Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις εφαρμογές youtube, βλέπω ότι δεν μπορώ να ποστάρω κατευθείαν βιντεάκι στο fb.Ισχύει ή κάτι κάνω λάθος;Δεν με ενοχλεί βέβαια,απλά ενημερωτικά.

 

Μια χαρά ποστάρω. Τουλάχιστον με το mytube που χρησιμοποιώ περισσότερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος συνδέσει σελφοπάλουκο στο συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

Έπεσε ένα στα χέρια μου προχτές, έβαλα το 3.5mm, αλλά όποτε το πάτησα, σα να ρύθμιζα τον ήχο των ακουστικών ανταποκρινόταν.

 

Ανοιχτή/Κλειστή κάμερα, κύρια/μπροστινή, τα ίδια.

 

Από τις μικροεφαρμογές, επίσης δεν καταλάβαινε καν πως το έχω συνδέσει.

 

Από περιέργεια και μόνο, πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος συνδέσει σελφοπάλουκο στο συγκεκριμένο τηλέφωνο?

 

Έπεσε ένα στα χέρια μου προχτές, έβαλα το 3.5mm, αλλά όποτε το πάτησα, σα να ρύθμιζα τον ήχο των ακουστικών ανταποκρινόταν.

 

Ανοιχτή/Κλειστή κάμερα, κύρια/μπροστινή, τα ίδια.

 

Από τις μικροεφαρμογές, επίσης δεν καταλάβαινε καν πως το έχω συνδέσει.

 

Από περιέργεια και μόνο, πείτε.

 

2 που εχω δοκιμασει με καλωδιο 3.5mm ανοιγει φωνη.

Ξερω μονο οτι η Lumia Selfie υποστηριζει κονταρια με μπλε δοντι στα 10αρια αλλα δεν το εχω δοκιμασει.

Γενικα δεν πρεπει να υπαρχει τρελη συμβατοτητα

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζει και κατεβαζει φωνη, γιατι στα αλλα λειτουργικα αμα πατησεις τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης, ενω εισαι στην εφαρμογη της καμερας, βγαζουν φωτογραφια (βλεπε samsung s6 και iphone που εχω στην κατοχη μου).

Συνεπως τα selfie sticks ειναι μια χαρα αλλα δεν ειναι λειτουργικα στα windows mobile

Link to comment
Share on other sites

2 που εχω δοκιμασει με καλωδιο 3.5mm ανοιγει φωνη.

Ξερω μονο οτι η Lumia Selfie υποστηριζει κονταρια με μπλε δοντι στα 10αρια αλλα δεν το εχω δοκιμασει.

Γενικα δεν πρεπει να υπαρχει τρελη συμβατοτητα

 

Ανεβαζει και κατεβαζει φωνη, γιατι στα αλλα λειτουργικα αμα πατησεις τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης, ενω εισαι στην εφαρμογη της καμερας, βγαζουν φωτογραφια (βλεπε samsung s6 και iphone που εχω στην κατοχη μου).

Συνεπως τα selfie sticks ειναι μια χαρα αλλα δεν ειναι λειτουργικα στα windows mobile

 

"Πληρώνουμε" δηλαδή το αποκλειστικό πλήκτρο εστίασης/λήψης...

 

Oh, well, μου έφυγε και η απορία.

 

Τέτοιο μαντζαφλάρι εγώ αρνούμαι να κουβαλάω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είχα και εγώ θέμα με τη φωτεινότητα. Είχε γίνει τέρμα σκούρο ενώ άκουγα μουσική με ακουστικά και δέχτηκα κλήση. Δεν έβλεπα τίποτα ίσα ίσα αχνοφαίνονταν οι ρυθμίσεις. Πείραξα τη φωτεινότητα από εκεί αλλά τίποτα. Έστρωσε μετά από soft reset.

