Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια τελευταία ερώτηση γιατί αισθάνομαι ότι σας κουράζω.με την κινέζικη φθηνή έκδοση των 115 euro (2gb/16gb)

με χρήση viber fb browser youtube wifi κανα 5ωρο την μέρα το πολυ και 4g ανοικτό να εκπέμπει όλη μέρα?

τι αυτονομία θα έχω? ευχαριστώ!

καλά το έχω παρατραβήξει αν μπορείτε και καμια φωτο με hdr σε κοντινή εστίαση με φωσ θα με κάνατε πιο σίγουρο να το αγοράσω είναι για την αδερφη μου και αν δεν έχει καλή καμερα θα μου τα ψάλλει πχ τσάμπα λεφτά και τέτοια.

πιστεύεται καλά κάνω που πουλάω coolpad f1 και αγοράζω αυτό?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσες φορές και να το κατέβασα το ίδιο αποτέλεσμα πήρα. Κάτι άλλο φταίει.

Περιμένω τον Σταύρο αν δει το θέμα μου να μου δώσει λύση και αν το κάνει θα μπορώ να σας πω αν το δίκτυο της wind πιάνει στην επαρχία

 

Εχεις αλλη καρτα sd να δοκιμασεις μηπως φταιει η καρτα? Τι να φταιει δε μπορω να καταλαβω, καντου καμια επανεκκινηση μπας και.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλη καρτα sd να δοκιμασεις μηπως φταιει η καρτα? Τι να φταιει δε μπορω να καταλαβω, καντου καμια επανεκκινηση μπας και.

 

τιποτα μπορεί καποιος να μου ανεβάσει το easyimageαρχείο σε άλλο hoster ;Διαπιστώνω τώρα ότι όσες φορές και να το κατεβάσω από το yandex ο έλεγχος του αρχείου μου το βγάζει κατεστραμμενο

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0B4fai69pFpApVUgzc1ZvdGZ0ajA

Καλημερα

Για δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχυτητες παντως με wind στην Αθηνα δε φαινονται καλες

9 το πολυ να πιασει

Με αλλο παροχο τι πιανει ?

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0B4fai69pFpApVUgzc1ZvdGZ0ajA

Καλημερα

Για δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω

 

το αρχειο το πεταμε οπως ειναι στην καρτα ζιπαρισμενο ή το ξεζιπαρουμε πρωτα???

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο βρε παιδιά είπα να γράψει κάποιος έναν σωστό και απλο οδηγό ξεκλειδωματος της Β20 και αν μπορεί μετά να μπεί στην αρχή της πρώτης σελίδας της συζήτησης μαζί με τον οδηγό περάσματος της ευρωπαϊκής ρομ.
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0B4fai69pFpApVUgzc1ZvdGZ0ajA

 

Κατεβαζουμε το αρχειο στον υπολογιστη μας.

Το κανουμε αντιγραφη στην SD Card χυμα και ΟΠΩΣ ειναι ( οχι ξεζιπαρισμενο)

Εγω προσωπικα την καρτα δεν την εχω κανει ενοποιηση.

Παμε μετα στο τηλεφωνο και πληκτρολογουμε ####682#

Επιλεγουμε το RO ή καποια αλλη χωρα που ξερουμε οτι δουλευουν την Β20

και παταμε ΟΚ στο παραθυρο που μας ρωταει για επιβεβαιωση.

Για ελεγχο πληκτρολογουμε ####5993# και βλεπουμε στο τελος να γραφει .....ROW_ro

Τα ειχα πει και στην σελιδα 87 ποστ #1294.

Μενει να μας επιβεβαιωσουν οι εχοντες WIND απο επαρχια οτι βλεπουν επιτελους 4G κανονικα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα και εγώ... Μου βγάζει το γνωστό σφάλμα που λένε τα παιδιά. Είναι η κινέζικη έκδοση εμένα με σωστό φλασαρισμα την ευρωπαϊκή ώστε να παίρνει αναβάθμιση και το αρχείο έχει κατέβει 2 φορές με download manager (άρα δεν παίζει να μην έχει κατέβει σωστά). Να προσθέσω ότι δεν είναι root.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω κανει ενοποιηση χωρου λειτουργει κανονικα

Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο

Αλλα δεν ειδα καμια διαφορα στην Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Στην αθηνα παιδια μην περιμενετε να δειτε διαφορα. Η β20 αφορα προς το παρον την επαρχια και ως επι το πλειστων οσους εχουν wind.
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0B4fai69pFpApVUgzc1ZvdGZ0ajA

