Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τελευταίες σελίδες είναι γεμάτες με ποστς για αλλαγή μπαταρίας και ο άλλος στον κόσμο του. :lol:

 

Αφού βλέπεις δεν ασχολείται αλλά, για να απαντάει ασχολείται.. Τα ίδια Παντελάκη τα ίδια Παντελή...

Κατά τ' άλλα όλα σχετικά πάντα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανοιγω διαλογο μαζι σου διοτι δεν εχεις ιδεα για τι πραγμα μιλας...Και αυτη την συμπεριφορα κρατα την για αλλου.

 

Όταν απαντώ στα τρολ έχω ιδέα, εσύ έχεις ιδέα τι είσαι και τι κάνεις;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασε στην ακρη την συχνοτητα που χαλανε οι μπαταριες στα 950 ρια..Link για γνησιες μπαταριες θα δωσεις εδω στα παιδια που ψαχνουν?

 

Εσύ που δεν έχεις το 950 τι απαντάς;;; Είσαι ο ξερόλας;;;

Ξέρεις για την εμπειρία χρήσης ή για αν έχουν προβλήματα οι μπαταρίες;;

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπεις δεν ασχολείται αλλά, για να απαντάει ασχολείται.. Τα ίδια Παντελάκη τα ίδια Παντελή...

Κατά τ' άλλα όλα σχετικά πάντα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν απαντώ στα τρολ έχω ιδέα, εσύ έχεις ιδέα τι είσαι και τι κάνεις;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσύ που δεν έχεις το 950 τι απαντάς;;; Είσαι ο ξερόλας;;;

Ξέρεις για την εμπειρία χρήσης ή για αν έχουν προβλήματα οι μπαταρίες;;

Οπως το περιμενα, ουτε εχεις ιδεα γιατι πραγμα μιλας αλλα κυριως μιλας ασχημα και δεν γνωριζεις να κανεις διαλογο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά και απο αυτα που διάβασα δεν θα το παρει τελικά, το μετανιωσε.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και ας ηρεμήσει το κλιμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά και απο αυτα που διάβασα δεν θα το παρει τελικά, το μετανιωσε.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και ας ηρεμήσει το κλιμα.

 

Να εισαι καλα Μαριε καλη συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιμενα, ουτε εχεις ιδεα γιατι πραγμα μιλας αλλα κυριως μιλας ασχημα και δεν γνωριζεις να κανεις διαλογο.

 

Εσύ ξέρεις να κάνεις διάλογο;;; Που όταν ένας χρήστης θέλει να πάρει την εν λόγω συσκευή και εσύ με κάθε μέσο προσπαθείς χωρίς, να έχεις ιδέα για την συγκεκριμένη συσκευή τι είναι και πώς είναι, κάνεις τα πάντα να τον αποθαρρύνεις επειδή έχεις ψυχολογικά απωθημένα...

Εσύ για τι πράγμα μιλάς τότε;;; Για πες μου.. Ποιον εξυπηρετείς;; Τα τρολ;;; Τι είναι όλα αυτά που κάνεις;;;

Αν απαντήσεις ειλικρινά τότε θα μπορέσεις να κάνεις διάλογο με όλους τους χρήστες.

Γιατί αν κατάλαβες καλά δεν στην λέω μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις να κάνεις διάλογο;;; Που όταν ένας χρήστης θέλει να πάρει την εν λόγω συσκευή και εσύ με κάθε μέσο προσπαθείς χωρίς, να έχεις ιδέα για την συγκεκριμένη συσκευή τι είναι και πώς είναι, κάνεις τα πάντα να τον αποθαρρύνεις επειδή έχεις ψυχολογικά απωθημένα...

Εσύ για τι πράγμα μιλάς τότε;;; Για πες μου.. Ποιον εξυπηρετείς;; Τα τρολ;;; Τι είναι όλα αυτά που κάνεις;;;

Αν απαντήσεις ειλικρινά τότε θα μπορέσεις να κάνεις διάλογο με όλους τους χρήστες.

Γιατί αν κατάλαβες καλά δεν στην λέω μόνο εγώ.

 

Μια απαντηση σχετικη με την παραπανω ερωτηση του παιδιου ΔΕΝ καταφερες να δωσεις, απαντας μονο για να χαρακτηριζεις και να προσβάλλεις. Καλο σου απογευμα...

Link to comment
Share on other sites

Μια απαντηση σχετικη με την παραπανω ερωτηση του παιδιου ΔΕΝ καταφερες να δωσεις, απαντας μονο για να χαρακτηριζεις και να προσβάλλεις. Καλο σου απογευμα...

 

Και εσύ καλά τα κατάφερες... Χειροκρότημα στο τρολ....

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ καλά τα κατάφερες... Χειροκρότημα στο τρολ....

Για να καταλάβεις ποσο εκτος πραγματικότητας εισαι...

Ο <<άλλος>> που αναφερει το μελος nexus και που ειναι στον κοσμο του εισαι Εσύ, αρα καταλαβαίνεις...Αλλα γράφουμε, αλλα βλέπεις εσυ και αλλα λες..

Επίσης μιας και εσύ θες να βοηθήσεις περισσότερο απο εμάς το παλικάρι που ρώτησε για καινούριο 950.

Για Ποσταρε link για αγορα καινούριου 950 και φυσικά και link για γνήσια μπαταρία, άντε να σε δω λοιπόν!

Αν παλι δεν βρεις καλυτερα κάνε τον ανηξερο όπως άλλες φορες..

