Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέτε με την απόδειξη Πληρωμής. Εγώ είχα αγοράσει το nexus 370 €. Όταν χάλασε μου το αντικατεστησαν μετά από τρεις εβδομάδες με το p10 plus που έχει λιανική κοντά στα 600.

Εγώ θα συνιστούσα σε όσους περιμένουν 2 πράγματα.

1. υπομονή. Κάποια στιγμή εφόσον δεν έρχεται το ανταλλακτικό θα σας προτείνουν αντικατάσταση.

2.πίεση με τηλέφωνα στη Huawei. Όχι κάθε μέρα για να μη σας πουν και γραφικούς αλλά να μην σας ξεχάσουν κιόλας.

 

Νομίζω ότι όσον αφορά την αντικατάσταση με P10 Plus ήσουν από τους τυχερούς! Όταν σε άλλους προτείνουν Mate 10 lite ή Mate 9. Αν και όπως έχω αναφέρει πιο πάνω, νομίζω ότι το Mate 9 "πλησιάζει" περισσότερο στο Nexus 6P.

Υπομονή! Το δικό μου είναι μία βδομάδα στη Μιχαλακοπούλου! Αναμονή και... προσευχή! :innocent: :lol:

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παιδιά έχω το δικό μου στη Μιχαλακοπούλου από 18/01 για πρόβλημα στη μπαταρία και την οθόνη. Μίλησα μαζί τους προχθές και μου είπαν ότι το έχουν φτιάξει και από βδομάδα θα μου το στείλουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω το δικό μου στη Μιχαλακοπούλου από 18/01 για πρόβλημα στη μπαταρία και την οθόνη. Μίλησα μαζί τους προχθές και μου είπαν ότι το έχουν φτιάξει και από βδομάδα θα μου το στείλουν.

 

Οθόνες υποτίθεται δεν υπήρχαν και από όσο κατάλαβα δεν θα υπήρχαν γενικά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ το είχα πάει για οθόνη και μπαταρία αρχές Ιανουαρίου και τελικά και μετά από πολλές ενοχλήσεις τρεις εβδομάδες μετά μου είπαν να μου το αντικαταστήσουν με p10 plus και να περιμένω μερικές μέρες ακόμα. Δέχτηκα αλλά οι μέρες πέρναγαν και εκείνοι ακόμα τίποτα, το πήγαιναν από μέρα σε μέρα ώσπου μου είπαν ότι δεν έχουν αυτή τη περίοδο διαθεσιμότητα σε p10 plus. Με τα πολλά με παίρνουν και μου λένε για mate 10 lite. Τους είπα αποκλείεται είναι κλάσεις κατώτερο και τους είπα ότι αφού δεν μπορούν με p10 plus με το μόνο που θα δεχτώ είναι με mate 10 pro (ήξερα ότι τότε δεν είχαν mate 9 για αυτό δεν το πρότειναν).Το κουφό είναι ότι μετά από 5 λεπτά στην κυριολεξία με πήραν κ μου είπαν οκ για το mate 10 pro!! Έτρεξα να πάω να το πάρω γιατί λέω ποιος ξέρει μήπως αλλάξουν γνώμη. Αυτό το είχαν άμεσα διαθέσιμο!

Και άσχετο με το thread είναι φοβερό τηλέφωνο αλλά δεν παύει να μου λείπει το Nexus . Pure simple android.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το native Android και οι αναβαθμίσεις αλλά η συσκευή αυτή καθεαυτή ήταν η μεγαλύτερη πατάτα που αγόρασα. Τι να τα κάνω τα updates αν το τηλέφωνο κλείνει στο 40% ή αν τρέμω μη τυχόν και με αφήσει για πάντα. Κι όλα αυτά ένα χρόνο μετά την αγορά.

Το P10 plus που μου έδωσαν είναι πολύ καλύτερη συσκευή από πολλές απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν προτείνει mate 10 lite, οπότε βαρέθηκα να περιμένω και άλλο γιατί είχε περάσει μήνας και τους είπα οκ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αντικαταστησες το 6p με το mate 10 lite?Ας περίμενες λίγο θανο η να τους πίεζες παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου έχουν πει 2-3 φορές ότι είχε σταματήσει η παραγωγή και ξεκίνησε πάλι ... Τώρα αν ισχύει καλώς αλλιώς όσοι το έχουμε εκεί πάμε για ανταλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω πως δίνουν τηλέφωνα αντικατάστασης σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς που βάζουμε μέσα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Εγω δηλαδη που το αγορασα του κουτιου 160€ απο μια προσφορα της vodafone πριν καιρο, τι θα μου δωσουν; Το Y6;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου έχουν πει 2-3 φορές ότι είχε σταματήσει η παραγωγή και ξεκίνησε πάλι ... Τώρα αν ισχύει καλώς αλλιώς όσοι το έχουμε εκεί πάμε για ανταλλαγή
Και να ξεκίνησε η παραγωγή δεν νομίζω να βγάλουν τοσες οπότε σε λίγο καιρό θα υπάρξει πάλι πρόβλημα....

