Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ώρα είμαι με απλό screen protector και δεν έχω τέτοιο θέμα. Με γυαλί πράγματι μειώνεται η ευαισθησία.

Πάντως για το δεύτερο κομμάτι που παραγγείλες, για πες μου ποια άλλη εταιρία σε αφήνει να παραγγελνεις και να έχεις 30 ημέρες από τη στιγμή της παραλαβής να το στείλεις πίσω με ups και μηδενικά έξοδα, αναιτιολογητα, και να εχεις πλήρες refund?

Επίσης, κάνε μια σύγκριση του Surface Pro 4 +type cover 4+ surface Pen = 999 euro με το αντίστοιχο σετ της Παιχνίδοταμπλετας που ακούει στο όνομα ipad pro. Θα δωσεις το ίδιο ποσό και θα έχεις ένα παιχνιδάκι συγκριτικά, αν επιλέξεις το μήλο.. .

 

Μα, ποιος μιλησε για το ipad;

Το surface ειναι pc, δεν υπαρχει κανενα μετρο συγκρισης με ταμπετες τυπου ipad, android κλπ. Επειδη θεωρω οτι κατεχω 5 πραγματα, ποτε δεν μπερδεψα αυτα τα 2.

 

Μπραβο στην ΜS για την πολιτικη της, αλλα να ειχε και κανενα κομματι σωστο, θα ηταν ακομα καλυτερα. :p

Οχι πως οι αλλοι τα πανε πολυ καλυτερα βεβαια, να τα λεμε και αυτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα, ποιος μιλησε για το ipad;

Το surface ειναι pc, δεν υπαρχει κανενα μετρο συγκρισης με ταμπετες τυπου ipad, android κλπ. Επειδη θεωρω οτι κατεχω 5 πραγματα, ποτε δεν μπερδεψα αυτα τα 2.

 

Μπραβο στην ΜS για την πολιτικη της, αλλα να ειχε και κανενα κομματι σωστο, θα ηταν ακομα καλυτερα. :p

Οχι πως οι αλλοι τα πανε πολυ καλυτερα βεβαια, να τα λεμε και αυτα.

 

Εσυ δεν τα μπερδευεις, η apple όμως το κανει :lol: όταν βγαινει και λεει σαν το απολυτο business εργαλειο , ένα παιχνιδακι του βεληνεκούς του ipad pro. Κι αν το σετ που σου ανεφερα πανω, ενός υπερπληρους υπολογιστη με όλα τα εξτρα κοστιζει 999, ποσο θα επρεπε να κανει το αντιστοιχο ταμπλετ ipad pro? 500 max???

Αρα καταλαβαίνεις το point μου...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δεν τα μπερδευεις, η apple όμως το κανει :lol: όταν βγαινει και λεει σαν το απολυτο business εργαλειο , ένα παιχνιδακι του βεληνεκούς του ipad pro. Κι αν το σετ που σου ανεφερα πανω, ενός υπερπληρους υπολογιστη με όλα τα εξτρα κοστιζει 999, ποσο θα επρεπε να κανει το αντιστοιχο ταμπλετ ipad pro? 500 max???

Αρα καταλαβαίνεις το point μου...

 

Το καταλαβαινω, αλλα σε λαθος ανθρωπο τα λες αυτα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό καθιστε φρονιμα και μην τρώγεστε. Η MS είναι εκει, αν κατι δεν σου αρεσει / κανει σε "περιμενει" ένα μηνα, ετοιμη να σου δωσει πισω το 100% των χρηματων, δινει 2 χρονια εγγυηση (χωρις μα/μου/σου/του) επικαλουμενη μονη της την ευρωπαϊκη νομοθεσια και τελικα κατά καιρους κανει κορυφαιες προσφορες, για την αιχμη της τεχνολογιας (το s7 edge μου μαζι με το gear s αγγιξαν το κοστος της συσκευαρας surface pro 4 - φαντασου), αρα δε μπορω, παρα να βγαλω το καπελο στη Microsoft...
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα είμαι με απλό screen protector και δεν έχω τέτοιο θέμα. Με γυαλί πράγματι μειώνεται η ευαισθησία.

