Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα σήμερα :D με 180 ευρώ σφραγισμένο, μετά από λίγο κόπο έβαλα να συγχρονίζει της επαφές και ουαλα :D το iPhone παει στην ντουλάπα.

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει η συσκευή για τα δύο πράγματα που την θέλω

Απο που αν επιτρεπεται 180 σφραγισμενο?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα :D με 180 ευρώ σφραγισμένο, μετά από λίγο κόπο έβαλα να συγχρονίζει της επαφές και ουαλα :D το iPhone παει στην ντουλάπα.

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει η συσκευή για τα δύο πράγματα που την θέλω

Από που 180€; Εσύ που δεν ήθελες να ασχοληθείς ποτέ με Windows; :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Για 180 είναι ό,τι πρέπει.

 

 

Γιατί αν επιτρέπεται?? και για 250 και 300 ευρώ δεν υπάρχει καλύτερο κινητό σε αυτά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Από που 180€; Εσύ που δεν ήθελες να ασχοληθείς ποτέ με Windows; :lol:

Από φίλο το είχε πάρει στην Γαλλία δεν το άνοιξε ποτέ

Μα δεν θα ασχοληθώ με τα Windows το πήρα καθαρά για Camera και κλήσεις ούτε καν account δεν βάζω μέσα

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Dual, καμία διαφορά δεν έχουν. Ίσα ίσα που με το Dual θα έχεις και την έξτρα sim slot.

 

Έχω την εντύπωση πως το απλό ειναι lte kat 6 300Mbit/s ενώ το ds ειναι Kat 4 150Mbit/s.

Βέβαια μιλώντας για τα ελληνικά δίκτυα δεν υπάρχει διαφορά :X

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το απλό ειναι lte kat 6 300Mbit/s ενώ το ds ειναι Kat 4 150Mbit/s.

 

Βέβαια μιλώντας για τα ελληνικά δίκτυα δεν υπάρχει διαφορά :X

 

Έτσι είναι

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν επιτρέπεται?? και για 250 και 300 ευρώ δεν υπάρχει καλύτερο κινητό σε αυτά τα λεφτά

 

Να σου πω.

 

Ασχολούμαι με τα would/wm, από τα 7. Εκτός από 1-2 πράγματα, δε μπορώ να πω ότι αναβαθμίζονται σημαντικά σαν os.

 

Επίσης, δεν είναι σε θέση μεριδίου αγοράς η Microsoft, για να τιμολογεί ψηλά.

 

Ακόμα, πέρα από το δαχτυλίδι της κάμερας, δε νομίζω να έχει κάπου αλλού μέταλλο. Σε αυτά τα χρήματα, προσωπικά, θέλω τουλάχιστον περιμετρικά μέταλλο.

 

Τέλος, στα 250€-300€ υπάρχουν πραγματικά πολλές επιλογές.

 

Αυτά από κάποιον που μέχρι πριν 2 μήνες χρησιμοποιούσε ως κύριο smartphone με w10.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω.

 

Ασχολούμαι με τα would/wm, από τα 7. Εκτός από 1-2 πράγματα, δε μπορώ να πω ότι αναβαθμίζονται σημαντικά σαν os.

 

Επίσης, δεν είναι σε θέση μεριδίου αγοράς η Microsoft, για να τιμολογεί ψηλά.

 

Ακόμα, πέρα από το δαχτυλίδι της κάμερας, δε νομίζω να έχει κάπου αλλού μέταλλο. Σε αυτά τα χρήματα, προσωπικά, θέλω τουλάχιστον περιμετρικά μέταλλο.

 

Τέλος, στα 250€-300€ υπάρχουν πραγματικά πολλές επιλογές.

 

Αυτά από κάποιον που μέχρι πριν 2 μήνες χρησιμοποιούσε ως κύριο smartphone με w10.

