Jump to content

[Επίσημο] HTC One A9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το S6 χάλια μαύρα είναι από μπαταρία. Κοιτα τα νέα Α3, Α5 του 2016 και το παλιό J5 που καααααάτι λένε από μπαταρία ή z3/z3 compact σε παρόμοια λεφτά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 416
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδία σώστε με, είναι το κινητό της γυναίκας μου και εδώ και 3 ώρες έχει βγάλει πάνω αριστερά ενα εικονιδιο ακουστικων και δίπλα μια παύλα.

αυτο δεν μπορώ να το απενεργοποισηω με τιποτα. Παω να δυναμωσω το κινητο και χαμηλωνει μονο του.

Το χειροτερο δε είναι οτι δεν κλεινει καν.

παταω το κουμπι να κλείσει και βγάζει απο πανω την μπαρα με το αθορυβο αλλα δεν κλεινει.

τηλεφωνο οταν κανω ο αλλος δεν με ακουει.

τι φταιει? μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

Υγρασία το πιο πιθανό στη θύρα ακουστικών, βραχυκύκλωσε και νομίζει έβαλες ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

παραγγειλα σημερα απο τον Γερμανο στα 299 ευρω το Α9 και θα το έχω την Τετάρτη,

 

είχα το samsung note 2 απο το 2013 και χάλασε χτές απο πέσιμο

 

οπότε είπα να δοκιμάσω το htc A9 που μου άρεσε,

 

είστε ευχαριστημένοι οι κάτοχοι?

 

αυτο που θελω απο 1 κινητο ειναι να ειναι ποιοτικο και να μπορει να κάνει πολύ multitasking, με το νοτε 2 δεν ειχα κανενα προβλημα μέχρι χτες, δεν του φαινοταν η ηλικια του.

Παιχνιδια δεν παιζω καθολου,για την αξιοπιστια της HTC τι αποψη έχετε? ειναι π.χ καλυτερη απο την LG ?

προβληματιστικα για την κακή του μπαταρια που λένε αλλά αν σε 1 ωρα με την γρηγορη φορτιση έχει φορτισει δεν θα εχω προβλημα τοτε

 

περιμενω τις γνωμες σας!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασες μια συσκευή πολύ ποιοτική στο χέρι εφάμιλλη πανάκριβων ναυαρχιδων με κάποιες υποχωρήσεις μόνο στον τομέα της μπαταρίας και των απαιτητικων παιχνιδιών που δεν παίζεις. Θα έχεις αναβαθμίσεις για 1μιση χρόνο ακόμη και λειτουργικό με HTC πινελιές απροβληματιστο. Καλορίζικο
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω!

 

επισης ηθελα να ρωτισω με τι φορτιστη ερχεται το κινητο ?

Quick Charge 2.0?

 

το Quick Charge 3.0 το υποστηριζει? αξίζει τα λεφτά του?

Link to comment
Share on other sites

Με κανονικό φορτιστή έρχεται. Υποστηριζει μέχρι 3.0

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση, πήρα τον συγκεκριμένο φορτιστή δεν μου εμφανίζει κάποιο quickcharge icon (αλλά βλέπω φορτίζει γρήγορα το κινητό), γενικά εμφανίζει κάποιο icon στα HTC όταν βάζεις quickcharge φορτιστή?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο έχω. Δεν εμφανίζει κάτι στο Α9, στο 10 με το συγκεκριμένο λέει ταχυφορτιστης συνδέθηκε

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ήμουν κάτοχος του HTC one mini 2 απ το 2014 το οποίο δεν είχα σκοπό να αλλάξω, απλώς μετά από ένα λάθος μου η συσκευή "τραυματίστηκε" και ίσως επισκευαστεί με κόστος 100€. Θέλω λοιπόν μια βοήθεια απ τους κατόχους του κινητού Α9 κατά πόσο θεωρείτε ότι αξίζει η αγορά του κινητού γιατί μου αρέσει πάρα πολύ αλλά διαβάζοντας τα αρνητικά σχόλια δεν προχωρώ στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Τα άλλα δύο κινητά που σκέφτομαι είναι το Samsung Α5 2016 και το Sony Xperia XA, απλώς να σημειώσω ότι απ το 2009 που αγόρασα το πρώτο μου ΗTC δεν έχω αλλάξει εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Με κανονικό φορτιστή έρχεται. Υποστηριζει μέχρι 3.0

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Finn,

Δηλαδή υπάρχει ο απλός φορτιστης που υπαρχει στην συσκευασια με το κινητο και ειναι ο σχετικά αργός,

 

και πουλιουνται extra οι quichcharger 2.0 kai Quick Charge 3.0 ?

