Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει ?
Κάνε factory reset και καθαρή εγκατάσταση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και στο πιξελ 2 που έχω, το Facebook κολλάει άπειρα στο σκρολαρισμα. Σίγουρα είναι θέμα εφαρμογής.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Μετα την ενημερωση που μου ηρθε σημερα 165.0.0.53.93 φαινεται καπως να βελτιωθηκε το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

2η φορά,μετά από 6 μήνες ακριβώς,procordia Μιχαλακοπούλου. Αλλαγη Πλακέτα , μου είπαν θα το πάρω σήμερα. Τυχερος που η εγγύηση λήγει σε 1 μηνα.Για να δούμε. Η 1η φορά ήταν κλασικά μπαταρία-οθονημ

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία που είχα σήμερα με Μιχαλακοπούλου με ενημέρωσαν ότι αναμένουν ανταλλακτικό (Οθόνη). Ρώτησα πότε το αναμένουν και δεν γνωρίζουν. Τώρα τι γίνεται θα περιμένουμε να δούμε αν και πότε έρθει; Δεν θα έπρεπε να γνωρίζουν αν υπάρχει διαθέσιμο στην Huawei και πότε θα αποσταλεί από Κίνα;

 

Αλλάζει και η μπαταρία μαζί με την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία που είχα σήμερα με Μιχαλακοπούλου με ενημέρωσαν ότι αναμένουν ανταλλακτικό (Οθόνη). Ρώτησα πότε το αναμένουν και δεν γνωρίζουν. Τώρα τι γίνεται θα περιμένουμε να δούμε αν και πότε έρθει; Δεν θα έπρεπε να γνωρίζουν αν υπάρχει διαθέσιμο στην Huawei και πότε θα αποσταλεί από Κίνα;

 

Αλλάζει και η μπαταρία μαζί με την οθόνη;

 

Ναι. Σε αλλαγη οθονης παει πακετο και η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...μου ηρθε η ενημερωση του Απριλιου απο σημερα!
Που το περίεργο; Κάθε πρώτη Δευτέρα του μήνα έρχεται η ενημέρωση, αν εκτός είναι αργία στις ΗΠΑ τότε στην 2η Δευτέρα του μήνα. Πχ τον Σεπτέμβρη που μας πέρασε, κανονικά έπρεπε να μας δώσει την ενημέρωση 05/09/17 στις 4 /9 αλλά λόγω της δικής τους Πρωτομαγιάς (αυτή που έχουμε 1 Μαϊου, αυτοί 4 Σεπτεμβρίου) το έδωσαν την επόμενη εβδομάδα, αν και το Security bulletin του Σεπτεμβρίου έγινε διαθέσιμο για τους OEMs

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, να ρωτήσω κάτι? Οι ενημερώσεις που αναφέρεστε τις βλέπετε μέσω κινητού? Γιατί ανά τακτά χρονικά διαστήματα κάνω έλεγχο ενημερώσεων και δεν μου βγάζει κάτι πέρα από τη βασική αναβάθμιση το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, να ρωτήσω κάτι? Οι ενημερώσεις που αναφέρεστε τις βλέπετε μέσω κινητού? Γιατί ανά τακτά χρονικά διαστήματα κάνω έλεγχο ενημερώσεων και δεν μου βγάζει κάτι πέρα από τη βασική αναβάθμιση το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά...
Είσαι ακόμα σε Developer Preview 2 8.1?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ακόμα σε Developer Preview 2 8.1?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Πιθανότατα, δεν έχω βάλει κάτι εκτός από αυτή που ήρθε επίσημα.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα, δεν έχω βάλει κάτι εκτός από αυτή που ήρθε επίσημα.
Περίμενε, γράφει 8.1 και 05 Νοεμβρίου 2017; Άμα ναι κατεβασε το FullOTA πακέτο https://developers.google.com/android/ota#angler και περνά το από το recovery με την εντολή adb sideload <αρχείο>. Άμα δεν κατάλαβες, μπορείς να δεις στο ίντερνετ 0ως το κάνουν αυτό.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Περίμενε, γράφει 8.1 και 05 Νοεμβρίου 2017; Άμα ναι κατεβασε το FullOTA πακέτο https://developers.google.com/android/ota#angler και περνά το από το recovery με την εντολή adb sideload <αρχείο>. Άμα δεν κατάλαβες, μπορείς να δεις στο ίντερνετ 0ως το κάνουν αυτό.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Θα το ψάξω. Ευχαριστώ.