Καλημερα

Για δοκιμασε να το κατεβασεις απο εδω

 

Παίρνω πάλι το ίδιο λάθος που περιγράφω σε προηγούμενο ποστ'

Απλά παρατηρώ ότι αν με winrar κάνω έλεγχο στο αρχείο που κατεβαζω ( easyimage_S272) μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο από όπου και να το κατεβάζω και όσες φορες και να το κατεβάσω παίρνω το ιδιο μήνυμα'Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος από αυτούς που τους δούλεψε;Διαφορετικά εγώ τα παρατάω και θα ζήσω χωρίς 4G στην κάρτα της WIND

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=0B4fai69pFpApVUgzc1ZvdGZ0ajA

 

Κατεβαζουμε το αρχειο στον υπολογιστη μας.

Το κανουμε αντιγραφη στην SD Card χυμα και ΟΠΩΣ ειναι ( οχι ξεζιπαρισμενο)

Εγω προσωπικα την καρτα δεν την εχω κανει ενοποιηση.

Παμε μετα στο τηλεφωνο και πληκτρολογουμε ####682#

Επιλεγουμε το RO ή καποια αλλη χωρα που ξερουμε οτι δουλευουν την Β20

και παταμε ΟΚ στο παραθυρο που μας ρωταει για επιβεβαιωση.

Για ελεγχο πληκτρολογουμε ####5993# και βλεπουμε στο τελος να γραφει .....ROW_ro

Τα ειχα πει και στην σελιδα 87 ποστ #1294.

Μενει να μας επιβεβαιωσουν οι εχοντες WIND απο επαρχια οτι βλεπουν επιτελους 4G κανονικα.

 

Ευχαριστούμε πολύ! Μπορεί κάποιος να το μεταφέρει στην πρώτη σελίδα?

Ερώτηση....Μπορεί να κατέβει αυτό το αρχείο κατευθείαν στο κινητό χωρίς sd?

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω πάλι το ίδιο λάθος που περιγράφω σε προηγούμενο ποστ'

Απλά παρατηρώ ότι αν με winrar κάνω έλεγχο στο αρχείο που κατεβαζω ( easyimage_S272) μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο από όπου και να το κατεβάζω και όσες φορες και να το κατεβάσω παίρνω το ιδιο μήνυμα'Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος από αυτούς που τους δούλεψε;Διαφορετικά εγώ τα παρατάω και θα ζήσω χωρίς 4G στην κάρτα της WIND

 

Κανε μου μια χαρη.

Καντο αντιγραφη σε ενα χωρο οποιον θες , κανε μια επανεκκινιση το κινητο και δοκιμασε αλλη μια φορα.

Ελπιζω οταν πληκτρολογεις τους κωδικους να εχεις τον default dialer και οχι καποιον αλλο.....λεω εγω τωρα μηπως παιζει ρολο και αυτο

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Κανε μου μια χαρη.

Καντο αντιγραφη σε ενα χωρο οποιον θες , κανε μια επανεκκινιση το κινητο και δοκιμασε αλλη μια φορα.

Ελπιζω οταν πληκτρολογεις τους κωδικους να εχεις τον default dialer και οχι καποιον αλλο.....λεω εγω τωρα μηπως παιζει ρολο και αυτο

 

Φίλε τα έχω κάνει όλα αυτά και όχι μια και δυο φορές αλλά πολύ περισσότερες .Έχω δοκιμάσει με διαφορετικές SD cards ,με επανεκκινήσεις ή χωρίς ,με εγγραφή του easyimage στην εσωτερική μνήμη και πάντα με τον stock dialer αφού αυτό είναι απαραίτητο αλλά πάντα το ίδιο λάθος.

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα και εγώ... Μου βγάζει το γνωστό σφάλμα που λένε τα παιδιά. Είναι η κινέζικη έκδοση εμένα με σωστό φλασαρισμα την ευρωπαϊκή ώστε να παίρνει αναβάθμιση και το αρχείο έχει κατέβει 2 φορές με download manager (άρα δεν παίζει να μην έχει κατέβει σωστά). Να προσθέσω ότι δεν είναι root.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω ότι σε εμένα δούλεψε κανονικά.

Έχω το 2GB/16GB P1C58 από Vickmall με περασμένη την S288

Μου έβγαλε μόνο στην αρχή ένα μήνυμα ότι δεν γίνεται να περαστεί γιατί είχα μπαταρία κάτω από 30%.

