Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι αλλά βγήκε ήδη το update και δεν το έλυσαν ενώ ήταν γνωστό το πρόβλημα. Χρειάζονται 2 μήνες για κάτι τόσο απλό?

 

Πως ξέρεις ότι είναι τόσο απλό? Αν είναι, το έχει βρει κάποιος dev στο xda για να μας υποδείξει ότι είναι τόσο απλό? Από δοκιμές δεν θα περάσει το οποιοδήποτε fix βγάλουν για το αν επηρεάζει τελικά κάτι άλλο? Για εμάς μπορεί να ακούγεται κάτι απλό. Γράψε ρε τύπε μία εντολή να σβήνει/ανάβει η οθόνη. Δεν νομίζω όμως ότι είναι τόσο απλά τα πράγματα. Επίσης ξέρεις πότε άνοιξε το issue για το κάθε bug?

Εαν κάτι δεν θεωρείται important bug(πχ. bootloops) τότε δεν θα μπει σε τόσο άμεση λύση π.χ. με ενδιάμεσο update. Τουλάχιστον αυτό φαντάζει λογικό.

Οπότε εαν δεν πρόλαβαν να ενσωματώσουν την διόρθωση στο branch του Ιανουρίου όταν έπρεπε να περάσει την βασική δοκιμή τότε θα περιμένουν το επόμενο.

 

Δεν γνωρίζει κανείς εσωτερικά τι γίνεται με την διόρθωση. Το ιδανικό ήταν να έχει weekly beta, να μπορείς να την βάλεις και να βλέπεις εκεί πιθανές λύσεις αλλά και πιθανά νέα bugs.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια υπαρχει τροπος να ενεργοποιηθει Ραδιο Fm στην συσκευη?

Βασικα δεκτη Fm εχει?

 

Από όσο γνωρίζω αυτό δεν υποστηρίζεται σαν hardware.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα τώρα που παίζω με την αντικατάσταση P10 Plus, τείνω να επιβεβαιώσω στο κάθε εμπόδιο για καλό.

Καθημερινά σε κερδίζει και παραδόξως σε κάποια πράγματα εξυπηρετεί καλύτερα από το stock. Ευχάριστη έκπληξη.

Όσοι είστε σε αμφιβολία με συσκευή σε αντιπροσωπεία αντικατάσταση με κλειστά μάτια!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα τώρα που παίζω με την αντικατάσταση P10 Plus, τείνω να επιβεβαιώσω στο κάθε εμπόδιο για καλό.

Καθημερινά σε κερδίζει και παραδόξως σε κάποια πράγματα εξυπηρετεί καλύτερα από το stock. Ευχάριστη έκπληξη.

Όσοι είστε σε αμφιβολία με συσκευή σε αντιπροσωπεία αντικατάσταση με κλειστά μάτια!

Ποτε στο έδωσαν το p10+? Δευτέρα θα πάει και το δικό μου λόγω οθόνης και δεν θέλω να πετύχω κανένα mate 9.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δίνει το Android 8 στο Galaxy s6. Και σκέφτομαι ότι αν κινητό τριετίας παίρνει το νεότερο Android και μάλιστα από μια εταιρεία που έχει κατακριθεί για την μη υποστήριξη με updates των κινητών της, τότε ποιο το κέρδος να έχεις Nexus-Pixel; Τα γρηγορότερα update; Το καθαρό Android;
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δίνει το Android 8 στο Galaxy s6. Και σκέφτομαι ότι αν κινητό τριετίας παίρνει το νεότερο Android και μάλιστα από μια εταιρεία που έχει κατακριθεί για την μη υποστήριξη με updates των κινητών της, τότε ποιο το κέρδος να έχεις Nexus-Pixel; Τα γρηγορότερα update; Το καθαρό Android;

 

Νο.1: Πρώτο και πάνω από όλα καθαρό android. Σε επίπεδο UI. Ίδιο κινητό, ίδια specs και στο ένα νομίζεις ότι έχεις 1000 άλογα παραπάνω.

