Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ'εγω από εκεί το πήρα πριν 2 βδομάδες με ασφάλεια συσκευής. Ήρθε την επόμενη μέρα και στο κουτί ειχε και ακουστικά huawei
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου γιατι προσωπικά δεν το εψαξα καθόλου διάβασα τους όρους αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, αλλά είναι 25€ δηλαδή σαν να αγοράζεις μία θήκη οπότε πιστεύω αξίζει τον κόπο ..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου γιατι προσωπικά δεν το εψαξα καθόλου διάβασα τους όρους αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, αλλά είναι 25€ δηλαδή σαν να αγοράζεις μία θήκη οπότε πιστεύω αξίζει τον κόπο ..

Τον χρόνο; 30 λέει στο σαιτ

Link to comment
Share on other sites

25€ στον ένα καιζερ και 30€ στον άλλο καιζερ που νομίζω ότι είναι ο ίδιος καιζερ με 2 διαφορετικά ονόματα KaizerShop - kaizerstore , αν κάνω λάθος διόρθωσε με
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο καιζερ αγορασα την Παρασκευη το silver χρωμα+ασφαλεια(25€)... Στο κουτι ειχε ακουστικα huawei..Για παρτιδα κλπ δεν το εψαξα..Τωρα περασαν 3 μερες και προς το παρων δεν εχω καποιο θεμα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. καινουργιος κατοχος της συσκευης εδω και 2 μερες (ανετα το πουλαγα 350) το lg g4 για μενα ειναι καλυτερο τεσπα. μαρεσει και αυτο αλλα εχω ενα γνωστο θεμα απο τι καταλαβαινω, αυτο με το noise cancelation. τι κανω? με τα ακουστικα λογικα με ακουνε κανονικα. να βαλω ταινια στο πισω μικροφωνο μηπως φτιαξει? εχω απογοητευτει και ειναι κριμα γιατι σημερα του εβαλα καρτα σιμ και δε με ακουγαν
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τώρα δυο ημέρες με την 7 δεν παρατηρείται θέμα με την μπαταρία ακριβώς το ίδιο με την 6.Και με wifi συνδεμένο από της 14:00 το εβγαλα από την φόρτιση μέχρι και της 18:00 σε αναμονή και είναι 100% δεν βλέπω αλλαγή από ότι με πριν.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχοντας χρησιμοποιήσει και τα δύο τηλέφωνα το ένα λίγο και το άλλο αρκετά, δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στις δύο συσκευές. Εννοείται αξίζει η μετάβαση

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Απο Τετάρτη θα το χω στα χέρια μου :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. καινουργιος κατοχος της συσκευης εδω και 2 μερες (ανετα το πουλαγα 350) το lg g4 για μενα ειναι καλυτερο τεσπα. μαρεσει και αυτο αλλα εχω ενα γνωστο θεμα απο τι καταλαβαινω, αυτο με το noise cancelation. τι κανω? με τα ακουστικα λογικα με ακουνε κανονικα. να βαλω ταινια στο πισω μικροφωνο μηπως φτιαξει? εχω απογοητευτει και ειναι κριμα γιατι σημερα του εβαλα καρτα σιμ και δε με ακουγαν

 

καλησπερα φιλε μου, εγω εχω το κινητο απο τον μαρτιο και εχω το ιδιο θεμα..εγω εκανα ροοτ και το ελυσα με τον κλασσικο τροπο.. τωρα αν δεν θελεις ροοτ δεν ξερω πως μπορει να λυθει, αν και μου φαινεται περιεργο να μην θελεις να κανεις ροοτ σε nexus.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παρήγγειλα απο Hellasphone. Εχεις κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο καταστημα? Γιατι το περιμένω απο Παρασκευη και δεν μου εχει ερθει. Και εχω κανει και προπληρωμη στην τραπεζα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πέρασα και την U με sideload να δούμε πως θα πάει η μπαταρία από θέμα brain

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια από root και εγγύηση τι παίζει; χάνεται σαν τα άλλα; το ίδιο και με custom?

Το θέμα με το noise είναι μεμονωμένο ή σε πολλές συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια από root και εγγύηση τι παίζει; χάνεται σαν τα άλλα; το ίδιο και με custom?

Το θέμα με το noise είναι μεμονωμένο ή σε πολλές συσκευές;

 

Νομιζω πως κανενας δεν ξερει..απλα αν χρειαστει να το στειλεις (μη γενοιτο) καλυτερα να το ξε-ρουταρεις και να κλειδωσεις τον bootloader.. εγω μετα απο αρκετες εμπειρες με το "service" στην ελλαδα δεν μπορω να πω πως "νιωθω" καποια ασφαλεια..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου, εγω εχω το κινητο απο τον μαρτιο και εχω το ιδιο θεμα..εγω εκανα ροοτ και το ελυσα με τον κλασσικο τροπο.. τωρα αν δεν θελεις ροοτ δεν ξερω πως μπορει να λυθει, αν και μου φαινεται περιεργο να μην θελεις να κανεις ροοτ σε nexus.

