 

Επίσης ξανάπιασα The Longest Jounrey (το πρώτο και πιο παλιό), το οποίο -αφήνοντας στην άκρη κάποια μικρά θεματάκια "ισορροπίας" στο σενάριο [...]- δείχνει πανέμορφο, σύνθετο και το καλύτερο είναι... ότι φαίνεται να έχω αρκετό δρόμο για να το τελειώσω!

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

World of Goo και το λατρεύω!

 

Επίσης ξανάπιασα The Longest Jounrey (το πρώτο και πιο παλιό), το οποίο -αφήνοντας στην άκρη κάποια μικρά θεματάκια "ισορροπίας" στο σενάριο [...]- δείχνει πανέμορφο, σύνθετο και το καλύτερο είναι... ότι φαίνεται να έχω αρκετό δρόμο για να το τελειώσω!

Tο Longest Journey, είναι ένα από τα πιο όμορφα, ατμοσφαιρικά και "ταξιδιάρικα" adventures που έχω παίξει. Θα μπορούσα άνετα να πω πως το TLJ ενσωματώνει όλα εκείνα τα στοιχεία που με έκαναν και με κάνουν να λατρεύω τα adventures.

 

Η συνέχεια, το Dreamfall... πέρασε και δεν ακούμπησε. Ίσως να έφταιγαν τα action στοιχεία που για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου φαίνονται πάντα τόσο μα τόσο βάρβαρα στα adventures (φαντάζεσαι τον Guybrush ή τον Manny Calavera να παίζουν μπουνιές :p ;;; ), ίσως ο χειρισμός, ίσως η υπόθεση...αλλά το 2 είναι κλάσεις κατώτερο του πρώτου.

 

Enoy it :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Tο Longest Journey, είναι ένα από τα πιο όμορφα, ατμοσφαιρικά και "ταξιδιάρικα" adventures που έχω παίξει. Θα μπορούσα άνετα να πω πως το TLJ ενσωματώνει όλα εκείνα τα στοιχεία που με έκαναν και με κάνουν να λατρεύω τα adventures.

 

Παλιο αλλα φοβερο..:D..θυμαμαι κι εγω το επαιζα..ηταν απ'τα πρωτα μου adventures:

TOP 5 ADVENTURES ΓΙΑ ΜΕΝΑ:

-SYBERIA 1, 2

-FAHRENHEIT

-STILL LIFE

-THE LONGEST JOURNEY

-NIBIRU

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Dead Space!! Μου αρεσουν τα fps και ειδικα αμα ειναι και sci-horror!!

 

To Syberia 1 ηταν ΤΡΟ-ΜΕ-ΡΟ!! Αλλα δσκολευε πολυ απο ενα σημειο κ μετα! Δεν το τερματισα ποτε :(

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το Dead Space δεν είναι FPS.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Παλιο αλλα φοβερο..:D..θυμαμαι κι εγω το επαιζα..ηταν απ'τα πρωτα μου adventures:

TOP 5 ADVENTURES ΓΙΑ ΜΕΝΑ:

-SYBERIA 1, 2

-FAHRENHEIT

-STILL LIFE

-THE LONGEST JOURNEY

-NIBIRU

ξέχασες να αναφέρεις το broken sword. κατα τη γνωμη μου απο τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Tο Longest Journey, είναι ένα από τα πιο όμορφα, ατμοσφαιρικά και "ταξιδιάρικα" adventures που έχω παίξει. Θα μπορούσα άνετα να πω πως το TLJ ενσωματώνει όλα εκείνα τα στοιχεία που με έκαναν και με κάνουν να λατρεύω τα adventures.

 

Η συνέχεια, το Dreamfall... πέρασε και δεν ακούμπησε. Ίσως να έφταιγαν τα action στοιχεία που για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου φαίνονται πάντα τόσο μα τόσο βάρβαρα στα adventures (φαντάζεσαι τον Guybrush ή τον Manny Calavera να παίζουν μπουνιές :p ;;; ), ίσως ο χειρισμός, ίσως η υπόθεση...αλλά το 2 είναι κλάσεις κατώτερο του πρώτου.

 

Enoy it :)

Το απολαμβάνω αρκετά. Γενικά καταπιάνεται με πάρα πολλά θέματα στην ιστορία του, μερικές φορές κάποιοι χαρακτήρες φιλοσοφούν πάνω στη ζωή, έχουν τη δικη τους προσωπικότητα και εκτενείς διαλόγους για άλλα θέματα και επίσης μπορείς να διαβάσεις "βιβλία" για την μυθολογία (κάτι που είχα δει και στο URU να γίνεται καλά, αλλά εκείνο το παιχνίδι κατέρρευσε [...]), χωρίς αυτό να έχει κάποια άμεση σύνδεση με την κεντρική ιστορία και αυτό το βρίσκω πολύ όμορφο. Δημιουργεί ένα πειστικό κόσμο με ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Συνδυάζει φαντασία με Sci-fi και με θρησκευτικές αντιλήψεις και κοσμοθεωρίες και έχει κάποιες ενδιαφέρουσες τροπές στην εξέλιξή του. Δείχνει να έχει επιρροές από πολλά βιβλία και ταινίες, και παρά το ότι το κάνει πολύ ωραία και τελικά δημιουργεί τη δική του πρωτότυπη ιστορία, είναι στιγμές που μου θύμιζε αποσπάσματα από κάτι που είχα διαβάσει ή απο κάτι που έχω δει σε σειρά ή ταινία. Επισης φαίνεται να έχουν προσέξει το όλο "Δεν μπορείς να πεθάνεις" concept, που πιο χαρακτηριστικά θυμάμαι από κάποια παιχνίδια της LucasArts (Monkey Island, The DIG). Οι γρίφοι είναι τον περισσότερο καιρό λογικοί και σχετικά εύκολοι, γιατί το παιχνίδι συνήθως φροντίζει να σου "ανοίγει" μόνο τον κόσμο που σου χρειάζεται για να λύσεις τον γρίφο (αυτό είναι και καλό και κακό).

