Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βλέπω κάποιο τέτοιο κωδικό μέσα στο μενού.. Καπάκι πίσω δεν ανοίγω γιατί θα μου τρίζει περισσότερο μετά το xl μου! Το ένα από Αγγλικό και το άλλο από Ιταλικό amazon τα έχω αν βοηθάει

Του 950 με ενδιεφερε το product code. Αν μπορεις να του βγαλεις του 950 το καπακι, το γραφει εκει που λεει και το ΙΜΕΙ και το RM. Δεν χρειαζεται να βγει και η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

2,5 μηνων συσκευη την πρωτη φορα 1 βδομαδα στο σερβις ,τωρα 2η φορα στο σερβις συμπληρωνονται 15 μερες και ακομα το εξεταζουν.....αυτο το lumia το εχουν φαει οι δρομοι αθηνα θεσσαλονικη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό πως είναι? Έχω δει διάφορα βιντεάκια στο youtube, σε κάποια φαίνεται να τραβάει με σωστά χρώματα και φωτισμό, και σε κάποια άλλα φαίνεται να τραβάει με ξεθωριασμένα χρώματα χωρίς καθόλου λεπτομέρεια.

Πχ εδώ το παρακάτω βίντεο που είναι και πρόσφατο.. μετά τα 3 λεπτά

 

Επίσης ο ήχος ακούγεται περισσότερο από το δεξί ηχείο. Σε κάποια άλλα βίντεο δεν υπάρχει θέμα. Υποθέτω είναι και θέμα έκδοσης..

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης ο ήχος ακούγεται περισσότερο από το δεξί ηχείο. Σε κάποια άλλα βίντεο δεν υπάρχει θέμα. Υποθέτω είναι και θέμα έκδοσης..

 

Δεν έχω το κινητό για να απαντήσω στα υπόλοιπα, αλλά όσον αφορά τον ήχο αναφέρθηκε για αυτό ακριβώς το βίντεο πως πρόκειται εν μέρει για μία αστοχία υλικών στο σημείο του δεύτερου μικροφώνου. Διαβάστε σχετικά εδώ: http://allaboutwindowsphone.com/flow/item/21296_The_first_real_Lumia_950_desig.php

 

Όσοι το έχετε παρατηρήσατε τέτοιο θέμα στο στερεοφωνικό ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Παντος στο δικό μου, προσπάθησα να ενεργοποιήσω το FmRadio χωρίς αποτέλεσμα

Καμια άλλη ιδεα κανεις;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντος στο δικό μου, προσπάθησα να ενεργοποιήσω το FmRadio χωρίς αποτέλεσμα

Καμια άλλη ιδεα κανεις;

Τι ακριβως πηγε λαθος; Στειλε μου ενα pm αν θες να σε βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ κ δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι έτοιμο ακόμα και δεν ξέρω αν θα γίνει κ ποτέ.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με με 2 απορίες που έχω και δεν βρίσκω λύση:

το wifi ανοίγει κάθε τόσο μόνο του όταν βρίσκει οικείο δίκτυο. Πως το κάνω always off ?

στα sms μου ανακατεύει μαζί και τα skype IMs και είναι ενοχλητικό. Πως το διορθώνω να βλέπω μόνο sms ?

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ κ δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι έτοιμο ακόμα και δεν ξέρω αν θα γίνει κ ποτέ.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με με 2 απορίες που έχω και δεν βρίσκω λύση:

το wifi ανοίγει κάθε τόσο μόνο του όταν βρίσκει οικείο δίκτυο. Πως το κάνω always off ?

στα sms μου ανακατεύει μαζί και τα skype IMs και είναι ενοχλητικό. Πως το διορθώνω να βλέπω μόνο sms ?

Μαλλον πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Wi-Fi!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ κ δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι έτοιμο ακόμα και δεν ξέρω αν θα γίνει κ ποτέ.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με με 2 απορίες που έχω και δεν βρίσκω λύση:

το wifi ανοίγει κάθε τόσο μόνο του όταν βρίσκει οικείο δίκτυο. Πως το κάνω always off ?