 

Το μεταλλο της συσκευής σου το βλέπεις ποτέ (λόγω θήκες). Εγώ δεν τι έβλεπα οπότε τώρα μετά από χρόνια απολαμβάνω την συσκευή μου. Αυτό για μένα είναι αυτό που λέμε "άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη". Το iPhone 6 της γυναίκας μου που μου αρέσει πολύ, έχω να το δω από τότε που το έβγαλε από το κουτί. Μετά βλέπω μόνο την (απαίσια με στρασακια....:lol: ) θήκη της.

Εκτός κι αν είσαι γενναίος και το έχεις χωρίς θήκη οπότε θα συμβιβάζεσαι εύκολα με τις φθορες/γρατσουνιές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μεταλλο της συσκευής σου το βλέπεις ποτέ (λόγω θήκες). Εγώ δεν τι έβλεπα οπότε τώρα μετά από χρόνια απολαμβάνω την συσκευή μου. Αυτό για μένα είναι αυτό που λέμε "άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη". Το iPhone 6 της γυναίκας μου που μου αρέσει πολύ, έχω να το δω από τότε που το έβγαλε από το κουτί. Μετά βλέπω μόνο την (απαίσια με στρασακια....:lol: ) θήκη της.

Εκτός κι αν είσαι γενναίος και το έχεις χωρίς θήκη οπότε θα συμβιβάζεσαι εύκολα με τις φθορες/γρατσουνιές.

 

Σωστός!

Όλοι εκθειάζουν την μεταλλική ή γυάλινη κατασκευή που αν δεν το βάλεις σε ΄θήκη είναι μαθηματικά αποδεδειγμένο ότι θα σου φθαρεί ή θα σπάσει.

Βάζοντας λοιπόν το κινητό σε μία θήκη καταρχάς αλλοιώνεις το look και κατά δεύτερον χαλάς την εμπειρία χρήσης , το grip και την αίσθηση που έχεις κρατώντας το.

Με το 950 δεν χρειάζεσαι θήκη γιατι αν χαλασει αλλάζεις απλά καπάκι και είναι πολύ ωραία η αίσθηση του polycarbonate υλικού στο χέρι!

Από την πρώτη φορά που έπιασα polycarbonate (Νοkia N9) έχω πάθει κόλλημα με το εν λόγω υλικό!

Το γυαλί ή το μέταλλο έχουν πολύ κατώτερη αίσθηση στο χέρι και γλιστράνε!

Link to comment
Share on other sites

Το μεταλλο της συσκευής σου το βλέπεις ποτέ (λόγω θήκες). Εγώ δεν τι έβλεπα οπότε τώρα μετά από χρόνια απολαμβάνω την συσκευή μου. Αυτό για μένα είναι αυτό που λέμε "άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη". Το iPhone 6 της γυναίκας μου που μου αρέσει πολύ, έχω να το δω από τότε που το έβγαλε από το κουτί. Μετά βλέπω μόνο την (απαίσια με στρασακια....:lol: ) θήκη της.

Εκτός κι αν είσαι γενναίος και το έχεις χωρίς θήκη οπότε θα συμβιβάζεσαι εύκολα με τις φθορες/γρατσουνιές.

 

Με δουλεύεις, έτσι;

 

Θες να μου πεις ότι, επειδή θα βάλω θήκη, όσο και να κοστίζει μια συσκευή, πρέπει να είναι πλαστική; :confused: Να φανταστώ θα σου ήταν τέλειο ένα Samsung, με αυτά τα *#*#* πλαστικά, αλλά ας είχε 700€, σωστά; Δεν πάει έτσι.

 

Καλά, έπιασες κι εσύ smartphone που μόνο για τα υλικά του δε φημίζεται... Μην πω για την κατασκευή του ολόκληρη.

 

P.S.: Να φανταστώ, το N8 πρέπει να είναι άθλιο κινητό, που και μεταλλική unibody κατασκευή έχει και βγαίνει η μπαταρία...

 

@cybton, όσο ανεβαίνουν οι τιμές, απαιτώ καλύτερα υλικά, από τα πλαστικά της Samsung.

