Jump to content

Microsoft Surface Book


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alex καλοριζικο!

Φοβερο και τρομερο εργαλειο. Εγω δυστυχως επεσα σε φολα (ανομοιομορφια στην οθονη) και το εστειλα πισω.

Πλεον είμαι με ένα Lenovo miix 700, το οποιο θα με κρατησει μεχρι την ελευση του προ 5...

Νομιζω ότι θα μεινεις απολυτα ευχαριστημένος από αυτό το μηχανημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Alex καλοριζικο!

 

Φοβερο και τρομερο εργαλειο. Εγω δυστυχως επεσα σε φολα (ανομοιομορφια στην οθονη) και το εστειλα πισω.

 

Πλεον είμαι με ένα Lenovo miix 700, το οποιο θα με κρατησει μεχρι την ελευση του προ 5...

 

Νομιζω ότι θα μεινεις απολυτα ευχαριστημένος από αυτό το μηχανημα...

 

Ευχαριστώ Βαγγέλη ξέρεις ότι νομοτελειακά θα επιστρέψεις στο λιμάνι σου και στα πάτρια εδάφη.:lol:;):)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dbrand έχει για σήμερα 30% έκπτωση σε skin και 1$ μόνο μεταφορικά και έτσι προχώρησα σε παραγγελία.

https://dbrand.com/shop/surface-book-skins

 

a98a1e6a47ad76cf08aae3d9e850e83c.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πείτε μου κάτι ρε παιδιά, η περίοδος τώρα δεν είναι κάκιστη για την αγορά του; αν βγαίνει πράγματι σε 1-2 μήνες το επόμενο δεν θα άξιζε να περιμένει κάποιος είτε να πάρει με τα ιδια λεφτά το νέο μοντέλο είτε να πάρει σε χαμηλότερη τιμή το υπαρχον;
macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

πείτε μου κάτι ρε παιδιά, η περίοδος τώρα δεν είναι κάκιστη για την αγορά του; αν βγαίνει πράγματι σε 1-2 μήνες το επόμενο δεν θα άξιζε να περιμένει κάποιος είτε να πάρει με τα ιδια λεφτά το νέο μοντέλο είτε να πάρει σε χαμηλότερη τιμή το υπαρχον;

 

 

Φίλε μου στα surface η τιμή πολύ δύσκολα πέφτει.

Ακόμα και όταν βγει νέο μοντέλο απλά το παλιό θα αποσυρθεί.

 

Αυτή την πολιτική ακολουθεί η MS.

 

Που και το καινούργιο όποτε βγει έως πέσει σε κάπως νορμαλ πλαίσια θα είναι αποκλειστικά μέσω ολιγοήμερων προσφορών που τυγχαινει είτε σε ms store είτε κανα amazon.

 

Και αυτό αφού κλείσει τουλάχιστον κανα εξάμηνο στην αγορά δηλαδή Χριστούγεννα μεριά( εφόσον βέβαια ανακοινωθεί το αργότερο έως Απρίλιο)

 

Ήδη και λόγο brexit η MS προχώρησε σε αύξηση 10-15% στην Αγγλία στις τιμές του surface book όπου στην ουσία από εκεί μόνο αξίζει λόγο QWERTY UK πληκτρολογίου.

Πχ το entry level πήγε από 1299 σε 1449 λίρες.

 

Παρακολουθα στο αγγλικό amazon αν θες καλύτερη προσφορά που παίζουν κατά καιρούς.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου κάτι ρε παιδιά, η περίοδος τώρα δεν είναι κάκιστη για την αγορά του; αν βγαίνει πράγματι σε 1-2 μήνες το επόμενο δεν θα άξιζε να περιμένει κάποιος είτε να πάρει με τα ιδια λεφτά το νέο μοντέλο είτε να πάρει σε χαμηλότερη τιμή το υπαρχον;

 

Η προσφορα στις 1000 λιρες ηταν φοβερη και σιγουρα αξιζει 1000%. Στις 1250+ που το βρισκεις τωρα, οχι , δεν εχει νοημα.

Καλυτερα να περιμενεις παλι καποια προσφορα η να δεις τα pro 5/ book 2 και να αγορασεις την καταλληλη στιγμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Έφτασαν και εχθές τα skin από dbrand και τα σπάει:p:)

Το έντυσα το tablet και αργότερα θα ντυσω ανάλογα τη βάση,trackpad και το spine.

 

a14be66da45fb5f766631f926f10be23.jpg

 

Edit: Ολοκληρώθηκε και το υπόλοιπο παζλ στο σύνολο του!!

 

860795498d8e30f33c9e07c4ea65b918.jpg

 

b7c7d1dc86df1c6b32860811fda943c6.jpg

 

cc83d0d075bf7265f3ef284ac7ab7fc4.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κουκλί το έκανες. :drool: :clap: :bow:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update για το Surface Book το πρώτο για το νέο έτος 2017 ύστερα από τέλη Νοεμβρίου του 16 το τελευταίο που είχε βγει για την συσκευή.

https://www.neowin.net/news/surface-book-and-pro-4-get-new-firmware-updates---heres-whats-new

 

Here's what's new for the Surface Book:

 

NVIDIA GeForce GTX 965M (v21.21.13.7667) improves system stability.