Πάντως για το δεύτερο κομμάτι που παραγγείλες, για πες μου ποια άλλη εταιρία σε αφήνει να παραγγελνεις και να έχεις 30 ημέρες από τη στιγμή της παραλαβής να το στείλεις πίσω με ups και μηδενικά έξοδα, αναιτιολογητα, και να εχεις πλήρες refund?

Επίσης, κάνε μια σύγκριση του Surface Pro 4 +type cover 4+ surface Pen = 999 euro με το αντίστοιχο σετ της Παιχνίδοταμπλετας που ακούει στο όνομα ipad pro. Θα δωσεις το ίδιο ποσό και θα έχεις ένα παιχνιδάκι συγκριτικά, αν επιλέξεις το μήλο.. .

Μπα Βαγγελη 1300 ευρώ θες το αντίστοιχο configuration στο αλλο στρατόπεδο.:X

Για γέλια και κλάματα μαζί.:p

Ας μην επεκταθούμε περαιτέρω δεν αξίζει μεγαλύτερη αξία να δίνουμε στην ακατανόμαστη και χαλιουμαστε και χαλάμε το νήμα.

 

Για αυτό καθιστε φρονιμα και μην τρώγεστε. Η MS είναι εκει, αν κατι δεν σου αρεσει / κανει σε "περιμενει" ένα μηνα, ετοιμη να σου δωσει πισω το 100% των χρηματων, δινει 2 χρονια εγγυηση (χωρις μα/μου/σου/του) επικαλουμενη μονη της την ευρωπαϊκη νομοθεσια και τελικα κατά καιρους κανει κορυφαιες προσφορες, για την αιχμη της τεχνολογιας (το s7 edge μου μαζι με το gear s αγγιξαν το κοστος της συσκευαρας surface pro 4 - φαντασου), αρα δε μπορω, παρα να βγαλω το καπελο στη Microsoft...

Εγώ το έχω γυμνό Βαγγελη,δεν του βάζω τίποτα.

Ίσως μόνο κανά Dbrand skin του φορέσω.

Γυαλί δεν ξέρω αλλα όπως σε κινητά δεν βάζω ούτε εδω.

 

Εδω το λιμάνι μας έως έρθει ο διάδοχος :lol:

 

Δυστυχώς οι υπόλοιποι OEM ψάχνονται ακόμα και υστερούν συνολικά ενώ θα περίμενα μεγαλύτερη σοβαρότητα.

 

Λειψυδρία τους έχει πιάσει τους OEM με ανόητες περιορισμούς η ελλείψεις.

 

Το νέο Samsung ενώ έχει Amoled ενώ έχει καλύτερη αυτονομία από το surface,πιο βολικό, ελαφρύ και λεπτό,αλλά με αρκετά μείον.

Δεν έχει.

 

1.Kickstand

2.Υποδοχη micro sd

3.Μετρια υλοποίηση του αποσπομενου πληκτρολογίου και σε εργονομία και typing experience(και χωρίς backlit μάλιστα, απαράδεκτο όταν όλοι βάζουν σε αυτή τη κατηγορία)

4.Μονο μια USB C θύρα και τίποτα άλλο είναι αρκετά σημαντικο μείον(ας έβαζε 2 θυρες τουλάχιστον)

5.Μεγαλο ερωτηματικό η γραφίδα που γράφονται ότι κάτι εντελώς καινούργιο είναι και καμία σχέση με την εξαιρετική υλοποίηση σε Note σειρά.

 

Beta testers λογική δεν ειναι αποδεκτό σε μια τόσο ανταγωνιστική αγορά.

 

Μια δεύτερη εναλλακτική το ThinkPad x1 tablet η Lenovo άλλου για άλλου.

Αρχές Γενάρη ανακοίνωσε Μαιο φτανουμε και άφαντο.

Τελείως αναξιόπιστη.

 

Εκεί το μεγαλύτερο θέμα και μαζί η τιμολόγηση που είναι τσιμπημένα επίπεδα.

 

Άλλη εναλλακτική το HP Elite X2 το οποιο δεν υποστηρίζει connected standby,δεν μπορείς ταυτόχρονα να φορτίσεις τη συσκευή και παράλληλα να έχεις συνδεδεμένη με εξωτερική οθόνη.

