Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες μηπως εχετε βρει πουθενα κανενα καλωδιο σαν το κοντο που ειχε η συσκευασια και να παιζει με fast charging?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, έχω αυτήν την στιγμή στην κατοχή μου ένα G3 το οποίο έχει αρχίσει και με εκνευρίζει λόγω κολλημάτων, θερμοκρασιών και καμιά φορά με το θέμα μπαταρίας, και σκεφτόμουν να το αλλάξω με ένα Nexus 5X, απλά ήθελα να είναι 32GB και σε μαύρο χρώμα και δεν παίζει σε λιγότερο απο 260 ευρώ.. Έτσι σκέφτηκα οτι αν το nexus 6p πέσει στα γύρω στα 400 ευρώ, ίσως να δικαιολογεί την διαφορά χρημάτων. Απλά το μόνο που θέλω απο το κινητό είναι να με εξυπηρετεί για τα επόμενα 2 χρόνια αποβληματιστά, χωρίς κολλήματα, και χωρίς να ασχολούμαι συνέχεια μαζί του για μικροπράγματα. Πιστεύετε οτι αξίζει η διαφορά χρημάτων για να πάρω το 6p;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, έχω αυτήν την στιγμή στην κατοχή μου ένα G3 το οποίο έχει αρχίσει και με εκνευρίζει λόγω κολλημάτων, θερμοκρασιών και καμιά φορά με το θέμα μπαταρίας, και σκεφτόμουν να το αλλάξω με ένα Nexus 5X, απλά ήθελα να είναι 32GB και σε μαύρο χρώμα και δεν παίζει σε λιγότερο απο 260 ευρώ.. Έτσι σκέφτηκα οτι αν το nexus 6p πέσει στα γύρω στα 400 ευρώ, ίσως να δικαιολογεί την διαφορά χρημάτων. Απλά το μόνο που θέλω απο το κινητό είναι να με εξυπηρετεί για τα επόμενα 2 χρόνια αποβληματιστά, χωρίς κολλήματα, και χωρίς να ασχολούμαι συνέχεια μαζί του για μικροπράγματα. Πιστεύετε οτι αξίζει η διαφορά χρημάτων για να πάρω το 6p;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φιλε μου εμεις που εχουμε το κινητο δεν ξερουμε και δεν μπορουμε να σου απαντησουμε ,περιμενε να ερθει ο nikchris που το ειχε 1-2 μερες και το ξερει καλα να σου πει,περιμενω με αγωνια το ποστ του nikchris να μαθω και εγω αν αξιζει η μεταβαση....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, έχω αυτήν την στιγμή στην κατοχή μου ένα G3 το οποίο έχει αρχίσει και με εκνευρίζει λόγω κολλημάτων, θερμοκρασιών και καμιά φορά με το θέμα μπαταρίας, και σκεφτόμουν να το αλλάξω με ένα Nexus 5X, απλά ήθελα να είναι 32GB και σε μαύρο χρώμα και δεν παίζει σε λιγότερο απο 260 ευρώ.. Έτσι σκέφτηκα οτι αν το nexus 6p πέσει στα γύρω στα 400 ευρώ, ίσως να δικαιολογεί την διαφορά χρημάτων. Απλά το μόνο που θέλω απο το κινητό είναι να με εξυπηρετεί για τα επόμενα 2 χρόνια αποβληματιστά, χωρίς κολλήματα, και χωρίς να ασχολούμαι συνέχεια μαζί του για μικροπράγματα. Πιστεύετε οτι αξίζει η διαφορά χρημάτων για να πάρω το 6p;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πάρε 5χ θα σε καλύψει στο θέμα των κωλυμάτων φθηνότερα από το 6p

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 5χ θα σε καλύψει στο θέμα των κωλυμάτων φθηνότερα από το 6p

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν αξίζει τα χρήματα του; Θεωρείς ακόμα και 400 ευρώ too much για το 6p; Σκέφτομαι οτι λόγω κατασκευής το 6p ίσως να μου βγάλει πιο εύκολα 2 χρόνια χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Στο 6p παίρνεις επιπλέον ωραία μεταλλική κατασκευή, φοβερά ηχεία, αναβαθμισμένη οθόνη και καλύτερη μπροστινή. Από θέμα απόδοσης ίσως μελλοντικά να σε κρατήσει καλύτερα το 6P λόγω 3ραμ. Αλλά αυτό είναι υποθετικό κάνεις δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν αξίζει τα χρήματα του; Θεωρείς ακόμα και 400 ευρώ too much για το 6p; Σκέφτομαι οτι λόγω κατασκευής το 6p ίσως να μου βγάλει πιο εύκολα 2 χρόνια χρήσης.