Surface UEFI (v90.1427.768.0) improves system stability and performance.

Surface NVM Express Controller (v11.0.0.1) improves storage performance.

Intel® Management Engine Interface (v11.6.0.1042) improves system stability on startup.

Surface Integration (v1.1.328.0) improves battery life during sleep.

Surface Integration Service Device (v1.0.241.0) improves device stability.

Surface USB Hub Firmware Update (v1.0.519.0) improves stability and power utilization of the USB hub in the device base.

 

Κουκλί το έκανες. :drool: :clap: :bow:

 

:up:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα παιδια -κι απευθυνομενοι στους κατοχους- ποση αυτονομια εχει το tablet part?

Προσεγγιζει τις 3 ωρες ή σε καμία περίπτωση (με battery saver, χαμηλη φωτεινοτητα κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια -κι απευθυνομενοι στους κατοχους- ποση αυτονομια εχει το tablet part?

 

Προσεγγιζει τις 3 ωρες ή σε καμία περίπτωση (με battery saver, χαμηλη φωτεινοτητα κλπ)?

 

3 ώρες ούτε για πλάκα Βαγγέλη,κανα 2.5 ώρες προσεγγίζει maximum και αυτό με ελαφριά χρήση και χαμηλή φωτεινότητα 20-25%.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε tablet mode με χρηση wifi ,50% φωτεινοτητα,και σερφαρισμα 2:30 ωρες και τελος...για χρηση αναγνωσης PDF με κλειστο wifi παει 3ωρο....Απο την αλλη πόση ώρα να τό κρατάς? Κάνα πεντάωρο? Θα κουρασει.... Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σε tablet mode με χρηση wifi ,50% φωτεινοτητα,και σερφαρισμα 2:30 ωρες και τελος...για χρηση αναγνωσης PDF με κλειστο wifi παει 3ωρο....Απο την αλλη πόση ώρα να τό κρατάς? Κάνα πεντάωρο? Θα κουρασει....

 

Πάντως η χορταστική οθόνη του σε αποζημιώνει και με το παραπάνω σε tablet mode και κουράζει σαφώς λιγότερο από Pro 4.

 

Πχ καθιστός βολεύει αφάνταστα μιας και είτε το ακουμπάς στα γόνατα η κρατώντας το με τα 2 χέρια και τα χέρια ακουμπισμένα στα γόνατα δεν κουράζει καθόλου.

 

Τώρα αν στο διάδοχο βάλει μια μεγαλύτερη μπαταρία να κερδίσουμε έστω 1 ωριτσα παραπάνω και βάλει και 1 USB C θα προσεγγίσει το τέλειο.:p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Microsoft store uk το εχει προσφορά κοντά 1300€. Το σκέφτομαι γιατί ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το xps 13. Με προβληματίζει ο δίσκος που ειναι 128gb. Θα φτάσει ή θα έχω θέματα; Αυτό και η αγορά από το εξωτερικό αν και από ότι διάβασα όλοι σας δεν είχατε θέματα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Στο Microsoft store uk το εχει προσφορά κοντά 1300€. Το σκέφτομαι γιατί ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το xps 13. Με προβληματίζει ο δίσκος που ειναι 128gb. Θα φτάσει ή θα έχω θέματα; Αυτό και η αγορά από το εξωτερικό αν και από ότι διάβασα όλοι σας δεν είχατε θέματα.

 

Αυτό το κρίνεις ο ίδιος στα της χωρητικότητας.

Αν διαγράψεις και το recovery partition γύρω στα 105 gb ελεύθερα θα έχεις.

Κανένα θέμα από ms store και εγγύηση 2 έτη στάνταρ.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

έπεσαν οι τιμές και σε USA και σε UK.

Εδώ ο ποιητής λέει ότι το επόμενο μπορεί να μην είναι 2 σε 1 και ότι η τιμή του θα είναι σημαντικά χαμηλότερη !

http://www.droidreport.com/articles/4289/20170321/surface-book-2-latest-news-updates-no-more-2-in-1-hybrid-design-windows-10-creator-update-will-release-soon.htm

 

Ρε λες;;

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει βαλει κανεις το HD Sentinel ? Για ενα περιεργο λογο δε μου βγαζει ποσοστα για την υγεια...υπαρχει αλλο προγραμμα για καθημερινη εποπτεια του σκληρου δισκου ?

 

Επισης κατι αλλο,του εχω συνδεσει με εξωτερικη οθονη Dell με display port και στελνω εικονα μονο σε αυτη,ενω στου Surface ειναι κλειστη....οταν κλεινω το καπακι μου κοβει το WiFi ! ....καμια ιδεα ? Να σημειωσω πως εχω απενεργοποιησει ολες τις ρυμισεις για εξοικονομηση ενεργειας σε ολα!

