Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται μπορείς μα την διαγράψεις και κάλλιστα και το recovery partition να διαγράψεις να ελευθερώσεις περαιτέρω χώρο όπως έκανα εγώ σε εμένα.

 

Το image του SP4 μπορείς να το κατεβάσεις οποιαδήποτε στιγμή για επανεγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης των Windows κάθε φορά όπου η MS το ανανεώνει με κάθε major αναβάθμιση των Windows.

 

Πχ τώρα είναι διαθέσιμη η επετειακή έκδοση για κατέβασμα για το surface.

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

 

Αλλιώς όπως είπες εναλλακτικά με media creation tool κατεβάζεις το generic Windows 10 ISO πάλι στην τελευταία επετειακή του έκδοση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

το recovery partition που το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το recovery partition που το βρισκω?

 

 

Εγώ τα διαγράφω κατά την καθαρή εγκατάσταση από USB boot κατά το setup των windows.

Τσέκαρε εναλλακτικά εδώ.

http://www.disk-partition.com/articles/delete-recovery-partition-4348.html

http://superuser.com/questions/1023765/how-to-delete-the-recovery-partition-in-windows-10

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλα νταξει αστο δεν μπλεκω με αυτα. εσβησα μονο την παλια εκδοση των windows και τωρα εχω μονο 20gb για τα αεχεια συστηματος.. ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπόψη έχει 30% έκπτωση για σήμερα στα εξαιρετικά skin του dbrand για το Pro 4.

Εγώ την έκανα την παραγγελία μου σε "stone" white marble(για πλάτη μόνο)

https://dbrand.com/shop/surface-pro-4

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερητηση ...γινεται οταν το φορτιζουμε κλειστο να δουμε ποτε εχει φορτισει?

 

Το λαμπακι του καλωδιου στη μερια που κουμπωνει δεν σβηνει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα 707 ευρω περιπου το αρχικο μοντελο του SURFACE 4 PRO με τον Μ3 και το πληκτρολογιο

 

Και στα 825 το επομενο με τον i5 και το πληκτρολογιο.

 

στο Αγγλικο store αυτα αν καταφερετε να παραγγειλετε απο την MS είτε ιντερνετικα ειτε τηλεφωνικα :mad::mad::mad:

 

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/Surface-Pro-4/productID.326546100/vid=326561100?icid=UK_Homepage_hero-1_Surface-Pro4_save110_21112016

 

μεχρι 1η Δεκεμβρη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο Αμαζον στα 671€ περιπου με μεταφορικά το Μ3 + το πληκτρολογιο !

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M6WE99Q/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στα 707 ευρω περιπου το αρχικο μοντελο του SURFACE 4 PRO με τον Μ3 και το πληκτρολογιο

 

Και στα 825 το επομενο με τον i5 και το πληκτρολογιο.

 

στο Αγγλικο store αυτα αν καταφερετε να παραγγειλετε απο την MS είτε ιντερνετικα ειτε τηλεφωνικα :mad::mad::mad:

 

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/pdp/Surface-Pro-4/productID.326546100/vid=326561100?icid=UK_Homepage_hero-1_Surface-Pro4_save110_21112016

 

μεχρι 1η Δεκεμβρη....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο Αμαζον στα 671€ περιπου με μεταφορικά το Μ3 + το πληκτρολογιο !

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01M6WE99Q/

 

Από Αγγλία πώς να παραγγείλεις ιντερνετικά? αφού θέλει ΤΚ Αγγλίας.:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος πρόβλημα με τον συγχρονισμό των favorites και reading list. Εμένα ενώ συγχρονίζει από το Surface στο desktop το αντίθετο δεν δουλεύει εκτός από ελάχιστες φορές που και αυτό δεν ξέρω πως έγινε. Γενικά ασταθής συμπεριφορά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις άλλος πρόβλημα με τον συγχρονισμό των favorites και reading list. Εμένα ενώ συγχρονίζει από το Surface στο desktop το αντίθετο δεν δουλεύει εκτός από ελάχιστες φορές που και αυτό δεν ξέρω πως έγινε. Γενικά ασταθής συμπεριφορά.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Και εμένα τα κάνει ένα μπάχαλο αλλά μόνο στο συγχρονισμό μεταξύ 8.1 και 10 στους browser.