 

Φίλε αν και το vs είναι εκτός θέματος το μόνο ίδιο με το 5x είναι η κάμερα και ο αισθητήρας δαχτυλικων αποτυπωματων όλα τα άλλα είναι ανώτερα με διαφορά,τώρα για εμένα αξίζει η μετάβαση,βέβαια αν το θέλεις για τα βασικά καλό είναι και το 5χ είναι θέμα του καθενός τη ζητάει και την χρήση που κάνει στο 6p είναι πραγματικά απόλαυση να βλέπεις βίντεο η και να διαβάζεις λόγου οθόνης και τα ηχεία είναι φοβερά όπως είπε και ο thanos,από θέμα επιδόσεων πιστεύω σε καλύπτει και το 5χ και το 6p δεν είναι επεξεργαστές πενταετίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, έχω αυτήν την στιγμή στην κατοχή μου ένα G3 το οποίο έχει αρχίσει και με εκνευρίζει λόγω κολλημάτων, θερμοκρασιών και καμιά φορά με το θέμα μπαταρίας, και σκεφτόμουν να το αλλάξω με ένα Nexus 5X, απλά ήθελα να είναι 32GB και σε μαύρο χρώμα και δεν παίζει σε λιγότερο απο 260 ευρώ.. Έτσι σκέφτηκα οτι αν το nexus 6p πέσει στα γύρω στα 400 ευρώ, ίσως να δικαιολογεί την διαφορά χρημάτων. Απλά το μόνο που θέλω απο το κινητό είναι να με εξυπηρετεί για τα επόμενα 2 χρόνια αποβληματιστά, χωρίς κολλήματα, και χωρίς να ασχολούμαι συνέχεια μαζί του για μικροπράγματα. Πιστεύετε οτι αξίζει η διαφορά χρημάτων για να πάρω το 6p;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το 5χ:

 

1) Iδια χαλια μπαταρια με το G3

2) 2gb ram = ξεχνα τα πολλα πολλα, και σιγουρα δεν κανει για 2 χρονια, ήδη ειναι πολυ λιγα τα 2gb

3) Μετριοτατο ποιοτικα, εξαιρετικη καμερα, χαλια ηχεια, καλη οθονη

 

ΤΟ 6p

 

1) Μεγαλυτερο αρκετα απο το G3 (και λογω 5.7" και λογω τεραστιων πανω-κατω bezel)

2) Xαλια ενεργειακα 810 σοκετ, εχει 3450 μπαταρια αλλα δεν του φαινεται

3) Ακριβο, επρεπε να ειναι ηδη στα 350€, περσινο σοκετ ειναι (και απο τα χειροτερα της ιστοριας)

4) Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, οθονη, ηχεια, ταχυτατη φορτιση, καμερα ετσι και ετσι (μεγαλη κουβεντα, προσωπικα τη βρηκα κατω του μετριου για την τιμη)

 

--------

 

Δεν αξιζει κανενα απο τα 2 για 2 χρονια φιλε μου, κανε λιγο υπομονη με το G3 και θα διαλεξεις συσκευη το χειμωνα.

Αν θες εχει και αλλες συσκευες εκει εξω για σενα, αλλα ειμαστε offtopic εδω.

 

 

 

Φιλε μου εμεις που εχουμε το κινητο δεν ξερουμε και δεν μπορουμε να σου απαντησουμε ,περιμενε να ερθει ο nikchris που το ειχε 1-2 μερες και το ξερει καλα να σου πει,περιμενω με αγωνια το ποστ του nikchris να μαθω και εγω αν αξιζει η μεταβαση....

