Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε δώσει ένα link o Reddragon7 για το 950 XL: http://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Microsoft-Nokia-Akku-BV-T4D-Lumia-950-XL-CityMan-Lumia-940-XL-RM-1118-/201966068050

 

Από τον ίδιο πωλητή για το απλό 950: http://www.ebay.com/itm/Original-Microsoft-BV-T5E-Akku-Lumia-950-LTE-3000mAh-Accu-Battery-NEU-/201959334196

 

Φαίνονται οκ οι μπαταρίες.

 

Απο εδώ παρήγγειλα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Έχει αρχίσει & μου κάνει επανεκκινήσεις & μένα. Μέρα παρά μέρα,κάθε μέρα,κάποιες φορές 3-4 τη μέρα...να ετοιμάζομαι & γω για μπαταρία;

Το έχω ένα χρόνο.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχει αρχίσει & μου κάνει επανεκκινήσεις & μένα. Μέρα παρά μέρα,κάθε μέρα,κάποιες φορές 3-4 τη μέρα...να ετοιμάζομαι & γω για μπαταρία;

Το έχω ένα χρόνο.

 

Σίγουρα μπαταρία είναι, κι εγώ άπιστος Θωμάς ήμουν μέχρι να βάλω την καινούρια μπαταρία και να ησυχάσω.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει & κάτι κολλήματα. Δηλαδή όταν πάω να κλείσω τις ανοιχτές εφαρμογές, για 4-5 δευτερόλεπτα κολλάει. Επίσης μου κολλάει & σε σελίδες στον edge. Κολλάει & στο facebook. Στην εφαρμογή. Σύμπτωματα μπαταρίας & αυτά ή να ανοίξω το παράθυρο;
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει & κάτι κολλήματα. Δηλαδή όταν πάω να κλείσω τις ανοιχτές εφαρμογές, για 4-5 δευτερόλεπτα κολλάει. Επίσης μου κολλάει & σε σελίδες στον edge. Κολλάει & στο facebook. Στην εφαρμογή. Σύμπτωματα μπαταρίας & αυτά ή να ανοίξω το παράθυρο;

 

Μάλλον είσαι για hard reset..

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα πρώην Nokia care & βάζει μπαταρία μαμά με 25,00€. Η συσκευή μάλλον φοβήθηκε & δε μου κάνει επανεκκινήσεις! Αν το ξανακάνει πάω για αλλαγή. Πάντως διαφορά στο χρόνο που κρατάει η μπαταρία δεν έχω δει. Όσο κράταγε στην αρχή κρατάει & τώρα.
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα πρώην Nokia care & βάζει μπαταρία μαμά με 25,00€. Η συσκευή μάλλον φοβήθηκε & δε μου κάνει επανεκκινήσεις! Αν το ξανακάνει πάω για αλλαγή. Πάντως διαφορά στο χρόνο που κρατάει η μπαταρία δεν έχω δει. Όσο κράταγε στην αρχή κρατάει & τώρα.

Κι εμένα το ίδιο. Μόνο οι επανεκκινήσεις σταμάτησαν (ευτυχώς).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή κυριολεκτικά την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησαν από ΝΟΚΙΑ 120€ για να αλλάξουν τη μπαταρία σε 950 γνωστής μου (αφού πρώτα Γερμανός και ΝΟΚΙΑ είχαν βγάλει το τηλέφωνο ως χαλασμένο...το οποίο τηλέφωνο λειτούργησε άμεσα μόλις του έβαλα προσωρινά τη δική μου μπαταρία) και με άκουγε να βρίζω και ουρλιάζω για αρκετή ώρα όταν μου το είπε, για πείτε σε ποιό τη βρήκατε με 25, πρέπει να καβατζώσω εγκαίρως μία (τουλάχιστον).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κυριολεκτικά την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησαν από ΝΟΚΙΑ 120€ για να αλλάξουν τη μπαταρία σε 950 γνωστής μου (αφού πρώτα Γερμανός και ΝΟΚΙΑ είχαν βγάλει το τηλέφωνο ως χαλασμένο...το οποίο τηλέφωνο λειτούργησε άμεσα μόλις του έβαλα προσωρινά τη δική μου μπαταρία) και με άκουγε να βρίζω και ουρλιάζω για αρκετή ώρα όταν μου το είπε, για πείτε σε ποιό τη βρήκατε με 25, πρέπει να καβατζώσω εγκαίρως μία (τουλάχιστον).

