Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το ακουστικό κανένα πρόβλημα. Πολλές φορές το χαμηλώνω γιατί με ακούνε οι διπλανοί, με το μικρόφωνο όμως έχουν παραπονεθεί αρκετοί ότι ακούν την φωνή τους διπλή.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έσπασε το χάραμα η οθόνη μου και θέλω να ρωτήσω μήπως έχετε καμία ιδέα για το πόσο μπορεί να κοστίζει η επισκευή είτε από εξουσιοδοτημένο είτε όχι. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα προχθές μετά από ένα μήνα στο service.arvato.

200 ευρώ με ΦΠΑ γιατί τα αλλάζουν όλα(μπαταρία κτλ)

Λίγο που είδα άμα πάρεις μαιμεξ πάει στα 140

Εμένα έγινε το εξής κουφό έσπασε από μέσα η οθόνη

Άνοιξε νέο service απο αντιπροσωπεία οπότε θα σου έλεγα να το πας εκεί

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίλησα σήμερα τηλεφωνικά με το καινούργιο service της huawei επειδή είμαι επαρχία και τους είπα για το γνωστό πρόβλημα με την μπαταρία. Μου παρήγγειλαν σήμερα κιόλας μπαταρία επειδή δεν είχαν και μου είπαν να τους το στείλω Τρίτη μετά το Πάσχα για επισκευή μέσα στην εγγύηση (αγορασμένο από Vodafone). Επισκευή την ίδια μέρα και αποστολή με courier. Επίσης μου εγγυήθηκαν ότι η συσκευή δεν θα έχει το παραμικρό σημάδι που να δηλώνει ότι ανοίχτηκε. Ελπίζω να είναι εστί γιατί όταν το έστειλα arvato για αλλαγή πλακέτας έκαναν απίστευτη δουλειά αλλά 40 μέρες! Νεότερα μετά το Πάσχα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίλησα σήμερα τηλεφωνικά με το καινούργιο service της huawei επειδή είμαι επαρχία και τους είπα για το γνωστό πρόβλημα με την μπαταρία. Μου παρήγγειλαν σήμερα κιόλας μπαταρία επειδή δεν είχαν και μου είπαν να τους το στείλω Τρίτη μετά το Πάσχα για επισκευή μέσα στην εγγύηση (αγορασμένο από Vodafone). Επισκευή την ίδια μέρα και αποστολή με courier. Επίσης μου εγγυήθηκαν ότι η συσκευή δεν θα έχει το παραμικρό σημάδι που να δηλώνει ότι ανοίχτηκε. Ελπίζω να είναι εστί γιατί όταν το έστειλα arvato για αλλαγή πλακέτας έκαναν απίστευτη δουλειά αλλά 40 μέρες! Νεότερα μετά το Πάσχα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε φίλε μπαταριά και πλακέτα άτυχος,μακάρι να γίνουν όλα γρήγορα περιμένουμε εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μπαταριά και πλακέτα άτυχος,μακάρι να γίνουν όλα γρήγορα περιμένουμε εντυπώσεις..

Ναι άτυχος αλλά δεν θέλω να το αποχωριστώ γι'αυτό και κάνω υπομονή, είναι από τα λίγα τηλέφωνα που γουστάρω. Αν αλλαχτεί και η μπαταρία δεν έμεινε τίποτε άλλο μετά!! Σήμερα να φανταστείτε έδωσα το op3t που πήρα πριν δύο βδομάδες. Δεν με ικανοποίησε ούτε σε κάμερα ούτε σε οθόνη ούτε σε ήχο ούτε σε κράτημα στο χέρι. Ναι είναι γρήγορο αλλά 6p δεν είναι!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι άτυχος αλλά δεν θέλω να το αποχωριστώ γι'αυτό και κάνω υπομονή, είναι από τα λίγα τηλέφωνα που γουστάρω. Αν αλλαχτεί και η μπαταρία δεν έμεινε τίποτε άλλο μετά!! Σήμερα να φανταστείτε έδωσα το op3t που πήρα πριν δύο βδομάδες. Δεν με ικανοποίησε ούτε σε κάμερα ούτε σε οθόνη ούτε σε ήχο ούτε σε κράτημα στο χέρι. Ναι είναι γρήγορο αλλά 6p δεν είναι!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης πολύ ευχαριστημενος σχεδον ένα χρόνο που το έχω και θα συνεχίσω εκτός απροόπτου βεβαία

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ικανοποίησε ούτε σε κάμερα ούτε σε οθόνη ούτε σε ήχο ούτε σε κράτημα στο χέρι. Ναι είναι γρήγορο αλλά 6p δεν είναι!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οφείλω να πω ότι ξαφνιάστηκα! Δεν περίμενα να δεις υστέρηση στο op3 σε τόσους τομείς. Ειδικά για την κάμερα και την οθόνη έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να πω ότι ξαφνιάστηκα! Δεν περίμενα να δεις υστέρηση στο op3 σε τόσους τομείς. Ειδικά για την κάμερα και την οθόνη έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Θάνο το one plus 3t μόνο σε επεξεργαστική ισχύ υπερέχει,η οθόνη είναι 1080 δεν συγκρίνεται με 2k ανάλυση και η κάμερα δεν φτάνει αυτή του nexus 6p

