Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω και κατι αλλο, ποιος ειναι τελικα ο "καλυτερος" τροπος αυτη τη στιγμη να παραγγειλουμε απο Κινα?

PayPal με American Express. Εγγύηση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PayPal με American Express. Εγγύηση ;)

Υπαρχει καποιος οδηγος? Πως γινεται με αυτον τον τροπο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος? Πως γινεται με αυτον τον τροπο?

Δεν χρειάζεται οδηγός. Αν έχεις American Express κάνεις αγορές όπως τις παλιές, καλές μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται οδηγός. Αν έχεις American Express κάνεις αγορές όπως τις παλιές, καλές μέρες :)

Δεν εχω ομως, κι απ'οσο ξερω οι τραπεζες δεν βγαζουν καρτες. :(

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ομως, κι απ'οσο ξερω οι τραπεζες δεν βγαζουν καρτες. :(

Κάρτες βγάζουν, λογαριασμούς δεν ανοίγουν.

Το κακό είναι οτι American βγάζει μόνο η Alpha. Έχω πιστωτική αλλα νομίζω οτι και η χρεωστική δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάρτες βγάζουν, λογαριασμούς δεν ανοίγουν.

Το κακό είναι οτι American βγάζει μόνο η Alpha. Έχω πιστωτική αλλα νομίζω οτι και η χρεωστική δεν έχει πρόβλημα.

Την πατήσαμε. Εχω μονο στην Πειραιως λογαριασμο. Ειχα και παλια στην Εμπορικη, λες να υπαρχει ακομα μετα την συγχωνευση?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι γίνεται αγορά μέσω PayPal από Revolut αφού κάνεις κατάθεση στην τελευταία. Ποια είναι η διαδικασία ξέρουμε?
Εδώ είναι ο καλύτερος οδηγός βήμα βήμα με screenshots:

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Έχει αναλυτικά εικόνες για έμβασμα από το ebanking όλων των τραπεζών. Και να θες δεν γίνεται να κάνεις κάτι λάθος.

Μην ψάχνεις άλλους τρόπους. Από ebanking Πειραιώς έμβασμα στη revolut, προσθήκη της revolut στο paypal και κάνεις αγορές από όπου θες με ΜΗΔΕΝ προμήθειες για ένα χρόνο. Δεν υπάρχει αντίπαλος.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ο καλύτερος οδηγός βήμα βήμα με screenshots:

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Έχει αναλυτικά εικόνες για έμβασμα από το ebanking όλων των τραπεζών. Και να θες δεν γίνεται να κάνεις κάτι λάθος.

Ευχαριστω. Αυτο εντοπισα κι εγω ως τον "καλυτερο" τροπο για μενα αυτη τη στιγμη, αλλα εχω μια απορια.

Πως συνδεουμε την "καρτα" revolut στο Paypal? Διαβασα τον οδηγο, αλλα σε αυτο το σημειο δεν διευκρινιζει πως γινεται.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Την πατήσαμε. Εχω μονο στην Πειραιως λογαριασμο. Ειχα και παλια στην Εμπορικη, λες να υπαρχει ακομα μετα την συγχωνευση?

Ο λογαριασμός πρέπει να μεταφέρθηκε ατην Alpha. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις και να βγάλεις μια χρεωστική.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αυτο εντοπισα κι εγω ως τον "καλυτερο" τροπο για μενα αυτη τη στιγμη, αλλα εχω μια απορια.

Πως συνδεουμε την "καρτα" revolut στο Paypal? Διαβασα τον οδηγο, αλλα σε αυτο το σημειο δεν διευκρινιζει πως γινεται.