 

Στο σκρουτζ αν γραψεις lumia 950 στις μπαταριες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κυριολεκτικά την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησαν από ΝΟΚΙΑ 120€ για να αλλάξουν τη μπαταρία σε 950 γνωστής μου (αφού πρώτα Γερμανός και ΝΟΚΙΑ είχαν βγάλει το τηλέφωνο ως χαλασμένο...το οποίο τηλέφωνο λειτούργησε άμεσα μόλις του έβαλα προσωρινά τη δική μου μπαταρία) και με άκουγε να βρίζω και ουρλιάζω για αρκετή ώρα όταν μου το είπε, για πείτε σε ποιό τη βρήκατε με 25, πρέπει να καβατζώσω εγκαίρως μία (τουλάχιστον).

 

Είναι ένα πρώην Nokia care στο Περιστέρι. Δε θυμάμαι πως λέγεται ο δρόμος. Είναι κάθετα στον πεζόδρομο που βρίσκεται το Πλαίσιο.

Σου στέλνω το τηλέφωνο με pm.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά από τόσα χρόνια φανατικά στα windows phone μεταβαίνω στο android με galaxy s8.

Θα τα λέμε όμως από δω γιατί το 950 θα το έχω σαν δεύτερη πλέον συσκευή.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά από τόσα χρόνια φανατικά στα windows phone μεταβαίνω στο android με galaxy s8.

Θα τα λέμε όμως από δω γιατί το 950 θα το έχω σαν δεύτερη πλέον συσκευή.

 

Για να σε δω...:) Εμείς των WP είμαστε ειδικές περιπτώσεις.

 

Και εγώ πήρα S7 edge για κύρια συσκευή και κατέληξε δεύτερη μετά το 950XL...για να μην σου πω τρίτη μετά και από 650 :lol:

 

Δεν το πάω καθόλου τελικά το android παιδιά, κακάσχημο, χαοτικό, βαρετό και διάτρητο ...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Για να σε δω...:) Εμείς των WP είμαστε ειδικές περιπτώσεις.

 

Και εγώ πήρα S7 edge για κύρια συσκευή και κατέληξε δεύτερη μετά το 950XL...για να μην σου πω τρίτη μετά και από 650 :lol:

 

Δεν το πάω καθόλου τελικά το android παιδιά, κακάσχημο, χαοτικό, βαρετό και διάτρητο ...

Βλέπω έχεις περάσει απ' όλα τα λειτουργικά! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δείτε δράμα που περνάω που δε θελω να αποχωριστώ το 950, αν και από τις διακοπές επέστρεψα με ραγισμένη οθόνη στη μέση.. Ευτυχώς λόγω amoled δε φαίνεται όταν είναι αναμμένο, του βαλα και ένα γυαλί από πάνω να μη γίνει χειρότερα και ευελπιστώ να το κρατήσω μερικούς μήνες ακόμα έτσι... ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ...:ninja:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δείτε δράμα που περνάω που δε θελω να αποχωριστώ το 950, αν και από τις διακοπές επέστρεψα με ραγισμένη οθόνη στη μέση.. Ευτυχώς λόγω amoled δε φαίνεται όταν είναι αναμμένο, του βαλα και ένα γυαλί από πάνω να μη γίνει χειρότερα και ευελπιστώ να το κρατήσω μερικούς μήνες ακόμα έτσι... ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ...:ninja:

 

Όχι ρε συ. Τι γκαντεμιά!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έγινε τώρα, οχι μόνο το 950 δεν βρίσκεις, αλλά ούτε ένα Lumia για να συνεχίσεις με Windows! Αναγκάζεσαι μετά να αλλάξεις λειτουργικό σε τέτοιες περιπτώσεις! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έγινε τώρα, οχι μόνο το 950 δεν βρίσκεις, αλλά ούτε ένα Lumia για να συνεχίσεις με Windows! Αναγκάζεσαι μετά να αλλάξεις λειτουργικό σε τέτοιες περιπτώσεις! :(
Παίδες στο ebay βρίσκει κανείς με λιγότερα από 190€ και κάνα 10αρικο μεταφορικά. Απλά αυτό μόνο σε πλειστηριασμό και με τα κατάλληλα εργαλεία για να τον κερδίσεις

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ. Τι γκαντεμιά!

 

Εταιρικό το χω, το ανανεώνω διετία το Δεκέμβρη και προφανώς θα ζητήσω κανένα s8.. Τέτοια κατάντια.. :(

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό το χω, το ανανεώνω διετία το Δεκέμβρη και προφανώς θα ζητήσω κανένα s8.. Τέτοια κατάντια.. :(

 

Ζήτα u11 ή S7 edge ρε συ, μην πάρεις το dildo :-))

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα u11 ή S7 edge ρε συ, μην πάρεις το dildo :-))

 

Μάλλον το S8+ , αλλά το θέμα μου είναι με το λειτουργικό.. Τι να πεις... Πίκρα... :wacko:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό το χω, το ανανεώνω διετία το Δεκέμβρη και προφανώς θα ζητήσω κανένα s8.. Τέτοια κατάντια.. :(

 

Υπάρχουν λύσεις αν θέλεις να παραμείνεις.

