Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε να σου πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ...Τρομερό.μηχάνημα !!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

μαλλον σε καποιο αλλο μελος αναφερεσαι??? εγω πρωτη φορα το αγοραζω.. αλλα μακαρι να ναι ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον σε καποιο αλλο μελος αναφερεσαι??? εγω πρωτη φορα το αγοραζω.. αλλα μακαρι να ναι ολα καλα.

Ωχ ναι ...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ipad ρε παιδια? Εδώ μιλαμε για σοβαρο εργαλειο, όχι παιχνιδοταμπλετα.

Με το καλο να παραλαβεις φιλε μου.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

τελικα το θεμα ειναι γριφος!

σιγουρα οι drivers της samsung ειναι ταχυτεροι απο της microsoft.

 

προς το παρον βαζω sansung και βλεπουμε.

 

παραθετω μετρησεις με samsung & microsoft σε anniversary.

microsoft:

Microsoft.jpg

samsung:

samsung.jpg

 

 

παιδια θα μπορουσατε να βαλετε ενα link για να κατεβασω και γω τους οδηγους;

manaros
Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware software update για το SP4 μετά το τελευταίο που είχε δωθεί αρχές Σεπτεμβρίου.

https://mspoweruser.com/microsoft-releases-monthly-firmware-update-surface-4-surface-book-surface-3/

 

-Intel® Precise Touch Device (v1.1.0.246) improves touch stability when the device resumes operation from sleep or hibernation.

-Surface Integration (v1.0.97.0) optimizes screen brightness when the device resumes operation from sleep or hibernation.

-Surface Integration Service Device (v1.0.115.0) ensures the default Balanced power plan is set correctly when the operating system is updated.

-Surface Pen Pairing (v1.0.56.0) improves pen pairing with the device.

-Surface Management Engine (v11.0.15.1003) improves stability and performance when you change between power states.

-Surface UEFI (v106.1281.768.0) improves stability and performance when you change between power states.

-Surface Integration (v1.0.103.0) improves the device usability and battery life.

-Surface Integration Service Device (v1.0.146.0) makes sure the default Balanced power plan is set correctly when the operating system is updated.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ξέρουμε τι παίζει; Ακόμα να μου έρθει

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ipad ρε παιδια? Εδώ μιλαμε για σοβαρο εργαλειο, όχι παιχνιδοταμπλετα.

Με το καλο να παραλαβεις φιλε μου.

 

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου !!!

 

Ξερετε απο την εμπειρια σας ποτε παιζει να το χω?

http://www.17track.net/en/track?nums=437640525455

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει; Ακόμα να μου έρθει

 

Λάθος μου.

Ήταν του Σεπτεμβρίου απλά ανέβηκαν αρκετά αργότερα οι ίδιοι στους server της MS για manual κατέβασμα και εγκατάσταση και μπερδεύτηκα νομίζοντας είναι καινούργιοι.

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου !!!

 

Ξερετε απο την εμπειρια σας ποτε παιζει να το χω?

 

http://www.17track.net/en/track?nums=437640525455

 

Εντός επόμενης εβδομάδας(Τριτη-Τετάρτη λογικά)

 

παιδια θα μπορουσατε να βαλετε ενα link για να κατεβασω και γω τους οδηγους;

 

 

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools.html

Εκεί που λέει DRIVERS:

 

· NVMe Driver Installer1.43MBVersion 1.1

· NVMe Driver Installer User Manual581KB

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου.

Ήταν του Σεπτεμβρίου απλά ανέβηκαν αρκετά αργότερα οι ίδιοι στους server της MS για manual κατέβασμα και εγκατάσταση και μπερδεύτηκα νομίζοντας είναι καινούργιοι.

 

 

 

 

Εντός επόμενης εβδομάδας(Τριτη-Τετάρτη λογικά)

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ! Έχεις κανένα λίνκ να τα κατεβάσω, γιατί νομίζω ούτε αυτή την αναβάθμιση έχω πάρει.

