Jump to content

Microsoft Surface Book


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω Άλεξ... Πρέπει να έχουν φέρει την Αμερικάνικη έκδοση...

 

 

 

Αρχικά αν πατήσεις στις υπόλοιπες εκδόσεις έχει πάνω το nvidia... Επίσης με μία αναζήτηση θα δεις ότι το i5/256/dGPU πωλείται μόνο από έναν τρίτο πωλητή...

 

 

Αν εχουν φέρει αμερικανική τότε δεν αξίζει μόνο και μόνο οτι χωρίς εγγύηση είσαι η maximum 1 έτος όσο ισχύει Αμερική δηλαδη.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αξίζει κυρίως από την στιγμή που στα υπόλοιπα Αμαζον πωλείται στα ίδια λεφτά η έκδοση i5/256/dGPU....

 

Έχει πουθενά live chat ή κάτι τέτοιο το Amazon γιατί μου την βίδωσε και θέλω από περιέργεια να μάθω πιο φέρνουν?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει κυρίως από την στιγμή που στα υπόλοιπα Αμαζον πωλείται στα ίδια λεφτά η έκδοση i5/256/dGPU....

 

 

 

Έχει πουθενά live chat ή κάτι τέτοιο το Amazon γιατί μου την βίδωσε και θέλω από περιέργεια να μάθω πιο φέρνουν?

 

 

 

Μπες στο λογαριασμό σου στο amazon και στείλε μήνυμα.

Θα σου απαντήσουν εντός 24ωρων.

 

Εχουν και chat στο αγγλικο,πάλι μέσα απο το λογαριασμό σου.

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από amazon UK στέλνουν με US πληκτρολόγιο? Ψήνομαι να το πάρω αλλά δεν θέλω διαταξη UK στο πληκτρολόγιο. Ξέρει κανείς από που μπορώ να το βρω με στανταρ US πληκτρολόγιο? Κάποιος που να το έχει παραγγείλει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από amazon UK στέλνουν με US πληκτρολόγιο? Ψήνομαι να το πάρω αλλά δεν θέλω διαταξη UK στο πληκτρολόγιο. Ξέρει κανείς από που μπορώ να το βρω με στανταρ US πληκτρολόγιο? Κάποιος που να το έχει παραγγείλει?

 

 

Μπες στο λογαριασμό σου στο amazon και στείλε μήνυμα η μιλα μαζί τους με chat να σου λυθεί η απορία.

 

Αλλιώς αν σου πουν οτι με UK keyboard στέλνουν τότε μόνο eBay να κοιτάξεις που πολλοι πωλητές που εχουν Ευρώπη αποθήκη η υποκατάστημα και στέλνουν US version του Book.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τρέχει πάντως πολύ καλή προσφορά στο αγγλικό store στις 1045 λίρες δηλαδή 1160 ευρώ το Surface Book για μια εβδομάδα από 27-10 έως 3-11.

Αν αναλογιστούμε ότι ξεκίνησε στα 1650 ευρώ όταν βγήκε άνοιξη στην Ευρώπη μια χαρά την κόβω.

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/Surface-Book/productID.332604800

 

Περαιτέρω πτώση εξαιρετικά δύσκολα έως απίθανα να πέσει που ακόμα και όταν βγει το Book 2 άνοιξη του χρόνου,απλά θα αποσυρθεί σταδιακά.

Άσε που Ευρώπη μάλλον το καλοκαίρι το βλέπω να έρχεται και κλασικά τιμές στα ύψη που δεν θα αξίζει.

 

 

Με την μεγάλη πτώση της λίρας έχει γίνει πιο προσιτό για εμάς και στα θετικά το U.K. Qwerty keyboard που δεν μπορούμε να το βρούμε εκτός Αγγλίας.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aντιγραφω απο το τοπικ του Surface 4 Pro και το ποστ του Αλεξ με τη προσφορα -30% στα skin της Dbrand.Eπεσε παραγγελια για το mat black με κοκκινο logo ,συνολο με ταχυδρομικα στα 29,30 ευρω (Ανω και κατω επιφανεια,hinge και trackpad + logo).