1. HP Elite X3 (που αν μου το έδιναν εταιρικό δεν θα το χάριζαν......)

2. Alcatel IDOL 4S

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον το S8+ , αλλά το θέμα μου είναι με το λειτουργικό.. Τι να πεις... Πίκρα... :wacko:

 

Και το plus τηλεκοντρόλ είναι. Μου είχε περάσει σε ποια το μυαλό.

 

Άσχετο αλλά μου αρέσει και το μήλο (7 plus) της συζύγου αλλά πως να υποβαθμιστεις τόσο (από wm σε ios)... ?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις αν θέλεις να παραμείνεις.

1. HP Elite X3 (που αν μου το έδιναν εταιρικό δεν θα το χάριζαν......)

2. Alcatel IDOL 4S

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το plus τηλεκοντρόλ είναι. Μου είχε περάσει σε ποια το μυαλό.

 

Άσχετο αλλά μου αρέσει και το μήλο (7 plus) της συζύγου αλλά πως να υποβαθμιστεις τόσο (από wm σε ios)... ?

Αντικειμενικά τώρα, επειδή με τα νερά που μου έκανε το S7, άρχισα να σκέφτομαι και για μήλα. Γιατί το θεωρείς υποδεέστερο λειτουργικό; Έτσι μερικά σημεία που είναι no-go και θα σε έκαναν να το μισήσεις...

 

Εγώ μάλιστα έχω την πεποίθηση ότι τα WM ήταν σαν κάτι "ερμαφρόδιτο", ο που ποτέ δε μπόρεσαν να γίνουν το ένα ή το άλλο!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις αν θέλεις να παραμείνεις.

1. HP Elite X3 (που αν μου το έδιναν εταιρικό δεν θα το χάριζαν......)

2. Alcatel IDOL 4S

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το plus τηλεκοντρόλ είναι. Μου είχε περάσει σε ποια το μυαλό.

 

Άσχετο αλλά μου αρέσει και το μήλο (7 plus) της συζύγου αλλά πως να υποβαθμιστεις τόσο (από wm σε ios)... ?

 

Θέλω καλή κάμερα μοντόγια... τα χω χει δε με χαλάνε στο σχήμα ta S8.

Το λειτουργικό δε μπορώ να αποχωριστώ. Το ανδροιντ είναι εντελώς γελοίο λειτουργικό και το IOS εντελώς σπαστικό..

Τι να πω μας την έκανε η Microsoft... Πολύ κρίμα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Θέλω καλή κάμερα μοντόγια... τα χω χει δε με χαλάνε στο σχήμα ta S8.

Το λειτουργικό δε μπορώ να αποχωριστώ. Το ανδροιντ είναι εντελώς γελοίο λειτουργικό και το IOS εντελώς σπαστικό..

Τι να πω μας την έκανε η Microsoft... Πολύ κρίμα..

 

+950

Τελικά δούλεψα λίγο το s8+ και ίσως συνηθίζεται. Εκτός βέβαια από το δαχτυλικο που βρίσκεται σε αστεία και μη λειτουργική θέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντικειμενικά τώρα, επειδή με τα νερά που μου έκανε το S7, άρχισα να σκέφτομαι και για μήλα. Γιατί το θεωρείς υποδεέστερο λειτουργικό; Έτσι μερικά σημεία που είναι no-go και θα σε έκαναν να το μισήσεις...

 

Εγώ μάλιστα έχω την πεποίθηση ότι τα WM ήταν σαν κάτι "ερμαφρόδιτο", ο που ποτέ δε μπόρεσαν να γίνουν το ένα ή το άλλο!

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτα απ όλα η τρελή εξάρτηση από το iTunes και από το pc γενικότερα.

Θέλεις να περάσεις μουσική? Επεξεργασία των mp3 και πέρασμα με το iTunes.

Θες να κατεβάσεις μουσική (όχι αγορά, πχ από mytube)? Άμα δε. Μόνο με PC.

Θέλεις να αλλάξεις ήχο κλήσης? Μόνο με iTunes και αφού πρώτα επεξεργαστεις με κάποιο πρόγραμμα (ή σε brouser) το αρχείο.

Θέλεις να διαγράψεις αποθηκευμενες φωτογραφίες από το iPhone (όχι αυτές που τράβηξες με την κάμερά του)? Μόνο ανοίγοντας iTunes.

Αυτά και άλλα που μου διαφεύγουν.

Ξαναλέω όμως πως έχει και πολλά θετικά. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Προσωπικά θεωρώ τα wm σαν ένα ios χωρίς όλες τις βλακειες του...... :lol:

Υ. Γ. Το 7 plus πολύ καλή συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...