Link to comment
Share on other sites

Για τις μπαταρίες προφανώς και γράψανε τα παιδιά που είχαν πρόβλημα τώρα από αυτό πως βγάλατε το συμπέρασμα ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα δεν μπορώ να το καταλάβω. Εγώ παρακολουθώ το forum συχνά αλλά σπάνια γράφω μιας και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το 950 μετά από 1 χρόνο και 1 μήνα. Φαντάζομαι σαν και μένα υπάρχουν πολλοί ακόμα. Δεν έχουν το 950 μόνο 5-6 άτομα που γράφουν εδώ..

 

Άλλωστε ο καθένας το φορτίζει με διαφορετικό τρόπο και υπάρχουν αρκετές παράμετροι. Από το ποσοστό μπαταρίας που θα το βάλει να φορτίσει μέχρι το ποσοστό που θα το βγάλει, τι φορτιστή χρησιμοποιεί (τον δικό του, fast charge ή όχι, ασύρματο, powerbank κτλ), αν το ζορίζει όταν φορτίζει (γιατί προφανώς παίζει ρόλο και η θερμοκρασία), πόση ώρα το αφήνει κτλ κτλ. Κάτι μπορεί να βοηθάει στο να εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα. Μπορεί και όχι. Δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Πόσο μάλλον να λέει ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα με την μπαταρία.

To ride abroad redressing human wrongs, To speak no slander, no, nor listen to it,

To honor his own word as if his god's, To lead sweet lives in purest chastity,

To love one maiden only, And worship her by years of noble deeds...

Link to comment
Share on other sites

Για τις μπαταρίες προφανώς και γράψανε τα παιδιά που είχαν πρόβλημα τώρα από αυτό πως βγάλατε το συμπέρασμα ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα δεν μπορώ να το καταλάβω. Εγώ παρακολουθώ το forum συχνά αλλά σπάνια γράφω μιας και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το 950 μετά από 1 χρόνο και 1 μήνα. Φαντάζομαι σαν και μένα υπάρχουν πολλοί ακόμα. Δεν έχουν το 950 μόνο 5-6 άτομα που γράφουν εδώ..

 

Άλλωστε ο καθένας το φορτίζει με διαφορετικό τρόπο και υπάρχουν αρκετές παράμετροι. Από το ποσοστό μπαταρίας που θα το βάλει να φορτίσει μέχρι το ποσοστό που θα το βγάλει, τι φορτιστή χρησιμοποιεί (τον δικό του, fast charge ή όχι, ασύρματο, powerbank κτλ), αν το ζορίζει όταν φορτίζει (γιατί προφανώς παίζει ρόλο και η θερμοκρασία), πόση ώρα το αφήνει κτλ κτλ. Κάτι μπορεί να βοηθάει στο να εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα. Μπορεί και όχι. Δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Πόσο μάλλον να λέει ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Καλησπερα, Επειδή το εγραψες 2 φορες κιολας. Που ακριβως διάβασες να ειπώθηκε οτι ΟΛΑ τα 950 έχουν πρόβλημα με την μπαταρία; Μπορεις να μας το υποδείξεις;

Διότι αυτο που λεω εγω ειναι πως δεν βρίσκουν γνήσια μπαταρία τα τόσα άτομα που ψάχνουν, μα Πουθενά ομως.

Εκτος και αν έχεις κάποιο link να προτείνεις φυσικά...

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Για τις μπαταρίες προφανώς και γράψανε τα παιδιά που είχαν πρόβλημα τώρα από αυτό πως βγάλατε το συμπέρασμα ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα δεν μπορώ να το καταλάβω. Εγώ παρακολουθώ το forum συχνά αλλά σπάνια γράφω μιας και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το 950 μετά από 1 χρόνο και 1 μήνα. Φαντάζομαι σαν και μένα υπάρχουν πολλοί ακόμα. Δεν έχουν το 950 μόνο 5-6 άτομα που γράφουν εδώ..

 

Άλλωστε ο καθένας το φορτίζει με διαφορετικό τρόπο και υπάρχουν αρκετές παράμετροι. Από το ποσοστό μπαταρίας που θα το βάλει να φορτίσει μέχρι το ποσοστό που θα το βγάλει, τι φορτιστή χρησιμοποιεί (τον δικό του, fast charge ή όχι, ασύρματο, powerbank κτλ), αν το ζορίζει όταν φορτίζει (γιατί προφανώς παίζει ρόλο και η θερμοκρασία), πόση ώρα το αφήνει κτλ κτλ. Κάτι μπορεί να βοηθάει στο να εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα. Μπορεί και όχι. Δεν μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Πόσο μάλλον να λέει ότι όλα τα 950 έχουν πρόβλημα με την μπαταρία.

Χάχα όντως πολύ σπάνια γράφεις. Ούτε 1 μήνυμα τον χρόνο! ;)

Πέρα απο την πλάκα, όντως εφόσον παρακολουθείς το θέμα τότε θα ξέρεις, ότι όποιος εχει θέμα με συσκευή Windows ακόμα και στο hardware, είναι γενικευµένη η κατάσταση πάντα και όχι μεμονομένη. Ακόμα κι αν αφορά 5-6 άτομα εδώ μέσα, όπως είπες! Για όλα φταίει η Microsoft πάντα!!!! :p

Διότι αυτο που λεω εγω ειναι πως δεν βρίσκουν γνήσια μπαταρία τα τόσα άτομα που ψάχνουν, μα Πουθενά ομως.

Εκτος και αν έχεις κάποιο link να προτείνεις φυσικά...

http://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn/m/38/Microsoft.html?from=popular-backlink&keyphrase=%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82+%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD

...και όχι μόνο για το 950!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Επειδή το εγραψες 2 φορες κιολας. Που ακριβως διάβασες να ειπώθηκε οτι ΟΛΑ τα 950 έχουν πρόβλημα με την μπαταρία; Μπορεις να μας το υποδείξεις;

Διότι αυτο που λεω εγω ειναι πως δεν βρίσκουν γνήσια μπαταρία τα τόσα άτομα που ψάχνουν, μα Πουθενά ομως.