 

Έχω την εντύπωση ότι όλες οι αντικατεστημενες έχουν εκ νέου δύο χρόνια εγγύηση, οπότε.....

 

Μπράβο στον φίλο που κατάφερε κ πηγές mate 10 πιστεύω ότι είναι το πιο δίκαιο μαζί με το p10 plus.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by goldenangel
Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλαδη που το αγορασα του κουτιου 160€ απο μια προσφορα της vodafone πριν καιρο, τι θα μου δωσουν; Το Y6;
Σε βλέπω για το αθάνατο 3310 lol

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για το αθάνατο 3310 lol

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Αχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστησες το 6p με το mate 10 lite?Ας περίμενες λίγο θανο η να τους πίεζες παραπάνω
Mate 9 πήρα τελικά. Μπράβο στο φίλο που τσίμπησε το 10αρι! Το ζήτησα και εγώ αλλά δεν..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mate 9 πήρα τελικά. Μπράβο στο φίλο που τσίμπησε το 10αρι! Το ζήτησα και εγώ αλλά δεν..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εμένα μου πρότειναν το p10 plus γιατί τότε δεν είχαν mate 9 και τελικά δεν είχαν και p10 plus. Οπότε δοκίμασαν για mate 10 lite αλλά το απέρριψα φυσικά και τότε δέχτηκαν για το mate 10 pro. Με είχαν καθυστερήσει πάρα πολύ κ δεν είχαν μάλλον επιλογή. Ήμουν βασικά τυχερή αλλά σίγουρα θέλει από όλους όσους περιμένουν επιμονή και ενοχλήσεις κάθε 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Mate 9 πήρα τελικά. Μπράβο στο φίλο που τσίμπησε το 10αρι! Το ζήτησα και εγώ αλλά δεν..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Μία χαρά είναι και το mate 9

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι και το mate 9
Το θέμα είναι ότι πλέον πήρα το πιξελ και μάλλον θα φάει σκότωμα για να φύγει μιας και δεν βλέπω να υπάρχει ενδιαφέρον στις αγγελίες. Συμφωνώ πάντως ότι σαν συσκευή είναι πολύ τίμια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πλέον πήρα το πιξελ και μάλλον θα φάει σκότωμα για να φύγει μιας και δεν βλέπω να υπάρχει ενδιαφέρον στις αγγελίες. Συμφωνώ πάντως ότι σαν συσκευή είναι πολύ τίμια.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Το πρώτο η το δεύτερο,πως είναι η φωτογραφία σε σχέση με το δικό μας?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο η το δεύτερο,πως είναι η φωτογραφία σε σχέση με το δικό μας?
Το δεύτερο γράφει η υπογραφή. Η φωτογραφία είναι ακόμα καλύτερη από το 6Ρ.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα ακόμα προτιμώ το δικό μας! Μου βγάζει μεγαλύτερη φυσικότητα στα χρώματα.

Στην νύχτα έχει σημαντική διαφορά σε σχέση με το 6P μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο κανείς απο Μιχαλακοπούλου ? Εγώ τους παίρνω κάθε 3 μέρες και ακούω το ίδιο : Περιμένουμε παραλαβή σήμερα/αύριο :lol::lol: (το έχω απο απο 05/02/18 στο Service)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο κανείς απο Μιχαλακοπούλου ? Εγώ τους παίρνω κάθε 3 μέρες και ακούω το ίδιο : Περιμένουμε παραλαβή σήμερα/αύριο :lol::lol: (το έχω απο απο 05/02/18 στο Service)
Με τί πρόβλημα;;;

 

Αφού έχουν περάσει 15 μέρες ζήτα τηλέφωνο αντικαταστάτης όπως είπε ένας φίλος παραπάνω...

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εστειλα σημερα το nexus στην Μιχαλακοπούλου!

Εχω το γνωστο προβλημα που κατω απο 30 τοις εκατο κλεινει απο μονο του.

Λογικα μπαταρια θα αλλαξουν? Ξερει κανεις αν εχουν αποθεμα?

Και μια ακομα ερωτηση!

Η εγγυηση ισχυει απο την ημερομηνια εκδοσης της αποδειξης! Σωστα?