 

Το παράπονο που έχω είναι ότι δεν ισορροπεί καλά μεταξύ adult και παιδικού περιεχομένου. (Αν και η ιδέα μοιάζει έξυπνη). Αποτέλεσμα είναι σε σημεία να νομίζω ότι το παιχνίδι κάνει κοιλιά, και να προτιμω συγκεκριμένα κομμάτια... της ιστορίας έναντι άλλων (και να εκνευριζομαι όταν οδηγούμαι "αυτόματα" σε μεταβάσεις). Επιπλέον, υπάρχει μια γραμμικότητα στην εξέλιξη που σου δίνει την εντύπωση ότι είσαι σε ένα τρένο που θα ακολουθήσει συγκεριμένη πορεία και θα φτάσει σε ένα τελικό προορισμό, παρά το ότι φαινομενικά μπορείς να αλληλεπιδράσεις με πολύ κόσμο και αντικείμενα/τοποθεσίες. Δεν υπάρχει πολύ πραγματική ελευθερία...

 

Πάντως έχω την αίσθηση ότι η ιστορία του θα μπορούσε εύκολα να μεταφερθεί ως τηλεοπτική σειρά -αν και τότε ίσως μας χαλούσε το ότι θα καταπιανοταν με θέματα που ήδη έχουμε δει ή βλεπουμε (hint hint) σε σειρές.

 

Το Dreamfall το εχω για επόμενο (τα είχα πάρει ως package deal). Ελπίζω να μην απογοητευτώ πολύ.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
F.E.A.R 2..... και είναι το 1ο που πραγματικά σταματάω να παίζω μετά από λίγο καθώς είναι τρομερά αγχωτικό....
Link to comment
Share on other sites

ferrari virtual race + mods ειναι απο τα καλυτερα racing/drift games που εχω παιξει ποτε!

αν θελετε μπορειτε να περασετε και απο δω για περισσοτερες πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

F.E.A.R 2..... και είναι το 1ο που πραγματικά σταματάω να παίζω μετά από λίγο καθώς είναι τρομερά αγχωτικό....

 

To έχω τελειώσει. Εχει παράξενο τέλος. Δεν θα πω άλλα, σε περίπτωση που δεν το έχεις τελειώσει ακόμα.

 

Οσο για το θέμα , COD4 Multi player λυώσιμο. (σε Xbox 360, ωστόσο).

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Braid.

 

Απίθανα όμορφα σχεδιασμενό παιχνιδάκι με έξυπνα puzzles και mechanics που διαφοροποιούνται στους κόσμους του κρατώντας το ενδιαφέρον του παίκτη. Η μουσική είναι επίσης πολύ καλή, αν και μπορεί να εκνευρίσει λίγο σε συνδυασμό με τις... ικανότητες του Tim (του πρωταγωνιστή). :ninja:

 

Κάπως σύντομο ωστόσο, και τα κείμενα του ή είναι πολύ "ποιητικά" ή απλά είναι δυσανάγνωστα και δυσκολεύομαι να βγάλω νόημα/συμπέρασμα. Ήδη έφτασα και στο -πρωτότυπο και εντελώς wtf- φινάλε. Εμαθα, ωστόσο, ότι υπάρχει και ένα εναλλακτικό τέλος όπως και κάποια πρόσθετα puzzles που σχετίζονται με ... αστέρια, και τώρα είμαι στο δεύτερο play-through. :happy:

 

Παράλληλα επιασα το Dreamfall. Πωω γιατί θεέ μου αυτή η μετάπτωση σε τόσο δύσχρηστο interface; Και όλα αυτά τα loading screens συνέχεια, και είμαι ακόμα ούτε καν στα 10 πρώτα λεπτά παιχνιδιού.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

To έχω τελειώσει. Εχει παράξενο τέλος. Δεν θα πω άλλα, σε περίπτωση που δεν το έχεις τελειώσει ακόμα.

 

Οσο για το θέμα , COD4 Multi player λυώσιμο. (σε Xbox 360, ωστόσο).

 

Και εγώ πριν λίγο το τελείωσα.... όντως έχει περίεργο τέλος! Το googlara βέβαια λίγο και δίνουν κάποιες εξηγήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα το tomb raider: underworld..:)..καλα αυτο το νεο μοντελο της λαρα κροφτ εινα..:heat::shock:..οσο παει αγγιζει ολο και περισσοτερο την πραγματικοτητα..:happy:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στο Pc Crysis Warhead παίζω μιας και τερμάτισα το προηγούμενο πολύ κορυφή. Μιλάμε απόλαυση στην νέα 46αρα της Samsung και τα 5500 να μετατρέπουν το σαλόνι μου σε πεδίο μάχης...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...