Jump to content

Samsung Galaxy Tab E


klasompanieras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy Tab E 9.6" 3G (8GB).

Γνωρίζει κάποιος εάν είναι συμβατό με την εφαρμογή OTE TV GO για θέαση εκτός του σπιτιού (σκοπεύω να του βάζω την COSMOTE sim του κινητού μου και να το χρησιμοποιώ για να βλέπω OTE TV στο εξοχικό μέσω του wifi του εξοχικού).

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου δε περνει καρτα σιμ αλλα βλεπω κανονικα otetv go απο το wifi

 

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι εάν το γεγονός ότι μπορεί να παίξει μέσω του wifi του σπιτιού σου μπορεί να παίξει και εκτός σπιτιού σε wifi άλλου (για τo 3G λέω).

Link to comment
Share on other sites

απο ενα lg g4 βλεπω κανονικα απο wifi εκτός σπιτιού (αφιυ στειλει η εφαρμογή 1 sms) και απο 3g παλι βλεπω κανονικα. ειναι πολυ βολικη υπηρεσία αρκει να έχεις πολλαααα GB
Link to comment
Share on other sites

απο ενα lg g4 βλεπω κανονικα απο wifi εκτός σπιτιού (αφιυ στειλει η εφαρμογή 1 sms) και απο 3g παλι βλεπω κανονικα. ειναι πολυ βολικη υπηρεσία αρκει να έχεις πολλαααα GB

Με τα κινητά, από όσο ξέρω δεν υπάρχουν προβλήματα. Με τα tablet νομίζω είναι το θέμα συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

custom για T560 εχει βρει καποιος κατι ;

 

Δυστυχώς όχι αν και ψάχνω αρκετο καιρό

 

 

 

 

 

Καλημέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Samsung Galaxy Tab E 9.6" 3G (8GB).

Γνωρίζει κάποιος εάν είναι συμβατό με την εφαρμογή OTE TV GO για θέαση εκτός του σπιτιού (σκοπεύω να του βάζω την COSMOTE sim του κινητού μου και να το χρησιμοποιώ για να βλέπω OTE TV στο εξοχικό μέσω του wifi του εξοχικού).

Ευχαριστώ πολύ.

 

Είναι συμβατό. Έχω δει ΟΤΕtv με το 3g σήμα αλλά όταν δεν είναι καλό τότε δεν παίζει με τίποτα. Πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα για να παίξει.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό. Έχω δει ΟΤΕtv με το 3g σήμα αλλά όταν δεν είναι καλό τότε δεν παίζει με τίποτα. Πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα για να παίξει.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ πολύ achkap.

Το γεγονός ότι παίζει μέσω 3G σημαίνει ότι παίζει και σε wifi εκτός σπιτιού?

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό. Έχω δει ΟΤΕtv με το 3g σήμα αλλά όταν δεν είναι καλό τότε δεν παίζει με τίποτα. Πρέπει να έχεις πολύ καλό σήμα για να παίξει.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ πολύ achkap.

Το γεγονός ότι παίζει μέσω 3G σημαίνει ότι παίζει και σε wifi εκτός σπιτιού?

 

Αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πριν το βάλω μου είχαν πει από τον ΟΤΕ ότι θα παίζει. Τώρα τι να σου πω. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκίμασω και θα σου πω

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πριν το βάλω μου είχαν πει από τον ΟΤΕ ότι θα παίζει. Τώρα τι να σου πω. Πάντως με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκίμασω και θα σου πω

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

Thanks achkap.

:up:

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks achkap.

:up:

 

Μόλις το δοκίμασα σε άλλο WiFi και δουλεύει κανονικά. Απλά επιβεβαίωσα ότι όταν δεν έχει καλό σήμα η Cosmote δεν παίζει χωρίς WiFi

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις το δοκίμασα σε άλλο WiFi και δουλεύει κανονικά. Απλά επιβεβαίωσα ότι όταν δεν έχει καλό σήμα η Cosmote δεν παίζει χωρίς WiFi

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ. :yahoo:

Με βοήθησες αφάνταστα. Να είσαι καλά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σήμερα. ψαχνω στο internet και δεν βλεπω να εχει παρει lolipop. βλεπω ενα θεμα οτι στα pdf η αναζήτηση δεν κανει τιποτα. θα δω μηπως υπάρχει καποια νεα εκδοση του adobe reader ι κατι.

 

lolipop δεν θα παρει? στην σελιδα της samsung με τα updates δεν αναφέρεται πουθενά το συγκεκριμενο.

 

http://samsung.youmobile.org/

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σήμερα. ψαχνω στο internet και δεν βλεπω να εχει παρει lolipop. βλεπω ενα θεμα οτι στα pdf η αναζήτηση δεν κανει τιποτα. θα δω μηπως υπάρχει καποια νεα εκδοση του adobe reader ι κατι.

 

lolipop δεν θα παρει? στην σελιδα της samsung με τα updates δεν αναφέρεται πουθενά το συγκεκριμενο.

