Jump to content

Samsung SGH-E720


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.Θελω να ρωτησω αν εχει το προβλημα που ειχε και το Ε700 που δεν μπορουσε να χτυπαει ταυτοχρονα η δονηση και ο ηχος κλησης,παρα μονο χτυπαγε πρωτα η δονηση και μετα απο λιγο ο ηχος κλησης.Για μενα ειναι σοβαρο αυτο.Διορθωθηκε?

Diavase ligo pio panw sto thread kai tha pareis thn apanthsh pou thes. Merikoi hxoi toy kinhtou (4) exoun kai donhsh taytoxrona me ton hxo, kai malista me to rythmo ths mousikhs. Dystyxws stoys ypoloipous hxous den exei... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας και απο μενα.

Θα ηθελα αν ειναι ευκολο οι κατοχοι να μου πειτε 2 πραγματα.

 

1) Το BLUETOOTH λαμβανει και στελνει στον υπολογιστη και σε αλλα κινητα εικονες και ηχους?

 

2) Ο τηλεφωνικος καταλογος παρουσιαζει και τις 2 μνημες (καρτας και τηλεφωνου) συγχρονως?

Η γινεται να επιλεξουμε? Η αν δεν δεν θελουμε να βλεπουμε και τις 2 μνημες θα πρεπει να εχουμε περασει τα ονοματα μονο στην μια μνημη?

 

Αυτα προς το παρον και ελπιζω να μην κουραζω.

 

Ευχαριστω. :)

1) Metaksy ypologisth kai kinhtou h synergasia einai apsogh (kai lhpsh kai apostolh). Mono paixnidia den metaferontai (vasika metaferontai,alla to kinhto epithdes den ta anagnwrizei,gia na anagkasteis na ta katevaseis mesw wap). Metaksy kinhtwn den exw akomh prospathisei na kanw antallagh arxeiwn,alla fantazomai oti den tha exei kanena provlima.

 

2) O thlefwnikos katalogos emfanizei kai tis 2 mhnmes taytoxrona,nai. Toulaxiston egw den exw vrei kamia rythmish gia na emfanizei thn mia apo tis 2 mono.

 

Elpizw na se kalypsa. :) An thelhseis otidhpote allo, just ask ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ oneiropolos οτι αλλο χρειαστω ελπιζω να με βοηθησεις παλι.

Ξερεις σκεφτομαι να το αγορασω και... καταλαβαινεις. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Diavase ligo pio panw sto thread kai tha pareis thn apanthsh pou thes. Merikoi hxoi toy kinhtou (4) exoun kai donhsh taytoxrona me ton hxo, kai malista me to rythmo ths mousikhs. Dystyxws stoys ypoloipous hxous den exei... :(

an valw san hxo klhshs mp3 tha xtypaei i donisi taytoxrona molis xtypaei to thlefwno h prwta i donisi kai meta to mp3?mporei na to dokimasei kapoios pou to exei kai na mou pei?

Link to comment
Share on other sites

an valw san hxo klhshs mp3 tha xtypaei i donisi taytoxrona molis xtypaei to thlefwno h prwta i donisi kai meta to mp3?mporei na to dokimasei kapoios pou to exei kai na mou pei?

Dystyxws den doneitai taytoxrona an valeis mp3... :( prwta doneitai kai meta paizei ton hxo. Mporeis apla na epilekseis 1 apo toys 4 hxous klhshs pou sou eipa (nomizw einai oi yp'arithmon 16, 17, 18, 19).

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση και sorry αν εχει ηδη απαντηθει καπου και δεν το ειδα.

Εχει το ελλατωμα που ειχε το Ε700 που εβαζες μονο λιγους ελληνικους χαρακτηρες στον καταλογο ονοματων? Μπορουμε να γραψουμε πλεον μεγαλα ονοματα π.χ. Αριστοτελης Παπαργυροπουλος? (το ονομα ειναι ασχετο)

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μια απλη ερωτηση και sorry αν εχει ηδη απαντηθει καπου και δεν το ειδα.