 

Άλλα έχω άλλο θέμα και γιαυτό γράφω. Έιχα region Ελλάδα και γλώσσα συστήματος English USA και δούλευαν όλα τέλεια. Σήμερα πρόσθεσα σαν γλώσσα τα Ελληνικά, όχι σαν γλώσσα συστήματος απλά τα πρόσθεσα. Κάνω soft reset, ανοίγει το τηλέφωνο και το Tile των MSN News που ήταν στα Αγγλικά τόσο καιρό μεταφράστηκε σε Ειδήσεις. Μόνο αυτή η εφαρμογή έγινε στα Ελληνικά (πριν είχα Ελληνικά μέσα στην εφαρμογή αλλά η εφαρμογή είχε αγγλικό όνομα). Την έκανα pin unpin τίποτα soft reset τπτ. Η εφαρμογή έχει μεταφραστεί στα ελληνικά και δεν αλλάζει και ας αφαίρεσα τα ελληνικά από γλώσσα. Δε ξέρω γιατί μεταφράστηκε μόνη της και δεν αλλάζει τώρα. Το σημαντικότερο πρόβλημα όμως που δεν μπορώ να διορθώσω είναι το tile των επαφών. Δεν μου δείχνει πια εικόνες ενώ πριν μου έδειχνε στις επαφές που είχα. Τώρα στο Tile απλά μου δείχνει τις κενές εικόνες των επαφών που δεν έχουν και γκρί κύκλους που είναι μάλλον των επαφών που έχουν. Δοκίμασα soft reset, pin unpin αλλά δε στρώνει με τίποτα. Όλα τα προβλήματα μου ξεκίνησαν με το που απλά πρόσθεσα μία γλώσσα. Τι να κάνω, καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είχα και εγώ θέμα με τη φωτεινότητα. Είχε γίνει τέρμα σκούρο ενώ άκουγα μουσική με ακουστικά και δέχτηκα κλήση. Δεν έβλεπα τίποτα ίσα ίσα αχνοφαίνονταν οι ρυθμίσεις. Πείραξα τη φωτεινότητα από εκεί αλλά τίποτα. Έστρωσε μετά από soft reset.

 

Άλλα έχω άλλο θέμα και γιαυτό γράφω. Έιχα region Ελλάδα και γλώσσα συστήματος English USA και δούλευαν όλα τέλεια. Σήμερα πρόσθεσα σαν γλώσσα τα Ελληνικά, όχι σαν γλώσσα συστήματος απλά τα πρόσθεσα. Κάνω soft reset, ανοίγει το τηλέφωνο και το Tile των MSN News που ήταν στα Αγγλικά τόσο καιρό μεταφράστηκε σε Ειδήσεις. Μόνο αυτή η εφαρμογή έγινε στα Ελληνικά (πριν είχα Ελληνικά μέσα στην εφαρμογή αλλά η εφαρμογή είχε αγγλικό όνομα). Την έκανα pin unpin τίποτα soft reset τπτ. Η εφαρμογή έχει μεταφραστεί στα ελληνικά και δεν αλλάζει και ας αφαίρεσα τα ελληνικά από γλώσσα. Δε ξέρω γιατί μεταφράστηκε μόνη της και δεν αλλάζει τώρα. Το σημαντικότερο πρόβλημα όμως που δεν μπορώ να διορθώσω είναι το tile των επαφών. Δεν μου δείχνει πια εικόνες ενώ πριν μου έδειχνε στις επαφές που είχα. Τώρα στο Tile απλά μου δείχνει τις κενές εικόνες των επαφών που δεν έχουν και γκρί κύκλους που είναι μάλλον των επαφών που έχουν. Δοκίμασα soft reset, pin unpin αλλά δε στρώνει με τίποτα. Όλα τα προβλήματα μου ξεκίνησαν με το που απλά πρόσθεσα μία γλώσσα. Τι να κάνω, καμιά ιδέα?

Πες μου λιγο τι γλωσσα εμφανισης,τι region και τι region format θελεις γιατι με μπερδεψες

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ποστάρω. Τουλάχιστον με το mytube που χρησιμοποιώ περισσότερο.

 

Δηλαδή σου δίνει επιλογή για Facebook εκεί που λέει σε διαμοιρασμό; Χωρίς να αντιγράψεις το url εννοούσα. Εμένα εχει επιλογές αλλά όχι fb.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο τι γλωσσα εμφανισης,τι region και τι region format θελεις γιατι με μπερδεψες

Είχα

Region Ελλάδα

Γλώσσα συστήματος Αγγλικά

Πληκτρολόγιο Αγγλικά και Ελληνικά

Μετά την αλλαγή που δημιουργήθηκαν τα προβλήματα είχα

Region Ελλάδα (δεν το άλλαξα)

Γλώσσα συστήματος Αγγλικά και πρόσθεσα και Ελληνικά από κάτω (έγραφε available) εδώ έκανα και το restart

Γλώσσα πληκτρολογίου Αγγλικά και Ελληνικά όπως πριν.

