Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Θελω να ρωτησω εσας που εχετε το τηλεφωνο. Ειναι αληθεια αδιαβροχο; Επισης δουλευει και σε 3G και 4G; Ποια προβληματα σας εκανε το συγκεκριμενο τηλεφωνο:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Θελω να ρωτησω εσας που εχετε το τηλεφωνο. Ειναι αληθεια αδιαβροχο; Επισης δουλευει και σε 3G και 4G; Ποια προβληματα σας εκανε το συγκεκριμενο τηλεφωνο:

δουλευει και σε 3g και σε 4g δοκιμασμενα απο πιτσιλιες και πεσιμο το δικο μου δεν επαθε τιποτα αλλα αν διαβασεις πιο πισω καπιοι ανεφεραν οτι σε βυθιση σε νερο ειχε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας . Αγορα και εγω το κινητακι ,καλο σαν αρχική εντύπωση . Μετα απο ενα μήνα χρήση ,περίπου διαπίστωσα οτι οταν έχω ώρα να ασχοληθώ μαζί του η οθόνη τρέμει σαν κουνημένη φωτογραφία , για κανένα λεπτό περίπου. . αν κάνω χρήση συχνή δεν τρέχει τπτ. εχει τύχει σε κανένα άλλο αυτο .
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο. Τα τηλεφωνηματα ειναι ενταξεί; Κανει προβληματα κατα την ομιλια; Το σημα του και ολα αυτα είναι καλο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα.

Απο τους φιλους που το εχουν, μπορει καποιος να μου πει αν εχει τοποθετημενο σκριν προτεκτορ η εστω αν περιεχεται σαν εξτρα στην συσκευασια?

Ρωταω, γιατι αν δεν εχει καθολου, να παραγγειλω μαζι για ελθουν και μαζι.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.. :) Πόσο ακριβώς ζυγίζει η μπαταρία του;

Όποιος έχει εύκαιρη μια ηλεκτρονική ζυγαριά κουζίνας, ας την ζυγίσει μετά τα υλικά για τα μελομακάρονα :happy:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι αλλο. Τα τηλεφωνηματα ειναι ενταξεί; Κανει προβληματα κατα την ομιλια; Το σημα του και ολα αυτα είναι καλο;

 

Όλα δουλεύουν φυσιολογικά, δεν έχει γενικότερα προβλήματα η συσκευή (εκτός και αν πέσεις σε προβληματικό κομμάτι).

 

Απο τους φιλους που το εχουν, μπορει καποιος να μου πει αν εχει τοποθετημενο σκριν προτεκτορ η εστω αν περιεχεται σαν εξτρα στην συσκευασια?

Ρωταω, γιατι αν δεν εχει καθολου, να παραγγειλω μαζι για ελθουν και μαζι.

 

Έχει εξ'αρχής τοποθετημένο screen protector το οποίο όμως αισθητικά δεν είναι και ότι καλύτερο γιατί στις άκρες η οθόνη καμπυλώνει και αυτό το κομμάτι γύρω γύρω δεν το καλύπτει. Επίσης έχει και δεύτερο μέσα στη συσκευασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Διαδικασία ROOT για το Blackview BV5000

 

 

  1. Περνάτε το update.zip στην εξωτερική κάρτα (microSD, όχι στην εσωτερική μνήμη).
  2. Ανοίγουμε το τηλέφωνο, ενεργοποιούμε το USB Debugging και μετά πηγαίνουμε στο tab "Ασφάλεια" και ενεργοποιούμε το "Άγνωστες πηγές".
  3. Πηγαίνουμε Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημερώσεις συστήματος, πατάμε στις τρεις κουκίδες πάνω δεξιά και επιλέγουμε τις "Τοπικές ενημερώσεις", μετά επιλέγουμε το update.zip που πρέπει λογικά να το βλέπουμε στο sdcard0.
  4. Η συσκευή επανεκκινεί σε factory recovery, αρχίζει το φλασάρισμα και πριν ολοκληρωθεί κάνει επανεκκίνηση και η συσκευή είναι έτοιμη και με root (supersu installed).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποσες ωρες να το αφησω να φορτισει την πρωτη φορα;

 

Μέχρι να γεμίσει, μετά παίζεις κανονικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις το ρουταρισμα σου σβηνει οτι προγραμματα εχεις βαλει η οχι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις το ρουταρισμα σου σβηνει οτι προγραμματα εχεις βαλει η οχι

 

Δεν πειράζει τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2015/12/blackview-bv5000-review.html ελληνικο σαιτ που τεσταρει το blackview bv5000 τα συμπερασματα δικα σας Edited by eakritas_1968
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έγινε αγορά από κίνα στα 124 δολάρια και πολύ εύκολα ροοτ(να είναι καλά ο athanaso77).

Πολύ καλή ποιότητα..δεν την περίμενα τόσο καλή!!

Μπαταρία Τέρας!! 10 ώρες οθόνη!!τι να λέμε..