Εχει το ελλατωμα που ειχε το Ε700 που εβαζες μονο λιγους ελληνικους χαρακτηρες στον καταλογο ονοματων? Μπορουμε να γραψουμε πλεον μεγαλα ονοματα π.χ. Αριστοτελης Παπαργυροπουλος? (το ονομα ειναι ασχετο)

Thanks

Mporeis na grapseis mexri 16 xarakthres (mazi me ta kena). Den eida na ginetai diaforopoihsh me tous latinikous xarakthres.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ (...που είχα να αλλάξω κινητό 4 χρόνια!!!!)

 

Οι φωτογραφίες είναι σχετικά καλές (συγκρίνοντας τες με ψηφιακή) αλλά υπάρχει θόρυβος (κόκος), ο οποίος όταν δεν υπάρχει καλός φωτισμός είναι αρκετά έντονος (όμως κινητό πήρες, όχι camera). Σου έστειλα μία στο e-mail σου.

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι ο ήχος της κάμερας μπορεί να απενεργοποιηθεί. :cool: (ούτε σχρατσσσσσ ούτε τίποτα).

To video του αρκετά καλό (mp4).

Η εξωτερική οθόνη όταν βρίσκεσαι έξω κάτω από τον ήλιο δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα! όχι ότι έβλεπα κάτι στο προηγούμενο κινητό μου (Siemens).

Στα μυνήματα θέλει 2-3 sec παραπάνω για να τα στείλεις. Δεν χάλασε κι ο κόσμος!

Έχω στείλει μια φωτο σε Nokia μεσω BT και όλα εντάξει.

Ας μου πει κάποιος αν γνωρίζει, γιατί όταν μεταφέρω αρχεία μέσω bluetooth στο PC πρέπει να κάνω για κάθε αρχείο την ίδια διαδικασία (λήψη αρχείου κλπ)? ή κάτι κάνω λάθος?

Επίσης όταν κάποιος με καλεί και θέλω να το γυρίσω στο αθόρυβο, υπάρχει τρόπος? (γιατί από τα πλαινά πλήκτρα αυξομείωσης.... τον γειώνεις κανονικά... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω, δεν το έχω. Αλλά επειδή ρωτάτε για καλώδιο σύνδεσης

με PC, δοκιμάστε το σειριακό PCB133LBE.

Η χρήση του είναι για Ε700, αλλά αν έχουν τα δύο κινητά ίδια θύρα,

δε βλέπω πρόβλημα να χρησιμοποιηθεί και σ'αυτό.

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera sas paidia. Na rwthsw kati aytous pou exoun to kinhto hdh: exei epixeirhsei kaneis sas na eggrapsei hxo kai na ton anaparagei?Egw prospathisa na magnhtofwnhsw ena tragoudi,alla h anapagwgh,enw ginetai apo to akoustiko, akougetai mono an valei kaneis to ayti toy konta.Akougetai les kai se exei parei kapoios thlefwno! Einai kapoio provlima toy kinhtou h' egw den exw vrei kapoia rythmish?Ap'oti exw dei,enw exei energh thn epilogh gia xrhsimopoihsh ws hxou klhshs,parol'ayta den einai epitrepth! :(
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera sas paidia. Na rwthsw kati aytous pou exoun to kinhto hdh: exei epixeirhsei kaneis sas na eggrapsei hxo kai na ton anaparagei?Egw prospathisa na magnhtofwnhsw ena tragoudi,alla h anapagwgh,enw ginetai apo to akoustiko, akougetai mono an valei kaneis to ayti toy konta.Akougetai les kai se exei parei kapoios thlefwno! Einai kapoio provlima toy kinhtou h' egw den exw vrei kapoia rythmish?Ap'oti exw dei,enw exei energh thn epilogh gia xrhsimopoihsh ws hxou klhshs,parol'ayta den einai epitrepth! :(

 

Φίλε oneiropolos απέφευγε όσο μπορείς τα greeklish...είναι πολύ κουραστικά για εμάς τους older... :)

Στο θέμα που αναφέρεις είναι όντως έτσι. Ο ηχος εγράφεται σε ΑΜR format και δεν ακούγεται παρά μόνο από το ακουστικό. Αλλά γιατί δεν κάνεις το τραγούδι mp3 στον Η/Υ και να το μεταφέρεις στο τηλέφωνο μέσω bluetooth?