 

s!Andt5xcYgnngu34FizsUo3kF-aBI

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Έχεις κανένα λίνκ να τα κατεβάσω, γιατί νομίζω ούτε αυτή την αναβάθμιση έχω πάρει.

 

Από εδώ αν και λογικά έπρεπε μέσω windows update να έχουν περαστεί.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=49498

 

Το MSI αρχείο θα κατεβάσεις για εγκατασταθούν όλα με μιας.

Το άλλο το ZIP είναι ξεχωριστά για κάθε ένα προς ένα driver χειροκίνητη εγκατάσταση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο, ρίξε μια ματιά στο λινκ με τα τελευταια update που έχω πάρει.

 

https://1drv.ms/i/s!Andt5xcYgnngu34FizsUo3kF-aBI

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο, ρίξε μια ματιά στο λινκ με τα τελευταια update που έχω πάρει.

 

https://1drv.ms/i/s!Andt5xcYgnngu34FizsUo3kF-aBI

 

Πήγανε διαχείρηση συσκευών στα firmware device και από surface uefi στείλε μου screenshots για να καταλάβω αν έχεις τους καινούργιους.

Τελευταία έκδοση είναι 106.1281.768.0

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγανε διαχείρηση συσκευών στα firmware device και από surface uefi στείλε μου screenshots για να καταλάβω αν έχεις τους καινούργιους.

Τελευταία έκδοση είναι 106.1281.768.0

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι αυτή έχω, όποτε θα έχω πάρει και τα υπόλοιπα λές;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή έχω, όποτε θα έχω πάρει και τα υπόλοιπα λές;

 

 

Κατά 99.9% ναι θα τα έχεις πάρει.

Αλλιώς κατέβασε το MSI αρχείο και τρέξτω αν κάτι δεν έχει εγκατασταθεί θα γίνει εγκατάσταση του,αν και νομίζω να χρειάζεται.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99.9% ναι θα τα έχεις πάρει.

Αλλιώς κατέβασε το MSI αρχείο και τρέξτω αν κάτι δεν έχει εγκατασταθεί θα γίνει εγκατάσταση του,αν και νομίζω να χρειάζεται.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Οκ, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ! Μου κάνει κάτι περίεργα ώρες ώρες, το Touch pad ανταποκρινεται πολύ αργά, ο κέρσορας μετακινείται σε αργή κίνηση λες και έχει φουλάρει ο επεξεργαστής, μετά από restart στρώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ! Μου κάνει κάτι περίεργα ώρες ώρες, το Touch pad ανταποκρινεται πολύ αργά, ο κέρσορας μετακινείται σε αργή κίνηση λες και έχει φουλάρει ο επεξεργαστής, μετά από restart στρώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλό είναι όταν κανεις firmware update να είσαι συνδεδεμένος με το πληκτρολόγιο(να σαι σε laptop mode δηλαδή)όπως η γραφίδα να είναι pair για να πάρει το σύστημα τις βελτιώσεις που αφορά το keyboard και τη γραφίδα και τη μέγιστη συνεργασία με το tablet.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν κανεις firmware update να είσαι συνδεδεμένος με το πληκτρολόγιο(να σαι σε laptop mode δηλαδή)όπως η γραφίδα να είναι pair για να πάρει το σύστημα τις βελτιώσεις που αφορά το keyboard και τη γραφίδα και τη μέγιστη συνεργασία με το tablet.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Έτσι το έκανα, ούτε κατάλαβα εάν έκανε firmware update, για να δω μήπως στρώσει και αυτό με το TouchPad. Επίσης μερικές φορές τα shortcut της γραφίδας δεν δουλεύουν, χρειάζεται να κλείσω και να ανοίξω το Bt ή restart για να ξαναδουλεψουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές για το sp4 έχουν πέσει σε πολύ καλά επίπεδα ή είναι η ιδέα μου; και σε amazon uk και σε ms store france
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε παιδια.... το στηνω τωρα.