Επίσης 1-2 κλικ κατώτερα ποιοτικά οθόνη και έτσι και έτσι αυτονομία.

 

Ίσως την πιο ισορροπημένη πρόταση θεωρω το Lenovo Miix 700 μια αντιγραφή του Surface Pro 4 χωρίς κάποια χτυπητη αδυναμία και σου προσφέρει στο πακέτο μια ποιοτική υλοποίηση πληκτρολογίου και πολύ καλό Wacom γραφίδα.

 

Βέβαια όλες αυτές οι προτάσεις είναι με Core M CPU άρα υστερούν σε σχέση με i5/i7 για όσους θέλουν την extra ισχύς που το Surface Pro 4 είναι μονόδρομος.

 

 

Να αναφέρω βέβαια το Dell XPS 12 και Latitude 12 5000 σειρά αλλά και αυτά πάσχουν όπως η Lenovo σε διαθεσιμότητα και κυκλοφορια και τελευταία review όχι κάτι το ιδιαίτερο συνολικά.

 

Έχουν όμως το μείον του 16:9 aspect ratio και αυτό σίγουρα αποθαρρύνει πολλούς να το εξετάσουν ψάξουν περαιτέρω.

 

 

Επίσης βάζουν που βάζουν usb-c τουλάχιστον να είναι type B 3.1 thunderbolt support που μόνο το Elite x2 προσφέρει και το XPS 12.

Και όχι απλά type A δηλαδή(5gbp/s) ενώ το type B παρέχει 10gbp/s

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα Βαγγελη 1300 ευρώ θες το αντίστοιχο configuration στο αλλο στρατόπεδο.:X

Για γέλια και κλάματα μαζί.:p

Ας μην επεκταθούμε περαιτέρω δεν αξίζει μεγαλύτερη αξία να δίνουμε στην ακατανόμαστη και χαλιουμαστε και χαλάμε το νήμα.

 

 

Εγώ το έχω γυμνό Βαγγελη,δεν του βάζω τίποτα.

Ίσως μόνο κανά Dbrand skin του φορέσω.

Γυαλί δεν ξέρω αλλα όπως σε κινητά δεν βάζω ούτε εδω.

 

Εδω το λιμάνι μας έως έρθει ο διάδοχος :lol:

 

Δυστυχώς οι υπόλοιποι OEM ψάχνονται ακόμα και υστερούν συνολικά ενώ θα περίμενα μεγαλύτερη σοβαρότητα.

 

Λειψυδρία τους έχει πιάσει τους OEM με ανόητες περιορισμούς η ελλείψεις.

 

Το νέο Samsung ενώ έχει Amoled ενώ έχει καλύτερη αυτονομία από το surface,πιο βολικό, ελαφρύ και λεπτό,αλλά με αρκετά μείον.

Δεν έχει.

 

1.Kickstand

2.Υποδοχη micro sd

3.Μετρια υλοποίηση του αποσπομενου πληκτρολογίου και σε εργονομία και typing experience(και χωρίς backlit μάλιστα, απαράδεκτο όταν όλοι βάζουν σε αυτή τη κατηγορία)

4.Μονο μια USB C θύρα και τίποτα άλλο είναι αρκετά σημαντικο μείον(ας έβαζε 2 θυρες τουλάχιστον)

5.Μεγαλο ερωτηματικό η γραφίδα που γράφονται ότι κάτι εντελώς καινούργιο είναι και καμία σχέση με την εξαιρετική υλοποίηση σε Note σειρά.

 

Beta testers λογική δεν ειναι αποδεκτό σε μια τόσο ανταγωνιστική αγορά.

 

Μια δεύτερη εναλλακτική το ThinkPad x1 tablet η Lenovo άλλου για άλλου.

Αρχές Γενάρη ανακοίνωσε Μαιο φτανουμε και άφαντο.

Τελείως αναξιόπιστη.

 

Εκεί το μεγαλύτερο θέμα και μαζί η τιμολόγηση που είναι τσιμπημένα επίπεδα.