 

Τέλος, δε μίλησα ποτέ για γυαλί μπρος πίσω. Μέταλλο μόνο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με δουλεύεις, έτσι;

 

Θες να μου πεις ότι, επειδή θα βάλω θήκη, όσο και να κοστίζει μια συσκευή, πρέπει να είναι πλαστική; :confused: Να φανταστώ θα σου ήταν τέλειο ένα Samsung, με αυτά τα *#*#* πλαστικά, αλλά ας είχε 700€, σωστά; Δεν πάει έτσι.

 

Καλά, έπιασες κι εσύ smartphone που μόνο για τα υλικά του δε φημίζεται... Μην πω για την κατασκευή του ολόκληρη.

 

P.S.: Να φανταστώ, το N8 πρέπει να είναι άθλιο κινητό, που και μεταλλική unibody κατασκευή έχει και βγαίνει η μπαταρία...

 

@cybton, όσο ανεβαίνουν οι τιμές, απαιτώ καλύτερα υλικά, από τα πλαστικά της Samsung.

 

Τέλος, δε μίλησα ποτέ για γυαλί μπρος πίσω. Μέταλλο μόνο.

 

1. Πληρώνεις 700€ για υλικά που δεν βλέπεις. Προτιμώ φθηνότερο, πλαστικό και να το χαίρομαι. Θα προτιμούσα να έχω ένα s7 με τα υλικά του 950 να το χαρώ και να είναι 100€ κάτω. Γούστα

Για το iPhone δεν ξέρω γιατί μίλησες υποτιμητικά αλλα είναι πανέμορφο. Αλλα......

Για το Ν8 με πέτυχες. Τολμισα να το χαρώ χωρίς θήκη. Σύντομα αρρώστησα με τα πρώτα σημάδια και στο τέλος δεν το αγοραζε κανένας (ναι, εσύ δεν τα πουλάς αλλά εγώ θέλω τα χρήματα για το επόμενο). Το ίδιο με το ομορφότερο όλων των εποχών Ν9.....

Τέλος, γιατί μπερδεύεσαι; Δεν είπα ποτε άθλια τα κινητά με ακριβά υλικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή είναι η μεγαλύτερη προπαγάνδα για το 950. Το εναλλασσόμενο πίσω κάλυμμα είναι από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα στο κινητό.

 

Επίσης, υπάρχει και η σειρά καλυμμάτων της mozo με δερμάτινη πλάτη και μεταλλικό περίβλημα. Και σε πολλά χρώματα.

 

Να το χαίρονται το μεταλλο που μετά από ένα χρόνο χωρίς θήκη ξεφτίζει. Πώς το φτιάχνεις μετά;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

1. Πληρώνεις 700€ για υλικά που δεν βλέπεις. Προτιμώ φθηνότερο, πλαστικό και να το χαίρομαι. Θα προτιμούσα να έχω ένα s7 με τα υλικά του 950 να το χαρώ και να είναι 100€ κάτω. Γούστα

Για το iPhone δεν ξέρω γιατί μίλησες υποτιμητικά αλλα είναι πανέμορφο. Αλλα......

Για το Ν8 με πέτυχες. Τολμισα να το χαρώ χωρίς θήκη. Σύντομα αρρώστησα με τα πρώτα σημάδια και στο τέλος δεν το αγοραζε κανένας (ναι, εσύ δεν τα πουλάς αλλά εγώ θέλω τα χρήματα για το επόμενο). Το ίδιο με το ομορφότερο όλων των εποχών Ν9.....

Τέλος, γιατί μπερδεύεσαι; Δεν είπα ποτε άθλια τα κινητά με ακριβά υλικά.

 

Εσύ δεν τα βλέπεις! :p (πλάκα κάνω)

 

Σωστά, γούστα είναι αυτά. Εκεί δε μπορώ να κάνω κάτι.

