Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα 41mp θα πέσεις στα... 20mp!!!!! Πώς θα το κάνεις αυτό;;;;.... :lol:

Υ.Γ. ...και χωρίς ράδιο! ;)

Υποστηριξη για fm radio εχει,απλα ξεχασαν να προσθεσουν στην default rom,την εφαρμογη.Αν κατεβασεις απο το store,3rd party app θα δουλευει μια χαρα!

Περισσοτερα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριξη για fm radio εχει,απλα ξεχασαν να προσθεσουν στην default rom,την εφαρμογη.Αν κατεβασεις απο το store,3rd party app θα δουλευει μια χαρα!

Περισσοτερα εδω.

 

Ειχα γραψει παλιοτερα οτι ο λογος που το ραδιοφωνο δεν υπαρχει στο 950 ειναι γιατι υπηρχαν θεματα ποιοτητας τα οποια η MSFT προσπαθει να λυσει και να το δωσει σε καποιο επομενο update. Διαβαζω ομως στο φορουμ που παρεθεσες οτι η εφαρμογη fmRadio" του Garen Yöndem δουλεψε σε καποια AT&T variants αδου ορωτα εκαναν ενα reset (λογικα εννοουν hard reset) και μετα κατεβασαν την εφαρμογη.

 

Ας το δοκιμασει καποιος να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριξη για fm radio εχει,απλα ξεχασαν να προσθεσουν στην default rom,την εφαρμογη.Αν κατεβασεις απο το store,3rd party app θα δουλευει μια χαρα!

Περισσοτερα εδω.

 

Οποιος παιξει ραδιοφωνο απο το 950 στην Ελλαδα...εγω του κανω δωρο το κινητο μου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος παιξει ραδιοφωνο απο το 950 στην Ελλαδα...εγω του κανω δωρο το κινητο μου :cool:

 

Έχει χρονικό όριο η προσφορά σου? Δηλαδή, αν συμβεί πχ τον Φεβρουάριο, θα μου το δώσεις?

:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nα πω κι εγώ...

 

Έπιασα στα χέρια μου δύο διαφορετικά στο ΜΜ Καλλιθέας (απλά παρατημένα, τπτ από promotion, γιορτάρες μέρες).

 

Το ένα σε έναν πάγκο μαζί με κάποια άλλα MS (550, 640 κλπ), πετούσε, αν και ήταν κακοστημένο, προφανώς.

 

Πολύ όμορφο λειτουργικό, εξαιρετική απόκριση, προσωπικά μου άρεσε και η αίσθηση της συσκευής.

 

Το 2ο, ήταν συνδεδεμένο σε οθόνη (νομίζω όμως μέσω MHL???, όχι σε continuum) και είχε πετάξει στη μπάρα ειδοποιήσεων μήνυμα "να πάρει τον έλεγχο".

 

Αυτό, σερνόταν. Lag, μπλοκαρίσματα, δεν ξέρω τί άλλο.

 

Δεν έιχα χρόνο να τα ψάξω, βιαζόμουν.

 

Σαν "άσχετος" καταναλωτής, το 1ο θα το αγόραζα. Το 2ο, θα το πετούσα στο πάτωμα.

 

Καλά όλα τα στραβά που έχει κάνει η MS (κακά τα ψέμματα, να βγάλεις τέτοιο τηλέφωνο με beta -κι αν- λειτουργικό, είναι μέγα foul), αλλά αν δεν ενδιαφέρεται και λίγο για τα μαγαζιά, δεν θα πουλήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπαρέλαβα....ντεμεκ αναβάθμιση.....τιποτα....και αποτι διαβασα η μόνη λύση όχι Bluetooth και WiFi ταυτόχρονα(και δείχνει να δουλεύει) ......αλλο τι θα ακουσουμε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπαρέλαβα....ντεμεκ αναβάθμιση.....τιποτα....και αποτι διαβασα η μόνη λύση όχι Bluetooth και WiFi ταυτόχρονα(και δείχνει να δουλεύει) ......αλλο τι θα ακουσουμε

 

Και στο xl το ίδιο λένε.