Το κινητο το πηρα απο εναν κυριο απο ινσομνια.Με πολλες καλες αξιολογησεις

Μου εδωσε αποδειξη 4/10/2016...Τσεκαρα ομως εχθες μεσα στο site της εταιριας και μου γραφει οτι εληξε στις 10/2/18

Ποιο απο τα δυο ισχυει?ξερει κανεις?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Με τί πρόβλημα;;;

 

Αφού έχουν περάσει 15 μέρες ζήτα τηλέφωνο αντικαταστάτης όπως είπε ένας φίλος παραπάνω...

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλει 15 εργάσιμες για να σου δώσουν τηλέφωνο αντικατάστασης. Οπότε έχουν ακόμα χρόνο να καθυστερούν

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο κανείς απο Μιχαλακοπούλου ? Εγώ τους παίρνω κάθε 3 μέρες και ακούω το ίδιο : Περιμένουμε παραλαβή σήμερα/αύριο :lol::lol: (το έχω απο απο 05/02/18 στο Service)

 

Και εγώ σήμερα τους πήρα (είναι στο service από 09/02/2018). Αναμονή για ανταλλακτικό (μητρική πλακέτα) μου είπε.

Μου ξανά είπε ότι ο τεχνικός το παρέλαβε 12/02, ότι είχαμε την Καθαρά Δευτέρα και ότι έχουν περάσει μόνο 10 μέρες! :wacko:

Μου είπε να τους ξανά ενοχλήσω στο τέλος της άλλης εβδομάδας.

Σε ερώτησή μου για το πότε υπολογίζει την παραλαβή του ανταλλακτικού μου ανέφερε ότι δεν υπάρχει κάποια πληροφόρηση από το Service.

Σε πιο τηλέφωνο παίρνετε; Στο 2170007575 της Μιχαλακοπούλου ή στο 2111988000 της Huawei;

Αναμονή...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα τους πήρα (είναι στο service από 09/02/2018). Αναμονή για ανταλλακτικό (μητρική πλακέτα) μου είπε.

Μου ξανά είπε ότι ο τεχνικός το παρέλαβε 12/02, ότι είχαμε την Καθαρά Δευτέρα και ότι έχουν περάσει μόνο 10 μέρες! :wacko:

Μου είπε να τους ξανά ενοχλήσω στο τέλος της άλλης εβδομάδας.

Σε ερώτησή μου για το πότε υπολογίζει την παραλαβή του ανταλλακτικού μου ανέφερε ότι δεν υπάρχει κάποια πληροφόρηση από το Service.

Σε πιο τηλέφωνο παίρνετε; Στο 2170007575 της Μιχαλακοπούλου ή στο 2111988000 της Huawei;

Αναμονή...

Μιχαλακοπούλου παίρνω αλλά τα ίδια μου λένε και μένα , δεν ξέρουμε πότε θα παραλάβουμε κλπ , Στην επίσημη Huawei δεν ξέρουν τίποτα και αυτοί σήμερα πήρα και εκεί . Τίποτα απλά μας καθυστερούν αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο αφού δεν υπάρχουν ανταλλακτικά προτείνετε ένα τηλ να τελειώνουμε έλεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τί πρόβλημα;;;

 

Αφού έχουν περάσει 15 μέρες ζήτα τηλέφωνο αντικαταστάτης όπως είπε ένας φίλος παραπάνω...

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mobo + Ζήτησα και να αλλάξουν μπαταρία . Από ότι κατάλαβα μπαταρίες παρέλαβαν την προηγούμενη εβδομάδα Mobo δεν έχουν .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εστειλα σημερα το nexus στην Μιχαλακοπούλου!

Εχω το γνωστο προβλημα που κατω απο 30 τοις εκατο κλεινει απο μονο του.

Λογικα μπαταρια θα αλλαξουν? Ξερει κανεις αν εχουν αποθεμα?

Και μια ακομα ερωτηση!

Η εγγυηση ισχυει απο την ημερομηνια εκδοσης της αποδειξης! Σωστα?

Το κινητο το πηρα απο εναν κυριο απο ινσομνια.Με πολλες καλες αξιολογησεις

Μου εδωσε αποδειξη 4/10/2016...Τσεκαρα ομως εχθες μεσα στο site της εταιριας και μου γραφει οτι εληξε στις 10/2/18

Ποιο απο τα δυο ισχυει?ξερει κανεις?

ευχαριστω!!

 

Η εγγύηση είναι σε ισχύ από την στιγμή που γίνεται η αγορά και για τα επόμενα 2 χρόνια,η απόδειξη από που είναι?επικοινώνησε με το κατάστημα για επιβεβαίωση αν θέλεις,που τσέκαρες για την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...