Οθόνη πολύ καλή

Η κάμερα είναι χειρότερη σε σύγκριση με το lenovo k3 που έχω.

Ψιλο-lag που αναφέρθηκε δεν έχω καταλάβει κατι.

Και κουμπιά power και ήχου αναφέρθηκε πως είναι χαλαρά.. σε μένα είναι μια χαρά..

Το μόνο αρνητικό ειναι το βάρος( 259γρ.)..αλλά συνηθίζετε γρήγορα..

23974114399_c7c8ccedbb_n.jpg

Edited by litirakis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σχετικα με τα κουμπια που εχει υποθει οτι ειναι χαλαρα τελικα τι ισχυει?θελω να το παρω αλλα δεν ειναι για εμενα και δεν θελω να εχει προβλημα η συσκευη....παρακαλω Edited by nas13
Link to comment
Share on other sites

Έγινε αγορά από κίνα στα 124 δολάρια και πολύ εύκολα ροοτ(να είναι καλά ο athanaso77).

Πολύ καλή ποιότητα..δεν την περίμενα τόσο καλή!!

Μπαταρία Τέρας!! 10 ώρες οθόνη!!τι να λέμε..

Οθόνη πολύ καλή

Η κάμερα είναι χειρότερη σε σύγκριση με το lenovo k3 που έχω.

Ψιλο-lag που αναφέρθηκε δεν έχω καταλάβει κατι.

Και κουμπιά power και ήχου αναφέρθηκε πως είναι χαλαρά.. σε μένα είναι μια χαρά..

Το μόνο αρνητικό ειναι το βάρος( 259γρ.)..αλλά συνηθίζετε γρήγορα

rl]

 

Τετοια να ακουω:)

Εριξα και εγω την παραγγελια μου σημερα μετα απο σκεψη και μελετη.

Στο ειδος του ειναι μοναδικο και το οτι δεν φαινεται να παρουσιαζει προβληματα, κανει την επιλογη του μονοδρομο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια σχετικα με τα κουμπια που εχει υποθει οτι ειναι χαλαρα τελικα τι ισχυει?θελω να το παρω αλλα δεν ειναι για εμενα και δεν θελω να εχει προβλημα η συσκευη....παρακαλω

 

Το χαλαρά είναι λίγο σχετικό... Το θέμα δεν είναι αυτό καθεαυτό αλλά κατά πόσο επηρεάζεται η αδιαβροχοποίηση της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψήνομαι να το αγοράσω, αλλά με κολλάει ο επεξεργαστής. Δεν το θέλω για να κάνω παππάδες, ένα Tweeter, mail της δουλειάς και κυρίως περιήγηση στο internet. Το τελευταίο κινητό που είχα αγοράσει ήταν το Samsung GT-B2700. Μου είχαν δώσει από τη δουλειά ένα Sony xperia E το οποίο δουλεύει ακόμα, σχετικά… Η ερώτησή μου είναι αξίζει να δώσω τα χρήματά μου σε αυτό ή στο Samsung Xcover 3;
Aut viam inveniam aut faciam. Είτε θα βρω έναν τρόπο, είτε θα φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν κολλάει πουθενά ο επεξεργαστής για τη δουλειά που το θέλεις και είναι ανώτερο (και βαρύτερο όμως) του xcover 3.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το φορτωμα που του κανω δεν λεγετε με το ΕΖcast βλεπω ταινιες στην τηλεοραση δουλευω συχνα το sygic για πλοηγηση παιχνιδακια και ολα αυτα με πολλες εφαρμογες στο παρασκηνιο ο επεξεργαστης ειναι παλικαρι και καθολου μπαταριοφαγος

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης για το θεμα του πληκτρου ενεργοποιησης θελω να πω τα εξης το κουμπι ηταν εξ αρχης χαλαρο και καποια στιγμη στα καλα καθουμενα επανω στο τραπεζι οπως ηταν το κινητο βγηκε εντελως αυτο που παρατηρησα ηταν οτι κατω απο το πληκτρο υπαρχει μεμβρανη αρα δεν κανει το πληκτρο την στεγανοποιηση και οσο για την σταθεροτητα του πληκτρου μια σταγονα κυριολεκτικα απο την απλη UHU και ολα καλα το πληκτρο βραχος εχω το κινητο τρεις μηνες και δουλευω σε εργοστασιο

Edited by eakritas_1968
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει πουθενά ο επεξεργαστής για τη δουλειά που το θέλεις και είναι ανώτερο (και βαρύτερο όμως) του xcover 3.

 

Σ' ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Aut viam inveniam aut faciam. Είτε θα βρω έναν τρόπο, είτε θα φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει πουθενά ο επεξεργαστής για τη δουλειά που το θέλεις και είναι ανώτερο (και βαρύτερο όμως) του xcover 3.

 

Καλησπέρα σε όλους

το αγόρασα σήμερα και έχω ένα θεματακι, δεν διαβάζει τη sim2 μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...