Link to comment
Share on other sites

Και στο xl το ίδιο λένε.

Μάλλον είναι προνόμιο των.... Lumia αυτό! Wi-Fi και Bluetooth μαζί δεν λειτουργούν, ακόμα και στο 830 με 8.1 που εχω!!!! Φαίνεται δεν λύνεται ούτε με τα 10 προς το παρόν! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν λειτουργούν μαζί WiFi και bluetooth στα Lumia? Για τα 950/950XL δεν ξέρω αν αντιμετωπίζουν κάποιο θέμα software αλλά στα υπόλοιπα δεν υπάρχει θέμα... Όσα Lumia έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν κλείνω ποτέ WiFi και Bluetooth (έχω πάντα μαζί μου το bt ακουστικό) και ποτέ δεν είχα θέμα...

 

Πάντως αρκετά μικροπροβλήματα έβγαλαν τα 950/950XL και φάνηκε ότι η MS έπεσε έξω στο χρονοδιάγραμμα της για τα W10... Ήταν ρίσκο να τα βγάλει με W10 και από ότι φαίνεται τον πρώτο μήνα δεν της βγήκε... Ελπίζω για τους χρήστες να διορθωθεί σύντομα...

 

 

PS. Ποτέ δεν αγοράζω συσκευή τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας για κάτι τέτοιες μλκίες :lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Alex, κι εγώ κανένα θέμα δεν έχω έχοντας ανοιχτά ταυτόχρονα Bluetooth και Wi Fi μαζί.

Σε οποιοδήποτε τηλέφωνο με 8.1 εχα μέχρι τώρα. Μάλλον κάποιο θέμα τα 10 θα έχουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπαρέλαβα....ντεμεκ αναβάθμιση.....τιποτα....και αποτι διαβασα η μόνη λύση όχι Bluetooth και WiFi ταυτόχρονα(και δείχνει να δουλεύει) ......αλλο τι θα ακουσουμε

 

Που το διάβασες, στο thread του XL; Σε κανένα ξένο forum δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο, και το θεωρώ εντελώς απίθανο να συμβαίνει. Και στο 1020 και στο 630 που έχω, Bluetooth και Wi-Fi είναι συνεχώς ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναπαρέλαβα....ντεμεκ αναβάθμιση.....τιποτα....και αποτι διαβασα η μόνη λύση όχι Bluetooth και WiFi ταυτόχρονα(και δείχνει να δουλεύει) ......αλλο τι θα ακουσουμε

 

Δεν κάνεις κανένα soft reset μήπως έφαγε κανένα κόλλημα? Δεν έχει ακουστεί τέτοιο θεμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κανένα soft reset μήπως έφαγε κανένα κόλλημα? Δεν έχει ακουστεί τέτοιο θεμα.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdsettings/lumia-950-wifi-connection-issues/da13890a-d6ba-4338-9ceb-59e6475e570c?page=1 ξαναποσταρω το τοπικ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δέκα στις δέκα φορές που είχα πρόβλημα σύνδεσης κάποιας ηλεκτρονικής συσκευής με το ρουτερ μου (δόξα το θεό συνδέονται κατά καιρούς πάνω 2 λαπτοπ, 3 ταμπλετ, 2 ντεσκτοπ, 4 κινητά, 2 τιβι ένα πριντερ και ένα PS4) ποτέ δεν ήταν θέμα ότι είχε κουσούρι η συσκευή. Πάντα παίζουν ασυμβατότητες που μπορείς να τις διορθώσεις παίζοντας με τις ρυθμίσεις (πχ θέτοντας το network mode του wifi σε G only ή πειράζοντας το wireless channel). Ειδικά στις περιπτώσεις που το ρουτερ είναι και λιγο κουκουρούκου οι ασυμβατότητες με συσκευές είναι πιο πολλές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ξυπνητήρι το παρατήρησε κανεις? Άκυρο βρέθηκε λύση ....μια ξεκαρφωτη ρύθμιση που ξέχασα και ποια ηταν......και ένα καλο ....γρηγορη εύρεση σήμα Gps,καλή πλοήγηση χωρίς διακοπές ,στίγμα στον χάρτη ακριβες και μετά από γρήγορες αλλαγές πορειας Edited by milena03
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δέκα στις δέκα φορές που είχα πρόβλημα σύνδεσης κάποιας ηλεκτρονικής συσκευής με το ρουτερ μου (δόξα το θεό συνδέονται κατά καιρούς πάνω 2 λαπτοπ, 3 ταμπλετ, 2 ντεσκτοπ, 4 κινητά, 2 τιβι ένα πριντερ και ένα PS4) ποτέ δεν ήταν θέμα ότι είχε κουσούρι η συσκευή.