No.2: Το άμεσο update. Ανέτρεξε λίγο σε αυτό το θέμα και δες τι γίνεται στις αρχές κάθε μήνα. Μία μέρα καθυστερεί σε κάποιον και αρχίζει τουλάχιστον 1 σελίδα συζήτηση, εμένα ήρθε, και μένα, εμένα όχι και παίδες μην ανησυχείτε όλοι θα πάρουμε. Και όλα αυτά ακόμα και για security patch. Σκέψου τώρα τον άλλο που μπορεί να έχει ελληνικό Samsung και ο άλλος ολλανδικό και ο άλλος γερμανικό ή ιταλικό με διαφορετικά updates (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτό).

Νο.3: Bloatware όσο μικρό και αν έχει γίνει πλέον.

Νο.4: Καθαρό android σε επίπεδο services. Ας πάμε για παράδειγμα σε services που τρέχουν από πίσω. Δεδομένα σου στέλνονται στη google και άλλα τόσα και στην samsung. Για κάποιους αυτό είναι μείον. Προτιμούν να "μοιράζονται" μόνο στην μαμά εταιρεία.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μόλις μίλησα με τα public για την πορεία της επισκευής και μου είπαν ότι έγινε αντικατάσταση του τηλεφώνου από το service (tssolutions) άλλα εγώ δεν έχω ενημερωθεί για τίποτα και στο public θα ξέρουν την Δευτέρα που θα πάει στο κατάστημα και θα με ενημερώσουν για να πάω να το πάρω (οι άνθρωποι μας κάνουν πλάκα) εκτός αν έχει κάποια πολιτική η huawei και σου δίνει συγκεκριμένο τηλέφωνο διάφορα όπως λέει και η διαφήμιση "kinder έκπληξη" ???!!! Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μόλις μίλησα με τα public για την πορεία της επισκευής και μου είπαν ότι έγινε αντικατάσταση του τηλεφώνου από το service (tssolutions) άλλα εγώ δεν έχω ενημερωθεί για τίποτα και στο public θα ξέρουν την Δευτέρα που θα πάει στο κατάστημα και θα με ενημερώσουν για να πάω να το πάρω (οι άνθρωποι μας κάνουν πλάκα) εκτός αν έχει κάποια πολιτική η huawei και σου δίνει συγκεκριμένο τηλέφωνο διάφορα όπως λέει και η διαφήμιση "kinder έκπληξη" ???!!!
Φίλε μου όταν μια συσκευή σου θέλει σέρβις πήγαινε την ή στειλτην μόνος σου .

Δεν εμπιστεύομαι τα καταστήματα γιατί τα έχω δουλέψει εκ τον έσω .

Δεν μιλαω για τα public συγκεκριμένα .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν μια συσκευή σου θέλει σέρβις πήγαινε την ή στειλτην μόνος σου .

Δεν εμπιστεύομαι τα καταστήματα γιατί τα έχω δουλέψει εκ τον έσω .

Δεν μιλαω για τα public συγκεκριμένα .

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες απλά έτυχε και στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα κάλυψη από τα public και με δική τους εγγύηση και πίστευα ότι θα τελείωνα πιο γρήγορα και ότι θα μου έδινα και σοβαρή συσκευή προσωρινής αντικατάστασης (μεγάλο λάθος μου)

Μίλησα και με την tssolutions δεν μπορούσαν να μου πουν λεπτομέρειες όταν ειναι μεσώ καταστημάτων άλλα μου είπαν δεν ενημερώνουν στην αντικατασταση μόνο όταν γίνετε με ίδια συσκευή (τώρα τι να πω οι άλλοι δεν έχουν ανταλλακτικα και εγώ θα πάρω καινούργιο nexus, πολύ περίεργο !!!!)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες απλά έτυχε και στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα κάλυψη από τα public και με δική τους εγγύηση και πίστευα ότι θα τελείωνα πιο γρήγορα και ότι θα μου έδινα και σοβαρή συσκευή προσωρινής αντικατάστασης (μεγάλο λάθος μου)