 

Άλλη εναλλακτική το HP Elite X2 το οποιο δεν υποστηρίζει connected standby,δεν μπορείς ταυτόχρονα να φορτίσεις τη συσκευή και παράλληλα να έχεις συνδεδεμένη με εξωτερική οθόνη.

Επίσης 1-2 κλικ κατώτερα ποιοτικά οθόνη και έτσι και έτσι αυτονομία.

 

Ίσως την πιο ισορροπημένη πρόταση θεωρω το Lenovo Miix 700 μια αντιγραφή του Surface Pro 4 χωρίς κάποια χτυπητη αδυναμία και σου προσφέρει στο πακέτο μια ποιοτική υλοποίηση πληκτρολογίου και πολύ καλό Wacom γραφίδα.

 

Βέβαια όλες αυτές οι προτάσεις είναι με Core M CPU άρα υστερούν σε σχέση με i5/i7 για όσους θέλουν την extra ισχύς που το Surface Pro 4 είναι μονόδρομος.

 

 

Να αναφέρω βέβαια το Dell XPS 12 και Latitude 12 5000 σειρά αλλά και αυτά πάσχουν όπως η Lenovo σε διαθεσιμότητα και κυκλοφορια και τελευταία review όχι κάτι το ιδιαίτερο συνολικά.

 

Έχουν όμως το μείον του 16:9 aspect ratio και αυτό σίγουρα αποθαρρύνει πολλούς να το εξετάσουν ψάξουν περαιτέρω.

 

 

Επίσης βάζουν που βάζουν usb-c τουλάχιστον να είναι type B 3.1 thunderbolt support που μόνο το Elite x2 προσφέρει και το XPS 12.

Και όχι απλά type A δηλαδή(5gbp/s) ενώ το type B παρέχει 10gbp/s

Τα ειπες όλα Αλεξ, συμφωνω σε όλα οσα καταγραφεις.

Το miix 700 το σκεφτομουν κι εγω, αλλα που να πας σε αυτό όταν ζηταει τα ιδια χρηματα, με χειροτερη cpu, ένα κλικ κατωτερη οθονη και φυσικα πολύ μικροτερο support σε όλα τα επίπεδα (από software μεχρι αξεσουάρ, κοινοτητα κλπ)?

Το thinkpad x1 ηταν αυτό που με εψηνε περισσοτερο, αλλα... αφαντο.

Το surface book επισης, ονειρο, αλλα 1700 για το entry level χωρις discrete graphics , προσωπικα δεν θα εδινα.

Κατά συνεπεια, πλήρως ευχαριστημένος από το προ 4, αξιζει απολυτα ένα προς ένα τα ευρω που δαπανησα για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα με το tempered glass που περιγράφετε παραπάνω το έχω κ εγώ αλλά με το Pro 3:O

Στην αρχή φοβήθηκα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά τελικά ητο το glass :mad: :p

Σκέφτηκα να το αφήσω γυμνό αλλα το φοβάμαι!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα με το tempered glass που περιγράφετε παραπάνω το έχω κ εγώ αλλά με το Pro 3:O

Στην αρχή φοβήθηκα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά τελικά ητο το glass :mad: :p

Σκέφτηκα να το αφήσω γυμνό αλλα το φοβάμαι!

Η λύση είναι να βάλεις ζελατίνα αντί για tempered. Αλλα σε τέτοιες διαστάσεις,ειναι δύσκολο να μπει χωρίς κάποια φουσκαλιτσα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καταστημα έχει την καλύτερη τιμή για το entry μοντέλο μαζί με το πληκτρολόγιο;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Είχε προσφορά στο γερμανικο store πρόσφατα (για διάστημα 2 ολόκληρων εβδομάδων σε διάρκεια)οπου έδιναν δώρο το type cover και επιπλέον 100 ευρώ έκπτωση αλλα τελείωσε.

Μπορείς να κοιτάξεις και το γερμανικο Amazon που δίνει πιο φθηνά και το tablet αλλα και το type cover σε σχέση με το ms store.

http://www.amazon.de/Microsoft-Surface-Tablet-PC-Graphics-Windows/dp/B01690TB68/ref=sr_1_4?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1460874978&sr=1-4&keywords=surface+pro+4

http://www.amazon.de/Microsoft-QC7-00022-Surface-Cover-schwarz/dp/B016A509WM/ref=sr_1_5?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1460875031&sr=1-5&keywords=surface+pro+4

 

Εκτός αν περιμένεις κάποια προσφορά αν βγει το προσεχές διάστημα από κάποιο store.

