Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παίδες,αλλά δεν είμαι και τόσο άσχετος.Για να λέω δεν γίνεται τίποτα,τα έχω κάνει όλα και πάνω από μία φορά...

 

Δεν σε λέμε άσχετο.

Το σύνδεσες με το pc (αφήνοντάς το κανένα 5λεπτο+)???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις επιμείνει σε αυτά που σου είπαμε και δεν γίνεται τίποτα τότε δυστυχώς πας για service.

 

Έχει ξεμείνει 100% από μπαταρία. Ή δεν το πρόσεξε ή έχει πρόβλημα ο φορτιστής ή πρόβλημα της πρίζας ή πρόβλημα μπαταριας(σε αυτη την περίπτωση service)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε λέμε άσχετο.

 

 

Το σύνδεσες με το pc (αφήνοντάς το κανένα 5λεπτο+)???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Έχει ξεμείνει 100% από μπαταρία. Ή δεν το πρόσεξε ή έχει πρόβλημα ο φορτιστής ή πρόβλημα της πρίζας ή πρόβλημα μπαταριας(σε αυτη την περίπτωση service)

 

 

 

Και εγώ έτσι πιστεύω, για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτηκα την μπαταρία,αλλά ήμουνα στο γραφείο με 80 ή και παραπάνω μπαταρία...Περίεργα πράγματα
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει το ίδιο στο 930..2 μέρες συνεωνενες στο φορτιστή και διαφορετικούς...τιποτα...και πάω μετά απο δυο μέρες να το πάω στο service στο Φάληρο,το βαζω στου αυτοκίνητου,μπας και τιποτα...ε το αφήνω και βάζω μπρος και πάω...μόλις φτάνω φαληρο και ψάχνω να παρκάρω σκουωτο κινητό να κάνει θόρυβο για χαμηλή μπαταρία,κοιτάω και είχε ανοίξει
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τα ιδια.....1 Ο φορτιστής φταιει 2 από το pc δεν πρόκειται να φορτίσει 3 δοκίμασε σε άλλο φορτιστή με το καλώδιο το έξτρα.....πρεπει να έχει όμως ένα θέμα με τα μιλιαμπερ για έχω δοκιμασει 5-6διαφορετικους της σαμσουνγκ που υπαρχουν στο σπίτι και δεν το φορτίζουν ολοι Edited by milena03
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός στη vodafone δεν μπόρεσε να το ανοίξει.Μόνος του μου είπε ότι θα ζητήσει αλλαγή συσκευής,οπότε περιμένω.Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικός στη vodafone δεν μπόρεσε να το ανοίξει.Μόνος του μου είπε ότι θα ζητήσει αλλαγή συσκευής,οπότε περιμένω.Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.Καλή συνέχεια σε όλους μας!

 

Άτυχος είσαι κρίμα :(

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ok τώρα το έκοψα.

Θα δω πως πάει.

 

Πες μας αποτελέσματα για να βοηθηθεί και κανένας άλλος......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κριμα eklipsi. Τοση γκαντεμια?

 

 

Πες μας αποτελέσματα για να βοηθηθεί και κανένας άλλος......:)

 

Ειναι καλυτερα, απο θερμοκρασια και battery drain, αλλα μην φανταστεις τρελα πραγματα.

 

Παντως παροτι εχω κοψει αρκετες απο τις εφαρμογες παρασκηνιου, μενουν πραγματα ανοιχτα ως διεργασιες και κυριως το βλεπω οταν ξαναπαταω τον edge. Φορτωνει ακαριαια με την τελευταια καρτελα που εβλεπα 3 ωρες πριν, ηδη ανοιχτη. :lol:

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά natna...Και όπως περίμενα,μου αρέσει πολύ το λειτουργικό.Τέλοσπάντων, ελπίζω με την καινούρια συσκευή να μην έχω θέματα!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ που ακόμα δεν το έχω βάλει σαν καθημερινό τηλέφωνο ακόμη. Μια χαρά μου φαίνεται όμως.