Εκτος και αν έχεις κάποιο link να προτείνεις φυσικά...

Καλημέρα, δεν έχω σκοπό να μπω σε αντιπαράθεση (και είναι και ένας λόγος που δεν γράφω συχνά μιας και ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσημος) και ίσως δεν χρειάζεται τέτοια ανάλυση αλλά αφού με ρωτάς ευθέως οφείλω να σου δείξω τι με έκανε να βγάλω αυτό το συμπέρασμα. Φιλικά πάντα.

Δεν είπες μόνο ότι δεν βρίσκουν εύκολα μπαταρία.. Είπες ότι:

...Το οτι οι μπαταριες των 950 χαλανε το τελευταιο διαστημα με εντονη συχνοτητα και οι κατοχοι δεν βρισκουν Πουθενα να τις αντικαταστησουν..Αρα καταλαβαινεις..

και σε συνδιασμό με τον φίλο που ενδιαφερόταν για το 950 και απάντησε αυτό:

...Δηλαδή πρέπει να έχεις και μπαταρία καβαντζα και αντε να βρεις και να είναι αυθεντική καλά κρασιά.

Δεν έκανες καμία κίνηση να του πεις ότι δεν χρειάζεται να έχει καβάτζα που σημαίνει ότι το θεωρείς απαραίτητο και κατ'επέκταση ότι όλα τα 950 έχουν θέμα με την μπαταρία. Αν δεν εννοούσες κάτι τέτοιο θα μπορούσες να το διευκρινήσεις. Προφανώς το ίδιο κατάλαβε και ο katsiletra που μάλιστα ενώ σου είπε ότι το έχει 2 χρόνια και δεν έχει κανένα θέμα με την μπαταρία τον απορρίπτεις αμέσως και του απαντάς ότι δεν ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Αυτό με ώθησε να γράψω εξαρχής και να παραθέσω την εμπειρία μου σαν κάτοχος της συσκευής γιατί αλλιώς θα υπήρχε η αίσθηση ότι όντως όλα τα 950 έχουν θέμα. Αν απλά ήταν παράλειψή σου τότε θα το δεχτώ απλά θεωρώ ότι ήταν θεμιτή αυτή η διευκρίνηση.

 

Όσο για το που θα βρεις μπαταρία έχεις 2 επιλογές. Αν είσαι στην εγγύηση (που είναι πολύ πιθανό) το στέλνεις για επισκευή. Αν δεν είσαι ή δεν θες να περιμένεις βγαίνουν κατα καιρούς στο skroutz όπως σου έδειξε ο evris (το έχω στα favorite οπότε επιβεβαιώνω ότι συχνά πυκνά βγαίνει σε στοκ) ή από εξωτερικό (δεν το έχω ψάξει αλλά είδα ότι κάποιοι βρήκαν).

 

Οπότε και το bold στο απεγνωσμένα που έγραψες θα μπορούσες να το αποφύγεις θεωρώ.

... ο κοσμος ψαχνει Απεγνωσμενα γνησιες μπαταριες και δεν βρισκουν πουθενα...

Διότι όλα αυτά οδήγησαν τον φίλο που ενδιαφερόταν να αλλάξει γνώμη. Σίγουρα το οικοσύστημα των WM πάσχει σε κάποιους τομείς αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Προσωπικά έχω 4 πολύ κοντινά μου άτομα που έχουν WM (550, 2x640, 930) και είναι ευχαριστημένοι. Υπάρχουν αρκετά άτομα, ανάμεσά τους και εγώ προφανώς, που τους αρέσει το λειτουργικό. Για να μην πω για την κάμερα του 950!

Χάχα όντως πολύ σπάνια γράφεις. Ούτε 1 μήνυμα τον χρόνο! ;)

Πέρα απο την πλάκα, όντως εφόσον παρακολουθείς το θέμα τότε θα ξέρεις, ότι όποιος εχει θέμα με συσκευή Windows ακόμα και στο hardware, είναι γενικευµένη η κατάσταση πάντα και όχι μεμονομένη. Ακόμα κι αν αφορά 5-6 άτομα εδώ μέσα, όπως είπες! Για όλα φταίει η Microsoft πάντα!!!! :p

Ναι είμαι πιο πολύ του διαβάσματος και όχι του γραψίματος :O Παρακολουθώ συχνά τα θέματα για τα WM μιας και μου αρέσουν πολύ [πρώην κάτοχος Qtek 8080 (ναι και εκείνο WM ήταν:p), 925, 930 και πλέον 950] και κυρίως μπαίνω να ενημερωθώ αλλά δυστυχώς βλέπω πολλές φορές να γίνονται οι ίδιες συζητήσεις για τις ελλείψεις, το ότι φταίει η MS καταλήγοντας σε VS και ότι πρέπει να εγκαταλείψουμε το πλοίο. Σίγουρα δεν είναι καλά τα πράγματα και εγώ προσωπικά έχω στείλει αρκετές φορές feedback το οποίο θεωρώ πολύ σημαντικό feature που όλοι θα έπρεπε να το χρησιμοποιούν αν έχουν κάποιο πρόβλημα, bug ή πρόταση για βελτίωση αλλά τα ίδια και τα ίδια κουράζουν.

Edited by Sir-Lancelot

To ride abroad redressing human wrongs, To speak no slander, no, nor listen to it,

To honor his own word as if his god's, To lead sweet lives in purest chastity,

To love one maiden only, And worship her by years of noble deeds...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν έχω σκοπό να μπω σε αντιπαράθεση (και είναι και ένας λόγος που δεν γράφω συχνά μιας και ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσημος) και ίσως δεν χρειάζεται τέτοια ανάλυση αλλά αφού με ρωτάς ευθέως οφείλω να σου δείξω τι με έκανε να βγάλω αυτό το συμπέρασμα. Φιλικά πάντα.

