Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα βρε navi. Γι' αυτό παραγγέλνουμε tempered glass πριν την αγορά του κινητού ή αλλιώς το αγοράζουμε άμεσα από Ελλάδα κι ας πληρώσουμε 5€ παραπάνω.

Δεν πειράζει, μη το δίνεις σημασία. Θα ξεχαστεί. Σίγα μη καταφέρει μια ασήμαντη γρατσουνιά να σου χαλάσει το γλέντι με αυτή την τέλεια συσκευή.....;)

 

Ενώ αν έχεις pounch fitbag όπως εγώ ούτε temper glass βάζεις ούτε τίποτα.. Και μη μου πείτε δε βολεύει. Συνήθεια είναι.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν έχεις pounch fitbag όπως εγώ ούτε temper glass βάζεις ούτε τίποτα.. Και μη μου πείτε δε βολεύει. Συνήθεια είναι.

 

Με ξενέρωσες. Τέτοιο στολίδι και με την μεγάλη ευκολία να το κάνω καινούριο αλλάζοντας το καπάκι με 15€ και θα το χαντακώσω με αυτές τις βλακειες???

Υ.Γ. ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ.-

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ξενέρωσες. Τέτοιο στολίδι και με την μεγάλη ευκολία να το κάνω καινούριο αλλάζοντας το καπάκι με 15€ και θα το χαντακώσω με αυτές τις βλακειες???

Υ.Γ. ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ.-

 

Αν δεν είχα fitbag θα είχε σπάσει η οθόνη τουλάχιστον 4 φορές από τότε που το έχω. Δε χαντακώνεται από τη στιγμή που όταν δε κινείσαι το βγάζεις και το ακουμπάς πάνω στη θήκη και δε το κρύβεις καθόλου.

 

Υ.Γ. Βολεύει όταν σκέφτομαι οτι έδωσα 170€ για την οθόνη του 1020 επειδή το πήρα μια μέρα χωρίς τη θήκη... :p

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές οι ονομασίες Gorilla Glass 3 είναι για τα μάτια του κόσμου. Σήμερα βρήκα μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Είναι πολύ ελαφριά ίσα που αχνοφαίνεται όταν έχω κλειστή την οθόνη όταν το κοιτάζω από τα πλάγια. Αν και είναι πολύ λεπτή γρατζουνιά και δύσκολα διακρίνεται, όσο να 'ναι είναι ξενέρωμα. Είχα παραγγείλει tempered glass από το εξωτερικό αλλά ακόμα να ρθει.

 

Eπειδή το αναφέρεις, συμπληρώνω εδώ:

 

Από χτες ζω έναν μικροεφιάλτη.

 

Το 950 έχω, με ένα "αξιοπρεπές" (νομίζω) γυαλί και μια σιλικόνη.

 

Χτες έφυγε από το ύψος της μέσης μου (με λίγη φόρα, όμως) και έσκασε στο πάτωμα (σκληρό πλαστικό).

 

Έχει το γυαλί (όχι της οθόνης, το πρόσθετο) μια κουκίδα που λείπει στη δεξιά άκρη του και φεύγει μια χαρακιά μέχρι την άλλη άκρη του.

 

Ελπίζω πως είναι του προστατευτικού, γιατί με το νύχι νιώθω και το σκαλοπατάκι. Τρέμω να το βγάλω, μήπως και 1 στις 100 είναι κι από κάτω το θέμα (αν και η χαρακιά δεν φτάνει μέχρι τέρμα αριστερά στο σημείο που η οθόνη περισσεύει λίγο από το προστατευτικό.

 

Λειτουργεί μια χαρά πάντως οπότε κάνω την τρελή.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν έχεις pounch fitbag όπως εγώ ούτε temper glass βάζεις ούτε τίποτα.. Και μη μου πείτε δε βολεύει. Συνήθεια είναι.

 

Και εγώ θήκη pouch έχω, για μεταφορές πάντα εκεί μέσα το προστατεύει μια χαρά. Το προτιμώ από τις υπόλοιπες θήκες.