 

https://dbrand.com/shop/surface-book-skins

 

Thanks Alex ! :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα...:) εντυπώσεις θα γράψω μόλις βρω λίγο χρόνο....πρόκειται για εξαίρετο μηχάνημα!:wink:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σε σκεψεις κι εγω προ ημερων, όταν ειδα την αναρτηση από τον Αλεξ, αλλα τελικα διστασα, καθως είμαι ευχαριστημένος από το προ 4 και θα υπηρχει και χασουρα από τη μεταπωληση. Με φρεναρε επισης, ένα (ισως και το μοναδικο, για τη δικη μου χρηση) μειον του book.

Η μικρη αυτονομια στο tablet part (αν ισχυει το 2,5 ωρες, τοτε μιλαμε για περιοριστικη χρηση σαν ταμπλετα σε κρεβατι κλπ :lol:).

kek καλοριζικο. Ακουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σε σκεψεις κι εγω προ ημερων, όταν ειδα την αναρτηση από τον Αλεξ, αλλα τελικα διστασα, καθως είμαι ευχαριστημένος από το προ 4 και θα υπηρχει και χασουρα από τη μεταπωληση. Με φρεναρε επισης, ένα (ισως και το μοναδικο, για τη δικη μου χρηση) μειον του book.

Η μικρη αυτονομια στο tablet part (αν ισχυει το 2,5 ωρες, τοτε μιλαμε για περιοριστικη χρηση σαν ταμπλετα σε κρεβατι κλπ :lol:).

kek καλοριζικο. Ακουμε εντυπώσεις...

Πέρα απο την τιμή με φρέναρε και εμένα η αυτονομία σαν τάμπλετ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε βλέπω φρέσκο firmware update για το Book.

https://www.neowin.net/news/heres-whats-new-in-todays-surface-book-firmware-updates

 

Intel Corporation driver update for Intel® Precise Touch Device

Intel® Precise Touch Device

v1.2.0.70 reduces false touch events when the device is closed.

 

NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce GPU

NVIDIA GeForce GPU

v21.21.13.6961 improves system stability.

 

Microsoft driver update for Surface UEFI

Surface UEFI

v90.1380.768.0 improves system stability.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγκαταστησει απο τη πρωτη μερα το firmware χωρις καποια αρνητικη επιπτωση....γενικα φαινεται πως εχει ξεπερασει τις πολλες παιδικες ασθενειες που ειχε το μηχανημα πλεον,προσωπικα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα στη συνεχη λειτουργια του ,ουτε ενα crash δεν ειχα η κολλημα οπως διαβαζα παλιοτερα σε αναφορες αλλων κατόχων σε ξενα fora.

 

Το μονο προβλημα -σοβαροτατο- που αντιμετωπισα το πρωτο κι ολας τριημερο (και που ηταν παρολιγον λογος επιστροφης) ηταν οι συνεχεις αποδεσμευσεις της οθονης και το "παγωμα" του PC για λιγα δευτερολεπτα μολις κουναγα λιγο πανω η κατω την οθονη χωρις φυσικα να εχω πατησει το σχετικο κουμπι του detach !! :mad:

Τελικα μετα απο ψαξιμο σε σχετικα φορουμ διαβασα πως ισως χρειαζετε καθαρισμο στις επαφες και πραγματι με πολυ υπομονη και προσοχη τις καθαρισα ενδελεχώς και το προβλημα εξαφανιστηκε δια παντός ! :cool:

 

Πανεμορφο μηχανημα και προσεγμενο σαν κατασκευη με οθονη να την "πιεις στο ποτηρι" ,πολυ καλος ηχος ηχειων για τη κατηγορια του,περιμενα λιγοτερη ενταση και ποιοτητα ειναι η αληθεια ! Λιγο αβολη εκει που ειναι η θυρα για τα ακουστικα σε χρηση Laptop.

 

Πολυ καλη αυτονομια μπαταριας σαν laptop....σε tablet mode θα σας πω οταν το δουλεψω,κανα τριωρο το υπολογιζω....δεν ειναι ασχημα θα ελεγα γιατι ουτως η αλλως μαλλον θα το αφησεις κατω νωριτερα γιατι ειναι μεγαλη η οθονη και οπως και να χει θα σε κουρασει αν το βαστας για 3 ωρες στο χερι...(οχι πως ειναι βαρυ σαν ταμπλετ.....)