Δεν είπες μόνο ότι δεν βρίσκουν εύκολα μπαταρία.. Είπες ότι:

 

και σε συνδιασμό με τον φίλο που ενδιαφερόταν για το 950 και απάντησε αυτό:

 

Δεν έκανες καμία κίνηση να του πεις ότι δεν χρειάζεται να έχει καβάτζα που σημαίνει ότι το θεωρείς απαραίτητο και κατ'επέκταση ότι όλα τα 950 έχουν θέμα με την μπαταρία. Αν δεν εννοούσες κάτι τέτοιο θα μπορούσες να το διευκρινήσεις. Προφανώς το ίδιο κατάλαβε και ο katsiletra που μάλιστα ενώ σου είπε ότι το έχει 2 χρόνια και δεν έχει κανένα θέμα με την μπαταρία τον απορρίπτεις αμέσως και του απαντάς ότι δεν ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Αυτό με ώθησε να γράψω εξαρχής και να παραθέσω την εμπειρία μου σαν κάτοχος της συσκευής γιατί αλλιώς θα υπήρχε η αίσθηση ότι όντως όλα τα 950 έχουν θέμα. Αν απλά ήταν παράλειψή σου τότε θα το δεχτώ απλά θεωρώ ότι ήταν θεμιτή αυτή η διευκρίνηση.

 

Όσο για το που θα βρεις μπαταρία έχεις 2 επιλογές. Αν είσαι στην εγγύηση (που είναι πολύ πιθανό) το στέλνεις για επισκευή. Αν δεν είσαι ή δεν θες να περιμένεις βγαίνουν κατα καιρούς στο skroutz όπως σου έδειξε ο evris (το έχω στα favorite οπότε επιβεβαιώνω ότι συχνά πυκνά βγαίνει σε στοκ) ή από εξωτερικό (δεν το έχω ψάξει αλλά είδα ότι κάποιοι βρήκαν).

 

Οπότε και το bold στο απεγνωσμένα που έγραψες θα μπορούσες να το αποφύγεις θεωρώ.

 

Διότι όλα αυτά οδήγησαν τον φίλο που ενδιαφερόταν να αλλάξει γνώμη. Σίγουρα το οικοσύστημα των WM πάσχει σε κάποιους τομείς αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα. Προσωπικά έχω 4 πολύ κοντινά μου άτομα που έχουν WM (550, 2x640, 930) και είναι ευχαριστημένοι. Υπάρχουν αρκετά άτομα, ανάμεσά τους και εγώ προφανώς, που τους αρέσει το λειτουργικό. Για να μην πω για την κάμερα του 950!

 

.

Καλη σου μερα, φυσικα και γραφουμε με φιλικη διαθεση και δεν υπαρχει κανενας λογος αντιπαραθεσης..Κουβεντα κανουμε εδω αλλωστε.

Να τα παμε ενα ενα ομως γιατι εγραψες και πολλα:).

Στο θεμα με τις γνησιες μπαταριες των 950 ειπες και μονος σου πως εσυ εβγαλες αυτο το συμπερασμα, δεν ανεφερα Πουθενα το ΟΛΕΣ οι μπαταριες των 950 χαλανε. Διοτι σε απλα Ελληνικα το Εντονη συχνοτητα με το Ολες απεχει παρασαγγας.

Και ξερεις γιατι το τονισα κατα αυτο τον τροπο? Διοτι καινουριο Δεν υπαρχει πουθενα ουτε για δειγμα , αρα θα βρει μοναχα μεταχειρισμενο, που σημαινει αυτοματως πως η μπαταρια μετα απο 2 χρονια που κυκλοφορει η συσκευη θα ειναι στα τελευταια της (οπως ειναι λογικο για ολα τα κινητα) και σε συνδυασμό με τον χαμο που γινεται λογω τρομερης ελλειψης Γνησιων μπαταριων, αρα δεν καταλαβαινω γιατι ακομα το συζηταμε. Σχεδον ολοι με 950 ρια εδω μεσα αλλαξαν μπαταριες διοτι ειχαν ασχετα restart..Επισης αρκετων οι μπαταριες χαλασαν σε λιγοτερο απο χρονο..Ετσι λοιπον καλο θα ηταν να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες των θεματων για να εξακριβωσεις ολα οσα λεω παραπανω.

 

Λες οτι εγω τον εκανα να αλλαξει γνωμη...Ο ανθρωπος ενδιαφεροταν για Καινουριο 950, δωσε σε παρακαλω καποιο link Για αγορα καινουριας συσκευης για να συζητησουμε σε νεα βαση, αλλιως δεν κατανοω για ποιο λογο μου απαντησες.

 

Επισης σε εκλιπαρώ, με ολο τον σεβασμο, δεν θα ηθελα να αναφερεις σε συζητηση μας ξανα τον katsiletra για ευνοήτους λογους. Δεν βλεπεις πως προσβάλλει και χαρακτηριζει χωρις ίχνος επιχειρηματων? Δεν εχεις δει που αναιρεί την δουλεια των Mod και συχνα πυκνα του διαγραφουν μηνυματα? Παμε παρακατω λοιπον..

 

Αυτο που λες με την εγγυηση..Στις μπαταριες ειναι το πολυ εξαμηνη αν εχει θεματα..αρα αστο στην ακρη. Επισης εχεις υποψιν σου που στελνονται για εγγυηση πλεον τα lumia και σε πια εταιρεια?

 

Στο θεμα ευρεσης των μπαταριων τωρα..Απο εξωτερικο στελνουν αβερτα μαιμου μπαταριες...Για να μην τα ξαναλεμε, δες 2 σελιδες πιο πισω τον nanta που του ηρθε μαιμουδισια απο Γερμανια και την εστειλε πισω..Ασε που θα περιμενει αλλες 15 μερες..