στα sms μου ανακατεύει μαζί και τα skype IMs και είναι ενοχλητικό. Πως το διορθώνω να βλέπω μόνο sms ?

 

Ενεργοποίησε το Wi-Fi (του 950 εννοείται) και πήγαινε στις ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις μια ρύθμιση, με διακόπτη on/off, για το αν θέλεις να ενεργοποιείται αυτόματα.

 

Για το Skype, δε γνωρίζω κάτι..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ κ δεν μπορώ να πω ότι είμαι και πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι έτοιμο ακόμα και δεν ξέρω αν θα γίνει κ ποτέ.

Σας παρακαλώ βοηθήστε με με 2 απορίες που έχω και δεν βρίσκω λύση:

το wifi ανοίγει κάθε τόσο μόνο του όταν βρίσκει οικείο δίκτυο. Πως το κάνω always off ?

στα sms μου ανακατεύει μαζί και τα skype IMs και είναι ενοχλητικό. Πως το διορθώνω να βλέπω μόνο sms ?

 

Το ότι έχει περισσότερα πράγματα από το προηγούμενό σου κινητό (τα δύο παραδείγματα που ανέφερες) δεν το κάνει μη έτοιμο. Ίσως θα πρέπει να μάθεις να σκέφτεσαι λίγο διαφορετικά.

 

Σε ό,τι αφορά τις απορίες σου τώρα. Για την πρώτη, long tap στο tile του WiFi στο Action Center και Manage. Εκεί θα δεις όλα τα δίκτυα στα οποία έχεις συνδεθεί στο παρελθόν και μπορείς να επιλέξεις για το καθένα αν θα συνδέεται αυτόματα.

 

Το δεύτερο, την ενοποίηση SMS και Skype, που το βρίσκεις ενοχλητικό, είναι παρεμπιπτόντως ένα από τα πλεονεκτήματα των W10. Αν έχεις συνδέσει τις επαφές με τις αντίστοιχες του Skype, θα μπορείς να βλέπεις μαζί όλα τα μηνύματα που αντάλλαξες με μια επαφή, συμπεριλαμβανομένου του Skype. Αν συνεχίζεις να το βρίσκεις ενοχλητικό, απλά πήγαινε στα Skype settings μέσα από το μενού του messaging app και κάνε sign out.

Edited by aphonos
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει περισσότερα πράγματα από το προηγούμενό σου κινητό (τα δύο παραδείγματα που ανέφερες) δεν το κάνει μη έτοιμο. Ίσως θα πρέπει να μάθεις να σκέφτεσαι λίγο διαφορετικά.

 

Βρε συ σταμάτα να “”κράζεις”” όποιον γκρινιάζει με το κινητό, τόσα λεφτά δώσαμε επέτρεψε μας να δηλώνουμε μη ικανοποιημένοι. :lol::lol:

Και μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα!

Θέλω να μάθω να σκέφτομαι διαφορετικά και μου αρέσει να πειραματίζομαι παρόλο που διανύω την 4η δεκαετία της ζωής μου:wacko:.

Αλλά το κινητό τρώει κολληματάκια και σκαλώματα (εξ ου και το ανέτοιμο) κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ένοιωσα με το 925 που είχα, αφού όταν το αγόρασα έτρεχε νεράκι όπως συνηθίζουμε να λέμε.

Αυτά που ανέφερα δεν ήταν παραδείγματα (παρανόησες) ή ενδείξεις της ανετοιμότητας του λειτουργικού, καμία σχέση, ήταν απλώς απορίες (όπως και έγραψα).

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου με βοήθησες (you too Mr47), ειδικά για το δεύτερο δεν θα το φανταζόμουν.

Edited by miltoshellas
macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις πήρα το κινητό.

