Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bootloader κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο;
Δεν το τσεκαρα .Πρέπει να ειναι ξεκλειδωτο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου φαίνεται πως δεν περάστηκαν σωστά οι adb drivers. Κατέβασε το 15 second adb installer 1.4.2 από εδώ (XDA) .

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το τσεκαρα .Πρέπει να ειναι ξεκλειδωτο ?

 

Δεν ειναι απαραίτητο. Αμα θες να ελέγξεις, πρέπει να λέει "Unlocked" τέρμα κάτω στο bootloader με κόκκινα γράμματα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως δεν περάστηκαν σωστά οι adb drivers. Κατέβασε το 15 second adb installer 1.4.2 από εδώ (XDA) .

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ειναι απαραίτητο. Αμα θες να ελέγξεις, πρέπει να λέει "Unlocked" τέρμα κάτω στο bootloader με κόκκινα γράμματα.

Εγινε και αυτό και τα ιδια ...
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που έλεγα ότι το Nexus μου τα πηγαίνει μια χαρά, τρώει ένα κόλλημα και... bootloop χωρίς σταματημό! Έκανα διάφορα, αλλά εκεί... bootloop!

Το μάτιαξα το καημένο! Για θυμήστε μου, πόσο καιρό είναι η εγγύηση; 2 χρόνια;

Και τι μου προτείνετε Μιχαλακοπούλου ή TS Solutions;

 

ΑΝ είσαι Root πέρασε του την τελευταια εκδοση κανε lock Bootloader και πήγαινε το. Εμενα μου συνεβη την Κυριακη, το πήγα Μιχαλακοπούλου περιμενουν λεει Mobo για το κινητο και ζητησα και μπαταρία αλλαγη. Θα δείξει αν οντως υπαρχει ανταλλακτικό η απλά κερδίζουν χρόνο.

Edited by GoDaeMoN
Link to comment
Share on other sites

Εγινε και αυτό και τα ιδια ...
Το bootloader είναι κλειδωμένο ή ξεκλειδωτο;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είσαι Root πέρασε του την τελευταια εκδοση κανε lock Bootloader και πήγαινε το. Εμενα μου συνεβη την Κυριακη, το πήγα Μιχαλακοπούλου περιμενουν λεει Mobo για το κινητο και ζητησα και μπαταρία αλλαγη. Θα δείξει αν οντως υπαρχει ανταλλακτικό η απλά κερδίζουν χρόνο.

 

Αν το τηλέφωνο έχει μπει σε bootloop δε μπορεί να του κάνει τίποτα (και φυσικά να του αλλάξεις τις ρυθμίσεις για το bootloader) . Υπάρχουν κάποια βίντεο στο ίντερνετ που καταφέρνει το κινητό να λειτουργήσει για λίγη ώρα αν το ζεστάνεις με πιστολάκι αλλά δε θα το συνιστούσα...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είσαι Root πέρασε του την τελευταια εκδοση κανε lock Bootloader και πήγαινε το. Εμενα μου συνεβη την Κυριακη, το πήγα Μιχαλακοπούλου περιμενουν λεει Mobo για το κινητο και ζητησα και μπαταρία αλλαγη. Θα δείξει αν οντως υπαρχει ανταλλακτικό η απλά κερδίζουν χρόνο.
Εμένα είναι αισίως στην 3η εβδομάδα αναμονής και μετά από email που έστειλα την Δευτέρα με πήραν αν θέλω ανταλλαγή με mate 10 lite. Φυσικά είπα όχι, οπότε έχουμε συνέχεια στο σίριαλ. Γενικά παιδιά προτιμάτε επικοινωνία μέσω email, ζοριζοντε περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι αισίως στην 3η εβδομάδα αναμονής και μετά από email που έστειλα την Δευτέρα με πήραν αν θέλω ανταλλαγή με mate 10 lite. Φυσικά είπα όχι, οπότε έχουμε συνέχεια στο σίριαλ. Γενικά παιδιά προτιμάτε επικοινωνία μέσω email, ζοριζοντε περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι Mate 10 Lite και π.......... εδώ θα πρέπει να σου δώσουν το Ρ10 τουλάχιστον.

Άκου Mate 10 Lite...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο έχει μπει σε bootloop δε μπορεί να του κάνει τίποτα (και φυσικά να του αλλάξεις τις ρυθμίσεις για το bootloader) . Υπάρχουν κάποια βίντεο στο ίντερνετ που καταφέρνει το κινητό να λειτουργήσει για λίγη ώρα αν το ζεστάνεις με πιστολάκι αλλά δε θα το συνιστούσα...