σε mega kotsovolos εχεις δανείσει το router σου ;;; :lol::lol::lol:

ρε συ περνάμε κρίση, δεν άκουσες τίποτα ;; :whip:

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν λειτουργούν μαζί WiFi και bluetooth στα Lumia? Για τα 950/950XL δεν ξέρω αν αντιμετωπίζουν κάποιο θέμα software αλλά στα υπόλοιπα δεν υπάρχει θέμα... Όσα Lumia έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν κλείνω ποτέ WiFi και Bluetooth (έχω πάντα μαζί μου το bt ακουστικό) και ποτέ δεν είχα θέμα...

 

Εννοώ ότι όταν είχα το Wi-Fi ανοιχτό και ταυτόχρονα έστελνα με bluetooth ενα αρχείο (βίντεο) σε άλλο κινητό, δεν ολοκληρωνόταν ποτέ η μεταφορά, αν δεν έκλεινα το Wi-Fi!

Το δοκίμασε κανείς αυτό;

Γι αυτό είπα μήπως δεν ειναι πρόβλημα μονο του 950 και των 10αριων που δεν είναι έτοιμα ακόμα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι όταν είχα το Wi-Fi ανοιχτό και ταυτόχρονα έστελνα με bluetooth ενα αρχείο (βίντεο) σε άλλο κινητό, δεν ολοκληρωνόταν ποτέ η μεταφορά, αν δεν έκλεινα το Wi-Fi!

Το δοκίμασε κανείς αυτό;

Γι αυτό είπα μήπως δεν ειναι πρόβλημα μονο του 950 και των 10αριων που δεν είναι έτοιμα ακόμα!

 

Σε μένα το αντίθετο εξαφανίζονταν το σήμα wifi και έπεφτε η σύνδεση με το ίντερνετ ,χωρια που έχει και χάλια εμβέλεια ,δεν ξέρω αν συμβαίνει και με Bluetooth ακουστικό......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το αντίθετο εξαφανίζονταν το σήμα wifi και έπεφτε η σύνδεση με το ίντερνετ ,χωρια που έχει και χάλια εμβέλεια ,δεν ξέρω αν συμβαίνει και με Bluetooth ακουστικό......

 

Δοκίμασε σε άλλο ρουτερ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε απο χθες νέα αναβάθμιση για τα Microsoft Lumia 950 και Lumia 950XL με αριθμό έκδοσης 01078.00027.15506.020xx με τα εξής:

 

  • Stability and performance improvements.
  • Improvements for SD memory card support.
  • Improvements for automatic display brightness settings.
  • Fix for a camera problem that was causing noisy images in low-light conditions for some users.
  • Fix for a 4K video problem that was causing stripes to show up while playing back recorded videos for some users.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε λουμια 930 λουμια 830 λουμια εξτρα λαρτζ μπλε δοντι και wifi δουλευαν ταυτοχρονα και εστελνα και επερνα αρχεια απο οποιαδηποτε συσκευη
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κουφών συνέχεια.......με ποσοστο20% μπαταριας έκλεισε η συσκευή και δεν άνοιγε αν δεν συνδέονταν στο ρεύμα,το είχα εκ των προτέρων ρυθμισει το battery save στο 20% αλλα για να κάνει οικονομία όχι να μου κλείσει την συσκευή,αρχίζω να αναπολώ το mio a 701 με τα υποτυπώδη windows
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...