 

Ο nikchris εχει γραψει ποτε κατι το ανακριβές; :mad:

 

Ή επειδη δεν ειμαι σαν μερικους που λενε "wow τι κινηταρα πηρα, σουπερ τελειο μαν" και εχω απαιτησεις σαν χρηστης δεν κανει να γραφω στο forum;

Link to comment
Share on other sites

Κόντρα σε όλα τα review του πλανήτη!

Πάμε γερά μπορείς!

Καλό είναι αν δεν έχουμε τι να πούμε να μην λέμε τίποτα νομίζοντας ότι ξέρουμε τι λέμε!

Πραγματικά κυνήγι μαγισσών!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το είχα 2 μήνες αν και δεν είμαι φαν του στοκ android η συσκευή είναι άψογη δεν ζεσταίνεται με καλή μπαταρία καμεραρα και άνετα για 2 χρόνια ακόμα θα είναι κορυφαία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κόντρα σε όλα τα review του πλανήτη!

Πάμε γερά μπορείς!

Καλό είναι αν δεν έχουμε τι να πούμε να μην λέμε τίποτα νομίζοντας ότι ξέρουμε τι λέμε!

Πραγματικά κυνήγι μαγισσών!

 

Tι λενε ολα τα review;

 

Μηπως λενε οτι εχει 3450 μπαταρια και πιανει 8 ωρες οθονη; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει manual mode/scenes ή οτι το κινητο κανει focus αμεσα ή οτι η Google Camera ειναι το καλυτερο app; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει μικρα bezel; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει την ταχυτερη nand; Ουτε καν.

 

Το τηλέφωνο το είχα 2 μήνες αν και δεν είμαι φαν του στοκ android η συσκευή είναι άψογη δεν ζεσταίνεται με καλή μπαταρία καμεραρα και άνετα για 2 χρόνια ακόμα θα είναι κορυφαία

 

Σαφως και κανει για άλλα 2 χρονια, άλλωστε υπαρχουν ακομα καποιοι που εχουν Ν5 και τους κανει μια χαρα.

Αλλα πως τους κανει και τι τους κανει.

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν όμως για μια ξεκάθαρα πάνω του μετριου προς παρά πολύ καλή κάμερα! Dx0mark το έχει στα κορυφαία με 84 βαθμολογία.

Και δεν είναι ο μόνος που έχει βγάλει την κάμερα του παρά πολύ καλή. Όλα τα reviews στο σύνολο τους.

Μην ξανακάνουμε όμως την ίδια συζήτηση.

 

Πραγματικά έχεις καταντήσει βαρετός και εκνευριστικός. Το καταλάβαμε. Το κινητό είναι ότι χειρότερο για σένα. Άσε μας εδώ λοιπόν να το λέμε τούμπανο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γράφουν όμως για μια ξεκάθαρα πάνω του μετριου προς παρά πολύ καλή κάμερα! Dx0mark το έχει στα κορυφαία με 84 βαθμολογία.

Και δεν είναι ο μόνος που έχει βγάλει την κάμερα του παρά πολύ καλή. Όλα τα reviews στο σύνολο τους.

 

To Dxomark, δεν ξερω γιατι το βαζεις. Για να αποδειξεις το point το δικο μου;

 

Εχει πολλα κινητα καλυτερα απο το 6p. Μετραω 9.

Εχει και πολλα στην κατηγορια του, που τα περισσοτερα ειναι και προτιμοτερα λογω app και επιλογων και ας χανουν ελαχιστα σε ποιοτητα εικονας.

 

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι σκαρτο, ισα ισα το HDR+ ειναι απιαστο ονειρο για αλλους.

Αλλα δε φτανει αυτο, το κινητο θελει βελτιωσεις.

 

Η εσωτερικη του μνημη;

Παναργη, ιδια με του 5x, αρμοζει σε midrange κινητο (ψαξε ριβιους που σου αρεσουν)

Μπορω να γραψω και άλλα, αλλά τα εχω ηδη πει.

 

 

Το Point μου ειναι οτι ειναι πολυ λαθος η τιμολογηση του, επρεπε εξαρχης να κοστιζει πολυ χαμηλοτερα.