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο έχω. Δεν εμφανίζει κάτι στο Α9, στο 10 με το συγκεκριμένο λέει ταχυφορτιστης συνδέθηκε

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω ότι δεν εμφανίζει κάτι το Α9, αλλά φορτίζει πολύ γρήγορα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας, ήμουν κάτοχος του HTC one mini 2 απ το 2014 το οποίο δεν είχα σκοπό να αλλάξω, απλώς μετά από ένα λάθος μου η συσκευή "τραυματίστηκε" και ίσως επισκευαστεί με κόστος 100€. Θέλω λοιπόν μια βοήθεια απ τους κατόχους του κινητού Α9 κατά πόσο θεωρείτε ότι αξίζει η αγορά του κινητού γιατί μου αρέσει πάρα πολύ αλλά διαβάζοντας τα αρνητικά σχόλια δεν προχωρώ στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Τα άλλα δύο κινητά που σκέφτομαι είναι το Samsung Α5 2016 και το Sony Xperia XA, απλώς να σημειώσω ότι απ το 2009 που αγόρασα το πρώτο μου ΗTC δεν έχω αλλάξει εταιρία.
Νομίζω το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία, αλλά αυτό λύνεται με 10-15€ (power bank) :) Ανάλογα και τη χρήση που θες να κάνεις φυσικά. Αν είσαι όλη μέρα έξω δεν βολεύει...
Link to comment
Share on other sites

Finn,

Δηλαδή υπάρχει ο απλός φορτιστης που υπαρχει στην συσκευασια με το κινητο και ειναι ο σχετικά αργός,

 

και πουλιουνται extra οι quichcharger 2.0 kai Quick Charge 3.0 ?

Ναι. Εγώ έχω αγοράσει τον aukey qc 2.0 στα 10€ από αμαζον και δουλεύει κομπλέ. Ακόμη και το 10 φορτιζω Μ αυτόν μέχρι να αξιωθώ να πάρω UK adaptor για τον φορτιστή του 10

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ημουν και εγω σε τετοια φαση στο τι κινητο να επιλεξω για ητν γυναικα μου Α9 Α5 κλπ κλπ και επεσε στο ματι μου το Ε9+dual λιγο πιο ακριβο απο το Α9 οποτε μου φαινεται αξιζει τα λεφτα του,και ας μην παρει την 6 εκδοση :p
Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενα όλοι να έχετε πάρει φορτιστή

Quickcharger 3.0

Είναι ακριβός?

εγώ πήρα με 12€ (Aukey PA-T9)

Link to comment
Share on other sites

Καμια γνώμη για τα παρακάτω προϊόντα ?

 

Nillkin Super Frosted Back Cover Black για το HTC One A9

http://www.tech-in.gr/nillkin-super-frosted-back-cover-black-htc-one-a9.html

 

SPIGEN Air Vent Magnetic Universal Car Mount Holder

http://www.tech-in.gr/spigen-air-vent-magnetic-universal-car-mount-holder-black-sgp11583.html

 

Θα τα παραγγείλω αλλα λέω μήπως κάποιος έχει αρνητική άποψη ειδικά για τη θήκη.

 

PS: Η θήκη δεν υπάρχει (πλέον) οποτε όλα μια χαρά.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

και εγω το αγορασα πριν 1 εβδομαδα 299 ευρω απο τον Γερμανο

 

το εχω και θα το εχω και στο μελλον χωρις θηκη και χωρις tempered glass

 

ειναι πανεμορφο και θα το έχω οπως το πήρα.

 

Μια πρωτη εντυπωση απο το κινητο

 

θετικα :

πανεμορφο και δειχνει πολυ ποιοτικο σαν iphone 6s ισως και καλυτερο

πολυ ελαφρυ

φορτιζει γρηγορα με τον απλο φορτιστη οπότε οταν μου ερθει και ο quickcharger 3 απο αμαζον στα 18 ευρω με μεταφορικα πιστευω θα φορτιζει εξαιρετικα γρηγορα

android 6.0.1

εξαιρετικος ο αισθητηρας του δαχτυλικου αποτυπωματος, παντα αναγνωριζει το δαχτυλο και ξεκλειδωνει και αμέσως!