Δες τον evris 2 σελιδες πιο πισω που λεει οτι με την καινουρια μπαταρια εχει φορτισει 100% , το κλεινει και το ανοιγει αμεσως και γραφει 75%..Απο skroutz κιολας..Τι ειναι αυτα μου λες και εμενα λοιπον? Επισης για μεγαλο διαστημα δεν υπηρχαν καθολου μπαταριες στο skroutz, και αν θες την γνωμη αυτη για το 950 που βρισκεις μοναχα απο ενα καταστημα αυτη την στιγμη ειναι καραμπινατη μαιμου..Αυτη για το 950 xl παιζει και να ειναι κομπλε..

 

Οποτε..το οτι ο κοσμος ψαχνει Απεγνωσμενα γνησιες μπαταριες το θεωρω απαραιτητο να ειπωθει..Αρα εχω απολυτη επιγνωση των οσων γράφω και δεν υπαρχει καμια παραλειψη φυσικα. Καλη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Δύο χρόνια σχεδόν με wp δεν μπορούμε να γράψουμε κάτι καλό πάντα κάποιος ντε και καλά να βγάλει χολή, γι'αυτό πολλοί έχουμε σταματήσει να γράφουμε.

ΑΛΛΑΞΤΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΚΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 αυτό με το 100% που πάει στα 75% όταν το ανοιγοκλείνω, μάλλον μόνο σε μένα το κάνει. Ίδια μπαταρία απο το ίδιο μαγαζί Σκρουτζ πήρε και ο συμφορουμίτης duc, ο οποίος δεν έχει τα ίδια προβλήματα με τη μπαταρία. Λες να του έδωσαν τη γνήσια σ' αυτόν και σε μένα μαϊμού; ;)

Επίσης δεν είδα κανείς άλλος να εχει το ίδιο πρόβλημα με μένα, οχι μονο στο 950xl αλλά γενικά στα Lumia. Η μπαταρία είναι ολόιδια με τη μαμά μπαταρία που άλλαξα και απλά λείπει εκείνο το λευκό αυτοκόλλητο μονο! Πάντως δεν έχω το θέμα με το ανοιγοκλείσιμο της συσκευής κάθε λίγο, όπως στη προηγούμενη μπαταρίας.

Όντως συσκευές Lumia καινούργιες γενικώς δεν βρίσκεις. Κάποια 640 είδα κάπου ότι είχαν μείνει και κανένα δύο απλά 950άρια καινούργια. Δεν θυμάμαι που όμως, γιατί έψαχνα για θήκες και τα είδα και αυτά μπροστά μου. Νομίζω amazon ή ebay ήταν.

Πάντως αν αγόραζες τότε το 950 που απέρριψες τη τελευταία στιγμή, θα έβλεπες μεγάλη διαφορά στη λειτουργία του με το 640 που έχεις τώρα. Καμία σχέση. Άλλο τηλέφωνο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αλλά τα ίδια και τα ίδια κουράζουν.

 

Μιας και είσαι λακωνικό (γράφεις σπάνια), έφτανε μόνο η τελευταία σου φράση......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δύο χρόνια σχεδόν με wp δεν μπορούμε να γράψουμε κάτι καλό πάντα κάποιος ντε και καλά να βγάλει χολή, γι'αυτό πολλοί έχουμε σταματήσει να γράφουμε.

ΑΛΛΑΞΤΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΚΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.

 

Κάτσε βρε φίλε. Θέλεις να μας πεις ότι σου αρέσουν τα wm??? Δεν γίνεται αυτό. Πρέπει να σε κλείσουν μέσα...... :lol:

Σχετικό άσχετο. Γιατί όσοι υποφέρουν με τα wm δεν αλλάζουν λειτουργικό? Με 60-70€ αγοράζουν μια χαρά android συσκευή (και με καλύτερα specs) κι αν πουλήσουν την δικιά τους θα τους βγει μια ή άλλη. Τι υποφέρουν άδικα και κουράζουν και τους υπόλοιπους?? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@panos9553 αυτό με το 100% που πάει στα 75% όταν το ανοιγοκλείνω, μάλλον μόνο σε μένα το κάνει. Ίδια μπαταρία απο το ίδιο μαγαζί Σκρουτζ πήρε και ο συμφορουμίτης duc, ο οποίος δεν έχει τα ίδια προβλήματα με τη μπαταρία. Λες να του έδωσαν τη γνήσια σ' αυτόν και σε μένα μαϊμού; ;)

Επίσης δεν είδα κανείς άλλος να εχει το ίδιο πρόβλημα με μένα, οχι μονο στο 950xl αλλά γενικά στα Lumia. Η μπαταρία είναι ολόιδια με τη μαμά μπαταρία που άλλαξα και απλά λείπει εκείνο το λευκό αυτοκόλλητο μονο! Πάντως δεν έχω το θέμα με το ανοιγοκλείσιμο της συσκευής κάθε λίγο, όπως στη προηγούμενη μπαταρίας.

Όντως συσκευές Lumia καινούργιες γενικώς δεν βρίσκεις. Κάποια 640 είδα κάπου ότι είχαν μείνει και κανένα δύο απλά 950άρια καινούργια. Δεν θυμάμαι που όμως, γιατί έψαχνα για θήκες και τα είδα και αυτά μπροστά μου. Νομίζω amazon ή ebay ήταν.

Πάντως αν αγόραζες τότε το 950 που απέρριψες τη τελευταία στιγμή, θα έβλεπες μεγάλη διαφορά στη λειτουργία του με το 640 που έχεις τώρα. Καμία σχέση. Άλλο τηλέφωνο!

