Jump to content

Microsoft Surface Book


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγχώρεσε με μπερδεύτηκα. Αυτό το που χαζεύω εγώ (βλ. link παραπάνω) είναι 8/256 αλλά δεν έχει την 940 κάρτα από ότι κατάλαβα.

οπότε;;;

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Υ.Γ. βρήκα εδώ το νέο μοντέλο (open box) με 1250 $

https://www.bestbuy.com/site/microsoft-surface-book-2-13-5-pixelsense-display-i5-8gb-256gb-igpu-silver/6145604.p?skuId=6145604#tab=buyingOptions?bof=openbox

Εχει την 940 φιλε.

NVIDIA γράφει δηλαδή την 940

 

Το bestbuy δεν στελνει Ελλαδα,μονο απο Αμερικη αν το φερεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω τελικά το γερμανικό μοντέλο, αλλα το πληκτρολόγιο είναι Qwertz. Έχει πάρει κανεις το μοντέλο με το Qwertz κι αν ναι, το αφήσατε ως έχει η του βάλατε stickers, η κάτι παρεμφερες;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω τελικά το γερμανικό μοντέλο, αλλα το πληκτρολόγιο είναι Qwertz. Έχει πάρει κανεις το μοντέλο με το Qwertz κι αν ναι, το αφήσατε ως έχει η του βάλατε stickers, η κάτι παρεμφερες;

 

Οσοι το έχουμε έχουμε το αγγλικό πληκτρολόγιο.

Άλλως η λύση stickers που είχα δώσει link eBay πιο πίσω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update για την συσκευή από MS.

Microsoft releases new firmware for the Surface Pro and Surface Book

https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-new-firmware-for-the-surface-pro-and-surface-book

 

84f811d8d27a83dfd6102ab22f2cb093.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το έχουμε έχουμε το αγγλικό πληκτρολόγιο.

Άλλως η λύση stickers που είχα δώσει link eBay πιο πίσω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Sorry, αλλα δεν καταφερα να το βρω... Μπορεις να κου δωσεις ενα link;

Επισης εχω βρει αυτο το site, αλλα δεν ξερω αν θ κανει δουλεια...

https://www.4keyboard.com/greek/258-1540-greek-greek-english-notebook-keyboard-sticker.html#/21-size_key-11x13/34-background_color-silver

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλα δεν καταφερα να το βρω... Μπορεις να κου δωσεις ενα link;

 

Επισης εχω βρει αυτο το site, αλλα δεν ξερω αν θ κανει δουλεια...

 

https://www.4keyboard.com/greek/258-1540-greek-greek-english-notebook-keyboard-sticker.html#/21-size_key-11x13/34-background_color-silver

 

 

https://www.ebay.com/itm/GREEK-ENGLISH-QWERTY-BLACK-OR-WHITE-STICKER-KEYBOARD-NON-TRANSPARENT-FROM-Greece-/182156355075?_ul=GR

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, στην παρέα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει σκεφτεί η αν έχει κάνει κανένας, ασφάλεια κλοπής για το Surface Book. Γιατί συνειδητοποίησα ότι αν σπάσει η πάθει κάποια φυσική ζημιά, έχω την εγγύηση από Microsoft, αλλά αν μου το κλέψουν την πάτησα...
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει καμία ασφάλεια στο Book σε αντίθεση με smartphone και iPad που έχω κάνει διότι τα 2 τελευταία τα κυκλοφορώ έξω.

 

Βέβαια κλοπή δεν καλύπτει με την έννοια αν το χάσεις από μόνος σου η στο αρπάξουν χωρίς να πάρεις χαμπάρι,αλλά πρέπει με βία να έχει γίνει η απειλή σωματικής ακεραιότητας δηλαδή ληστεία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει καμία ασφάλεια στο Book σε αντίθεση με smartphone και iPad που έχω κάνει διότι τα 2 τελευταία τα κυκλοφορώ έξω.

 

Βέβαια κλοπή δεν καλύπτει με την έννοια αν το χάσεις από μόνος σου η στο αρπάξουν χωρίς να πάρεις χαμπάρι,αλλά πρέπει με βία να έχει γίνει η απειλή σωματικής ακεραιότητας δηλαδή ληστεία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Πέρυσι το χειμώνα στον ηλεκτρικό, είχε μπει ένας τύπος μέσα με πιστόλι(ψεύτικο κατά πάσα πιθανότητα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...) και μάζεψε κάποια κινητά και μερικά laptops. Και μου ήρθε φλασιά ότι αν γίνει κάτι τέτοιο αν θα μπορούσα να έχω το κεφάλι μου λίγο πιο ήσυχο.