 

Έχω όμως μια απορία στην οποία δεν μπορώ να βρω την απάντηση. Με swipe down όταν εμφανίζεται η λίστα ειδοποιήσεων και γρήγορων ρυθμίσεων υπάρχει ένας αριθμός που αλλάζει δίπλα στη μπαταρία και κάτω από την ώρα. π.χ. 1/8 4/8 5/8.

 

Τί είναι αυτό; Δεν μπορώ προφανώς να το ψάξω σωστά στα αγγλικά στο google και δε μου βγάζει λογικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ που ακόμα δεν το έχω βάλει σαν καθημερινό τηλέφωνο ακόμη. Μια χαρά μου φαίνεται όμως.

 

Έχω όμως μια απορία στην οποία δεν μπορώ να βρω την απάντηση. Με swipe down όταν εμφανίζεται η λίστα ειδοποιήσεων και γρήγορων ρυθμίσεων υπάρχει ένας αριθμός που αλλάζει δίπλα στη μπαταρία και κάτω από την ώρα. π.χ. 1/8 4/8 5/8.

 

Τί είναι αυτό; Δεν μπορώ προφανώς να το ψάξω σωστά στα αγγλικά στο google και δε μου βγάζει λογικά αποτελέσματα.

Ειναι η ημερομηνία! ;) Τόσο απλα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ο ηλιθιος επιτελους, την οθονη με τι υπαρχει ανοιχτο στο παρασκηνιο.

Παταμε παρατεταμενα το πισω βελακι στα κατω virtual πληκτρα. Επειτα κλεινω οτι θελω.

:p:)

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το lumia 950 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Το μόνο που με ζόρισε ήταν να βάλλω το gmail μου με imap στο outlook app, αλλά δεν έφταιγε η εφαρμογή, η google απαγόρευε την πρόσβαση και μου έστελνε mail στο recovery mail που είχα ορίσει,αν θέλω να επιτρέψω σύνδεση από μη ασφαλής εφαρμογές.

To interface των 10 μ αρέσει πάρα πολύ, τα android τα είχα βαρεθεί, κώλυμα μέχρι στιγμής έχω φάει μόνο μία φορά και έβγαλα τη μπαταρία αν και δεν περίμενα πολύ ώρα μήπως ξεκόλλαγε.

Όσων αφορά τις εφαρμογές δε μου λείπει κάτι ειλικρινά, όλα τα βασικά(κατεμέ) είναι διαθέσιμα, το μόνο που δε μου άρεσε είναι το bug με το shazam που πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω την οθόνη για να δουλέψει, αυτό συμβαίνει και σε άλλες συσκευές ή μόνο στο lumia 950?. Επίσης δε μου άρεσε το linkedin όπως είναι στημένο.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, δε καταλαβαίνω την υστερία μερικών, ειδικά σε ξένα reviews θεωρώ ότι το έχουν αδικήσει το τηλ και το λογισμικό. Αλλά προφανώς δε γίνετε να μην κολλήσει το τηλέφωνο όταν έχεις σάπια κάρτα μνήμης και γράφεις 4k video σε αυτήν, λογικό να βγάζει error.

Κρίμα πάντως που δεν έχει πουλήσει παραπάνω να ασχοληθούν και developers με τα 10.

 

Όσον αφορά την υπερθέρμανση δεν έχω δει κάτι υπερβολικό παρά μόνο όταν φόρτιζα και έκανα και έκανα και update ταυτόχρονα. Πχ χτες έβαλα να δω ταινία από το gamato για να δω πως παίζει και δεν ζεστάθηκε καθόλου όση ώρα έπαιζε.

Για τη μπαταρία θεωρώ ικανοποιητική τη διάρκεια ζωής, απλά κλείστε το NFC από τις ρυθμίσεις, απενεργοποιήστε τη glance screen και το double tap to wake και την cortana (hey cortana), αυτά θεωρώ ότι μειώνουν τη διάρκεια πάρα πολύ. Αλλά από τη στιγμή που τα έκλεισα μου φαίνεται οκ.