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να πω ότι ξαφνιάστηκα! Δεν περίμενα να δεις υστέρηση στο op3 σε τόσους τομείς. Ειδικά για την κάμερα και την οθόνη έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Υπερέχει σε επεξεργαστή,ram και διαχείριση μπαταρίας. Έβγαζα 7ωρα για πλάκα. Οθόνη 2κ κάμερα στο HDR την Google δεν τη φτάνει κανείς, μόνο το s7 και σε ήχο με την καμία όμως. Όπως επίσης η δόνηση ήταν λες και είχα παιχνίδι της κόρης μου στα χέρια μου. Κατά τα άλλα όπως είπα ταχύτατο, lag πουθενά όπως και reload εφαρμογών πουθενά. Και στο nexus φυσικά υπερέχει η υποστήριξη από XDA και g+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει φάει ένα σκάλωμα το system update στο κινητό και μου βγάζει συνέχεια ότι έχω αναβάθμιση. Ήμουν στην 7.1.2 beta μου ήρθα για την stable και μόλις την εκανα μου ξανά έβγαλε για την beta . Από περιέργεια έκανα το update και μου ξαναβγαλε για την stable, το ξανακάνω και ξανά τα ίδια .....Έχει κανενας άλλο κάποιο θέμα ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει θεματακι το βρήκα και δω

https://productforums.google.com/forum

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει φάει ένα σκάλωμα το system update στο κινητό και μου βγάζει συνέχεια ότι έχω αναβάθμιση. Ήμουν στην 7.1.2 beta μου ήρθα για την stable και μόλις την εκανα μου ξανά έβγαλε για την beta . Από περιέργεια έκανα το update και μου ξαναβγαλε για την stable, το ξανακάνω και ξανά τα ίδια .....Έχει κανενας άλλο κάποιο θέμα ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίζει θεματακι το βρήκα και δω

https://productforums.google.com/forum

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

τα ιδια και εγω εχω παθει.συνεχεια μου βγαζει αναβαθμιση την ιδια και την ιδια και δεν ξερω τι να κανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι βρηκες δηλαδη για πεσ μου γιατι στο sait που δινεις δεν ξερω που να το βρω

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το ίδιο συμβαίνει τελικά .

Στο site που έδωσα στην συζήτηση Nexus 6P Other discussions όλοι όσοι έκαναν το update γράφουν ότι έχουν την ίδια λουπα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το ίδιο συμβαίνει τελικά .

Στο site που έδωσα στην συζήτηση Nexus 6P Other discussions όλοι όσοι έκαναν το update γράφουν ότι έχουν την ίδια λουπα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

ναι τωρα το βρηκα και το διαβασα.τωρα τι κανουμε τι εκδοση κραταμε και μηπως μπορουμε να αποχωρησουμε απο το beta προγραμα η περιμενουμε την google ναδωσει λυση

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να περάσετε ένα Factory Image της τελευταίας έκδοσης και αν επιμένει στο μα βγάζει αναβάθμιση σε βετα αντί να βγάλει ότι είναι ενημερωμένο τότε θα χρειαστεί να περιμένετε μεχρι να βρει λύση η Google.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κράτησα την stable και θα περιμένω λίγο ,μπας και βρεθεί καμιά λύση . Αλλιώς θα βγω από το beta πρόγραμμα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κράτησα την stable και θα περιμένω λίγο ,μπας και βρεθεί καμιά λύση . Αλλιώς θα βγω από το beta πρόγραμμα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

η stable ποια απο τις δυο ειναι

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το διάβασα στο forum της Google το έκανα και δείχνει ότι πέτυχε . Μετά το update της stable και αν βγάλει ξανά για update κάντε το εξής .

Πηγαίνετε στο Google play κάνετε update το Google app μετά ένα restart και όλα είναι εντάξει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η stable ποια απο τις δυο ειναι

Η μικρότερη σε μέγεθος.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια κατα τυχη κυτατε τι εγινε,εχω την NPG471 και πηγα στο google play και στην εφαρμογη της google εκανα καταργηση ολων των ενημερωσεων και ξαφνικα χαθηκε η ενημερωση που μου εδειχνε.δοκιμαστε το γιατι σε εμενα πετυχε
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί έχει κολλήσει το Android beta και μετά το μικρό update βγάζει την παλιότερη έκδοση που ήδη είχαμε πάρει πιο πριν. Μπορείτε να απαλλαγείτε από αυτό το συνεχές notification κάνοντας unroll και enroll μερικές φορές στο Android beta αφού πιο πριν έχετε κάνει install στο κινητό το μικρό stable update και το notification φεύγει μόνιμα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

η google απεσυρε την μικρη αναβαθμιση τελικα https://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/IG4raijrP-M;context-place=forum/nexus

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η google απεσυρε την μικρη αναβαθμιση τελικα https://productforums.google.com/forum/#!topic/nexus/IG4raijrP-M;context-place=forum/nexus

 

πατησα για ενημερωση και οντως δεν μου εβγαλε καμια

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις μετα την αναβαθμιση σε 7.1.2 μαμα να τρωει καποιο σκαλωμα το πληκτρολογιο οταν ειναι να εμφανιστει?

 

Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα,κάνε ένα clear την cache ίσως σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...