 

Προσωπικά δεν προτείνω το entry level.

Δεν σου προσφέρει ούτε καλύτερη αυτονομία,ειναι πιο επιρρεπείς και ευαίσθητο σε electrical noise και αν θελήσεις να πάρεις την παραπάνω ισχύ σε κάποιες εργασίες δεν θα σου το προσφέρει σε σχέση με το i5.

 

2 entry level Pro 4 πέρασαν από τα χέρια μου και δεν έμεινα ευχαριστημένος(η μια παρτίδα ένα μήνα πιο φρέσκια παραγωγή από τη πρώτη)

Άλλες οι προσδοκίες που είχα,ιδιαίτερα στο τομέα αυτονομία περίμενα 1 ώρα minimum καλύτερη αυτονομία λόγο Core M αλλα στην πράξη ΔΕΝ.

 

Και όσον αφορά το fan στο 80% της καθημερινής εργασίας μου με i5 ειναι απόλυτα fanless(Office,ταινίες,streaming,downloading,browsing,κατανάλωση περιεχομένου).

Μόνο σε gaming η επεξεργασία η άλλη είδους βαριά εργασία εκεί μόνο αναπτύσσει το fan.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε προσφορά στο γερμανικο store πρόσφατα (για διάστημα 2 ολόκληρων εβδομάδων σε διάρκεια)οπου έδιναν δώρο το type cover και επιπλέον 100 ευρώ έκπτωση αλλα τελείωσε.

Μπορείς να κοιτάξεις και το γερμανικο Amazon που δίνει πιο φθηνά και το tablet αλλα και το type cover σε σχέση με το ms store.

http://www.amazon.de/Microsoft-Surface-Tablet-PC-Graphics-Windows/dp/B01690TB68/ref=sr_1_4?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1460874978&sr=1-4&keywords=surface+pro+4

http://www.amazon.de/Microsoft-QC7-00022-Surface-Cover-schwarz/dp/B016A509WM/ref=sr_1_5?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1460875031&sr=1-5&keywords=surface+pro+4

 

Εκτός αν περιμένεις κάποια προσφορά αν βγει το προσεχές διάστημα από κάποιο store.

 

Προσωπικά δεν προτείνω το entry level.

Δεν σου προσφέρει ούτε καλύτερη αυτονομία,ειναι πιο επιρρεπείς και ευαίσθητο σε electrical noise και αν θελήσεις να πάρεις την παραπάνω ισχύ σε κάποιες εργασίες δεν θα σου το προσφέρει σε σχέση με το i5.

 

2 entry level Pro 4 πέρασαν από τα χέρια μου και δεν έμεινα ευχαριστημένος(η μια παρτίδα ένα μήνα πιο φρέσκια παραγωγή από τη πρώτη)

Άλλες οι προσδοκίες που είχα,ιδιαίτερα στο τομέα αυτονομία περίμενα 1 ώρα minimum καλύτερη αυτονομία λόγο Core M αλλα στην πράξη ΔΕΝ.

 

Και όσον αφορά το fan στο 80% της καθημερινής εργασίας μου με i5 ειναι απόλυτα fanless(Office,ταινίες,streaming,downloading,browsing,κατανάλωση περιεχομένου).

Μόνο σε gaming η επεξεργασία η άλλη είδους βαριά εργασία εκεί μόνο αναπτύσσει το fan.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Σε ευχαριστώ Alex, με καλυψες απόλυτα.

Άρα πάω για το μοντέλο με τον i5.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το i5 ειναι must.

Δεν υπαρχει λογος για κατι λιγοτερο. :).

 

ΥΓ Σημερα, σε διαστημα 1 ωρας, κολλησε 2 φορες. Ειχα σβησει την οθονη απο το power botton και δεν μπορουσε να ξυπνησει.

