Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα το πήγαινα πίσω να μου την ξανα αλλάξουν.

 

Αυτο θα κανω σημερα.

Για να φτασει 100% μετα το 90%, πρεπει να το βγαλω, να το συνδεσω, μετα ανεβαινει 1% λεει φορτιστηκε και δεν ανεβαινει μεχρι να το κανω αυτο βγαλε-βαλε 10 φορες για να φορτισει μεχρι 100%. Μια φορτισε 90, μια 95 και το πρωι που το ειχα αφησει απο ολο το βραδυ να φορτιζει κλειστο, ακομα εδειχνε οτι γεμιζει η μπαταρια, αλλα, οταν το ανοιξα ηταν κολλημενο στο 90. Η παλια μου, φορτιζε μια χαρα, αλλα μετα το 30% και κατω, εκανε τα χαζα της.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο θα κανω σημερα.

Για να φτασει 100% μετα το το 90%, πρεπει να το βγαλω, να το συνδεσω ανεβαινει 1% λεει φορτιστηκε και δεν ανεβαινει και μεχρι να το κανω αυτο βγαλε-βαλε 10 φορες για να φορτισει μεχρι 100%. Μια φορτισε 90, μια 95 και το πρωι που το ειχα αφησει απο ολο το βραδυ να φορτιζει κλειστο, ακομα εδεινε οτι γεμιζει η μπαταρια, αλλα, οταν το ανοιξα ηταν κολλημενο στο 90. Η παλια μου, φορτιζε μια χαρα, αλλα μετα το 30% και κατω, εκανε τα χαζα της.

 

Δεν κανεις μια ολικη επαναφορα και να δοκιμασεις; Προσοχη μην κανεις μετα restore καποιο backup απλα κανε επαναφορα και περνα κανα 2-3 εφαρμογες που σου ειναι απολυτος απαραιτητες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις μια ολικη επαναφορα και να δοκιμασεις; Προσοχη μην κανεις μετα restore καποιο backup απλα κανε επαναφορα και περνα κανα 2-3 εφαρμογες που σου ειναι απολυτος απαραιτητες.

 

Το σκεφτηκα και αυτο, αλλα, δεν θελω να μπω σε αυτη την διαδικασια να το στηνω ξανα απο την αρχη ρε συ. Να σου πω την αληθεια, πιστευω πως με αυτο θα εστρωνε, αλλα, δεν νομιζω πως ειναι και ο βασικος λογος του συγκεκριμενου προβληματος που μου κανει. Αν και οταν την ειχα αλλαξει πριν 1 χρονο, τους το ειχα δωσει φορμαρισμενο και αφου το πηρα πισω με αλλαγμενη, παλι το φορμαρισα. Πιστευεις οτι κατι τετοιο, θα με γλυτωνε απο την διαδικασια αλλαγης μπαταριας ξανα?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα και αυτο, αλλα, δεν θελω να μπω σε αυτη την διαδικασια να το στηνω ξανα απο την αρχη ρε συ. Να σου πω την αληθεια, πιστευω πως με αυτο θα εστρωνε, αλλα, δεν νομιζω πως ειναι και ο βασικος λογος του συγκεκριμενου προβληματος που μου κανει. Αν και οταν την ειχα αλλαξει πριν 1 χρονο, τους το ειχα δωσει φορμαρισμενο και αφου το πηρα πισω με αλλαγμενη, παλι το φορμαρισα.

 

Δοκιμασε το γιατι αν το λειτουργικο εχει "μαθει" την χωρητικοτητα της προηγουμενης μπαταριας και γιαυτο σου σταματαει στο 90% γιατι μαλλον εκει η προηγουμενη μπαταρια ηταν full.

Παντος μια επαναφορα μετα την νεα μπαταρια ειναι το ιδανικο να κανεις νεα αρχη που λεμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το γιατι αν το λειτουργικο εχει "μαθει" την χωρητικοτητα της προηγουμενης μπαταριας και γιαυτο σου σταματαει στο 90% γιατι μαλλον εκει η προηγουμενη μπαταρια ηταν full.

Παντος μια επαναφορα μετα την νεα μπαταρια ειναι το ιδανικο να κανεις νεα αρχη που λεμε.

 

Αυτο ομως δεν διορθωνεται μετα απο ρεσταρτ, clear cache partision, κλειστη φορτιση κλπ? Μονο που σκεφτομαι το στησιμο ξανα απο την αρχη, φρικαρω ρε συ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως δεν διορθωνεται μετα απο ρεσταρτ, clear cache partision, κλειστη φορτιση κλπ? Μονο που σκεφτομαι το στησιμο ξανα απο την αρχη, φρικαρω ρε συ...