 

Με ξενέρωσες. Τέτοιο στολίδι και με την μεγάλη ευκολία να το κάνω καινούριο αλλάζοντας το καπάκι με 15€ και θα το χαντακώσω με αυτές τις βλακειες???

Υ.Γ. ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ.-

 

Δεν το χαντακώνεις. Όταν χρησιμοποιείς το κινητό δεν το έχεις μέσα στην θήκη. Επίσης αυτές οι θήκες είναι μαλακές και προστατεύουν και την κάμερα διότι βάλε βγάλε σε τσέπη, τσαντάκι κλπ όσο να 'ναι φθείρεται.

 

Όπως και να 'χει ένα tempered glass χρειάζεται και προσωπικά παρήγγειλα από το εξωτερικό διότι ήθελα να είναι 2,5D.

 

Eπειδή το αναφέρεις, συμπληρώνω εδώ:

 

Από χτες ζω έναν μικροεφιάλτη.

 

Το 950 έχω, με ένα "αξιοπρεπές" (νομίζω) γυαλί και μια σιλικόνη.

 

Χτες έφυγε από το ύψος της μέσης μου (με λίγη φόρα, όμως) και έσκασε στο πάτωμα (σκληρό πλαστικό).

 

Έχει το γυαλί (όχι της οθόνης, το πρόσθετο) μια κουκίδα που λείπει στη δεξιά άκρη του και φεύγει μια χαρακιά μέχρι την άλλη άκρη του.

 

Ελπίζω πως είναι του προστατευτικού, γιατί με το νύχι νιώθω και το σκαλοπατάκι. Τρέμω να το βγάλω, μήπως και 1 στις 100 είναι κι από κάτω το θέμα (αν και η χαρακιά δεν φτάνει μέχρι τέρμα αριστερά στο σημείο που η οθόνη περισσεύει λίγο από το προστατευτικό.

 

Λειτουργεί μια χαρά πάντως οπότε κάνω την τρελή.

 

Αν το βγάλεις ενημέρωσέ μας. Νομίζω πάντως ότι θα είναι μόνο στο tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. επειδη ειμαι ενα τσικ απο το να μετακομισω σε 950 απο 1020, ηθελα να ρωτησω (επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο), εχει καποια κουσουρια το κινητο? που πρεπει να προσεξω? πχ στο 1020 οι πρωτες (ή ισως οχι μονο οι πρωτες) ειχαν θεματα με το ακουστικο, μπαταρια κτλ. εδω εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα που θα επρεπε να τεσταρω? ευχαριστω πολυ (σιγα σιγα θα αρχισω να διαβαζω και ολο το θρντ απο την αρχη)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. επειδη ειμαι ενα τσικ απο το να μετακομισω σε 950 απο 1020, ηθελα να ρωτησω (επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο), εχει καποια κουσουρια το κινητο? που πρεπει να προσεξω? πχ στο 1020 οι πρωτες (ή ισως οχι μονο οι πρωτες) ειχαν θεματα με το ακουστικο, μπαταρια κτλ. εδω εχει παρουσιαστει κανενα προβλημα που θα επρεπε να τεσταρω? ευχαριστω πολυ (σιγα σιγα θα αρχισω να διαβαζω και ολο το θρντ απο την αρχη)

 

Όχι.

Η Vodafone νομίζω το έχει προσφορά 250€

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί να το δεις/επεξεργαστείς από κοντά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το σκεφτομαι κι εγω για το 950. Με τις τελευταιες αναβαθμισεις πως παει απο μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Η Vodafone νομίζω το έχει προσφορά 250€

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί να το δεις/επεξεργαστείς από κοντά.

θα παω. προσφορα η βονταφον το εχει με συμβολαιο ή κατι τετοιο ή πας και το παιρνεις απο εκει και ας μην εχεις βοντυαφον εταιρια? (απλα θα εχει το παραμετροποιημενο λογιμικο βονταφον που σε ενα νοκια κεαρ ή απο το σπιτι το αλλαζω ε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από το Σάββατο δε δουλεύουν οι εξερχόμενες κλήσεις βγάζει σφάλμα sim. Οι εισερχόμενες και το data είναι οκ

Όταν βάζω τη κάρτα στη δεύτερη θέση δουλεύει κανονικά. Λέτε να μην αποφεύω το hard reset ή το service?