Μετά την παραπάνω αλλαγή μου μεταφράστηκε η εφαρμογή Msn News σε ειδήσεις.

Και δημιουργήθηκε πρόβλημα στο Tile των επαφών, δεν δείχνει πλεον εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα

Region Ελλάδα

Γλώσσα συστήματος Αγγλικά

Πληκτρολόγιο Αγγλικά και Ελληνικά

Μετά την αλλαγή που δημιουργήθηκαν τα προβλήματα είχα

Region Ελλάδα (δεν το άλλαξα)

Γλώσσα συστήματος Αγγλικά και πρόσθεσα και Ελληνικά από κάτω (έγραφε available) εδώ έκανα και το restart

Γλώσσα πληκτρολογίου Αγγλικά και Ελληνικά όπως πριν.

Μετά την παραπάνω αλλαγή μου μεταφράστηκε η εφαρμογή Msn News σε ειδήσεις.

Και δημιουργήθηκε πρόβλημα στο Tile των επαφών, δεν δείχνει πλεον εικόνες.

Μπες στην Msn News διαλεξε αγγλικα.

Πανε και αλλεξε το regional format se english γερμανιας reboot και ετοιμος.

Ξανα αλλαξε στο Msn News σε ελληνικα και θα εισαι κομπλε.

 

Το θεμα ειναι οτι οταν πειραζεις κατι στις γλωσσες, εφαρμογες σαν Msn News μεταφραζονται στην γλωσσα που ειναι επιλεγμενο το περιεχομενο αν εχει σχεση η ρυθμιση στην γλωσσα.

Γι αυτο και οταν προσθεσες ελληνικα εγινε ελληνικα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου δίνει επιλογή για Facebook εκεί που λέει σε διαμοιρασμό; Χωρίς να αντιγράψεις το url εννοούσα. Εμένα εχει επιλογές αλλά όχι fb.

 

Ναι κανονικά.

Βγάζει επιλογή apps και device. Επιλέγοντας apps βγάζει όλες τις εφαρμογές, μεταξύ αυτήν και το fb. Το επιλέγεις και έφυγε.

http://imgur.com/mpdgXwB

 

http://imgur.com/vZMrWQ1

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Στο δικό μου δεν έχει το fb...χα,χα. Μήπως πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο;Τέλος πάντων, ευχαριστώ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Στο δικό μου δεν έχει το fb...χα,χα. Μήπως πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο;Τέλος πάντων, ευχαριστώ.

 

Βασικά φαίνονται τα screenshots επάνω?

Έχεις αγορασμένη την εφαρμογή; Και εγκατεστημένο το fb φαντάζομαι....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φαίνονται τα screenshots επάνω?

Έχεις αγορασμένη την εφαρμογή; Και εγκατεστημένο το fb φαντάζομαι....

 

Τα screenshots δεν φαίνονται,αλλά καταλαβαίνω τι λες.Το fb το έχω,το mytube το αγόρασα.Στα apps,βγάζει messenger.viber,dropbox κ.λ.π αλλά όχι facebook(τρέχει στο παρασκήνιο).Θα βγάλω και θα ξαναβάλω το fb και θα δω.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση: Στο Facebook πως μπορώ να δω φωτογραφίες ή βίντεο σε landscape;

 

Πατάς την φωτογραφία και την ανοίγεις. Μετά γυρίζεις την συσκευή και οκ

Για το βίντεο το βάζεις σε πλήρη οθόνη πρώτα.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πατάς την φωτογραφία και την ανοίγεις. Μετά γυρίζεις την συσκευή και οκ

Για το βίντεο το βάζεις σε πλήρη οθόνη πρώτα.