 

Evris για να σου πεφτει ολοκαινουρια φορτισμενη μπαταρια στο 75% με το που την ανοιγεις, τι πιστευεις εσυ οτι φταιει αν οχι η μπαταρια? Απλα η μπαταρια ή ειναι μαιμουδιαρα ή εχει προβλημα. Εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου?

Επισης κοιταχτε βρε παιδια πιο πισω τι εχει γραφτει ολες αυτες τις μερες σας παρακαλω.

 

Λεει ο natna ξεκαθαρα..<<Παίζει πολύ μούφα ή προβληματικές και από Ευρωπαίους πωλητές>>

Επισης λεει απο amazon uk/de δεν στέλνουν πλέον Ελλαδα.

Παρηγγειλε ο ανθρωπος απο Γερμανο πωλητη και του την ξαναεστειλε πισω προχθες γαιτι εμοιαζε μαιμου.

 

Ο kkoletsis εμεινε και αυτος απο μπαταρια το εστειλε με την εγγυηση και του το εστειλαν πισω λεγοντας του να αγορασει καινουρια μπαταρια.

 

Ο dekaohtoura ανεφερε πως σε γνωστη του, της ζητησαν απο Νοκια 120 ευρω για να της αλλαξουν μπαταρια σε 950. Αν ειναι δυνατον.

Επιοσης λεει πως σε γνωστη του ολοκαινουρια μπαταρια μεσα σε μια εβδομαδα βγηκε off και ψαχνει παλι αλλη.

 

Ο G K 68 ειχε προβλημα με μπαταρια..Χρησοπληρωσε 90 ευρω παρακαλω και παλι ειχε θεματα γιατι μαλλον η μπαταρια δεν ηταν καλη και ψαχνει παλι.

 

Ο jamesc εχει αλλαξει ηδη 2 μπαταριες και βρισκεται στην 3η. Λεει ξεκαθαρα πως ανα 9 μηνες αλλαζε μπαταρια.

 

Ο panosr88 λεει πριν λιγες μερες . Εχω φτάσει σε απογνωση με την μπαταρία..έχει κανείς να μου προτείνει να αγοράσω από κάπου μπαταρία ή έχει περίσσευμα καμία να μου πουλήσει...δεν μπορώ να προμηθευτώ από πουθενά

 

Ο dhatzik74 εμεινε απο μπαταρια στο 9μηνο.

 

O bill971 και αυτος αλλαξε μπαταρια πανω στον χρονο.

 

Ο duc αλλαξε μπαταρια

 

Ο pehlis ψαχνει μπαταρια

 

Τα λογια περισσευουν...

Link to comment
Share on other sites

Evris για να σου πεφτει ολοκαινουρια φορτισμενη μπαταρια στο 75% με το που την ανοιγεις, τι πιστευεις εσυ οτι φταιει αν οχι η μπαταρια? Απλα η μπαταρια ή ειναι μαιμουδιαρα ή εχει προβλημα. Εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου?

Επισης κοιταχτε βρε παιδια πιο πισω τι εχει γραφτει ολες αυτες τις μερες σας παρακαλω.

 

Λεει ο natna ξεκαθαρα..<<Παίζει πολύ μούφα ή προβληματικές και από Ευρωπαίους πωλητές>>

Επισης λεει απο amazon uk/de δεν στέλνουν πλέον Ελλαδα.

Παρηγγειλε ο ανθρωπος απο Γερμανο πωλητη και του την ξαναεστειλε πισω προχθες γαιτι εμοιαζε μαιμου.

 

Ο kkoletsis εμεινε και αυτος απο μπαταρια το εστειλε με την εγγυηση και του το εστειλαν πισω λεγοντας του να αγορασει καινουρια μπαταρια.

 

Ο dekaohtoura ανεφερε πως σε γνωστη του, της ζητησαν απο Νοκια 120 ευρω για να της αλλαξουν μπαταρια σε 950. Αν ειναι δυνατον.

Επιοσης λεει πως σε γνωστη του ολοκαινουρια μπαταρια μεσα σε μια εβδομαδα βγηκε off και ψαχνει παλι αλλη.

 

Ο G K 68 ειχε προβλημα με μπαταρια..Χρησοπληρωσε 90 ευρω παρακαλω και παλι ειχε θεματα γιατι μαλλον η μπαταρια δεν ηταν καλη και ψαχνει παλι.

 

Ο jamesc εχει αλλαξει ηδη 2 μπαταριες και βρισκεται στην 3η. Λεει ξεκαθαρα πως ανα 9 μηνες αλλαζε μπαταρια.

 

Ο panosr88 λεει πριν λιγες μερες . Εχω φτάσει σε απογνωση με την μπαταρία..έχει κανείς να μου προτείνει να αγοράσω από κάπου μπαταρία ή έχει περίσσευμα καμία να μου πουλήσει...δεν μπορώ να προμηθευτώ από πουθενά

 

Ο dhatzik74 εμεινε απο μπαταρια στο 9μηνο.

 

O bill971 και αυτος αλλαξε μπαταρια πανω στον χρονο.

 

Ο duc αλλαξε μπαταρια

 

Ο pehlis ψαχνει μπαταρια

 

Τα λογια περισσευουν...

Ο duc άλλαξε μπαταρία και πλέον δεν γράφει. Πάει να πει ότι ήταν εντάξει. Φυσικά όσοι έχουν πρόβλημα γράφουν. Οι υπόλοιποι γιατί να γράψουν; ;) Μόνο 15-20 άτομα έχουν Lumia;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο duc άλλαξε μπαταρία και πλέον δεν γράφει. Πάει να πει ότι ήταν εντάξει. Φυσικά όσοι έχουν πρόβλημα γράφουν. Οι υπόλοιποι γιατί να γράψουν; ;) Μόνο 15-20 άτομα έχουν Lumia;

 

Και εγώ εντάξει είμαι, με μπαταρία απο γερμάνια, μάλλον για κάνα 10μηνο..