Δυστυχώς ζεσταίνεται πάρα πολύ. Και η πλάτη και η οθόνη. Υπερβολικά όμως.

Προσπαθεί να κατεβάσει και μία αναβάθμιση αλλά έχει κολλήσει στο 0%

Τι γίνεται τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις πήρα το κινητό.

Δυστυχώς ζεσταίνεται πάρα πολύ. Και η πλάτη και η οθόνη. Υπερβολικά όμως.

Προσπαθεί να κατεβάσει και μία αναβάθμιση αλλά έχει κολλήσει στο 0%

Τι γίνεται τώρα;

 

Μολις το πρωτανοιγεις κατεβαζει την τελευταια εκδοση του λειτουργικου και καμια 50ρια ενημερωσεις εφαρμογων στο παρασκηνιο οποτε για τις πρωτες 2-3 ωρες θα εχει αρκετη δραστηριοτητα και θα γινει θερμαστρα. Ποτε το ξεκινησες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις πήρα το κινητό.

Δυστυχώς ζεσταίνεται πάρα πολύ. Και η πλάτη και η οθόνη. Υπερβολικά όμως.

Προσπαθεί να κατεβάσει και μία αναβάθμιση αλλά έχει κολλήσει στο 0%

Τι γίνεται τώρα;

 

Δεν εχει κολησει...θα κατεβει

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πρωτανοιγεις κατεβαζει την τελευταια εκδοση του λειτουργικου και καμια 50ρια ενημερωσεις εφαρμογων στο παρασκηνιο οποτε για τις πρωτες 2-3 ωρες θα εχει αρκετη δραστηριοτητα και θα γινει θερμαστρα. Ποτε το ξεκινησες;

 

Μόλις ξεκίνησα. Τώρα που κατέβασε τη πρώτη μεγάλη αναβάθμιση σα να δρόσισε.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησα. Τώρα που κατέβασε τη πρώτη μεγάλη αναβάθμιση σα να δρόσισε.

Για να δούμε...

 

Μην αγχώνεσαι normal είναι όλοι το περάσαμε :)

Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης παρά μόνο όταν το δουλεύεις ένω φορτίζει, με τον κτηνώδη φορτιστή με type-c

Εύχομαι να το καταευχαριστηθείς! :D

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ σταμάτα να “”κράζεις”” όποιον γκρινιάζει με το κινητό, τόσα λεφτά δώσαμε επέτρεψε μας να δηλώνουμε μη ικανοποιημένοι. :lol::lol:

Και μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα!

Θέλω να μάθω να σκέφτομαι διαφορετικά και μου αρέσει να πειραματίζομαι παρόλο που διανύω την 4η δεκαετία της ζωής μου:wacko:.

Αλλά το κινητό τρώει κολληματάκια και σκαλώματα (εξ ου και το ανέτοιμο) κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ένοιωσα με το 925 που είχα, αφού όταν το αγόρασα έτρεχε νεράκι όπως συνηθίζουμε να λέμε.

Αυτά που ανέφερα δεν ήταν παραδείγματα (παρανόησες) ή ενδείξεις της ανετοιμότητας του λειτουργικού, καμία σχέση, ήταν απλώς απορίες (όπως και έγραψα).

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου με βοήθησες (you too Mr47), ειδικά για το δεύτερο δεν θα το φανταζόμουν.

 

Έχεις δίκιο, συγγνώμη αν φάνηκα κάπως επιθετικός. Χαίρομαι που βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο 950 με καινούριο bluetooth handsfree όσο το είχα συνδεδεμένο δεν μου συνδεόταν το wifi.. Έκανα softreset και διορθώθηκε αλλά πάλι μου φαίνεται ότι το wi-fi κάνει κάποιες αστάθειες και ρίχνει την ταχύτητα ή το facebook πχ μου δείχνει για λίγο ότι αποσυνδέθηκε και φτιάχνει μόνο του.. Υπάρχει κανένα γνωστό θέμα με την τελευταία έκδοση; Στο xl μου με το που πήρε το τελευταίο Update σταμάτησαν και οι όποιες αστάθειες.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το shazam και soundhound το έλυσε κανείς; Δυστυχώς μετά από τόσα Builds και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει τίποτα παρα μόνο αν την ώρα που ψάχνει αιωνίως κλειδώσεις και ξεκλειδώσεις την οθόνη...