Το φόρτισα και έπαιξε κανονικά. Τώρα εμφανίζει ROW_ro στο τέλος με τον έλεγχο ####5993#

Μου εγκατέστησε μια εφαρμογή Facebook, μία Camscanner, και άλλη μία cam κάτι.

Δεν τις πολυκοίταξα. Τις απεγκατέστησα με τη μία (Δεν χρησιμοποιώ facebook).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα έχω κάνει όλα αυτά και όχι μια και δυο φορές αλλά πολύ περισσότερες .Έχω δοκιμάσει με διαφορετικές SD cards ,με επανεκκινήσεις ή χωρίς ,με εγγραφή του easyimage στην εσωτερική μνήμη και πάντα με τον stock dialer αφού αυτό είναι απαραίτητο αλλά πάντα το ίδιο λάθος.

 

δε δοκιμαζεις κ επαναφορα εργοστασιακ.ρυθμισεων στη συσκευη σου και παλι την διαδικασια?

ελπιζω μην αντιμετωπισω κι εγω τα ιδια, καθως αναμενω το κινητο (3/16αρι) αυριο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση, ξαναδοκίμασα, επιβεβαιωσα ότι το αρχείο είναι οκ... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/57f58d80eff19b0be8d59209336a8443.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεκκίνηση, ξαναδοκίμασα, επιβεβαιωσα ότι το αρχείο είναι οκ... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/57f58d80eff19b0be8d59209336a8443.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο που μου φαινετε περιεργο ειναι οτι λεει : Could not read factory ota patch

Που το βλεπει οτι ειναι ΟΤΑ......

Ερωτηση και ισως ειμαι κουραστικος : εχεις αλλαξει μηπως το stock recovery με καποιο αλλο ??? (TWRP---CWM)??

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα στις ρυθμισεις μηπως εχεις ενεργοποιηση στο θεμα ασφαλειας

να μην κανει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες !!!

Μηπως να παιζει αυτο ρολο ? Αν και απο οτι ειδα στο δικο μου ειναι γκριζαρισμενο

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

και το δικό μου τηλέφωνο βρίσκεται στο τελωνείο του αεροδρομίου.

Αγοράστηκε στις 3/12/2016 από εδώ

https://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Vibe-P1-C58-5000mAh-4G-LTE-Snapdragon615-OctaCore-2G-RAM-16G-5-5-FHD/32467862790.html?spm=2114.13010608.0.0.QHxZ40

αξία 131 Ευρώ και έφθασε στις 18/12 σύμφωνα με 17track (21/12 σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ) ενώ σήμερα μπήκε για εκτελωνισμό.

Συμβαίνει και για μένα η 1η φορά ο εκτελωνισμός μετά από 5 τηλέφωνα και 1 ταμπλέτα, και δε ξέρω πόσες 10καδες άλλων προϊόντων από ποδηλατικά, LED, μπαταρίες κτλπ (εδώ και 5-6 χρόνια).

Σύμφωνα με τα προηγούμενα posts μάλλον έχουν αυξήσει τους δειγματοληπτικούς ελέγχους.

Αναμένω ειδοποίηση για τη λυπητερή.

Καλή τύχη στους υπολοίπους αγοραστές.

 

ΜΦΧ

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα, πριν κανα 2ωρο. η συσκευη ειναι επιπλο, ακομα και σε εμενα, που βλεπω τα χρυσα και τα φυσικα κουμπια και αλλαζω δρομο, αρεσε αρκετα, οποτε υποθετω στη γυναικα μου, για την οποια προοριζεται θα αρεσει ακομα περισσοτερο. σεταριστηκε, καμουφλαριστηκε σε συσκευασια δωρου και αναμενει ανυπομονο την ιδιοκτητρια του για περαιτερω σκαλισμα κλπ κλπ....ξερει κανεις αν εμφανιζει το ποσοστο μπαταριας στην οθονη και αν ναι απο που το ρυθμιζουμε? ΠΟΛΥ ομορφη συσκευη ρε μαγκες!!
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

....ξερει κανεις αν εμφανιζει το ποσοστο μπαταριας στην οθονη και αν ναι απο που το ρυθμιζουμε? ΠΟΛΥ ομορφη συσκευη ρε μαγκες!!

 

Ρυθμίσεις /κέντρο ειδοποιήσεων /εμφάνιση δείκτη μπαταρίας /ποσοστό

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...