 

Του χρόνου πρέπει να ψάχνουμε για κινητό, γιατί σιγα μην υπάρχουν μπαταρίες. ..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ο duc άλλαξε μπαταρία και πλέον δεν γράφει. Πάει να πει ότι ήταν εντάξει. Φυσικά όσοι έχουν πρόβλημα γράφουν. Οι υπόλοιποι γιατί να γράψουν; ;) Μόνο 15-20 άτομα έχουν Lumia;

 

Εvris ας μιλησουμε λιγο ουσιαστικα. Λιγα λεπτα εκατσα και βρηκα πανω απο 10 ατομα που ειχαν θεματα με μπαταριες και ισως να ειναι και αλλοι εδω μεσα. Η συντριπτική πλειοψηφια που γραφει εδω μεσα ομως, ειχε θεματα με την μπαταρια των 950...κατι σαν 8 στους 10 βγαινει..

Και φαντασου ποσοι εκει εξω ακομα το εχουν παθει και δεν γραφουν στο Myphone. Και ποσοι ψαχνουν μπαταριες εκει εξω και δεν βρισκουν.

Ουτε καν 2 χρονων συσκευες και δεν βρισκεις μπαταριες και βρισκεις αβερτα για 5 ετιας Lumia 820 ας πουμε. Τραγικα πραγματα.

Και μετα φταιω εγω που ειπα στον ανθρωπο για το παραπανω θεμα, σας παρακαλω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω, όπως είχα γράψει και τότε-νομίζω- ότι δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα του τύπου restarts, freezing, flickering κ.ο.κ. Απλά παρατήρησα ότι η μπαταρία "έφθινε" πιο γρήγορα με την ίδια πάνω-κάτω χρήση του κινητού. Δεν διαρκούσε δηλαδή το ίδιο. Κατά τα άλλα το 950 εξακολουθεί να μου προσφέρει μια πάρα πολύ καλή εμπειρία χρήσης. Και ότι όλα αυτά μετά την creators...Παίζει δλδ να είναι και τα builds υπεύθυνα στην περίπτωσή ΜΟΥ.
Link to comment
Share on other sites

Εvris ας μιλησουμε λιγο ουσιαστικα. Λιγα λεπτα εκατσα και βρηκα πανω απο 10 ατομα που ειχαν θεματα με μπαταριες και ισως να ειναι και αλλοι εδω μεσα. Η συντριπτική πλειοψηφια που γραφει εδω μεσα ομως, ειχε θεματα με την μπαταρια των 950...κατι σαν 8 στους 10 βγαινει..

Και φαντασου ποσοι εκει εξω ακομα το εχουν παθει και δεν γραφουν στο Myphone. Και ποσοι ψαχνουν μπαταριες εκει εξω και δεν βρισκουν.

Ουτε καν 2 χρονων συσκευες και δεν βρισκεις μπαταριες και βρισκεις αβερτα για 5 ετιας Lumia 820 ας πουμε. Τραγικα πραγματα.

Και μετα φταιω εγω που ειπα στον ανθρωπο για το παραπανω θεμα, σας παρακαλω πολυ.

Ναι. Μόνο που η αγορά δεν είναι μόνο στη χώρα μας. Σε κανένα ξενο φόρουμ είδες να έχουν πολλοί θέματα με τις μπαταρίες των 950;

Να διευκρινήσω, όπως είχα γράψει και τότε-νομίζω- ότι δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα του τύπου restarts, freezing, flickering κ.ο.κ. Απλά παρατήρησα ότι η μπαταρία "έφθινε" πιο γρήγορα με την ίδια πάνω-κάτω χρήση του κινητού. Δεν διαρκούσε δηλαδή το ίδιο. Κατά τα άλλα το 950 εξακολουθεί να μου προσφέρει μια πάρα πολύ καλή εμπειρία χρήσης. Και ότι όλα αυτά μετά την creators...Παίζει δλδ να είναι και τα builds υπεύθυνα στην περίπτωσή ΜΟΥ.

Παίζει να φταίει και η creator για το θέμα διάρκειας της μπαταρίας. Θα το δούμε όταν πάρουμε την fall τον Οκτώβριο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εvris ας μιλησουμε λιγο ουσιαστικα. Λιγα λεπτα εκατσα και βρηκα πανω απο 10 ατομα που ειχαν θεματα με μπαταριες και ισως να ειναι και αλλοι εδω μεσα. Η συντριπτική πλειοψηφια που γραφει εδω μεσα ομως, ειχε θεματα με την μπαταρια των 950...κατι σαν 8 στους 10 βγαινει..

Και φαντασου ποσοι εκει εξω ακομα το εχουν παθει και δεν γραφουν στο Myphone. Και ποσοι ψαχνουν μπαταριες εκει εξω και δεν βρισκουν.

Ουτε καν 2 χρονων συσκευες και δεν βρισκεις μπαταριες και βρισκεις αβερτα για 5 ετιας Lumia 820 ας πουμε. Τραγικα πραγματα.

Και μετα φταιω εγω που ειπα στον ανθρωπο για το παραπανω θεμα, σας παρακαλω πολυ.

Νομίζω ότι το τερματίζεις το πράγμα κι εσύ βρε παιδί μου. Γιατί δεν αφήνεις τους ανθρώπους με τις συσκευές που τους αρέσουν; Πραγματικά, αν είσαι ακόμη με wm, μπορείς να το πουλήσεις και να πας σε android και θα ξεχάσεις πολλά πράγματα. Εγώ πούλησα το 735, πήρα ένα S7 και ηρέμησα από κάποια πράγματα.