Όπως συνδέεις οποιαδήποτε κάρτα τράπεζας. Πας στο paypal στο add/edit card και βάζεις τον αριθμό της κάρτας, τον τριψήφιο ασφαλείας (cvv), την ημερομηνία λήξης και το είδος της κάρτας δηλαδή mastercard. Πριν την προσθέσεις φρόντισε να στείλεις ένα ποσό γιατί για την προσθήκη το paypal θα σου κρατήσει περίπου 1+1,50 ευρώ (2,50 σύνολο) τα οποία θα σου τα επιστρέψει πίσω (το 1,50 σε 1-2 μέρες, το 1 σε 10-15 μέρες). Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Ηδη εκανα εμβασμα στη Revolut απο χρεωστικη Πειραιως.

Μου λεει ομως: "Ποσό προμειθειων και εξοδων 10 ευρω. 1 ευρω προμηθεια και 9 ευρω εξοδα για ελλειπεις οδηγιες."

Τα 9 ευρω τι ειναι βρε παιδια? Τα στοιχεια τα εβαλα σωστα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Ηδη εκανα εμβασμα στη Revolut απο χρεωστικη Πειραιως.

Μου λεει ομως: "Ποσό προμειθειων και εξοδων 10 ευρω. 1 ευρω προμηθεια και 9 ευρω εξοδα για ελλειπεις οδηγιες."

Τα 9 ευρω τι ειναι βρε παιδια? Τα στοιχεια τα εβαλα σωστα.

 

Ελλιπείς θεωρούνται οι οδηγίες του πελάτη όταν δεν φέρουν IBAN λογαριασμό δικαιούχου και η πληρωμή προορίζεται σε χώρα που έχει υιοθετήσει τον ΙΒΑΝ. Είσαι σίγουρος οτι εστειλες τα χρήματα στον λογαριασμό EUR?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν απο λίγο το παρακάω απο το Pockee:

 

Αγαπητέ χρήστη,

 

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι λόγω των Capital Controls που ισχύουν στην χώρα μας, oι καταθέσεις σε PayPal λογαριασμούς θα διακοπούν προσωρινά.

 

Εσύ όμως συνέχισε να χρησιμοποιείς το Pockee και να κερδίζεις μετρητά από τις αγορές σου. Εάν επιθυμείς μπορείς να αλλάξεις τον τρόπο κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό, μεταβαίνοντας στο ΠΡΟΦΙΛ > Επεξεργασία Λογαριασμού, ώστε να μην έχεις κάποια καθυστέρηση στην κατάθεση των χρημάτων που κερδίζεις. Εφόσον, διατηρήσεις τον PayPal λογαριασμό σου, θα λάβεις όλες τις εκκρεμείς εκπτώσεις σου, αμέσως μόλις αποκατασταθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Ελπίζουμε και προσπαθούμε ώστε να λυθεί το θέμα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ελλιπείς θεωρούνται οι οδηγίες του πελάτη όταν δεν φέρουν IBAN λογαριασμό δικαιούχου και η πληρωμή προορίζεται σε χώρα που έχει υιοθετήσει τον ΙΒΑΝ. Είσαι σίγουρος οτι εστειλες τα χρήματα στον λογαριασμό EUR?

Επανελαβα την πληρωμη και την δευτερη φορα ολα πηγαν οπως επρεπε. :)

Αναμενω τωρα την επιβεβαιωση απο Revolut. Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια! :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν απο λίγο το παρακάω απο το Pockee:

 

αλλες χωρες κλεινουν τα συνορα τους στους μεταναστες, εμεις κλεισαμε τα συνορα μας ετσι ωστε να μην βγει ουτε cent εξω, φυσικα αυτο που λεει το μυνημα ειναι οτι εφοσον κερδιζεις, δεν μπορω να στα παω στο pp γιατι απο το pp η χωρα σου θα παει τα @@ σου απο φορους, ενω αν στα στειλω στον τραπεζικο σου λογαριασμο στην χωρα σου, πρεπει να τα δηλωσεις ως εισοδημα απο το εξωτερικο, κοβουν συνταξεις κλεβουν του π0υστh και εμεις θα πληρωσουμε για ολα.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε παραγγειλει τωρα κοντα απο Banggood και λοιπα sites,σας πηρε κανονικα την καρτα?Δε μου περναει ουτε Εθνικης,ουτε Πειραιως μεσω paypal ειτε απευθειας.Και ενα μπουφαν που ειχα παραγγειλει τις προαλλες απο το ebay,αλλαξα 3 διαφορετικους προμηθευτες μεχρι να το παρει,οπως και κατι αλλα ανταλλακτικα.Η παραγγελια εγινε ομως....