 

Σε αναγνωση/επεξεργασια PDF βιβλιων και περιοδικων παντως ξεπερνα τον εαυτο του το μηχανημα λογω χορταστικου μεγεθους οθονης και υπεροχων χρωματων ! Απολαυση πραγματικη ,σας το υπογραφω! Kαι αρκετα γρηγορο στο ανοιγμα των PDF ακομα κι αν ειναι σχετικα μεγαλου μεγεθους.

 

Αριστη και η αποκριση του πληκτρολογίου με ωραια ρυθμιζόμενη ένταση φωτεινότητας τριων επιπεδων και touchpad με γρηγορη αποκριση και ευχαριστη κυλιση του χεριου...

 

Φρονω πως η MS με τη σειρα Surface γενικοτερα -και με αιχμή του δόρατος το Book- αφηνει μίλια πισω τον ανταγωνισμο (λεγε με Apple) που αρκείτε σε οθονιτσες επι του πληκτρολογιου τις οποιες μαλιστα μας σερβιρει και σαν....καινοτομιες !:lol::lol::lol::lol:

 

 

Και μια εικονα για το πως περιπου θα ειναι το μηχανημα με το skin απο Dbrand που αναμένω.

 

http://i154.photobucket.com/albums/s272/vipergr/logo.jpg

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρελαβα το skin 10 μερες πριν...(sorry για τις βιαστικες και μη ποιοτικες φωτο - το κοκκινο λογοτυπο ειναι πιο κοκκινο απ'οτι φαίνεται στη πρωτη φωτο.....)

 

Ειχα παραγγειλει και για το touchpad και μου εστειλαν λαθος...τους ενημερωσα (με φωτο κ.λ.π) ,ζητησαν συγγνωμη και μου ξανα εστειλαν,το ελαβα σημερα κι αυτο ακριβως το ιδιο λαθος στις διαστασεις !!! Τους ξανα ενημερωσα να δω τι θα μου πουν... :mad:

 

http://i154.photobucket.com/albums/s272/vipergr/IMG_20161215_092602.jpg

 

http://i154.photobucket.com/albums/s272/vipergr/IMG_20161215_092626_1.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μερικες ακομη εντυπωσεις....

 

-Εντυπωσιακη αυτονομια σε laptop mode....πανω απο δεκαωρο.

-Σε tablet mode με χρηση wifi ,50% φωτεινοτητα,και σερφαρισμα 2:30 ωρες και τελος...για χρηση αναγνωσης PDF με κλειστο wifi παει 3ωρο....(θα το ξαναδοκιμασω παντως γιατι το δοκιμασα στην αρχη οταν ηταν αστρωτη η μπαταρια)

-Υποδοχες USB που σε ζοριζoυν στην εξαγωγη-εισαγωγη USB.

-Σπανια ακουω το ανεμιστηρακι κι αυτο οταν γίνετε ειναι αδιαφορο....

-Κανενα προβλημα υπερθερμανσης.

-Σχεδον αριστη η λειτουργια αναγνωρισης προσωπου.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος συνδυασμός το κόκκινο με μαύρο Λαμπρο.

Και εμένα μόλις προχθες παρέλαβα το logo μόνο του διότι δεν μου το είχαν βάλει με την πρώτη παραγγελία που τους είχα ζητήσει.

 

Τουλάχιστον μου το έστειλαν χωρίς καμία χρέωση(να πλήρωνα 4 δολάρια μεταφορικά για 1 δολάρια της αξίας του logo skin θα ήταν πολύ πολύ υπερβολικό) όποτε σε εμένα όλα καλά.

 

ΥΓ: Τρέχει προσφορά εκ νέου στο αγγλικό store αυτή τη φορά το 8/256/Nvidia στα 1725 ευρώ τελική και δώρο το Xbox One S FIFA 2017 αξίας 300 ευρώ.

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/Surface-Book/productID.332604800?icid=UK_Hm-Trip-L_Sur-Book_Xbox-save250_07122016To

 

Το i5/8/128 δεν είναι τόσο καλή αφού 120 λίρες πάνω από αυτή αρχών Νοεμβρίου που το πήρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kek, το έχεις ακόμα?