Το bug με το shazam το έχει λύσει κάποιος?

Ραδιόφωνο παίζει με κάποιο τρόπο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

θα με μπερδεψετε. αφου πανω τα παιδια αναφερουν πως εχει μια ρυθμιση για το φλας και μια για το hdr. ξεχωριστες. εγω βλεπω μονο μια ρυθμιση. μπορει καποιος να στειλει ενα σκρινσοτ τη ρυθμιση που μειωνεις ή αυξανεις το hdr και μια για το φλας? γιατι εχω μπερδευτει τοσο?

η ρυθμιση για το φλας δεν ειναι αυτη που λεει ρυθμιστε το βελτιστο φωτισμο? αρα η ρυθμιση για το hdr πρεπει να ειναι αλλη.

επισης βλεπω οτι ρουφαει την μπαταρια σαν παλαβο. βεβαια ειναι καινουργιο στησιμο οποτε θα του δωσω μαι 2 μερες. θα κανω και στησιμο απο την αρχη μαλλον μολις ερθει η ανιβερσαρυ...

 

Σχετικα με το hdr

1.την ημερα

hdr=on

Κανει 3 ληψεις με -1,0,+1...και βγαζει μια τελικη φωτο οππου μπορεις να αυξομειωσεις την ενταση του hdr.

hdr=auto

Αποφασιζει η καμερα αν θα βγαλει με Hdr Η οχι.

2. τη νυχτα

hdr=on | flash=off

Τραβαει 2 ληψεις...μια short exp. και μια Long exp.Βγαζει μια τελικη φωτο στην οποια δεν μπορεις να επεμβεις.Ιδανικη για βραδυνες με Moving objects.

hdr=on | flash=on

Τραβαει 2 ληψεις...μια με φλας και μια χωρις φλας.Βγαζει μια τελικη οπου μπορεις να αυξομειωσεις την ενταση του φλας

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το lumia 950 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Το μόνο που με ζόρισε ήταν να βάλλω το gmail μου με imap στο outlook app, αλλά δεν έφταιγε η εφαρμογή, η google απαγόρευε την πρόσβαση και μου έστελνε mail στο recovery mail που είχα ορίσει,αν θέλω να επιτρέψω σύνδεση από μη ασφαλής εφαρμογές.

To interface των 10 μ αρέσει πάρα πολύ, τα android τα είχα βαρεθεί, κώλυμα μέχρι στιγμής έχω φάει μόνο μία φορά και έβγαλα τη μπαταρία αν και δεν περίμενα πολύ ώρα μήπως ξεκόλλαγε.

Όσων αφορά τις εφαρμογές δε μου λείπει κάτι ειλικρινά, όλα τα βασικά(κατεμέ) είναι διαθέσιμα, το μόνο που δε μου άρεσε είναι το bug με το shazam που πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω την οθόνη για να δουλέψει, αυτό συμβαίνει και σε άλλες συσκευές ή μόνο στο lumia 950?. Επίσης δε μου άρεσε το linkedin όπως είναι στημένο.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, δε καταλαβαίνω την υστερία μερικών, ειδικά σε ξένα reviews θεωρώ ότι το έχουν αδικήσει το τηλ και το λογισμικό. Αλλά προφανώς δε γίνετε να μην κολλήσει το τηλέφωνο όταν έχεις σάπια κάρτα μνήμης και γράφεις 4k video σε αυτήν, λογικό να βγάζει error.

Κρίμα πάντως που δεν έχει πουλήσει παραπάνω να ασχοληθούν και developers με τα 10.

 

Όσον αφορά την υπερθέρμανση δεν έχω δει κάτι υπερβολικό παρά μόνο όταν φόρτιζα και έκανα και έκανα και update ταυτόχρονα. Πχ χτες έβαλα να δω ταινία από το gamato για να δω πως παίζει και δεν ζεστάθηκε καθόλου όση ώρα έπαιζε.