 

To πήρα στα χέρια μου εχθές, καταπληκτικό μηχάνημα. Η μπαταρία του clipboard με wi-fi και σε χρήση της μπαταρίας για best battery life, μου έφαγε για διάβασμα pdf μετά από 2 ώρες μόνο 40%!! Δε το περίμενα τόσο καλή μπαταρία απο το clipboard! Με όλα αυτά που είχα ακούσει, περίμενα να βγάζω με το ζόρι 2 ώρες.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετά 1+ χρόνο με το ίδιο skin ώρα να κάνουμε ένα refresh μιας και έπαιξε 25% έκπτωση σε dbrand τελευταίο 2ημερο :p

 

52e6c3a17605d9d69ca8fd32813aa719.png

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετο Αλεξ, η εργαλειαρα ακαθεκτη σε ολα της, αλλαγη με SURFACE BOOK 4 και βαλε μου φαινεται....:):cool:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετο Αλεξ, η εργαλειαρα ακαθεκτη σε ολα της, αλλαγη με SURFACE BOOK 4 και βαλε μου φαινεται....:):cool:

Εννοείται Λάμπρο ευχαριστώ:)

Άλλωστε δεν κάνουμε και κάποια βαριά χρήση τυπου παιχνίδια η video rendering αρα ένας i5 με 8gb ram και είμαστε κομπλέ,αρα δεν με αγγίζουν αναβαθμίσεις σε επίπεδο CPU-GPU και μόνο εκεί.

 

Ούτε απο γραφίδα έχω απαιτήσεις.

 

Θέλω οπωσδήποτε επόμενο Book να εχει έστω 1 type c στο tablet Και άλλες 2 στο πληκτρολόγιο και φυσικά να υποστηρίζει thunderbolt πράγμα που δεν ισχυει στο Book 2 για να σκεφτώ μετάβαση.

 

Άλλωστε το original Book διατηρεί ακόμα την εξαιρετική ποιότητα κατασκευής το μοναδικό ντιζάιν του και το πολυμορφικο χαρακτήρα του και φυσικά απολαμβάνουμε μια top χορταστική οθόνη και άριστη μπαταρία.

 

Αφηνω ενα παράθυρο ανοιχτο αν κανει καποια δραστικά σχεδιαστική ανανέωση σε Surface Pro σειρα θα σκεφτώ μετάβαση τύπου πχ Βάλει OLED δώσει και εκει 2-3 thunderbolt θύρες,μειώσει περαιτέρω τα bezel αυξάνοντας screen to body ratio και δώσει επιλογή για touch cover

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφηνω ενα παράθυρο ανοιχτο αν κανει καποια δραστικά σχεδιαστική ανανέωση σε Surface Pro σειρα θα σκεφτώ μετάβαση τύπου πχ Βάλει OLED δώσει και εκει 2-3 thunderbolt θύρες,μειώσει περαιτέρω τα bezel αυξάνοντας screen to body ratio και δώσει επιλογή για touch cover

Χεχε, Αλεξ περιγραφεις το Galaxy Book (οκ, μειον τις thunderbolt) ή μου φαινεται? :) ;)

Τωρα το καλοκαιρι παντως εχω εκτιμησει τo Galaxy Book. Κυριολεκτικα εχει βγαλει τα λεφτα του σε 3 μηνες. Το χειμωνα ειχε πιασει αραχνες στο γραφειο. Τωρα κυκλοφορω παντου μ αυτο. Μεγαλο πραγμα τα υβριδικα.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, Αλεξ περιγραφεις το Galaxy Book (οκ, μειον τις thunderbolt) ή μου φαινεται? :) ;)

Τωρα το καλοκαιρι παντως εχω εκτιμησει τo Galaxy Book. Κυριολεκτικα εχει βγαλει τα λεφτα του σε 3 μηνες. Το χειμωνα ειχε πιασει αραχνες στο γραφειο. Τωρα κυκλοφορω παντου μ αυτο. Μεγαλο πραγμα τα υβριδικα.

Sammy θα εχω υπόψη πέρα απο thunderbolt να βάλει και kickstand που το θεωρώ must για την κατηγορία των 2 σε 1.

Και το touch cover επιθυμω στυλ οπως σε Surface Pro 2 οπου είναι μια πιο light εκδοχη του type cover,οχι στο στυλ της Sammy που παιζει το ρόλο του stand.:)

https://www.amazon.com/Microsoft-Surface-Touch-Charcoal-N3W-00001/dp/B00FG7N7RA

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά 1+χρονο ήρθε η ώρα για νέο look and feel επιλέγοντας black dragon skin με yellow carbon σήμα στην θέση του Hyperblack titanium με red carbon :p

 

1c2528675d2ce824ef80206ebdd8e95d.jpg

 

ae1b092dfea080a65a97fda003e2f6e7.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από πολλούς μήνες εσκασε νέο τεράστιο σε μέγεθος firmware and drivers update για την συσκευή.

https://www.neowin.net/news/surface-book-receives-a-long-list-of-firmware-and-driver-updates