Κατ ουσίαν τι δίνει/ διορθώνει η developers έκδοση?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αφαιρεσει την επιλογη για το wifi για το αν θελεις να μενει παντα συνδεδεμενο κατα την αναστολη της συσκευης η να αποσυνδεεται κατα την αναστολη? Την ψαχνω στις ρυθμισεις και δεν την βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset και καθαρή εγκατάσταση.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δεν έκανα κάτι αλλά Μετά το τελευταίο update ώς δια μαγείας όλα έφτιαξαν από μόνα τους :D

 

Backup πώς να πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αξιζει να το παρω ; Γενικα ειναι καθολου προβληματικο εκτος απο την μπαταρια;

https://www.ebay.com/itm/372268394978

Αν θα πάρεις κάποιο θα είναι από εδώ και από 200 ευρώ και κάτω. Με τα προβλήματα μπαταρίας που έχει, δεν αξίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αξιζει να το παρω ; Γενικα ειναι καθολου προβληματικο εκτος απο την μπαταρια;

https://www.ebay.com/itm/372268394978

 

Σε αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις τίποτα καλύτερο ούτε για πλάκα,κάλο είναι βεβαία να το πάρεις από εδώ αν θέλεις και κάλο είναι να έχει εγγύηση ακόμη σε περίπτωση που υπάρχει θέμα,εγώ το έχω σχεδον 2 χρόνια κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής πουθενά πετάει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο πρόβληματικες συσκευές. 5 στις 10 έχουν κάποιο πρόβλημα. Μακριά και αγαπημένοι. Είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΌ τηλέφωνο που είχα και χάλασε...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή την είχα για 1,5 χρόνο και δούλευε άψογα.

Τώρα είναι ρίσκο να την αγοράσεις λόγω των πολλών θεμάτων που είχε και θα έχει.

Βέβαια έχει φοβερή υποστήριξη από xda που είναι ένα σημαντικό πλεονέκτημα.

Τώρα αυτό που θα μπορούσα να σου προτείνω είναι να βρεις μια νεότερη συσκευή με λιγότερα προβλήματα

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάει κανείς τον τελευταίο μήνα στο service, για να ενημερώσει πως πάνε απο ανταλλακτικά ή από αντικαταστάσεις με άλλο?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάει κανείς τον τελευταίο μήνα στο service, για να ενημερώσει πως πάνε απο ανταλλακτικά ή από αντικαταστάσεις με άλλο?
Εγώ,μου άλλαξαν πλακέτα σε μια μέρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ,μου άλλαξαν πλακέτα σε μια μέρα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Ευχαριστώ.

Περίεργο αυτό με τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών και τις αντικαταστάσεις.

Τώρα σου έγινε άμεσα, σε άλλους καθυστέρησαν και για καλή τους τύχη πήραν καινούριο (ή refurbished?) P10 plus η Mate 10 pro!!!

Μια τέτοια αλλαγή θα μου έπεφτε ταμάμ τώρα που ψάχνω το επόμενο κινητό... :)

 

Στην πλακέτα σου ανανέωσαν την εγγύηση?

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ.

Περίεργο αυτό με τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών και τις αντικαταστάσεις.

Τώρα σου έγινε άμεσα, σε άλλους καθυστέρησαν και για καλή τους τύχη πήραν καινούριο (ή refurbished?) P10 plus η Mate 10 pro!!!

Μια τέτοια αλλαγή θα μου έπεφτε ταμάμ τώρα που ψάχνω το επόμενο κινητό... :)

 

Στην πλακέτα σου ανανέωσαν την εγγύηση?

Φίλος πριν μια εβδομάδα πήρε mate!!!!!

 

Βέβαια το είχε ξεχασμένο για πάνω από ένα μήνα στο service για οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...