Για τη μπαταρία θεωρώ ικανοποιητική τη διάρκεια ζωής, απλά κλείστε το NFC από τις ρυθμίσεις, απενεργοποιήστε τη glance screen και το double tap to wake και την cortana (hey cortana), αυτά θεωρώ ότι μειώνουν τη διάρκεια πάρα πολύ. Αλλά από τη στιγμή που τα έκλεισα μου φαίνεται οκ.

Το bug με το shazam το έχει λύσει κάποιος?

Ραδιόφωνο παίζει με κάποιο τρόπο?

Ευχαριστώ.

Όσο αφορά το shazam, μάλλον είναι πρόβλημα στο 950 μόνο! Έτσι είχα ακούσει. Σε μένα τα βρίσκει αμέσως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το lumia 950 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, μέχρι στιγμής δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Το μόνο που με ζόρισε ήταν να βάλλω το gmail μου με imap στο outlook app, αλλά δεν έφταιγε η εφαρμογή, η google απαγόρευε την πρόσβαση και μου έστελνε mail στο recovery mail που είχα ορίσει,αν θέλω να επιτρέψω σύνδεση από μη ασφαλής εφαρμογές.

To interface των 10 μ αρέσει πάρα πολύ, τα android τα είχα βαρεθεί, κώλυμα μέχρι στιγμής έχω φάει μόνο μία φορά και έβγαλα τη μπαταρία αν και δεν περίμενα πολύ ώρα μήπως ξεκόλλαγε.

Όσων αφορά τις εφαρμογές δε μου λείπει κάτι ειλικρινά, όλα τα βασικά(κατεμέ) είναι διαθέσιμα, το μόνο που δε μου άρεσε είναι το bug με το shazam που πρέπει να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω την οθόνη για να δουλέψει, αυτό συμβαίνει και σε άλλες συσκευές ή μόνο στο lumia 950?. Επίσης δε μου άρεσε το linkedin όπως είναι στημένο.

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος, δε καταλαβαίνω την υστερία μερικών, ειδικά σε ξένα reviews θεωρώ ότι το έχουν αδικήσει το τηλ και το λογισμικό. Αλλά προφανώς δε γίνετε να μην κολλήσει το τηλέφωνο όταν έχεις σάπια κάρτα μνήμης και γράφεις 4k video σε αυτήν, λογικό να βγάζει error.

Κρίμα πάντως που δεν έχει πουλήσει παραπάνω να ασχοληθούν και developers με τα 10.

 

Όσον αφορά την υπερθέρμανση δεν έχω δει κάτι υπερβολικό παρά μόνο όταν φόρτιζα και έκανα και έκανα και update ταυτόχρονα. Πχ χτες έβαλα να δω ταινία από το gamato για να δω πως παίζει και δεν ζεστάθηκε καθόλου όση ώρα έπαιζε.

Για τη μπαταρία θεωρώ ικανοποιητική τη διάρκεια ζωής, απλά κλείστε το NFC από τις ρυθμίσεις, απενεργοποιήστε τη glance screen και το double tap to wake και την cortana (hey cortana), αυτά θεωρώ ότι μειώνουν τη διάρκεια πάρα πολύ. Αλλά από τη στιγμή που τα έκλεισα μου φαίνεται οκ.

Το bug με το shazam το έχει λύσει κάποιος?

Ραδιόφωνο παίζει με κάποιο τρόπο?

Ευχαριστώ.

 

Το double tap Δεν χρειάζεται να το απενεργοποιησεις. Έχει ελάχιστη κατανάλωση και αλλοίμονο αν χάσεις ένα τόσο σημαντικό και χρήσιμο χαρακτηριστικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ που ακόμα δεν το έχω βάλει σαν καθημερινό τηλέφωνο ακόμη. Μια χαρά μου φαίνεται όμως.