 

Πάλι τα αυτονόητα μου λες, άλλα εγώ μάλλον άλλο Facebook εφαρμογή έχω . Δεν συμβαίνει τίποτα από αυτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατάς την φωτογραφία και την ανοίγεις. Μετά γυρίζεις την συσκευή και οκ

Για το βίντεο το βάζεις σε πλήρη οθόνη πρώτα.

 

Πάλι τα αυτονόητα μου λες, άλλα εγώ μάλλον άλλο Facebook εφαρμογή έχω

Edited by eklipsi
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα αυτονόητα μου λες, άλλα εγώ μάλλον άλλο Facebook εφαρμογή έχω ������. Δεν συμβαίνει τίποτα από αυτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάλι τα αυτονόητα μου λες, άλλα εγώ μάλλον άλλο Facebook εφαρμογή έχω

 

Δες στο store για update και πες μας ποια έκδοση έχεις.

Φαντάζομαι πως δεν έχεις κλειδώσει την προσοχή οθόνης από τις ρυθμίσεις του κινητού.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Facebook 61.556.55225.0 ενημερωμένο χθες.Κατέβασα και το beta, τα ίδια.Την περιστροφή οθόνης δεν την έχω κλειδωμένη.Προσοχή οθόνης που έγραψες;

Βασικά,ευχαριστώ που ασχολείσαι κιόλας...Δεν είναι κάτι τόσο τρομερό,απλά μου προκαλεί εντύπωση γι'αυτό και αναρωτιέμαι

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Facebook 61.556.55225.0 ενημερωμένο χθες.Κατέβασα και το beta, τα ίδια.Την περιστροφή οθόνης δεν την έχω κλειδωμένη.Προσοχή οθόνης που έγραψες;

Βασικά,ευχαριστώ που ασχολείσαι κιόλας...Δεν είναι κάτι τόσο τρομερό,απλά μου προκαλεί εντύπωση γι'αυτό και αναρωτιέμαι

 

Ωχ συγνώμη, περιστροφή οθόνης.

Στο βίντεο έχει πάνω δεξιά τα βελακια για να παίξει σε πλήρη οθόνη. Αφού τα πατήσεις μετά στρίψε την συσκευή.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωχ συγνώμη, περιστροφή οθόνης.

Στο βίντεο έχει πάνω δεξιά τα βελακια για να παίξει σε πλήρη οθόνη. Αφού τα πατήσεις μετά στρίψε την συσκευή.

 

Έτσι ακριβώς με τα βελάκια,απλά δεν γυρνάει.Δεν πειράζει,πολύ το κουράσαμε.Ευχαριστώ

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Facebook 61.556.55225.0 ενημερωμένο χθες.Κατέβασα και το beta, τα ίδια.Την περιστροφή οθόνης δεν την έχω κλειδωμένη.Προσοχή οθόνης που έγραψες;

Βασικά,ευχαριστώ που ασχολείσαι κιόλας...Δεν είναι κάτι τόσο τρομερό,απλά μου προκαλεί εντύπωση γι'αυτό και αναρωτιέμαι

 

Τώρα το πρόσεξα. Το fb είναι στην 63.585.54083.0

Μπες στο store και κάνε ενημέρωση. Μήπως έχεις την gets? Αυτη νομίζω πως είναι στην 61.

Δοκίμασε εδώ:

Facebook (https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj2wl)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα. Το fb είναι στην 63.585.54083.0

Μπες στο store και κάνε ενημέρωση. Μήπως έχεις την gets? Αυτη νομίζω πως είναι στην 61.

Δοκίμασε εδώ:

Facebook (https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj2wl)

 

Με παραπέμπει κατευθείαν στο store. Την έκδοση από τις ενημερώσεις μόνο τη βλέπουμε; Πάντως στα σχόλια, πολλοί παραπονιούνται για landscape

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Με παραπέμπει κατευθείαν στο store. Την έκδοση από τις ενημερώσεις μόνο τη βλέπουμε; Πάντως στα σχόλια, πολλοί παραπονιούνται για landscape

 

Σου βγάζει ότι το έχεις εγκατεστημένο?

Τα σχόλια είναι πριν το τελευταίο update

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με δεδομένα δεν μπορώ να μπω σε ιστοσελίδα..πρεπει να κάνω κάτι? Με wifi κανονικα

 

Άκυρο το βρήκα τι γινοταν

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...