 

Δυστυχως ή κανεις πληρη επαναφορα ή πας στο service.

Υπαρχουν λυσεις που μπορεις να δοκιμασεις αλλα θελουν root και διαφορα. Κανε μια επαναφορα να ξανανιωσει και η συσκευη σιγα ερχεται και Σ/Κ θα βρεις χρονο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ή κανεις πληρη επαναφορα ή πας στο service.

Υπαρχουν λυσεις που μπορεις να δοκιμασεις αλλα θελουν root και διαφορα. Κανε μια επαναφορα να ξανανιωσει και η συσκευη σιγα ερχεται και Σ/Κ θα βρεις χρονο.

 

Μην λεω πολλα, το πηγα για αλλαγη σε αλλο μαγαζι Θεσ/νικης και ο τεχνικος μου εδειξε τις 2 μπαταριες και αυτη που μου ειχαν βαλει, ναι μεν ηταν "γνησια" αλλα κινεζια τρελη. Ειχε πολλες διαφορες η μια μπαταρια απο την αλλη. Πηρα την παλια και την γυρισα πισω με επιστροφη χρηματων. Εχω και φωτο για οποιον ενδιαφερεται την παλια μου που ηταν αλλαγμενη στην μιχαλακοπουλου και ιδια με αυτην που εβαλα σημερα, οπως και την "κινεζικη".

Σε λιγο θα το βαλω για φορτιση και θα δω πως παει...

Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια μπαταρια, απλα, δεν τελειωνει με τιποτα. 2.5ωρες συνεχομενη χρηση με ανοιχτη οθονη και διαφορες χρησεις, απο 100% επεσε στο 85% που με την μουφα ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα και με την παλια μου στο 85% επεφτε μεσα σε 20' με την ιδια χρηση. Η μπαταρια φορτιζει κανονικα μεχρι 100% και χαιρεσαι πλεον να το δουλευεις και δεν εχω το αγχος που ειχα να εχω παντα ενα powerbank φορτισμενο στο αμαξι για ασφαλεια.
Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια μπαταρια, απλα, δεν τελειωνει με τιποτα. 2.5ωρες συνεχομενη χρηση με ανοιχτη οθονη και διαφορες χρησεις, απο 100% επεσε στο 85% που με την μουφα ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα και με την παλια μου στο 85% επεφτε μεσα σε 20' με την ιδια χρηση. Η μπαταρια φορτιζει κανονικα μεχρι 100% και χαιρεσαι πλεον να το δουλευεις και δεν εχω το αγχος που ειχα να εχω παντα ενα powerbank φορτισμενο στο αμαξι για ασφαλεια.

 

Μια χαρα τοτε καλη απολαυση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργια πατησα ενημερωση λογισμικου, και μου εβγαλε ενημερωση...τι κουλο ειναι παλι αυτο? Δεν σταματησε να δινει ενημερωσεις απο τον Νοεμ οπως ελεγαν?

 

*Περιμενω να ενημερωθει να δω τι ακριβως ειναι...

**Η ενημερωση του Δεκεμβριου ειναι τελικα και απορω πως ηρθε αφου σταματησε ειπαν.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Όντως, ευχάριστο νέο! Είδες η περιέργεια κάποιες φορές τι κάνει!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ευχάριστο νέο! Είδες η περιέργεια κάποιες φορές τι κάνει!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απορω, πως εγινε αυτο...λετε να μας ξεχασουν και να συνεχισουμε να παιρνουμε η για να κλεισει καλα ο χρονος? χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Απορω, πως εγινε αυτο...λετε να μας ξεχασουν και να συνεχισουμε να παιρνουμε η για να κλεισει καλα ο χρονος? χαχαχα
Nexus devices get security updates for at least 3 years from when the device first became available on the Google Store, or at least 18 months from when the Google Store last sold the device, whichever is longer.*After that, we can't guarantee more updates.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Nexus devices get security updates for at least 3 years from when the device first became available on the Google Store, or at least 18 months from when the Google Store last sold the device, whichever is longer.*After that, we can't guarantee more updates.

 

Τα 3 χρονια, περασαν. Αρα, παιζει να ισχυει το 18μηνο, πλεον?

Αν ναι, γιατι δηλωνουν πως σταματανε απο Νοεμβριο να δινουν ενημερωσεις?

*Δεν βρηκα και κατι για αυτην την ενημερωση πως εγινε ενω ειπαν τελος επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 χρονια, περασαν. Αρα, παιζει να ισχυει το 18μηνο, πλεον?