 

κατι ειδα στο youtube που αλλαζει ενα αρχει απο true σε false μαλλον αυτο εννοεις. αν και κινητακιας δεν εχω κανει ποτε ροοτ ειχα μονο μια αποτυχημένη προσπαθεια με ενα lg p500 πριν χρονια. καταρχας οταν κανω ροοτ τα ΟΤΑ update ερχοντε κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

κατι ειδα στο youtube που αλλαζει ενα αρχει απο true σε false μαλλον αυτο εννοεις. αν και κινητακιας δεν εχω κανει ποτε ροοτ ειχα μονο μια αποτυχημένη προσπαθεια με ενα lg p500 πριν χρονια. καταρχας οταν κανω ροοτ τα ΟΤΑ update ερχοντε κανονικα?

 

Ναι απο αυτο το βιντεο.. Οχι ΟΤΑ δεν νομιζω να ερχονται..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

κατι ειδα στο youtube που αλλαζει ενα αρχει απο true σε false μαλλον αυτο εννοεις. αν και κινητακιας δεν εχω κανει ποτε ροοτ ειχα μονο μια αποτυχημένη προσπαθεια με ενα lg p500 πριν χρονια. καταρχας οταν κανω ροοτ τα ΟΤΑ update ερχοντε κανονικα?

Και γω το είχα και προτιμησα να κάνω ρουτ και ότι ειδες στο παραπάνω βίντεο για να μη μείνω χωρίς τηλεφωνο.Να ξέρεις βέβαια ότι σε κάθε περίπτωση που παίρνεις αναβάθμιση ή τα security θα επαναλαμβάνει το ίδιο από τον root browser.Δ ιαφορετικα στειλτο να στο φτιάξουν αρβατο.Θ εωρω ότι είναι τραγικοί εκεί στην google αλλά και ή huawei

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται! Αν κάνεις root και μετά ξαναβαλεισ τον στοκ recovery τότε μπορείς να κάνεις ΟΤΑ κανονικά.

Και στις 2 περιπτώσεις παίρνεις ΟΤΑ απλώς με custom recovery δεν πρέπει να το κάνεις.

Φυσικά θα χαθεί το ρουτ και θα πρέπει να ξαναρουταρεισ. (κάπως νομίζω μπορείς να το κρατήσεις αλλά δεν ξέρω πως).

 

Εγγύηση θεωρητικά με ρουτ δεν έχεις. Αν και στα νεξους είναι στον αέρα αλλά δεν θα το ρίσκαρα.

 

Ωστόσο η σημαντική διάφορα με τα περισσότερα τηλέφωνα των μεγάλων εταιρειών εκεί έξω η κατάσταση του ρουτ είναι αναστρεψιμη. Δεν υπάρχει κάποιο flag όπως ο knox που αν γράψει, δεν ξεγραφει.

Αρα κάνεις ρουτ άφοβα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα τώρα με το noise πρόβλημακαι ξενέρωσα . Να το πάρεις από σκρουτζομαγαζο και να πας αρβατο;

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί για doa ούτε λόγος

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το έχω αυτό το πρόβλημα που λέτε με το noise... Δεν το έχουν όλα;

Μήπως διορθώνεται με την 7;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το έχω αυτό το πρόβλημα που λέτε με το noise... Δεν το έχουν όλα;

Μήπως διορθώνεται με την 7;

Δεν είναι σε όλα αλλά υπάρχει σε μεγάλο ποσοστό και είναι πρόβλημα από τις πρώτες παρτιδες.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρω να τους πω ότι έχει πρόβλημα η συσκευή και δε με ακούνε όταν μιλάω θα το πάρουν πίσω με DOA?
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πάρω να τους πω ότι έχει πρόβλημα η συσκευή και δε με ακούνε όταν μιλάω θα το πάρουν πίσω με DOA?

Λογικά ναι εφόσον είσαι μέσα στο χρονικό περιθώριο για DOA.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το DOA δεν είναι όρος εγγύησης αντιπροσωπείας αλλά κάποιων καταστημάτων. Η αντιπροσωπεία θα σου αντικαταστήσει το κινητό αν θεωρήσει ότι δεν γίνεται να διορθώσει το θέμα με σέρβις. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ή Dead on arrival είναι βάση ευρωπαϊκής οδηγίας και υποχρεώνει τον πωλητή να αντικαταστήσει ή να αποζημιώσει τον αγοραστή στην περίπτωση που ή συσκευή εντός 15 ημερών δεν λειτουργεί σωστά ή είναι "νεκρή" . Βέβαια όλα αυτά στην Ελλαδα είναι ρευστά καθώς και οι μέρες από 15 γίνονται 7 έτσι απλα..

 

Εγώ προσωπικά έχει τύχει σε μεγαλη αλυσίδα να πάω πίσω προϊόν στις 12 μέρες το οποίο είχε θέμα με την μπαταρία και πήρα τα χρήματα μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...