 

Αναλογα τα "κεφια" τους παει το συστημα?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα η eurobank μου κάνει κόλπα,ειδικά στο e-bay.H alpha amex όμως περνάει με την πρώτη όπου δοκίμασα χωρίς πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω...Υποτειθεται οτι υπαρχει ενα συγκεκριμενο καθεστως.Καθε τραπεζα κανει τα δικα της δηλαδη?Οπως ειπα εχω παραγγειλει 2-3 πραγματα απο ebay (αλλαξα 1-2 πωλητες) χωρις προβλημα.

 

Να φορτισω μια prepaid Eurobank που εχω και να ξαναδοκιμασω?Τα περα-δωθε ομως στην καρτα ειναι και λεφτα προμηθειας...

Η Eθνικη και η Πειραιως που εχω ειναι πιστωτικες.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

αλλες χωρες κλεινουν τα συνορα τους στους μεταναστες, εμεις κλεισαμε τα συνορα μας ετσι ωστε να μην βγει ουτε cent εξω, φυσικα αυτο που λεει το μυνημα ειναι οτι εφοσον κερδιζεις, δεν μπορω να στα παω στο pp γιατι απο το pp η χωρα σου θα παει τα @@ σου απο φορους, ενω αν στα στειλω στον τραπεζικο σου λογαριασμο στην χωρα σου, πρεπει να τα δηλωσεις ως εισοδημα απο το εξωτερικο, κοβουν συνταξεις κλεβουν του π0υστh και εμεις θα πληρωσουμε για ολα.....

Δεν μου φάνηκε τόσο παράξενο που ανέστειλε τις πληρωμές μέσω PayPal, μου φαινόταν παράξενο που μπορούσε να τις κάνει τόσο καιρό, απο την αρχή των CC...

 

H alpha amex όμως περνάει με την πρώτη όπου δοκίμασα χωρίς πρόβλημα

H Amex είναι χρεωστική ή πιστωτική;

Link to comment
Share on other sites

H Amex είναι χρεωστική ή πιστωτική;

Υπάρχει χρεωστική ΑΜΕΧ που δινεται σε οποιονδηποτε την ζητησει και εχει καταθετικο λογαριασμό στην Alpha Bank και υπαρχει και πιστωτική ΑΜΕΧ που δινεται συμφωνα με τους ορους χορηγησης πιστωτικης κάρτας. Δες εδω http://www.alphabankcards.gr/Default.aspx?tabid=137

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει χρεωστική ΑΜΕΧ που δινεται σε οποιονδηποτε την ζητησει και εχει καταθετικο λογαριασμό στην Alpha Bank και υπαρχει και πιστωτική ΑΜΕΧ που δινεται συμφωνα με τους ορους χορηγησης πιστωτικης κάρτας. Δες εδω http://www.alphabankcards.gr/Default.aspx?tabid=137

 

Αυτό το ξέρω, έχω πιστωτική AmEx :)

 

Θέλω να μάθω αν ο bbbb έχει χρεωστική και αν περνάει και αυτή χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση : στο vickmall εχει περασει κανεις με πιστωτικη eurobank visa απευθειας?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω, έχω πιστωτική AmEx :)

 

Θέλω να μάθω αν ο bbbb έχει χρεωστική και αν περνάει και αυτή χωρίς πρόβλημα.

Εχω εγω χρεωστικη ΑΜΕΧ (μαυρη) . Περναει χωρις κανενα προβλημα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγω χρεωστικη ΑΜΕΧ (μαυρη) . Περναει χωρις κανενα προβλημα.

Καλό αυτό, να έχουμε και μια εναλλακτική :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...