 

Καλά, αν το s7 είχε τα πλαστικά της samsung, θα έπρεπε να είναι 300€ κάτω. :lol:

 

Το iPhone, είναι τόσο λεπτό, που το θεωρώ μη πρακτικό. Σε αυτό χρειάζεται όντως θήκη, για καλύτερο κράτημα και προστασία, αφού είναι λεπτό, σαν φύλλο. Λες και το μόνο μας πρόβλημα είναι το πάχος, όχι και οι άλλες 2 διαστάσεις.

 

Μπα, 1-2 γρατσουνιές δεν είναι πρόβλημα, αν είναι ωραία η συσκευή. Τώρα, να θες να κρατήσεις τέλεια τη συσκευή σου, όπως βγήκε από το κουτί, δύσκολο και εξαρτάται κι από το τι κάνεις στην καθημερινότητά σου. Γίνεται, αλλά εκεί είναι απαραίτητη η θήκη.

 

Πιο απαραίτητη θεωρώ τη θήκη, για λόγους υγιεινής, παρά για τη διατήρηση της συσκευής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε πα να σας αρέσει ή να μη σας αρέσει το 950 και κάθε 950. Εγώ το έχω για το λειτουργικό του. Τα υπόλοιπα λίγο με ενδιαφέρουν. Τα βρίσκω και αλλού.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Dual, καμία διαφορά δεν έχουν. Ίσα ίσα που με το Dual θα έχεις και την έξτρα sim slot.

 

Δεν ισχυει αυτο. Το dual εχει πιο αργο lte απο το single

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο. Το dual εχει πιο αργο lte απο το single

 

Σε ίδιο μέρος δηλαδή, το ένα θα είναι πιο γρήγορο από το άλλο, ή μιλάμε για την μέγιστη δυνατότητά τους, σε περίπτωση εξαιρετικού σήματος;;

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο. Το dual εχει πιο αργο lte απο το single

 

Λες και οι πάροχοι στην Ελλάδα, τερματίζουν τις ταχύτητες των chips. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε ίδιο μέρος δηλαδή, το ένα θα είναι πιο γρήγορο από το άλλο, ή μιλάμε για την μέγιστη δυνατότητά τους, σε περίπτωση εξαιρετικού σήματος;;

 

 

 

Sent from mTalk

 

Το μονοκαρτο έχει 4g ενώ το dual 4g+.

Αν λοιπόν βρεθούν σε περιοχή που υπάρχει 4g+ τότε το μονοκαρτο θα υπερτερεί. Αν το σήμα είναι μέχρι 4g τότε δεν θα έχουν διαφορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μονοκαρτο έχει 4g ενώ το dual 4g+.

 

Αν λοιπόν βρεθούν σε περιοχή που υπάρχει 4g+ τότε το μονοκαρτο θα υπερτερεί. Αν το σήμα είναι μέχρι 4g τότε δεν θα έχουν διαφορά.

 

Άρα το μονοκαρτο έχει 4g+ γιατί έγραψες το αντίθετο! :)

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το μονοκαρτο έχει 4g+ γιατί έγραψες το αντίθετο! :)

 

Sent from mTalk

 

Ναι, ανάποδα τα έγραψα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λες και οι πάροχοι στην Ελλάδα, τερματίζουν τις ταχύτητες των chips. :lol:

 

Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Εγω στο οτι δεν ειναι ιδια οπως αναφερθηκε απαντησα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, η ρύθμιση της οθόνης για να μπορείς να την δουλέψεις με γάντια, που βρίσκεται; δεν την βρισκω πουθενά.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, η ρύθμιση της οθόνης για να μπορείς να την δουλέψεις με γάντια, που βρίσκεται; δεν την βρισκω πουθενά.

 

Sent from mTalk

 

Ρυθμίσεις->πρόσθετα->αφή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη συνεχεια,φανταστικο κινητο,αλλα για τις επαγγελματικες μου δραστηριότητες δεν με καλυπτε.....

 

Ισως γυρισω καποτε.....θα δουμε

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...