Αν ναι, γιατι δηλωνουν πως σταματανε απο Νοεμβριο να δινουν ενημερωσεις?

*Δεν βρηκα και κατι για αυτην την ενημερωση πως εγινε ενω ειπαν τελος επισημα.

.....for at least 3 years ......

Στο χέρι τους είναι αν θα δώσουν για περισσότερα από 3 χρόνια.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

.....for at least 3 years ......

Στο χέρι τους είναι αν θα δώσουν για περισσότερα από 3 χρόνια.

 

Στο χερι τους ειναι, αλλα, αυτοι δηλωσαν και ανακοινωσαν οτι τελος απο Νοεμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Στο χερι τους ειναι, αλλα, αυτοι δηλωσαν και ανακοινωσαν οτι τελος απο Νοεμβριο.
Δεν ξέρω που το ανακοίνωσαν.Σου παραθέτω το επίσημο χρονοδιάγραμμα

 

https://support.google.com/nexus/answer/4457705?hl=en

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα πάρει την 9.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το ανακοίνωσαν.Σου παραθέτω το επίσημο χρονοδιάγραμμα

 

https://support.google.com/nexus/answer/4457705?hl=en

 

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα πάρει την 9.

 

Υπάρχουν πολλα sites με μια γρηγορη αναζητηση στις ειδησεις της google με μια λεξη "nexus 6p" που αναγραφουν πως σταματαει να παιρνει ενημερωσεις λογισμικου οπως και οτι τελευταιο security θα παρει του Νοεμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει κάποιος ενημέρωση σχετικά με ανταλλακτικά;...

 

Φίλος περιμένει κάνα μήνα οθόνη κ ακόμα τίποτα πιέζει για καινούργιο αλλά μιας κ είναι εκτός εγγύησης δύσκολο το βλέπω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λέτε για τη Μιχαλακοπούλου εννοείται την Procordia με εξουσιοδοτημένο κέντρο για επισκευές Huawei; Θέλω να το πάω για αλλαγή μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποιες μερες και 3 φορτισεις κλειστο απο το 15%, μπορω να πω, πως η μπαταρια απλα δεν τελειωνει. Ποσο τεραστια διαφορα η καθε νεα μπαταρια. Βγαζω 3ωρες συνεχομενης χρησης και ανοιχτης οθονης απο το 100% και πεφτει στο 50. Ειδικα σε αναμονη με ολα ανοιχτα, το πολυ να φαει 4% ολο το βραδυ..με την παλια περιπου 10-12% κατω ημουν σε αναμονη το βραδυ.
Link to comment
Share on other sites

Στο λογισμικο του statixos για την 9αρα, τα security patch κλπ τα παιρναει κανονικα οπως την μαμα εκδοση μεσα απο το κινητο στις ενημερωσεις λογισμικου η θελει συνεχεια φλασαρισμα μεσα απο recovery η pc κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Στο λογισμικο του statixos για την 9αρα, τα security patch κλπ τα παιρναει κανονικα οπως την μαμα εκδοση μεσα απο το κινητο στις ενημερωσεις λογισμικου η θελει συνεχεια φλασαρισμα μεσα απο recovery η pc κλπ?

 

Έχει φτιάξει κάποιο ΟΤΑ αυτός? Αν όχι τότε κανονικά θα πρέπει να καταβάζεις, να περνάς στο κινητό και να φλασάρεις κάθε φορά που θα βγάζει νέα έκδοση. Όπως συμβαίνει με όλες τις custom roms, δεν παίρνεις πλέον τα ΟΕΜ ΟΤΑ που δίνει η Google. Άσχετα αν για το 6P σταμάτησε κιόλας έτσι και αλλιώς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιάξει κάποιο ΟΤΑ αυτός? Αν όχι τότε κανονικά θα πρέπει να καταβάζεις, να περνάς στο κινητό και να φλασάρεις κάθε φορά που θα βγάζει νέα έκδοση. Όπως συμβαίνει με όλες τις custom roms, δεν παίρνεις πλέον τα ΟΕΜ ΟΤΑ που δίνει η Google. Άσχετα αν για το 6P σταμάτησε κιόλας έτσι και αλλιώς.

 

Παταει πανω στην προηγουμενη και κανει τις αλλαγες που ειναι να κανει η καθε φορα θελει και φορματ για να μπει η καινουργια?

Link to comment
Share on other sites

Παταει πανω στην προηγουμενη και κανει τις αλλαγες που ειναι να κανει η καθε φορα θελει και φορματ για να μπει η καινουργια?

 

Πατάει στην προηγούμενη,τον έλεγχο εσύ τον έχεις μεσώ της recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...