και εννοειται ο αισθητηρας βολευει να ειναι μπροστά οχι σαν καποια αλλα κινητα που τον εχουν πίσω! π.χ nexus 5x

όμορφη οθόνη

πολυ καλο wifi σήμα

minimal bloatware με σχέση την samsung π.χ

 

αρνητικα :

 

μπαταρία... η μπαταρια απο το πρωι 08.00 μεχρι το απογευμα 18.00 έχει τελειωσει με 3g ή wifi μόνιμα ανοιχτό, υψηλη φωτεινότητα σχεδον τερμα,αρκετό surfing internet,15 λεπτα ομιλιας το πολύ και location on

το καλό οτι φορτιζει πολυ γρηγορα οποτε δεν έχω προβλημα προσωπικα εγω

 

το ηχείο δεν ειναι πολύ δυνατό, μέτριο θα έλεγα

 

οταν στο κινητο γινεται εντονο surfing και πολλα προγραματα μπορεις να παρατηρήσεις καποια πολυ μικρα lag που δεν επηρεαζουν την γενικη εικόνα και δεν νομιζω οτι φταινε τα 2GB οτι είναι λίγα, μάλλον ο επεξεργαστης δεν ειναι ο ποιο γρηγορος,

 

μου λειπουν τα Capacitive Keys που ειχα στο samsung note 2

 

στο χέρι οταν το κρατας σου δινει την αισθηση οτι μπορει να σου γλιστρησει ευκολα.

 

παιχνιδια δεν παιζω...

κάμερα φαινεται πολυ καλή αλλα δεν μπορω να κρινω γιατι σπανια τις χρησιμοποιω.

 

αν είχε 32gb αντι για 16 θα ηταν εξαιρετικη προταση,

αν ειχε και 3gb μνημη θαταν must buy

 

παρολαυτα πιστευω στα 300 ευρω ειναι 1 εξαιρετικο κινητο και αν ξανα αγοραζα τωρα το ιδιο θα επαιρνα

Edited by fanis13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοντεύω να κλείσω 3 μήνες, ναι ποιοτικά είναι άπαιχτο. Ναι ποιοτικά είναι πάνω από 6S γιατί το έχω δίπλα μου κάθε μέρα. Κάμερες πολύ καλές και οι δύο.

Αλλά. Υπάρχει ένα μεγάλο τριχωτό αλλά.

 

Δε γίνεται στα ίδια λεφτά να παίζει το Mi 5 που έχει snap 820 και είναι και dual sim ή στα μισά να παίρνεις note 3 pro με snap 652 και να σπας πλάκα απέναντι στον 617.

 

Όσο καλό ατού και να είναι το λογισμικό, οι τσιπιές σε επεξεργαστή και ραμ κάπου θα φανούν. Και φαίνοντα στα reload μόλις φορτώσεις μία βαριά εφαρμογή.

Βλέπω κάτι τέλεια κινητάκια τύπου Α9 και Xperia X με καθαρά midrange cpu & ram να βαράνε στο θεό.

Και τα 280 που κάνει τώρα τα θεωρώ πολλά, πόσο δε μάλλον τα 320 που έσκασα πριν 3 μήνες.

 

Αν πείτε τίποτα για εγγύηση, θα πω μία λέξη: Ελλάδα

 

Συνοψίζοντας: Η συσκευή είναι εξαιρετική για εκείνο το 80% των χρηστών που κάνει νορμάλ χρήση στο κινητό και δε βλέπει χοντρά πράγματα όπως χρόνους επαναφόρτωσης.

Το βρίσκω και πάλι ακριβό, αλλά τουλάχιστον είναι ένα προϊόν που δε βγήκε μισοψημένο, έχει αφιερωθεί χρόνος πάνω του.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει κανεις θεμα με το ραδιοφωνο FM; Ενω ακουω, ξαφνικα σταματαει να παιζει. Η εφαμρογη τρεχει κανονικα και οταν μπαινω μεσα στην εφαρμογη του ραδιοφωνου το δειχνει σαν να παιζει δινοντας την επιλογη να καωεις stop την αναπαραγωγη. Οποτε αναγκαστικα το σταματαω και το ξανααρχιζω.
Link to comment
Share on other sites

Eμένα δε μου παίζει το γρήγορο μπρος - πισω σε σταθμούς.

Οπότε παίζει να είναι κακογραμμένη εφαρμογή.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eμένα δε μου παίζει το γρήγορο μπρος - πισω σε σταθμούς.

Οπότε παίζει να είναι κακογραμμένη εφαρμογή.

Έχω δοκιμάσει και άλλη εφαρμογή. Το next radio και πάλι κάνει το ίδιο θέμα. Θα δοκιμάσω και άλλα ακουστικά να δω.

Τα κουμπιά του από οτι έχω δει θέλουν πολύ ακριβές πάτημα. Για δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεύτηκα ότι δεν είναι θέμα οθόνης όταν έφερα το κινητό σε θέση landscape τα κουμπιά έκατσαν διαφορετικά και έκανε την ίδια πιπεριά.

Προχωράω σταθμό πλέον με το απλό βελάκι όχι το γρήγορο. Είναι και το μόνο bug που έχω βρει στο κινητό.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...