 

EDIT: Με το που έγραψα το post βρήκα τη μα@$%@κια που είχα κάνει... Είχα πειράξει πάνω δεξιά το μενου να κάνει κλήση από τη sim2 που ήταν άδεια. Προσοχή μη τη πατήσετε κι εσείς καμιά μέρα και ψάχνεστε. Τώρα το πως πατήθηκε αυτό από μόνο του ούτε που ξέρω... :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, το σκεφτομαι κι εγω για το 950. Με τις τελευταιες αναβαθμισεις πως παει απο μπαταρια;

 

Μια μέρα άνετα και αν ξεμείνεις ταχύτατη φόρτιση..

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

θα παω. προσφορα η βονταφον το εχει με συμβολαιο ή κατι τετοιο ή πας και το παιρνεις απο εκει και ας μην εχεις βοντυαφον εταιρια? (απλα θα εχει το παραμετροποιημενο λογιμικο βονταφον που σε ενα νοκια κεαρ ή απο το σπιτι το αλλαζω ε?

 

Χωρίς συμβόλαιο βέβαια. Δεν ξέρω αν έμειναν κομμάτια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς συμβόλαιο βέβαια. Δεν ξέρω αν έμειναν κομμάτια.

Στα 299 και από την Cosmote από χτες.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το βρήκα 250€ στην βόνταφον, θέλω την γνώμη σας. 950 ή 950xl; Πέρα από το μέγεθος που είναι υποκειμενικό εννοείται. Αυτές οι μικροδιαφορές σε χαρακτηριστικά κάνουν διαφορά; Μπαταρία που είναι μικρότερη;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το βρήκα 250€ στην βόνταφον, θέλω την γνώμη σας. 950 ή 950xl; Πέρα από το μέγεθος που είναι υποκειμενικό εννοείται. Αυτές οι μικροδιαφορές σε χαρακτηριστικά κάνουν διαφορά; Μπαταρία που είναι μικρότερη;

 

Βασικά το μόνο που θα πρέπει να αναρωτηθείς είναι αν σε βολεύει η όχι το μέγεθος της οθόνης.

Επίσης το 950 δεν έχει fm δεκτη προς το παρόν.

Τα υπόλοιπα για μένα δεν έχουν ουσία. Η εμπειρία χρήσης είναι ίδια.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μόνο που θα πρέπει να αναρωτηθείς είναι αν σε βολεύει η όχι το μέγεθος της οθόνης.

Επίσης το 950 δεν έχει fm δεκτη προς το παρόν.

Τα υπόλοιπα για μένα δεν έχουν ουσία. Η εμπειρία χρήσης είναι ίδια.

 

O Αsikis έχει δώσει λύση για το fm radio.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά, το βρήκα 250€ στην βόνταφον, θέλω την γνώμη σας. 950 ή 950xl; Πέρα από το μέγεθος που είναι υποκειμενικό εννοείται. Αυτές οι μικροδιαφορές σε χαρακτηριστικά κάνουν διαφορά; Μπαταρία που είναι μικρότερη;

 

H μπαταρία δεν κάνει την διαφορά γιατί "ισοφαρίζεται" από την μεγαλύτερη κατανάλωση λόγω οθόνης.

Η εμπειρία χρήσης είναι η ίδια με μικροδιαφορές υπέρ του xl. Γενικά όπως σου είπε και ο james μόνο το μέγεθος βάλε στη ζυγαριά και πάρε όποιο σε βολεύει περισσότερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του wifi που διαβάζω οτι είναι λιγο αδύναμη ισχύει; τα υπερκορεσμενα χρώματα στις φωτογραφίες;και το αδύναμο ηχείο;βασικά αυτά έχω διαβάσει ως μείον. Η αλήθεια είναι οτι το μόνο που με κολλάει ειναι ο φόβος μην ακούσουμε κατά νοεμβρη-Γενάρη οτι η ΜΣ εγκαταλείπει την πλατφόρμα και μείνουμε με το κινητό στο χέρι.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry για την αφελή ερώτηση, μπορώ να έχω ασύρματη φόρτιση με οποιονδήποτε φορτιστή;