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας παιδιά, θα ήθελα μια βοήθεια. Με ενδιαφέρει η αγορά ενός surface book και είμαι μεταξύ του surface book i5 με κάρτα γραφικών GeForce (όχι το performance) και του surface book 2 i5 με κάρτα γραφικών intel. Η χρήση που το θέλω είναι για προγραμματισμό (codding, όχι design). Το surface book 2 έχει καλύτερο επεξεργαστή και μπαταρία, ενώ το πρώτο έχει καλύτερη κάρτα γραφικών. Τι θα με συμβουλεύατε?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον,ακουστε τι θεματακι εχω....εδω και μερικες ημερες καθε 5 περιπου λεπτα η συνδεση ιντερνετ πεφτει και μετα απο 1 λεπτο ξαναερχεται και ξανα το ιδιο....μεταφορα αρχειου κανω σε δικτυο και κολλαει το συμπαν μετα απο λιγο....δοκιμασα τα παντα,αλλαγη σε αλλο wifi,διαφορες ρυθμισεις στο wifi,περασμα drivers αλλα τιποτα...το δεδομενο ειναι ειναι οτι φταιει το book κι οχι τα ρουτερ που δοκιμασα...3 στον αριθμο...

Ακουστε τωρα....θυμηθηκα οτι πριν λιγες μερες παρελαβα ενα ποντικι LOGITECH MX 2 απο Amazon σε καλη τιμουλα...αριστο ποντικακι...το συνδεσα με BLUETOOTH....Και τελικα...αυτο φταιει !!! καθε φορα που κλεινω το ποντικι και κοβεται η συνδεση bluetooth το ιντερνετ και το δικτυο βραχος !! Υπαρχει καποια λυση ? Σας εχει τυχει ποτε η συνδεση BT να κανει παρεμβαση στο WIFI Modem της συσκευης ? Ελα Θεε μου....:lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ακουστε τι θεματακι εχω....εδω και μερικες ημερες καθε 5 περιπου λεπτα η συνδεση ιντερνετ πεφτει και μετα απο 1 λεπτο ξαναερχεται και ξανα το ιδιο....μεταφορα αρχειου κανω σε δικτυο και κολλαει το συμπαν μετα απο λιγο....δοκιμασα τα παντα,αλλαγη σε αλλο wifi,διαφορες ρυθμισεις στο wifi,περασμα drivers αλλα τιποτα...το δεδομενο ειναι ειναι οτι φταιει το book κι οχι τα ρουτερ που δοκιμασα...3 στον αριθμο...

Ακουστε τωρα....θυμηθηκα οτι πριν λιγες μερες παρελαβα ενα ποντικι LOGITECH MX 2 απο Amazon σε καλη τιμουλα...αριστο ποντικακι...το συνδεσα με BLUETOOTH....Και τελικα...αυτο φταιει !!! καθε φορα που κλεινω το ποντικι και κοβεται η συνδεση bluetooth το ιντερνετ και το δικτυο βραχος !! Υπαρχει καποια λυση ? Σας εχει τυχει ποτε η συνδεση BT να κανει παρεμβαση στο WIFI Modem της συσκευης ? Ελα Θεε μου....:lol::lol::lol::lol:

Δεν είναι περιεργο. Κοιταξε αν είναι ένα τσιπακι και για τα δυο, πιθανον σου εβγαλε προβλημα

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Λαμπρο καλημερα με Bluetooth ακουστικά που αρκετές φορές το συνδέω δεν έχω παρόμοιο θέμα.

Με ποντίκι Bluetooth δεν έχω δοκιμάσει έως τώρα διότι προτιμώ το απλό ασύρματο με το πομποδέκτη που το συνόδευει.

 

Αυτό χρησιμοποιώ της Logitech

https://www.logitech.com/en-us/product/wireless-mouse-m325

 

Θα με αναγκάσεις να ανοίξω το mx master 2S που ακόμα δεν έχω χρησιμοποιησει καθόλου έως τώρα :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να κανω μια ερωτηση ισως λιγο χαζη ,αν παρω το surface book 2 μπορω να βαλω τα win 7 η θα εχω προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλεύουν πολλά πράγματα πχ αφή,γραφίδα,windows hello,Wi-Fi,κάρτα γραφικών κ.α διότι δεν θα υπάρχουν συμβατοι drivers.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Book
  • 6 months later...

αγαπητοί φίλοι την βοήθεια σας παρακαλώ. 

έπεσε καφές στο πληκτρολόγιο και δυστυχώς απεβίωσε. 

τι κάνουμε τώρα; υπάρχει κάποιος τεχνικός που θα μπορούσε ίσως να το επαναφέρει καθαρίζοντας το ή πάμε για άλλο πληκτρολόγιο μεταχειρισμένο ίσως ; 

ποια η συμβουλή σας ; 

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...