 

Όσον αφορά τώρα τις μπαταρίες. Κάπου διάβασα ότι αν η φόρτιση γίνεται μέχρι το 80%, η φθορά της μπαταρίας είναι μηδαμινή. Δοκιμάστε το βρε παιδιά.

 

Γιατί μπορεί να λέμε αυθαίρετα ότι 8/10 έχουν θέμα, όμως μπορεί να μιλάμε πχ για ανθρώπους που κάνουν βαριά χρήση και έχουν 2-3 φορτίσεις μέσα στη μέρα. Επίσης η ταχεία φόρτιση σίγουρα φθείρει περισσότερο την μπαταρία (εγώ προσωπικά στο S7 την ενεργοποιώ μόνο όταν βιάζομαι).

 

Μη περνάμε λοιπόν στο άλλο άκρο.

 

ΥΓ: λες και"απέναντι" δε γίνονται πάρτι με διάφορα πράγματα... Πλακέτες-bootloop (apple-lg), οθόνες (lg-sammy, ΕΚΡΗΞΕΙΣ (note7), ΧΑΜΈΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ (Sammy S6-S7). Αν ψάχναμε το τέλειο, μάλλον δε θα αγοράζαμε τίποτα.

 

Άμα θέλει να βρει κανείς λοιπόν, βρίσκει για όλους. Και όπως είπα και αλλού, ζυγίζεις και επιλέγεις αυτό που σε βολεύει καλύτερα. Το τέλειο δεν υπάρχει. Επίσης, μη ξεχνάμε ότι "περί ορεξεως κολοκυθόπιτα".. αν κάποιος σήμερα βολεύεται με ένα blackberry ή με ένα Ν8, γιατί εμείς να του το χαλάμε..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μόνο που η αγορά δεν είναι μόνο στη χώρα μας. Σε κανένα ξενο φόρουμ είδες να έχουν πολλοί θέματα με τις μπαταρίες των 950;

 

Φυσικα και εχει γινει χαμος και στι εξωτερικο, απλα η διαφορα ειναι πως εκει βρισκουν μπαταριες, τι νομιζεις πως ετσι τα γραφω?

Νομίζω ότι το τερματίζεις το πράγμα κι εσύ βρε παιδί μου. Γιατί δεν αφήνεις τους ανθρώπους με τις συσκευές που τους αρέσουν; Πραγματικά, αν είσαι ακόμη με wm, μπορείς να το πουλήσεις και να πας σε android και θα ξεχάσεις πολλά πράγματα. Εγώ πούλησα το 735, πήρα ένα S7 και ηρέμησα από κάποια πράγματα.

 

Όσον αφορά τώρα τις μπαταρίες. Κάπου διάβασα ότι αν η φόρτιση γίνεται μέχρι το 80%, η φθορά της μπαταρίας είναι μηδαμινή. Δοκιμάστε το βρε παιδιά.

 

Γιατί μπορεί να λέμε αυθαίρετα ότι 8/10 έχουν θέμα, όμως μπορεί να μιλάμε πχ για ανθρώπους που κάνουν βαριά χρήση και έχουν 2-3 φορτίσεις μέσα στη μέρα. Επίσης η ταχεία φόρτιση σίγουρα φθείρει περισσότερο την μπαταρία (εγώ προσωπικά στο S7 την ενεργοποιώ μόνο όταν βιάζομαι).

 

Μη περνάμε λοιπόν στο άλλο άκρο.

 

ΥΓ: λες και"απέναντι" δε γίνονται πάρτι με διάφορα πράγματα... Πλακέτες-bootloop (apple-lg), οθόνες (lg-sammy, ΕΚΡΗΞΕΙΣ (note7), ΧΑΜΈΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ (Sammy S6-S7). Αν ψάχναμε το τέλειο, μάλλον δε θα αγοράζαμε τίποτα.

 

Άμα θέλει να βρει κανείς λοιπόν, βρίσκει για όλους. Και όπως είπα και αλλού, ζυγίζεις και επιλέγεις αυτό που σε βολεύει καλύτερα. Το τέλειο δεν υπάρχει. Επίσης, μη ξεχνάμε ότι "περί ορεξεως κολοκυθόπιτα".. αν κάποιος σήμερα βολεύεται με ένα blackberry ή με ένα Ν8, γιατί εμείς να του το χαλάμε..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε Dihnekis, δεν τερματιζω τιποτα. Αναφερω γεγονοτα με στοιχεια και δεν βγαζω τιποτα απο το μυαλο μου. Εχει γινει χαμος με τις μπαταριες και δεν βρισκει κανεις γνησιες στην Ελλαδα. Και το κακο ειναι οτι καποιοι το εχουν παρει χαμπαρι και παει η κοροιδια συννεφο, πουλωντας μαιμουδισιες μπαταριες με το τσουβαλι ή πουλωντας μπαταριες 90 ευρω την μια και ζητωντας 120 ευρω την αλλη. Διαβασε πιο πανω σε παρακαλω τι εχω γραψει. Δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ γνησιες μπαταριες Πουθενα..Και το 8/10 που λεω δεν ειναι καθολου αυθαιρετο, διοτι διαβαζω εδω..διαβαζω πολλα site στο εξωτερικο συγκρινω και μετα σχολιαζω..

Ολα αυτα ομως δεν εχουν καμια σχεση με το λειτουργικο και το τι συσκευη εχω εγω ή τι μου αρεσει γενικοτερα.

 

Επισης φυσικα και δεν υπαρχει καπου το τελειο και φυσικα και αλλου υπαρχουν προβληματα, οπως πολυ σωστα αναφερεις...Αλλα επετρεψε μου αυτο το στραπάτσο που συμβαινει με τις μπαταριες των Lumia 950 (στην έλλειψη αναφέρομαι) ειναι απαραδεκτο. Δεν λεω τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...