Φίλε μου αυτά που γράφω τα έκανα και μένα σε Bootloop ήταν αλλά το fastboot δούλευε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είναι αισίως στην 3η εβδομάδα αναμονής και μετά από email που έστειλα την Δευτέρα με πήραν αν θέλω ανταλλαγή με mate 10 lite. Φυσικά είπα όχι, οπότε έχουμε συνέχεια στο σίριαλ. Γενικά παιδιά προτιμάτε επικοινωνία μέσω email, ζοριζοντε περισσότερο.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς το περίμενα και εγώ μου έχουν πει από Βδομάδα αλλά δεν το κοβω...Mate 10 lite οχι αλλά το P10 plus το έπαιρνα παρόλο που θα μου λείψει πολύ το pure της Google .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι αισίως στην 3η εβδομάδα αναμονής και μετά από email που έστειλα την Δευτέρα με πήραν αν θέλω ανταλλαγή με mate 10 lite. Φυσικά είπα όχι, οπότε έχουμε συνέχεια στο σίριαλ. Γενικά παιδιά προτιμάτε επικοινωνία μέσω email, ζοριζοντε περισσότερο.

 

Δυστυχώς το περίμενα και εγώ μου έχουν πει από Βδομάδα αλλά δεν το κοβω...Mate 10 lite οχι αλλά το P10 plus το έπαιρνα παρόλο που θα μου λείψει πολύ το pure της Google .

 

Επομένως το δικό μου που φτάνει αύριο Μιχαλακοπούλου να το περιμένω για αρχές Μαρτίου. Πάντως βλέπω τις ανταλλαγές να "πηγαίνουν" σε lite!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επομένως το δικό μου που φτάνει αύριο Μιχαλακοπούλου να το περιμένω για αρχές Μαρτίου. Πάντως βλέπω τις ανταλλαγές να "πηγαίνουν" σε lite!

Δυστυχώς στο τέλος βλέπω ανταλλαγές και με τηλέφωνα που δεν θα μας αρέσουν αυτό φοβάμαι πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Τι mate 10 lite πλάκα μας κάνουν; Αυτό έχει 300 ευρώ τώρα. Πρέπει να δώσουν ίδιας ή μεγαλύτερης αξίας προϊόν εφόσον δεν μπορούν να το επισκευάσουν. Μόνο το Mate 10 Pro να δεχτείτε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το τσεκαρα .Πρέπει να ειναι ξεκλειδωτο ?
Άλλαξε καλώδιο

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε καλώδιο

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Είναι και αυτό το ενδεχόμενο.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τι mate 10 lite πλάκα μας κάνουν; Αυτό έχει 300 ευρώ τώρα. Πρέπει να δώσουν ίδιας ή μεγαλύτερης αξίας προϊόν εφόσον δεν μπορούν να το επισκευάσουν. Μόνο το Mate 10 Pro να δεχτείτε.

 

Αν είχαμε πάρει το Nexus 600 ευρώ θα ειχε μια βάση αλλίως στο πάνε βάσει απόδειξης νομίζω για να στο αντικαταστήσουν με άλλο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Από μια γρήγορη ματιά που έριξα... όσοι πήγαν το Nexus 6P για επισκευή πήραν ή τους ζητήθηκε να πάρουν ως ανταλλαγή τα

P10 plus (699€)

Mate 9 (550€)

Mate 10 lite (299€)

και σε κάποιους ότι έγινε αντικατάσταση της mobo.

Νομίζω ότι το Mate 9 είναι πιο κοντά στην τιμή του Nexus 6P (450€-600€).

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Από μια γρήγορη ματιά που έριξα... όσοι πήγαν το Nexus 6P για επισκευή πήραν ή τους ζητήθηκε να πάρουν ως ανταλλαγή τα

P10 plus (699€)

Mate 9 (550€)

Mate 10 lite (299€)

και σε κάποιους ότι έγινε αντικατάσταση της mobo.

Νομίζω ότι το Mate 9 είναι πιο κοντά στην τιμή του Nexus 6P (450€-600€).

Αν μου προτείνουν το P10 plus χωρίς δεύτερη σκέψη ( αν και πάλι δεν θα ήθελα να αλλάξω κινητό). Οτιδήποτε αλλο θα απογοητευτώ .

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου είχαν πει πως θα είναι έτοιμο προχθές, τελικά δεν είχαν μπαταρίες.

 

Χθες όμως παρέλαβαν, οπότε τον νου σας.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου είχαν πει πως θα είναι έτοιμο προχθές, τελικά δεν είχαν μπαταρίες.

 

Χθες όμως παρέλαβαν, οπότε τον νου σας.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Μιχαλακοπούλου το έχεις ? Μίλησα μόλις τώρα μου είπαν οτι είχε σταμτησει η παραγωγή μπαταριών αλλά ξεκίνησε και θα παραλάβουν απο βδομάδα + πλακέτες κλπ . Μακάρι να ισχύει αλλά δεν το κόβω :-p

Edited by GoDaeMoN
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα το patch του μηνα, η μπαταρια μειωθηκε σ' εμενα.

 

Πριν το patch ειχε καλυτερη αυτονομια.

Πότε το πήρες το patch?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

5 του μήνα.
Αυτό συμβαίνει συχνά μετά από updates, μικρά ή μεγάλα και οφείλεται συνήθως σε placebo. Ο μέσος όρος είναι περίπου σταθερός. Από τη στιγμή μάλιστα που στο changelog δεν αναφέρεται κάτι για αλλαγή στη λειτουργία του τηλεφώνου όσον αφορά στους χρονισμούς κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...