Τραγικό...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το shazam και soundhound το έλυσε κανείς; Δυστυχώς μετά από τόσα Builds και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει τίποτα παρα μόνο αν την ώρα που ψάχνει αιωνίως κλειδώσεις και ξεκλειδώσεις την οθόνη...

Τραγικό...

υπάρχει τέτοιο κολπο;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το shazam και soundhound το έλυσε κανείς; Δυστυχώς μετά από τόσα Builds και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει τίποτα παρα μόνο αν την ώρα που ψάχνει αιωνίως κλειδώσεις και ξεκλειδώσεις την οθόνη...

Τραγικό...

 

Από περιέργεια, δοκίμασε με Handsfree.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι normal είναι όλοι το περάσαμε :)

Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης παρά μόνο όταν το δουλεύεις ένω φορτίζει, με τον κτηνώδη φορτιστή με type-c

Εύχομαι να το καταευχαριστηθείς! :D

 

Δράττομαι της ευκαιρείας να ρωτήσω:

Πράγματι το κινητό ζεσταίνεται ενώ φορτίζει και το χρησιμοποιώ, βλέπω ότι είναι φυσιολογικό.

Η φόρτιση είναι πολύ γρήγορη, υπεύθυνος είναι ο φορτιστής ή η καινούργια θύρα;

Ποιά είναι τα πλεονεκτήματα της type-c σύνδεσης πέρα από το προφανές της εφαρμογής και από τις δύο πλευρές;

Το καλώδιο που είχε η συσκευασία για μεταφορά δεδομένων κάνει και για φόρτιση αν

συνδεθεί σε οποιοδήποτε usb φορτιστή;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα εντυπώσεις από την καμερα που εχει σε φωτο βιντεο και λοιπα .

Ιδανική περιπτωση αμα ειχε κανεις το 1020 και μετα πηγε στο συγκεκριμενο ποιες οι εντυπώσεις του ;

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα εντυπώσεις από την καμερα που εχει σε φωτο βιντεο και λοιπα .

Ιδανική περιπτωση αμα ειχε κανεις το 1020 και μετα πηγε στο συγκεκριμενο ποιες οι εντυπώσεις του ;

 

Δε θα σου πω για το οτι έχει καλύτερη κάμερα που προφανώς έχει, άλλωστε μπορείς να δεις και το συγκριτικό μου για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Αυτό όμως που είναι το τεράστιο πλεονέκτημα είναι η ταχύτητα της κάμερας. Απλά καμία σχέση με ότι σημαίνει αυτό.

Για το video δεν έχω καταλήξει ακόμα. Δε το χω πολυτεστάρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει τέτοιο κολπο;

 

Ναι υπάρχει και έτσι δουλευει. Την ώρα που ψάχνει αιώνια απλά κλείστε την οθόνη και ξανανοίξτε τη..

Στην αρχή δεν είχε θέμα. Με τα update χάλασε. Είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα firmware. Φαντάζομαι θα λυθεί σύντομα..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σου πω για το οτι έχει καλύτερη κάμερα που προφανώς έχει, άλλωστε μπορείς να δεις και το συγκριτικό μου για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Αυτό όμως που είναι το τεράστιο πλεονέκτημα είναι η ταχύτητα της κάμερας. Απλά καμία σχέση με ότι σημαίνει αυτό.

Για το video δεν έχω καταλήξει ακόμα. Δε το χω πολυτεστάρει.

 

που έίναι το συγκεκριμένο ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...