Απ' ότι φαίνεται δέχεται μόνο mp3 σαν ήχους κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε oneiropolos απέφευγε όσο μπορείς τα greeklish...είναι πολύ κουραστικά για εμάς τους older... :)

Στο θέμα που αναφέρεις είναι όντως έτσι. Ο ηχος εγράφεται σε ΑΜR format και δεν ακούγεται παρά μόνο από το ακουστικό. Αλλά γιατί δεν κάνεις το τραγούδι mp3 στον Η/Υ και να το μεταφέρεις στο τηλέφωνο μέσω bluetooth?

Απ' ότι φαίνεται δέχεται μόνο mp3 σαν ήχους κλήσης.

Εννοεις απο ΑΜR σε ΜΡ3? Γινεται αυτο? :-D Αν ναι,ξερεις να μου πεις καποιο προγραμμα (freeware κατα προτιμηση) που να το κανει αυτό? Ευχαριστω πολυ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο? Ξερει κανεις σας αν μπορουν να περαστουν παιχνιδια στο Ε720 μεσω ΒΤ ή καλωδιου,οπως γινεται (απ'οτι διαβασα) στο D500? Υπαρχει κανενας "ατυπος", παρομοιος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια,τι εγινε?Κανεις να εκφρασει καμια απορια για το κινητο? :P Εγω εχω μια: στο forum για το D500 ενα παιδι εδινε μια διευθυνση για Samsung Java Uploader. Το κατεβασα και απ'οτι ειδα πρεπει να απαιτει καλωδιο μεταφορας αρχειων. Ξερει κανενας σας αν μπορουν να περαστουν εφαρμογες Java και στο Ε720 με αυτον τον τροπο? Κανενας που να ξερει κανενα καταστημα που να πουλαει καλωδιο usb για Samsung (ακομη και μη αυθεντικο,αλλα να κανει την δουλεια του)? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καποιος να ξερει τις ρυθμισεις ΤΙΜ για ΜΜΣ σε αυτο το κινητο υπαρχει?

γιατι εστειλα και e-mail στην ΤΙΜ αλλα οσο ειδατε εσεις την απαντηση αλλο τοσο την ειδα και γω!

Link to comment
Share on other sites

καποιος να ξερει τις ρυθμισεις ΤΙΜ για ΜΜΣ σε αυτο το κινητο υπαρχει?

γιατι εστειλα και e-mail στην ΤΙΜ αλλα οσο ειδατε εσεις την απαντηση αλλο τοσο την ειδα και γω!

Εμενα τις ειχε μεσα το κινητο τις ρυθμισεις για ΜΜΣ, με την μονη διαφορα οτι στο URL αντι για .095 στο τελος επρεπε να τι βαλω .95 . Λοιπον: URL: http://192.168.200.95/servlets/mms , IP: 192.168.200.11 , Port:9401 , Φορεας: GPRS . Προχωρημενες ρυθμισεις: mnet.b-online.gr , Ταυτοτητα συνδεσης : mms , Κωδικος: (εδω ειναι ενας τριψηφιος κωδικος,αλλα δεν φαινεται, γιατί ειναι με αστερισκους.Πιθανον ειναι παλι η λεξη mms). Αν εχεις καποιο προβλημα με τις ρυθμισεις, εδω ειμαστε. ;-)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΤΟ USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟ Ε720 ΤΟ ORIGINAL SAMSUNG. ΚΑΤΕΒΑΣΑ DRIVERS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ. ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ CD ΜΕΣΑ ΟΥΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ... ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ????? HELP ΓΙΑΤΙ ΕΣΚΑΣΑ ΚΑΙ 40 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...