Μίλησα και με την tssolutions δεν μπορούσαν να μου πουν λεπτομέρειες όταν ειναι μεσώ καταστημάτων άλλα μου είπαν δεν ενημερώνουν στην αντικατασταση μόνο όταν γίνετε με ίδια συσκευή (τώρα τι να πω οι άλλοι δεν έχουν ανταλλακτικα και εγώ θα πάρω καινούργιο nexus, πολύ περίεργο !!!!)

Ποτέ στο public εγγύηση extra κλπ. Είναι απλά απατεώνες.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στειλει και εγω το δικο μου στην Μιχαλακοπουλου. Θελει αλλαγη πλακετας λογο μικροφωνου και αλλαγη μπαταριας. Κλεινει στο 30%). Την ερχομενη Δευτερα μπαινει στην 3η εβδομαδα που το εχω στειλει. Μου ειπαν οτι ειναι σε αναμονη μητρικης και δεν ξερουν ποτε θα παραλάβουν. Να πιεσω για αντ/ση? Λετε να το κανουν δεκτο;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες απλά έτυχε και στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είχα κάλυψη από τα public και με δική τους εγγύηση και πίστευα ότι θα τελείωνα πιο γρήγορα και ότι θα μου έδινα και σοβαρή συσκευή προσωρινής αντικατάστασης (μεγάλο λάθος μου)

Μίλησα και με την tssolutions δεν μπορούσαν να μου πουν λεπτομέρειες όταν ειναι μεσώ καταστημάτων άλλα μου είπαν δεν ενημερώνουν στην αντικατασταση μόνο όταν γίνετε με ίδια συσκευή (τώρα τι να πω οι άλλοι δεν έχουν ανταλλακτικα και εγώ θα πάρω καινούργιο nexus, πολύ περίεργο !!!!)

Δεν νομίζω ότι θα πάρεις ίδια συσκευή . Όπως ήδη έχεις διαβάσει , δεν υπάρχει ούτε για δείγμα στην Huawei .

Πιθανότερο σενάριο να είχαν ενημερωθεί τα public αλλά να μην ασχολήθηκαν. Τεσπα από περιέργεια, αν θες ενημέρωσε μας .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω στειλει και εγω το δικο μου στην Μιχαλακοπουλου. Θελει αλλαγη πλακετας λογο μικροφωνου και αλλαγη μπαταριας. Κλεινει στο 30%). Την ερχομενη Δευτερα μπαινει στην 3η εβδομαδα που το εχω στειλει. Μου ειπαν οτι ειναι σε αναμονη μητρικης και δεν ξερουν ποτε θα παραλάβουν. Να πιεσω για αντ/ση? Λετε να το κανουν δεκτο;
Φίλος το άφησε τέλος Δεκεμβρίου για μπαταρία και χθες παρέλαβε P10 plus. Πίεσε τους.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τελικά αφού τους έσπασα τα νεύρα για να μου πουν αυτό που έπρεπε να το κάνουν μονοί τους (για το public μιλάω ) εχει γίνει αντικατασταση με p10 plus και θα με ενημερώσουν από Δευτέρα πότε θα πάω να το πάρω..... (το θέμα ειναι ότι ειναι ενημερωμένοι για τα πάντα απλά μετά την απομάκρυνση από το ταμείο μας έχουν γραμμένους)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τελικά αφού τους έσπασα τα νεύρα για να μου πουν αυτό που έπρεπε να το κάνουν μονοί τους (για το public μιλάω ) εχει γίνει αντικατασταση με p10 plus και θα με ενημερώσουν από Δευτέρα πότε θα πάω να το πάρω..... (το θέμα ειναι ότι ειναι ενημερωμένοι για τα πάντα απλά μετά την απομάκρυνση από το ταμείο μας έχουν γραμμένους)