Ρε παιδια, 7 SF εχω χρησιμοποιησει, δεν μου εχουν συμβει σε κανενα αλλο αυτα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το i5 ειναι must.

Δεν υπαρχει λογος για κατι λιγοτερο. :).

 

ΥΓ Σημερα, σε διαστημα 1 ωρας, κολλησε 2 φορες. Ειχα σβησει την οθονη απο το power botton και δεν μπορουσε να ξυπνησει.

Ρε παιδια, 7 SF εχω χρησιμοποιησει, δεν μου εχουν συμβει σε κανενα αλλο αυτα!

Ετοιμάσου να το συσκευασεις και να πάρει πόδι.

Δοκίμασε ως εσχάτη λύση επαναφορά στο πεδίο reset my PC-update and recovery επιλέγοντας πλήρη διαγραφή δίσκου και επανεγκατάσταση των Windows.

 

Αν δεν βελτιωθεί το γυρίζεις.

 

Αλλιώς εναλλακτική κατέβασε το recovery image και κάνε μέσω εκεί καθαρή εγκατάσταση.(θες 16αρι USB flash)

Εχει οδηγίες.

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο πλουσιότατο firmware update βρήκε εχθές για την συσκευή με βελτιώσεις και νέους drivers.

http://www.neowin.net/news/microsoft-is-rolling-out-firmware-updates-for-surface-book-pro-3-and-pro-4

 

Surface Pro 4

 

-Surface Embedded Controller Firmware update (v103.1122.256.0) adjustments to system thermal tuning.

-Surface System Aggregator Firmware update (v103.1135.257.0) addresses a case where after you resume the Surface Pro 4 device from hibernation and detach the cover, the auto-rotate feature does not work.

-Surface UEFI update (v104.1121.768.0) addresses screen flickering in Microsoft Edge and other applications.

-Intel® HD Graphics 520 driver update (v20.19.15.4409) improves the overall stability of the graphics driver, resolves screen flickering in several popular applications, and cases where the display does not reinitialize correctly after the device resumes from sleep or hibernation.

-Intel® Display Audio driver update (v8.20.0.865) supports compatibility with the updated HD Graphics Family driver.

-Surface Camera drivers set (v30.10586.7035.1976) improves Windows Hello stability.

 

-Surface Camera Windows Hello driver update (v1.0.45.0) improves Windows Hello stability.

-Surface CoSAR driver update (v1.0.47.0) adds support for additional Wi-Fi signal algorithms to improve signal strength with some 5-GHz access points.

-Surface Dock Integration driver update (v1.0.6.0) improves stability and compatibility with external monitors and passive video adapters.

-Surface Dock Firmware Update driver update (v1.2.6.0) improves stability and compatibility with external monitors and passive video adapters.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο πλουσιότατο firmware update βρήκε εχθές για την συσκευή με βελτιώσεις και νέους drivers.

http://www.neowin.net/news/microsoft-is-rolling-out-firmware-updates-for-surface-book-pro-3-and-pro-4

 

Surface Pro 4

 

-Surface Embedded Controller Firmware update (v103.1122.256.0) adjustments to system thermal tuning.

-Surface System Aggregator Firmware update (v103.1135.257.0) addresses a case where after you resume the Surface Pro 4 device from hibernation and detach the cover, the auto-rotate feature does not work.

-Surface UEFI update (v104.1121.768.0) addresses screen flickering in Microsoft Edge and other applications.

-Intel® HD Graphics 520 driver update (v20.19.15.4409) improves the overall stability of the graphics driver, resolves screen flickering in several popular applications, and cases where the display does not reinitialize correctly after the device resumes from sleep or hibernation.

-Intel® Display Audio driver update (v8.20.0.865) supports compatibility with the updated HD Graphics Family driver.

-Surface Camera drivers set (v30.10586.7035.1976) improves Windows Hello stability.

 

-Surface Camera Windows Hello driver update (v1.0.45.0) improves Windows Hello stability.

-Surface CoSAR driver update (v1.0.47.0) adds support for additional Wi-Fi signal algorithms to improve signal strength with some 5-GHz access points.

-Surface Dock Integration driver update (v1.0.6.0) improves stability and compatibility with external monitors and passive video adapters.