Τωρα δεν αξιζει καν σαν συσκευη, truth be told.

Link to comment
Share on other sites

Tι λενε ολα τα review;

 

Μηπως λενε οτι εχει 3450 μπαταρια και πιανει 8 ωρες οθονη; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει manual mode/scenes ή οτι το κινητο κανει focus αμεσα ή οτι η Google Camera ειναι το καλυτερο app; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει μικρα bezel; Οχι

Μηπως λενε οτι εχει την ταχυτερη nand; Ουτε καν.

 

 

 

Σαφως και κανει για άλλα 2 χρονια, άλλωστε υπαρχουν ακομα καποιοι που εχουν Ν5 και τους κανει μια χαρα.

Αλλα πως τους κανει και τι τους κανει.

 

Ακυρωνεις την συσκευή λόγου του camera app που στην τελική κατεβαζεις κάτι άλλο αν δεν σου αρέσει,σε αρέσει δεν σου αρέσει έχει φοβερή φωτογραφική.

Ναι λένε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία και όντως έχει!

Τα bezel είναι λόγο των ηχείων που είναι φοβερά και καλά κάνει και τα έχει.

Όσο για την nand είσαι υπερβολικός μπορεί να μην είναι η γρηγορότερη αλλά είναι κοντά στο note 5, φοβερό πράγμα.

Όσο για την κοστολογιση ακόμη και στο εξωτερικό αυτές τις τιμές έχει, αυτό κάτι σημαίνει μάλλον αλλά αρνησαι να το καταλάβεις.

Δεν γίνεται με το ζόρι να βγάλεις άχρηστη μια συσκευή ειδικά στο βαθμό που το παρουσιάζεις.

Link to comment
Share on other sites

To Dxomark, δεν ξερω γιατι το βαζεις. Για να αποδειξεις το point το δικο μου;

 

Εχει πολλα κινητα καλυτερα απο το 6p. Μετραω 9.

Εχει και πολλα στην κατηγορια του, που τα περισσοτερα ειναι και προτιμοτερα λογω app και επιλογων και ας χανουν ελαχιστα σε ποιοτητα εικονας.

 

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι σκαρτο, ισα ισα το HDR+ ειναι απιαστο ονειρο για αλλους.

Αλλα δε φτανει αυτο, το κινητο θελει βελτιωσεις.

 

Η εσωτερικη του μνημη;

Παναργη, ιδια με του 5x, αρμοζει σε midrange κινητο (ψαξε ριβιους που σου αρεσουν)

Μπορω να γραψω και άλλα, αλλά τα εχω ηδη πει.

 

 

Το Point μου ειναι οτι ειναι πολυ λαθος η τιμολογηση του, επρεπε εξαρχης να κοστιζει πολυ χαμηλοτερα.

Τωρα δεν αξιζει καν σαν συσκευη, truth be told.

 

Διάβασε τι γράφεις και τι απαντάω... Αναφέρθηκα μόνο στην κάμερα του. Ούτε στην εσωτερική του. Και λες λοιπόν ότι θεωρείς την κάμερα του ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ. Το dx0mark λοιπόν αποδεικνύει πόσο, μα πόσο λάθος προσωπική άποψη έχεις.

Δεν είπα ποτέ ότι είναι η κορυφαία κάμερα που κυκλοφορεί!

 

Τώρα για την τιμολόγηση θα μπορούσαν να συμφωνήσω εν μέρει όμως. Και θα πω τι εννοώ. Για μένα καμία συσκευή δεν αξίζει ποτέ πάνω 500 σαν τιμολόγηση. Αλλά δυστυχώς οι εταιρείες κοστολογούν έτσι και πρέπει να προσαρμοστώ.

 

Το point σου λοιπόν αν και μπορώ να το καταλάβω, είναι άστοχο όταν κανένα κινητό δεν έχει σωστή τιμολόγηση και έπρεπε εξαρχής να είναι πολύ χαμηλότερα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το κινητό αλλά το παρακολουθώ εδώ...

Εχω το LG V10, που με καλύπτει πολύ περισσότερο σαν κινητό συνολικά.

