Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία παραγγελία σε fnac Πορτογαλίας παίζει λέτε;; το έχει στα 504, η χαμηλοτερη τιμή που το έχω βρει.

http://www.fnac.pt/Microsoft-Lumia-950-LTE-Dual-SIM-White-Telemovel-SmartPhone-Windows/a918773

 

Ξέρει κανεις πορτογαλικά να μας διαφωτίσει;;;

 

πολυ χαμηλη τιμη...κατι μου βρωμαει εδω περα.Εχει παραγγειλει κανεις απο κει?

Link to comment
Share on other sites

Από το γαλλικο fnac πριν 2 έτη είχα παρει το surface pro 2.

Άψογοι ήταν και μάλιστα μου έκατσε ελαττωματικό, το επέστρεψα, μου κάνανε πίστωση, εκ νεου αγορά από αυτούς όπου το δεύτερο ήταν άψογο σε όλα.

 

Αλλά φέτος την άνοιξη όταν παρήγγειλα το Surface 3 από αυτούς με paypal δεν προχώρησε διότι μου ανέφεραν ότι υπήρχε πρόβλημα με την πληρωμη από πλευράς τράπεζας και Paypal,αλλα τα λεφτά 700 ευρώ ήταν δεσμευμένα επί 1 μήνα προτού απελευθερωθούν ξανά στην καρτα.

 

Άρα μια πολύ θετικη εμπειρία αγοράς και άλλη μια αρνητική.

 

Δεν ξέρω πως οι Πορτογάλοι είναι αλλά οι Γάλλοι είναι πολύ δύστροπη στην επικοινωνια,τους έστελνα μήνυμα στα αγγλικά και μου απαντούσαν στα γαλλικά λέγοντας μου θα βρω απάντηση στο θέμα μου στις έτοιμες ερωτήσεις απαντήσεις που έχουν και μόνο με την τρίτη φορα που επέμενα μου απάντησαν σε κάποια απορία μου, αλλά στα γαλλικά.

 

Στο τέλος και εγώ στα γαλλικά τους έδωσα μεγαλοπρεπές άκυρο με την Βοήθεια του google translate :lol:

 

Απαράδεκτοι και σοβινιστες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Στο τέλος και εγώ στα γαλλικά τους έδωσα μεγαλοπρεπές άκυρο με την Βοήθεια του google translate :lol:

 

Απαράδεκτοι και σοβινιστες.

Λαθος σου.Επρεπε να τους γραψει στα Ελληνικα,αφου δε γουσταρουν τα αγγλικα!:p

Link to comment
Share on other sites

Λαθος σου.Επρεπε να τους γραψει στα Ελληνικα,αφου δε γουσταρουν τα αγγλικα!:p

 

Αφού τους στόλισα με τα κατάλληλα "γαλλικά " το πήραν το μάθημα τους.:lol:

Αν ειναι δυνατόν ολόκληρη αλυσίδα με παρουσία σε Βέλγιο και Πορτογαλια Ολλανδία οπου αποστείλει σε όλη την ΕΕ και να μην έχουν ενα υποτυπώδεις τμήμα υποστήριξης πελατών στα αγγλικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν εχει double tap ειναι τραγικό πισωγύρισμα out of the box.

Οποιοδήποτε εκπτώσεις δεν την βοηθούν την MS ξεκάθαρα.

 

Περσι το 930 δεν είχε ουτε glance screen,είχε όμως double tap,φετος οι ρολόι αντιστράφηκαν.:lol:

Σηκώνουμε τα χέρια,αν αυτοί δεν θέλουν η μπορούν μια φορά,εμείς 10 φορες :wacko:

Λες και επίτηδες το κάνουν :X

 

Σε σχέση με τα αλλα τμήματα ο mobile τομέας θελει γκρέμισμα και χτίσιμο απο την αρχή.

 

Relax...

Ούτε το Icon είχε όταν πρωτοβγήκε...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Relax...

Ούτε το Icon είχε όταν πρωτοβγήκε...