φαινεται αψογο το εργαλειο...

Είναι άψογο!! :)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές για το sp4 έχουν πέσει σε πολύ καλά επίπεδα ή είναι η ιδέα μου; και σε amazon uk και σε ms store france

 

Καλή η προσφορά του γαλλικού store αν και πιστεύω στο αγγλικό amazon πριν 1-1.5 μήνα είχα την καλύτερη προσφορά κάπου 850 το i5/4/128 και στα 1100 το 8/256

 

μου ηρθε παιδια.... το στηνω τωρα.

 

φαινεται αψογο το εργαλειο...

 

Μέγειες και καλοδουλευτο το εργαλείο!

Τελικά σου ήρθε νωρίτερα.

Συνήθως με γερμανικά ταχυδρομεία 4-6 εργάσιμες μου ερχόντουσαν.

Αν και τελευταία επιλέγω express shipping και εντός 1-2 ημέρες παραλαμβάνω με ups συνήθως η πιο σπάνια με DHL express.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μέγειες και καλοδουλευτο το εργαλείο!

Τελικά σου ήρθε νωρίτερα.

Συνήθως με γερμανικά ταχυδρομεία 4-6 εργάσιμες μου ερχόντουσαν.

Αν και τελευταία επιλέγω express shipping και εντός 1-2 ημέρες παραλαμβάνω με ups συνήθως η πιο σπάνια με DHL express.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ευχαρισρω πολυ αλεξ.

ειχε φτασει απο χτες το πρωι ελλαδα και σημερα το πρωι πηγε στα ελτα κουριερ της περιοχης και πηγα και τομπηρα ο ιδιος γτ αλλιως θα μουρχοταν απο δευτερα..

Link to comment
Share on other sites

περασα εχτες το μεγαλο update το επετειακο με αποτελεσμα να παρατηρησω οτι στην προσωρινη μνημη μου εχειμκρατησει 20gb απο προηγουμενη εκδοση των windows με αποτελεσμα 20απο το τωρινο και 20 απο κει 40 στο συνολο. να την σβησω την προηγουμενη εκδοση για να ελευθεεωσψ χωρο? παοζει να μου χρειαστει ποτε? αφου και να χρειαστω δεν μπορω να κανω ενα clean install απο το φλασακι με το mediacreation tool για τα 10αρια της microsoft?
Link to comment
Share on other sites

περασα εχτες το μεγαλο update το επετειακο με αποτελεσμα να παρατηρησω οτι στην προσωρινη μνημη μου εχειμκρατησει 20gb απο προηγουμενη εκδοση των windows με αποτελεσμα 20απο το τωρινο και 20 απο κει 40 στο συνολο. να την σβησω την προηγουμενη εκδοση για να ελευθεεωσψ χωρο? παοζει να μου χρειαστει ποτε? αφου και να χρειαστω δεν μπορω να κανω ενα clean install απο το φλασακι με το mediacreation tool για τα 10αρια της microsoft?

 

Εννοείται μπορείς μα την διαγράψεις και κάλλιστα και το recovery partition να διαγράψεις να ελευθερώσεις περαιτέρω χώρο όπως έκανα εγώ σε εμένα.

 

Το image του SP4 μπορείς να το κατεβάσεις οποιαδήποτε στιγμή για επανεγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης των Windows κάθε φορά όπου η MS το ανανεώνει με κάθε major αναβάθμιση των Windows.

 

Πχ τώρα είναι διαθέσιμη η επετειακή έκδοση για κατέβασμα για το surface.

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/warranty-service-and-recovery/downloadablerecoveryimage

 

Αλλιώς όπως είπες εναλλακτικά με media creation tool κατεβάζεις το generic Windows 10 ISO πάλι στην τελευταία επετειακή του έκδοση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...