Jump to content

Χρήση Vodafone USB Stick με κάρτα WIND


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα USB στικάκι της VF και θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος να το χρησιμοποιήσω με κάρτα WIND (F2G) αλλά χωρίς να μπαίνω σε διαδικασίες να το πειράζω κτλ. Απλά αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο της VF να το ξεκλειδώνει και να μου επιτρέπει τη σύνδεση στο ίντερνετ. Είναι ένα Huawei K3770.

 

Συγγνώμη για το off topic αλλά σε λίγες ώρες θα τελειώσουν τα Mb και χρειάζομαι οπωσδήποτε το ίντερνετ.

Σας ευχαριστώ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά, απλά στο πεδίο APN θα πρέπει να βάλεις το gint.b-online.gr
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να χρησιμοποίησης το πρόγραμμα της wind η ένα γενικό πρόγραμμα όπως το mobile partner

Αν θες σου στέλνω το Λίνκ να το κατεβάσεις .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως το αντίθετο μπορεί να γίνει, δηλαδή κάρτα sim της vodafone λειτουργεί κανονικά σε στικάκι wind. Μάλιστα αυτός ο συνδυασμός λειτουργεί με το router-stick turbo-x mifiαπό το πλαίσιο αν και στην περιγραφή του αναφέρει ότι λειτουργεί μόνο με vodafone 3g sticks.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι εξαρτάται από το 3g stick, δηλαδή κάποια είναι κλειδωμένα και κάποια όχι.

Edited by dapostol
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Να το Link για το πρόγραμμα

http://modemsolution.com/?wpfb_dl=202

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα στικ από το πρόγραμμα της ψηφιακής αλληλεγγύης!Υπάρχει τρόπος κάποια στιγμή να μπορώ να βάλω κάποια άλλη κάρτα για κάνω χρίση ίντερνετ?έχω βονταφον φοιτητικό και f2g φοιτητικό
Link to comment
Share on other sites

Με το link πάνω πό την δημοσίευση σου .

Το Mobile Partner είναι για όλα τα στικάκια για όλες τις εταιρείες.

Απλά θα ρυθμίσεις το APN internet.vodafone.gr ή gint.b-online.gr για WIND.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για το ZTE-K4201-Z της Vodafone ή υπάρχει άλλο πρόγραμμα γι΄αυτό; Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρία αλλά μέχρι στιγμής δουλεύει με όλα τα στικ

´

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις το δοκίμασα και τελικά δουλεύει και χωρίς κάποιο έξτρα πρόγραμμα (είτε της WIND, είτε του Βασίλη - thnx, Βασίλη! ). Απλά βάζετε την κάρτα SIM κι αλλάζετε το APN σε gint.b-online.gr και μάλιστα παραμένει συμβατό με το πρόγραμμα της VF και σας επιτρέπει να βλέπετε και πόσα Mb καταναλώνετε και να ρυθμίσετε την επιλογή σε "3G Only" ώστε να έχετε μόνο 3G για καλύτερη ταχύτητα. :up:

Φυσικά, το μόνο πρόβλημα είναι ότι κατά την εκκίνηση του PC, το πρόγραμμα της VF αλλάζει συνεχώς το APN σε αυτό που ορίσατε κατά την αρχική εγκατάσταση (πχ σε μένα που έχω ρυθμίσει πρόγραμμα συμβολαίου, το γυρίζει σε internet).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
το προγραμμα που ειπε ο βασιλης δεν μου διαβαζει καν την συσκευη!Ας πουμε οτι θα το δουλεψω με το προγραμμα της βοντα πως στο καλο αλλαζουμε vpn και ψαχνω ποση ωρα?:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζουμε VPN το APN αλλάζουμε

Αλλά με πρόγραμμα Vodafone δεν νομιζω να δουλέψει σε άλλο δίκτυο

Πάντως κάνε το εξής

α) Βάλε τύπο λογαριασμού Συμβόλαιο ( σε προπληρωμένο το APN δεν αλλάζει )

Μετά φτιάξε νέο Profil

Ετσι θα βάλεις ότι APN θέλεις

 

ρυθμίσεις - Αλλαγή τύπου λογαριασμου

ρυθμίσεις - διαχείριση συνδέσεων -προβολή -δημιουργεία

φτιάχνεις νέο λογαριασμό και ρυθμίζεις το APN

μετά κάντο προεπιλεγμένο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

μεχρι το α καλα τα παω απο εκει και μετα η επιλογες δεν υπαρχουν :lol: με καρτα σιγιου θα δουλεψω!εχει επιλογες καρτοκινητο,μανουαλ και συνδεση!Εβαλα συνδεση αλλα στις ρυθμισεις δεν μου βγαζει για να κανω νεο λογαρισμο!Τι στο καλο?
Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα της Vodafone έχεις ?

οι οδηγίες είναι για το Vodafone mobile connect 9.4.3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άλλαξε το APN από τις ρυθμίσεις των Windows, όχι μέσω του προγράμματος της εταιρείας

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

σε γοιντος δεκα τελικα το καταφερα με τον τροπο που ειπες!Σε γουιντος 7 δεν καταφερα να βρω ακρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...