Ίσως να είχαν στο 930 που ήταν ίδιο όμως! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε προπαγγελια απο τον Κωτσοβολο στα 639 χωρις dock...

http://www.kotsovolos.gr/site/collections.jsp?dcolid=24632&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=images&utm_campaign=nlweek30_Lumia950_151124

 

Υψηλη τιμη για χωρις dock....ελπιζω να πεσει στα 599 τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Κυριακή Web Offer στα Mediamarkt και παραλαβή λέει σε δυο ημέρες στα 639€ για όποιον ενδιαφέρεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του κινητου να πω τα εξης

1.ποιοτητα κατασκευης μετρια.

2.Οθονη και καμερα...top

3.το λειτουργικο ειναι ακομα σε beta...η καμερα κρασαρει και γενικα δεν ειναι γρηγορο το κινητο.

4.ηχος πολυ δυνατος και ποιοτικος.

5.μπαταρια φαινεται ψιλοκαλη αν κει ειναι ακομα νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του κινητου να πω τα εξης

1.ποιοτητα κατασκευης μετρια.

2.Οθονη και καμερα...top

3.το λειτουργικο ειναι ακομα σε beta...η καμερα κρασαρει και γενικα δεν ειναι γρηγορο το κινητο.

4.ηχος πολυ δυνατος και ποιοτικος.

5.μπαταρια φαινεται ψιλοκαλη αν κει ειναι ακομα νωρις.

 

Τα άλλα τα περίμενα, αλλά για πες για μπαταρία. Στα ίδια περίπου με 930, ή καλύτερο (με βάση τις φωτογραφίες τουλάχιστον που τραβάς)?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα τα περίμενα, αλλά για πες για μπαταρία. Στα ίδια περίπου με 930, ή καλύτερο (με βάση τις φωτογραφίες τουλάχιστον που τραβάς)?

 

οχι ρε καλυτερη...του 930 ηταν τραγικη.

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του κινητου να πω τα εξης

1.ποιοτητα κατασκευης μετρια.

2.Οθονη και καμερα...top

3.το λειτουργικο ειναι ακομα σε beta...η καμερα κρασαρει και γενικα δεν ειναι γρηγορο το κινητο.

4.ηχος πολυ δυνατος και ποιοτικος.

5.μπαταρια φαινεται ψιλοκαλη αν κει ειναι ακομα νωρις.

Γενικα το λειτουργικο δεν ηταν ακομα ετοιμο για flagship συσκευη αλλα ελπιζουμε ακομα και μεσα στην εβδομαδα να δωθει καποιο update....

Για τονηχο αναφερεσαι αποτο ακουστικο στις κλησεις ή για το εξωτερικο ηχειο πισω; Με ενδιαφερει κυριως για το πισω γιατι πολλες φορες χρησιμοποιω την ανοιχτη ακροαση και επισης πολλες φορες ακουω ραδιοφωνο απο το ηχειο. Εκει πως τα παει το εξωτερικο ηχειο; Συνεχιζει την καλη παραδοση των 930, 830;;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το λειτουργικο δεν ηταν ακομα ετοιμο για flagship συσκευη αλλα ελπιζουμε ακομα και μεσα στην εβδομαδα να δωθει καποιο update....

Για τονηχο αναφερεσαι αποτο ακουστικο στις κλησεις ή για το εξωτερικο ηχειο πισω; Με ενδιαφερει κυριως για το πισω γιατι πολλες φορες χρησιμοποιω την ανοιχτη ακροαση και επισης πολλες φορες ακουω ραδιοφωνο απο το ηχειο. Εκει πως τα παει το εξωτερικο ηχειο; Συνεχιζει την καλη παραδοση των 930, 830;;

 

το πισω ηχειο οταν ακους μουσικη κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

 

Καμια σχεση με την πραγματικοτητα...ουτε η Microsoft γραφει τετοιο review :X:X

Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει να το δούμε και από κοντά. Σε σύγκριση με το 930, από αυτά που βλέπω στο ίντερνετ, δεν με πείθει και τόσο η κατασκευή του. Παρά τη χαμηλή μπαταρία και ό,τι άλλο κουσούρι είχε, το 930 ήταν κόσμημα. :love:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με την πραγματικοτητα...ουτε η Microsoft γραφει τετοιο review :X:X

 

Γιατι το λες; Σε τι διαφωνεις σε σχεση με το review; Η γνωμη σου μετραει πιο πολυ γιατι το εχεις ηδη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...