 

 

 

 

 

Έχω όμως μια απορία στην οποία δεν μπορώ να βρω την απάντηση. Με swipe down όταν εμφανίζεται η λίστα ειδοποιήσεων και γρήγορων ρυθμίσεων υπάρχει ένας αριθμός που αλλάζει δίπλα στη μπαταρία και κάτω από την ώρα. π.χ. 1/8 4/8 5/8.

 

 

 

 

 

Τί είναι αυτό; Δεν μπορώ προφανώς να το ψάξω σωστά στα αγγλικά στο google και δε μου βγάζει λογικά αποτελέσματα.

 

 

 

 

Χαχαχαχαχαχαχ μας πέθανες

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα με το shazam ειναι μονο του 950. Περιμένουμε διόρθωση απεγνωσμένα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το linkedIn περιμένουμε τωρα που την εξαγορασε η Microsoft να ενταχθεί στο οικοσυστημα με ωραίο τρόπο και ίσως και μια καλυτερη εφαρμογή.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.

Θα ήθελα να αγοράσω είτε το 950 η το 950 XL.

και απο ότι είδα μπορώ να τα πάρω κάτω απο τα 350Ε.

Έχω το 640xl και με βολεύουν αφάνταστα οι ίντσες(5,7") αλλά και από ότι είδα το 950χl έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απο τον "μικρό".

Το θέμα μου όμως είναι πώς το 950 είναι πιο όμορφο.(Ειδικά η κάμερα του είναι πολλά level πάνω στην αισθητική.)

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πεί τι γίνετε και με το continuum στο 950 και πόσο κάνει το dock στην Ελλάδα?

Sony Ericsson lt18i/X8/X10mini/K810i Lumia 640Xl/950 Vernee Mars
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.

Θα ήθελα να αγοράσω είτε το 950 η το 950 XL.

και απο ότι είδα μπορώ να τα πάρω κάτω απο τα 350Ε.

Έχω το 640xl και με βολεύουν αφάνταστα οι ίντσες(5,7") αλλά και από ότι είδα το 950χl έχει καλύτερα χαρακτηριστικά απο τον "μικρό".

Το θέμα μου όμως είναι πώς το 950 είναι πιο όμορφο.(Ειδικά η κάμερα του είναι πολλά level πάνω στην αισθητική.)

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πεί τι γίνετε και με το continuum στο 950 και πόσο κάνει το dock στην Ελλάδα?

 

To dock κανει 85 στο skroutz και από 90+ στα καταστήματα, πχ eshop έχει 89.7 νομίζω. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα από κανένα επίσημο κατάστημα για την εγγύηση να είμαι καλυμμένος.

 

Το xl έχει καλύτερο επεξεργαστή και gpu και ραμ (νομίζω είναι ddr4) αφού σε βολεύει το 5.7 πάρε αυτό.

Η κάμερα είναι η ίδια, εγώ που έχω το μικρό θα προτιμούσα τη κάμερα του μεγάλου αισθητικά αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

To continuum υποστηρίζεται και στις δύο συσκευές, εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά από το Ιντερνετ που έψαξα άμα έχεις σκοπό να πάρεις dock και σε βολεύουν οι ίντσες πάρε το 950 xl καθώς λένε ότι ανταποκρίνεται καλύτερα(δεν ξέρω αν ισχυεί).

Οπότε βάζεις κάτω αν αξίζουν τα παραπάνω λεφτά αφού με τα άλλα είσαι οκ και διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

To καινουριο firmware Που φερνει βελτιωσεις στη καμερα το περασε κανεις?

 

 

 

Ποσο καινούριο; κανένα μήνα έχει έρθει. Εκτος αν χάνω κατι..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία εφαρμογή που να μετράει τη θερμοκρασία του κινητού και να τσεκάρουμε διαφορές?

Ποια είναι τα φυσιολογικά επίπεδα? Εγώ όταν έχω ανοικτό το wifi ζεστένεται, όχι να ζεματάει αλλά είναι ζεστή, εσάς?

Για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας πόσο σας κρατάει με την official 10586.494?

 

Στα background apps ποια έχετε απενεργοποιημένα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...