Είπαμε, public αγορά μόνο προσφοράς και τρέχεις μακριά μετά και κανονίζεις τα του σέρβις με τις εδώ αντιπροσωπείες.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, public αγορά μόνο προσφοράς και τρέχεις μακριά μετά και κανονίζεις τα του σέρβις με τις εδώ αντιπροσωπείες.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, και για να καταλάβεις το χάλι τους το τηλέφωνο το έχουν στα χέρια τους στο κατάστημα από την πέμπτη και εγώ περιμένω να το περάσουν λογιστικά στην αποθήκη τους για να μπορέσουν να μου το δώσουν!!!!

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι σε beta έκδοση με ημερομηνία security update 5 Νοεμβρίου. Κατεβάσε το Δεκέμβριο ένα update, το έκανε εγκατάσταση κ μετά μου έβγαλε μήνυμα πως απέτυχε η εγκατάσταση. Από τότε δεν έχει κατεβάσει κάποιο update. Είμαι σε έκδοση OPP6. 171019012. υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το ξεκολλήσω; ευχαριστώ πολύ.
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα μπαταρία στο 6Ρ της γυναίκας μου στο Huawei service στην Μιχαλακοπούλου.

 

€12 το κόστος και περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο για την αλλαγή, καθώς είχε πάρα πολλή δουλειά. Πλέον, δεν δίνουν την παλιά μπαταρία. όπως παλιά. Τις στέλνουν, υποτίθεται, για ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι σε beta έκδοση με ημερομηνία security update 5 Νοεμβρίου. Κατεβάσε το Δεκέμβριο ένα update, το έκανε εγκατάσταση κ μετά μου έβγαλε μήνυμα πως απέτυχε η εγκατάσταση. Από τότε δεν έχει κατεβάσει κάποιο update. Είμαι σε έκδοση OPP6. 171019012. υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το ξεκολλήσω; ευχαριστώ πολύ.
Να περάσεις χειροκίνητα το ΟΤΑ ή χειροκίνητα όλο το firmware. Θα ξεκινούσε όμως από το απλό πρώτα και κλασικό. Factory reset.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα μπαταρία στο 6Ρ της γυναίκας μου στο Huawei service στην Μιχαλακοπούλου.

 

€12 το κόστος και περίπου 1 ώρα και ένα τέταρτο για την αλλαγή, καθώς είχε πάρα πολλή δουλειά. Πλέον, δεν δίνουν την παλιά μπαταρία. όπως παλιά. Τις στέλνουν, υποτίθεται, για ανακύκλωση.

βρισκεις να παρκαρεις εκει κατω; 12€ λογω εγγυησης; γιατι εμενα μου ειπε περιπου 20€..σκεφτηκα οτι μαλλον ειναι λιγοτερο αλλα τους ειπα εξ αρχης ειμαι εκτος εγγυησης. Μου ειπαν επισης για τωρα εχει, εγω μπορω να παω την Παρασκευη..αραγε τσαμπα θα παω; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία.

Αυτό το θέμα με το ξαφνικό θάνατο (κλείσιμο) του κινητού ενώ είναι η μπαταρία 20-30 % το έχουμε ψάξει αν είναι θέμα της 8.0 - 8.1 ή του hardware;

Γιατί εμένα ξεκίνησε να το κάνει μετά την αναβάθμιση σε 8.1

Άντε γιατί Nexus ξεNexus αλλά μας τα έχει κάνει τσουρέκια η Google με αυτό το κινητό. Μου βρωμάει πολύ η δουλειά.

Έχω εγγύηση μέχρι τον Απρίλιο και το σκέφτομαι αν το πετάξω από το παράθυρο ή αν αξίζει να ασχοληθώ περαιτέρω.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...