Έχω το surface και το thinkpad με 8.1 και συγχρονιζουν άψογα με όλους τους browser.

Οταν όμως μπω να δουλέψω με τα 10 στο surface στον Edge και IE είναι μπάχαλο.

 

Μόνο στο Chrome συγχρονίζει καλά μεταξύ 8.1 και 10 για αυτό το λόγο επιπλέον έχω ξεγράψει τους browser της MS από την καθημερινότητα μου.

 

Αλλαγμένη σειρά των favorite,κάποιες σελίδες δεν είναι καν εκεί.

 

 

Από Αγγλία πώς να παραγγείλεις ιντερνετικά? αφού θέλει ΤΚ Αγγλίας.:rolleyes:

 

Μπορείς να βάλεις εσυ έναν(οποιοδήποτε) αλλά καλύτερα η διαδικασία τηλεφωνικός να γίνει είτε με το ελληνικό τμήμα η το αγγλικό αφού προηγούμενος έχεις μιλήσει με chat μαζί τους και σε παίρνουν οι ιδιοι(στα αγγλικά η συνομιλία μαζί τους)

 

Εμένα όμως η προσπάθεια για αγορά του Book απέτυχε ακόμα και τηλεφωνικός διότι υπήρχε θέμα με την κάρτα που δεν την δέχονταν για έναν περίεργο λόγο ενώ με την ίδια έχω κάνει αγορές από γερμανικό η γαλλικό store χωρίς θέμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς το κάνει ανάμεσα σε 2 Windows 10 μηχανήματα και μόνο με χρήση του edge.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς το κάνει ανάμεσα σε 2 Windows 10 μηχανήματα και μόνο με χρήση του edge.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ξεκάθαρα είναι θέμα Edge.

Όχι τυχαία συνεχώς ο κόσμος αποτραβιέται από τους browser της MS και χάνουν συνεχώς έδαφος.

 

Πριν 1-2 χρόνια ήμουν πολύ αρνητικός με τον chrome αλλά τελευταίους μήνες είναι εξαιρετικά smooth και ελαφρύς/φιλικός με μπαταρία.

 

Επίσης παρατηρώ ότι ο IE στα 10 είναι πιο βαρύς από ότι στα 8.1 και μου κολλάει πιο τακτικά.

 

Φαίνεται η MS για να στρέψει τον κόσμο στον Edge βάζει τρικλοποδιές στον IE.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα είναι θέμα Edge.

Όχι τυχαία συνεχώς ο κόσμος αποτραβιέται από τους browser της MS και χάνουν συνεχώς έδαφος.

 

Πριν 1-2 χρόνια ήμουν πολύ αρνητικός με τον chrome αλλά τελευταίους μήνες είναι εξαιρετικά smooth και ελαφρύς/φιλικός με μπαταρία.

 

Επίσης παρατηρώ ότι ο IE στα 10 είναι πιο βαρύς από ότι στα 8.1 και μου κολλάει πιο τακτικά.

 

Φαίνεται η MS για να στρέψει τον κόσμο στον Edge βάζει τρικλοποδιές στον IE.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ο chrome έχει βελτιωθεί στο scrolling αλλά εξακολουθεί να είναι λίγο τραχύς στο zoom in/out.

Ο ΙΕ είναι 15 χρόνια πίσω παιδιά, δεν το συζητώ καν.... Ο edge είναι ωραίος, μοντέρνος , ελαφρύς, αλλά έχει ακόμα δουλειά για να ολοκληρωθεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο chrome έχει βελτιωθεί στο scrolling αλλά εξακολουθεί να είναι λίγο τραχύς στο zoom in/out.

 

Ο ΙΕ είναι 15 χρόνια πίσω παιδιά, δεν το συζητώ καν.... Ο edge είναι ωραίος, μοντέρνος , ελαφρύς, αλλά έχει ακόμα δουλειά για να ολοκληρωθεί.

 

Προτιμώ chrome και IE.

Έχει πολύ δουλειά η MS

 

Γενικώς σερφάρω με ποντίκι κυρίως στο surface.

Αν είναι να πιάσω στο χέρι προτιμώ το iPad.