π.χ. SAMSUNG WIRELESS CHARGING STATION MINI EP-PA510B

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία του wifi που διαβάζω οτι είναι λιγο αδύναμη ισχύει; τα υπερκορεσμενα χρώματα στις φωτογραφίες;και το αδύναμο ηχείο;βασικά αυτά έχω διαβάσει ως μείον. Η αλήθεια είναι οτι το μόνο που με κολλάει ειναι ο φόβος μην ακούσουμε κατά νοεμβρη-Γενάρη οτι η ΜΣ εγκαταλείπει την πλατφόρμα και μείνουμε με το κινητό στο χέρι.

 

Το wifi δεν μου δημιούργησε πρόβλημα καθόλου. Υπερκορεσμό στις φωτογραφίες δεν μπορώ να τον κρίνω καθότι άσχετος :P

 

Η MS δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει την πλατφόρμα, γιατί τα 10 είναι καθολικά και κοινά. Ίσα ίσα που γίνεται χαμός στα preview rings.

Μην ανησυχείς καθόλου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry για την αφελή ερώτηση, μπορώ να έχω ασύρματη φόρτιση με οποιονδήποτε φορτιστή;

π.χ. SAMSUNG WIRELESS CHARGING STATION MINI EP-PA510B

 

Ναι μπορείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κεραία του wifi που διαβάζω οτι είναι λιγο αδύναμη ισχύει; τα υπερκορεσμενα χρώματα στις φωτογραφίες;και το αδύναμο ηχείο;βασικά αυτά έχω διαβάσει ως μείον. Η αλήθεια είναι οτι το μόνο που με κολλάει ειναι ο φόβος μην ακούσουμε κατά νοεμβρη-Γενάρη οτι η ΜΣ εγκαταλείπει την πλατφόρμα και μείνουμε με το κινητό στο χέρι.

 

Κανένα θέμα με wifi. Το ηχείο δεν είναι από τα πιο δυνατά αλλα ούτε αδύναμο. Υπερκορεσμός κάποιες φορες ίσως αλλα γενικά είναι κορυφαίο στο θέμα της φωτογραφίας.

Ο φόβος είναι λογικός με ότι διαβάζεις εδώ αλλα προσωπικά δεν φοβάμαι. Αντίθετα, για πρώτη φορά έρχονται οι γνωστές εφαρμογές ισαξιες των άλλων (fb, messenger, Viber) καθώς και νέες συσκευές από άλλους κατασκευαστές (το τούμπανο της hp και η μεσαίας κατηγοριας συσκευή της Lenovo).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και η μεσαίας κατηγοριας συσκευή της Lenovo).

 

Αν και off-topic, έχεις κάποιο link; Όχι για επιβεβαίωση, με ενδιαφέρει. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic, έχεις κάποιο link; Όχι για επιβεβαίωση, με ενδιαφέρει. :)

 

http://www.windowscentral.com/meet-softbank-503lv-new-lenovo-windows-10-mobile-phone

Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic, έχεις κάποιο link; Όχι για επιβεβαίωση, με ενδιαφέρει. :)

 

Χωρίς να ξέρω την.... τσέπη σου, το 950 στα 250€ είναι μονόδρομος και πραγματική κλοπή......!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω την.... τσέπη σου, το 950 στα 250€ είναι μονόδρομος και πραγματική κλοπή......!!!!!

 

Καλά εννοείται. Για μελλοντική αγορά το κοιτάζω. :shifty: Τώρα είμαι υπερκαλυμμένος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται. Για μελλοντική αγορά το κοιτάζω. :shifty: Τώρα είμαι υπερκαλυμμένος.

 

το έκλεισα, από αύριο θα το έχω. Μάλλον θα το δοκιμάσω και αν με ικανοποιήσει θα το δωρίσω και αν μετά τις διακοπές έχει μείνει τίποτα από λεφτά και έχει μείνει και κανένα κομμάτι θα πάω για το xl. Πραγματικά κλοπή αυτή η τιμή. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις κάτι J5 κλπ.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...