Την άλλη εβδομαδα, θα το εχω κι εγω, καλως εχοντων των πραγματων.

Εκανα το λαθος κι εδωσα το surface pro 4 (το μικροβιο των δοκιμων νικησε για άλλη μια φορα), οποτε γυριζω αρον αρον στο Microsoft-ικο μαντρί, με τη ναυαρχιδα της εταιριας, στην πιο απλη εκδοση της (i5 / 128).

Ειδα μερικα σεναρια χρησης (το γεγονός ότι το hinge σου επιτρεπει να τοποθετήσεις το tablet part 180 μοιρες αναποδα), κατά συνεπεια πειστηκα πως θα χρησιμοποιηθεί αποτελεσματικα και σαν ταμπλετα...

Για να δουμε, θελω να βρω κανενα skin τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλη παραλαβη φιλε μου,εργαλειαρα με ολη τη σημασια της λεξης,θα το δεις και μονος σου,εννοειτε πως το εχω. :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα. Καταπληκτικο εργαλειο!!!!

Ηδη επαθα πλακα με την αυτονομια του. 5 ωρες χρηση με 100% φωτεινότητα κι είναι ακομα στο 56%. Κορυφαια κι η οθονη του...

Παρηγγειλα και skinomi carbon fiber skins μολις...

Για να δουμε τι θα δουμε με αυτό το surface...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο Βαγγέλη.

Όντως το εργαλείο είναι τρομερό από τις καλύτερες υλοποιήσεις στον πλανήτη τελευταία έτη και αξίζει ανεπιφύλακτα!

 

Πιστεύω θα το ευχαριστηθείς όσο ελάχιστα πέρασαν από τα χέρια σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά λίγων εβδομάδων μακριά από την surface family ξανά λοιπόν επιστροφή στα πάτρια εδάφη αυτή τη φορά την τιμητική έχει το Surface Book.:p :)

 

Πριν λίγο λοιπόν έγινε η παραλαβή από UPS.:dance::up:

 

Unboxing αργότερα.

 

6c92a0afed23b53e5bd8774601f68d4b.jpg

 

f3174aacc5401c1cfae39473478d20e8.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έρωτας είναι το άτιμο...

 

Μεγειές Άλεξ... Περιμένουμε εντυπώσεις... Ποια έκδοση πήρες?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ καλοριζικο και απο εδω (αφου τα ειπαμε τηλεφωνικα!) :)

 

Εργαλειαρα,κοσμημα ειναι μερικες απο τις λεξεις που το χαρακτηριζα και διαπιστωνεις πως δεν επεσα εξω!

 

Η θηκη που λεγαμε,και που του ταιριαζει γαντι προστατευοντας το αριστα....

 

http://www.e-shop.gr/kensington-k62610ww-soft-universal-sleeve-140-black-p-PER.212759

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Την i5/8/128 version πήρα μιας και με καλύπτει απολυτα και από την άλλη η αμέσως επόμενη έκδοση βγαίνει αδικαιολόγητα πολύ ακριβότερα.

 

Τέλη Δεκεμβρίου 16 η παρτίδα παραγωγής(lot 1652) και μου ήρθε απευθείας με την 1607 έκδοση των Windows 10.

 

Στο registration βγήκε απευθείας με 2 έτη εγγύηση.

 

Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικά εντυπωσιακή συσκευή σε όλα form factor,ποιότητα κατασκευής,τρομερή οθόνη που σε καθηλώνει σε όλα τα επίπεδα και ευέλιξια του είναι από τα βασικό selling point.

 

Μετά 2.5 σερί έτη με Surface Pro 3 και 4 το Book είναι ο πιο κατάλληλος διάδοχος να μας συντροφεύει επόμενους μήνες με ένα άρωμα ανανέωσης από όλες τις απόψεις.

 

Κοινός τα σπάει!!

 

Περισσότερες εντυπώσεις επόμενες ημέρες.

 

01eb8dc478483503dfb427b774d59840.jpg

 

8f99ffe8d444930f8b60de2480f9d234.jpg

 

f501ebd726ca52f2acfeeacfaa8fc1f2.jpg

 

 

ΥΓ:Ευχαριστώ Λαμπρο θα το κοιτάξω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Book

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...