 

http://samsung.youmobile.org/

 

Μπα. Και δυστυχώς ούτε custom κυκλοφορεί. Δοκίμασε το wps office από το οποίο είμαι που ευχαριστημένος

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα ένα Galaxy Tab E και ανοίγοντας το για πρώτη φορά, διαπίστωσα πως είχε ρυθμισμένες ήδη (σωστά) ώρα και ημερομηνία. Επίσης η γλώσσα ήταν ρυθμισμένη στα γαλλικά και μάλιστα φαίνεται και η πρόγνωση καιρού (Γαλλίας), για κάποια μέρα του Μαρτίου. Εννοείται πως δεν το άφησα να συνδεθεί στο internet (είναι κλειδωμένο άλλωστε) για να τις πάρει από εκεί με κάποιον τρόπο. Δεν είναι ύποπτο που ενώ το αγόρασα σαν brand new (και σφραγισμένο με sticker, που δεν ξέρω αν λέει και κάτι δηλαδή....) από κατάστημα, ήρθε με όλες αυτές τις ρυθμίσεις και δεν εμφανίστηκε το setup wizard του android για να τις περάσω εγώ; Και πιο συγκεκριμένα, έχω άδικο να σκέφτομαι πως το tablet είναι με κάποιο τρόπο μεταχειρισμένο ή από επιστροφή ή refurbished και να θέλω να το επιστρέψω; Είναι δυνατόν να υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση και κάποιος τρόπος να ξέρω αν είναι μεταχειρισμένο ή όχι; Ευχαριστώ.

 

(Προς Moderator: Είδα πως υπάρχει συγκεκριμένο thread για το Tab E, αλλά εκτός του ότι έχει μάλλον ερημώσει, νομίζω πως η ερώτηση αφορά και θα μπορούσε να απαντηθεί από μια ευρεία ομάδα κατόχων tabs της Samsung, αν όχι και συσκευών που τρέχουν android γενικότερα).

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνηθισμένο δηλαδή να έρχεται με έτοιμες ρυθμίσεις; (καιρού Γαλλίας κιόλας, δεν σημαίνει πως κάποια στιγμή συνδέθηκε στο internet και συντονίστηκε με κάποια υπηρεσία; )

Επειδή ότι κινητό με android έχει περάσει από τα χέρια μου, έβγαζε πάντα wizard setup. Tablet είναι το πρώτο μου. Δεν γνωρίζω, γι' αυτό ρωτάω. Επειδή δεν θα ήθελα να κάνω μανούρα χωρίς λόγο, αλλά ούτε και να πάρω κάτι μεταχειρισμένο σε τιμή καινούργιου.

Edited by Melina_Rose
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήρα το tab Α και στην αρχή μου έδωσαν ένα με ανοιγμενη την ταινία ασφαλειας. Φυσικά ζήτησα άλλο να είναι σφραγισμενο.

Το οποίο όταν το άνοιξα δεν είχε καμία ρυθμιση, ούτε ώρα ούτε ημερομηνία κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τίποτα νέο για αυτό το έρημο το tab e υπάρχει παιδιά; Καμία custom έχει βγει τελικα; Τι μπορώ να κάνω για να ζωντανέψει λίγο το μηχάνημα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι εκανες;

το κρατησες;

 

Όχι, το γύρισα πίσω γιατί προφανώς και ήταν χρησιμοποιημένο, κάτι που το μαγαζί δεν αρνήθηκε, βλέποντας πως είχε συγχρονίσει το weather widget με γαλλικά στοιχεία, κάποια στιγμή τον Μάρτιο και το αγόρασα από άλλο. Αυτό έβγαλε κανονικά wizard setup και φαίνεται ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Καλησπερα,εχω το samsung galaxy tab E 9.6 περιπου μια βδομαδα..ολα καλα αλλα εχω προβλημα με το wifi..συνδεεται κανονικα με το ρουτερ που εχω σπιτι..το προβλημα υπαρχει οταν συνδεομαι με ενα ρουτερ που εχω κανει hotspot..συνδεομαι κανονικα εχω ιντερνετ αλλα με πεταει ανα διαστηματα!!Δν ξερω που οφειλεται το προβλημα..αν μπορει καποιος να βοηθησει!!Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα αυτές τις μέρες το συγκεκριμένο Tablet και όταν πάω να ανοίξω το Play Store για πρωτη φορα, ανοίγει μια λευκή σελίδα που φορτωνει συνεχως χωρις αποτελεσμα. Επισης στις ειδοποιησεις βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη απαιτει την εγκατασταση των Υπηρεσιων Google Play. Απο τις ρυθμισεις, στην Διαχειριση Εφαρμογων, βλεπω οτι υπαρχουν οι Υπηρεσιες Google Play.Εχει καποια αποψη κανεις για το συγκεκριμενο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα

κάτι που δεν βλεπω να έχει συζητηθεί...

η εσωτερικη μνημη ειναι μόνο 8GB - φανταζομαι μένουν 5 περιπου μετα απο το λειτουργικό

πως το βλεπετε στην πραξη?

με μια καρτα μηνμης επιτρεπει αρκετη μεταφορά προγραμματων/παιχνιδιων κλπ ή είναι περιοριστικός παράγοντας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...