-Surface Dock Firmware Update driver update (v1.2.6.0) improves stability and compatibility with external monitors and passive video adapters.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ξεκίνησα να κατεβάζω ήδη, ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέο firmware update για το surface μόλις βγήκε διαθέσιμο από την MS.

https://www.microsoft.com/surface/en-ie/support/install-update-activate/surface-pro-4-update-history

 

May 2016 updates

 

•Surface Camera drivers set (v30.10586.7035.1976, 4/21/2016) improves Windows Hello stability.

•Intel® AVStream Camera 2500 driver update (v30.10586.7035.1976)

•Intel® Control Logic driver update (v30.10586.7035.1976)

•Intel® CSI2 Host Controller driver update (v30.10586.7035.1976)

•Intel® Imaging Signal Processor 2500 driver update (v30.10586.7035.1976)

•Microsoft Camera Front driver update (v30.10586.7035.1976)

•Microsoft Camera Rear driver update (v30.10586.7035.1976)

•Microsoft IR Camera Front driver update (v30.10586.7035.1976)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για χρήση Office (word, powerpoint), Internet, Spotify, internet radio, πολύ ελαφρύ photo editing, αντε και κανένα παιχνιδάκι του στυλ Botanicula/Machinarium, πως τα πάει το Μ3? Αρκεί ή να πάω στο i5+8gb να έχω το κεφάλι μου ήσυχο? Ο χρήστης για τον οποίο προβλέπεται, δεν είναι τρομερά προσεκτικός, οπότε θέλω και λίγο περιθώριο (πχ αφήνει 40 tabs ανοιχτά, κάνει pause youtube και το ξεχνάει εκεί κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Για χρήση Office (word, powerpoint), Internet, Spotify, internet radio, πολύ ελαφρύ photo editing, αντε και κανένα παιχνιδάκι του στυλ Botanicula/Machinarium, πως τα πάει το Μ3? Αρκεί ή να πάω στο i5+8gb να έχω το κεφάλι μου ήσυχο? Ο χρήστης για τον οποίο προβλέπεται, δεν είναι τρομερά προσεκτικός, οπότε θέλω και λίγο περιθώριο (πχ αφήνει 40 tabs ανοιχτά, κάνει pause youtube και το ξεχνάει εκεί κλπ)

 

i5 +4gb και θα ειναι κομπλε. Η πιο "σωστη" εκδοση για το 90% των χρηστων...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς οτι είπε ο Βαγγέλης.

Απο τη στιγμή που η χρηματική διαφορά ειναι μικρή(50 ευρω πχ ms store Γερμανίας) το i5 ειναι μονόδρομος.

http://www.microsoftstore.com/store/msde/de_DE/pdp/Surface-Pro-4/productID.326534600?icid=SurfaceR_ModG_SP4_mitVideo_29022016

 

 

Έτσι κι αλλιώς το m3 δεν υπερτερεί ούτε σε αυτονομία και αν θες την παραπάνω ισχύ θα στη δώσει με το παραπάνω το i5.

 

Και fanless ειναι σε πολλές εργασίες εξίσου.

 

Και παιχνίδια μπορείς να τρέξεις και πιο υψηλών απαιτήσεων.

 

Ο μόνος λόγος να επιλέξεις το m3 αν θες fanless λειτουργία οπωσδήποτε και γενικά που ειναι πιο δροσερό σε λειτουργία.

 

Σε επιδόσεις για τη χρήση που θες ειναι πολυ ικανοποιητικό αλλα οταν η χρηματική διαφορά ειναι τόσο μικρή δεν συνιστώ το m3

 

Τα βάζεις κατω και αποφασίζεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Τα 4gb είναι αρκετά?

 

 

Αρκετα ειναι για τη χρήση που θες.

Αν βέβαια σε παίρνει οικονομικά,θες το maximum και δεν σε ενοχλεί η μεγάλη χρηματική διαφορά πας στο 8/256

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο με τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων βγαίνει μόνο σε μαύρο; http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Clavier-Type-Cover-pour-Surface-Pro-avec-identification-par-empreinte-digitale/productID.333832800

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...