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το HD Sentinel ? Για ενα περιεργο λογο δε μου βγαζει ποσοστα για την υγεια...υπαρχει αλλο προγραμμα για καθημερινη εποπτεια του σκληρου δισκου ?

 

Επισης κατι αλλο,του εχω συνδεσει με εξωτερικη οθονη Dell με display port και στελνω εικονα μονο σε αυτη,ενω στου Surface ειναι κλειστη....οταν κλεινω το καπακι μου κοβει το WiFi ! ....καμια ιδεα ? Να σημειωσω πως εχω απενεργοποιησει ολες τις ρυμισεις για εξοικονομηση ενεργειας σε ολα!

 

 

Λαμπρο εγκατέστησε Samsung NVMe drivers για να φανεί στο hd sentinel.

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html

Άλλο προγράμμα το crystal disk info που πιθανώς όμως να θέλει εξίσου τους drivers της Samsung.

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

 

Τώρα για την οθόνη έχω μείνει από καλωδιο και έτσι δεν την έχω συνδέσει έως τώρα με οθόνη για να τεστάρω.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Αλεξ,την επιδοση μου τη βγαζει κανονικα,την υγεια δε μου δειχνει καθολου,το προγραμμα ωστοσο αναγνωριζει το δισκο ! εσενα δειχνει και τις δυο μπαρες στο HD Sentinel ?

 

Aλεξ,τη θηκη που λεγαμε,ειναι διαθεσιμη.

http://www.e-shop.gr/kensington-k62610ww-soft-universal-sleeve-140-black-p-PER.212759

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Αλεξ,την επιδοση μου τη βγαζει κανονικα,την υγεια δε μου δειχνει καθολου,το προγραμμα ωστοσο αναγνωριζει το δισκο ! εσενα δειχνει και τις δυο μπαρες στο HD Sentinel ?

 

Aλεξ,τη θηκη που λεγαμε,ειναι διαθεσιμη.

http://www.e-shop.gr/kensington-k62610ww-soft-universal-sleeve-140-black-p-PER.212759

 

 

Θα σου πω όταν είμαι σπίτι να το τεστάρω.

 

EDIT: Μια χαρά φαίνεται σε εμένα Λαμπρο.

 

cea325b0486a45108a5b862144ef4cda.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αλεξ,τελικα για το Sentinel εφταιγε το οτι ειχα παλιοτερη εκδοση !:worry:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update αλλά μόνο για όσους ήδη έχουν εγκατεστημένη την Creators Edition των Windows 10(1703)

 

Σε εμένα ήδη εγκαταστάθηκαν επιτυχώς μιας και με Creators Edition είμαι εδώ και 2 εβδομάδες.

https://www.neowin.net/news/new-firmware-available-for-surface-book-and-pro-4-running-windows-10-creators-update

 

Surface driver update for Surface System Aggregator. Surface System Aggregator in Firmware 90.1610.256.0 resolves screen brightness issue when devices come out of sleep.

 

Intel Corporation driver update for Intel Precise Touch Device. Intel® Precise Touch Device in HID 1.2.0.83 improves system stability.

 

Surface driver update for Surface Integration. Surface Integration in System devices 1.1.328.0 adjusts system Hibernation defaults.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πισω στο surface book κι εγω. Αυτή τη φορα, ηρθε για να μεινει.

Με creators update κι εγω, περιμενω τα skins της skinomi κι ένα sleeve HP, παρομοιο με αυτό που εδωσε παραπανω ο kek.

Παιδες, ο,τι συσκευή και να δοκιμασα (και πιστεψτε με, δοκιμασα και τα "ασημα" tablet pc's της αγορας, παντα σε ms γυριζω).

Αντε, καλως σας βρηκα ,ξανα....

Link to comment
Share on other sites

Τυχαια κοιταζα skinomi και επεσα εδω... http://www.skinomi.com/microsoft-surface-book-2.html

 

Τι εννοουν οι ποιητές με το book 2?

 

Ολα δείχνουν για αντικαταστατη μετα το φθινόπωρο παντως....

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω εννοουν το αναβαθμισμενο μοντελο?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τυχαια κοιταζα skinomi και επεσα εδω... http://www.skinomi.com/microsoft-surface-book-2.html

 

Τι εννοουν οι ποιητές με το book 2?

 

 

Ολα δείχνουν για αντικαταστατη μετα το φθινόπωρο παντως....Να υποθέσω εννοουν το αναβαθμισμενο μοντελο?

 

Ίσως εννοει το performance edition που έχει μισό κλικ παραπάνω πάχος η βάση άρα θέλει διαφορετικά skin σε σχέση με αυτά που έχουμε εμείς.

 

Εκτός αν ξέρουν κάτι παραπάνω από έμας :X

 

Πάντως ημερομηνία αναφέρουν 1 Μαΐου του 17 κυκλοφορία του skin.:confused:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Book

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...