 

Και τον safari τον είχα black list πριν 1-2 έτη πλέον όμως άρχισα να τον προτιμώ από chrome/mercury αν και τελευταία παίζω με τον αγαπημένο μου σε Android τον dolphin που σε iOS έχει βελτιωθεί παρα πολύ :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ chrome και IE.

Έχει πολύ δουλειά η MS

 

Γενικώς σερφάρω με ποντίκι κυρίως στο surface,

Αν είναι να πιάσω στο χέρι προτιμώ το iPad.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Tον ΙΕ δεν αντέχω ούτε να τον βλέπω. :X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tον ΙΕ δεν αντέχω ούτε να τον βλέπω. :X

 

Ε αφού στα 10 τον σαμποτάρει η MS.

Αν δεν βελτιώσουν ριζικά το typing/touch experience και στον Edge και κατά τη πληκτρολόγηση στα windows θα προτιμώ iOS.

 

Έχει μένει μια 10ετια πίσω η MS νομίζοντας ότι είμαστε στο 2010.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα smooth scrolling και zoom in out τόσο με το TouchPad όσο και με την οθόνη, ειδικά σε ένα μηχάνημα σαν το Surface, δυστυχώς είναι πολύ πίσω ο Chrome...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα smooth scrolling και zoom in out τόσο με το TouchPad όσο και με την οθόνη, ειδικά σε ένα μηχάνημα σαν το Surface, δυστυχώς είναι πολύ πίσω ο Chrome...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Στο dell της υπογραφής μου, το σκρολιγκ είναι οκ. Μάλιστα, με μικρή κίνηση στο touchpad, η κύληση στον chrome είναι μεγάλη, ενώ στον edge μικρή και έτσι πρέπει να σκρολάρω πολλές φορές, πράγμα που δεν είναι καλό και το λένε και σε όλα τα reviews του xps13. Αλλά στο zoom in/out θέλει λίγο ακόμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, εσύ εννοεις zoom μέσω της οθόνης που και εκεί λείπει το το double tap to zoom- zoom out. Στο zoom μέσω του TouchPad η διαφορά είναι χαωδης όμως.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, εσύ εννοεις zoom μέσω της οθόνης που και εκεί λείπει το το double tap to zoom- zoom out. Στο zoom μέσω του TouchPad η διαφορά είναι χαωδης όμως.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

To dell μου δεν έχει οθόνη αφής. Μόνο touchpad.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To dell μου δεν έχει οθόνη αφής. Μόνο touchpad.

Δουλεύει διαφορετικά το zoom με το Dell; Γιατί στο Surface τουλάχιστον το δικό μου δεν υπάρχει σύγκριση

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει διαφορετικά το zoom με το Dell; Γιατί στο Surface τουλάχιστον το δικό μου δεν υπάρχει σύγκριση

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Το ζούμ γίνεται με το touchpad, με τα 2 δάκτυλα, όπως σε όλα τα λάπτοπ. Στον chrome το ζούμ δεν είναι τόσο ομαλό, όσο είναι στον edge. Το σκρόλιγκ όμως είναι μια χαρά και στους 2 browers. Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ζούμ γίνεται με το touchpad, με τα 2 δάκτυλα, όπως σε όλα τα λάπτοπ. Στον chrome το ζούμ δεν είναι τόσο ομαλό, όσο είναι στον edge. Το σκρόλιγκ όμως είναι μια χαρά και στους 2 browers. Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα. :)

Οκ κατάλαβα, απλά εγώ την διαφορά στο zoom την χαρακτηριζω χαωδη γι αυτό και μπερδεύτηκα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα, απλά εγώ την διαφορά στο zoom την χαρακτηριζω χαωδη γι αυτό και μπερδεύτηκα.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Είναι περίεργο το ζούμ στον κρόμ, όχι laggy αλλά περίεργο.... τι να πώ!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο το ζούμ στον κρόμ, όχι laggy αλλά περίεργο.... τι να πώ!!!

Στην ουσία έχουν ακόμα μείνει στο ζουμ όπως δουλεύει με το πληκτρολόγιο, όχι αναλογικά αλλά σε σκαλοπάτια, ανά 25% αν θυμάμαι καλά, πράγμα απαράδεκτο για μια εταιρία σαν την Google, απορώ πραγματικά γιατί έχουν μείνει στην προηγούμενη δεκαετία σε αυτήν τη λειτουργία.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...