Στα της τιμολόγησης, συμφωνώ με την άποψη ότι περιέργως παραμένει αρκετά ψηλά τιμολογιακά.

Στα της κάμερας θα διαφωνήσω όμως με το φίλο που λέει ότι δεν είναι τόσο καλή.

Γούστα θα πείτε είναι αυτά, αλλά εύκολα θα αντάλλαζα την κάμερα του V10 με αυτή των nexus. Στα τοπία που τα 12 Mp φαίνονται λίγα σε σχέση με τον ανταγωνισμό, εγώ βλέπω ισάξια αποτελέσματα στα πρωινά αφού δεν συνηθίζω να κάνω ζουμ 100% για να δώ μια λεπτομέρεια. Στα σκοτεινότερα σκηνικά, το hdr+ κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση στα φωτεινά σημεία, πχ λάμπες από ότι έχω δει αλλού, στο αυτόματατο πάντα ελλείψη manual. Εκεί όμως που δεν έχει αντίπαλο και για μένα αποτελεί το σημαντικότερο παράγοντα, είναι στις φωτογραφίες πορτραίτα των παιδιών μου και της οικογένειας γενικά. Είναι τα μοναδικά κινητά (5χ/6P) που δεν κάνουν ρετούς στο πρόσωπο. Ακόμη και το HTC 10 πιου φοράει τον ίδιο σένσορα και μάλιστα με την προσθήκη OIS, δεν τα κοντράρει διότι του λείπει αυτό το μαγικό όπως φαίνεται αποκλειστικό της GOOGLE, το HDR+.

Παραθέτω μια φωτογραφία που δεν είναι όμοφη καλλιτεχνικά αφού δείχνει... εμένα, αλλά αν ξεχάσουμε το υποκείμενο (που πρέπει αλήθεια να αποφεύγει το φακό :p:lol::p) δείτε τι λεπτομέρεια έχει γράψει. (Η φωτό είναι από 5Χ φίλου, σούρουπο)

26765041524_d2ce373a2c_b.jpgNEXUS 5X by P. V., on Flickr

 

Κανένα flagship δεν τα φτάνει όσο και να χτυπιέται...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή βλέπω ότι είμαστε κοντά στο να ξεφύγει η συζήτηση...παρακαλώ να πέσουν λίγο οι τόνοι...;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 6p

3) Ακριβο, επρεπε να ειναι ηδη στα 350€, περσινο σοκετ ειναι (και απο τα χειροτερα της ιστοριας)

 

Πραγματικά όμως, σταμάτα να μιλάς γι τιμολογιακές πολιτικές. Και σαν επιβεβαίωση αυτού θα σου πω απλά το εξής:

LG G3 32gb, ημερομηνία κυκλοφορίας Ιούνιος 2014, χαμηλότερη τιμή skroutz ΣΗΜΕΡΑ: 318,80

Nexus 6p 32gb, ημερομηνία κυκλοφορίας Σεπτέμβριος 2015, τιμή skroutz ΣΗΜΕΡΑ: 417,80

 

Τα λόγια είναι περιττά, ειδικά αν συγκρίνεις και τα χαρακτηρισικά των 2 κινητών.

 

ps. Κάτοχος και των 2 συσκευών.

Edited by Johny-B
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ακυρωνεις την συσκευή λόγου του camera app που στην τελική κατεβαζεις κάτι άλλο αν δεν σου αρέσει,σε αρέσει δεν σου αρέσει έχει φοβερή φωτογραφική.

Ναι λένε ότι έχει πολύ καλή μπαταρία και όντως έχει!

Γiα 3450, μαπα ειναι η μπαταρια. Αν οπως ειναι του βαλεις SD801 πανω αντι για 810, θα βγαλει 2 ωρες οθονη εξτρα.

Τα bezel είναι λόγο των ηχείων που είναι φοβερά και καλά κάνει και τα έχει.

Διαφωνω, το προηγουμενο 6ρι ειχε πολυ καλα ηχεια και αυτο με ελαχιστα bezel.

Όσο για την nand είσαι υπερβολικός μπορεί να μην είναι η γρηγορότερη αλλά είναι κοντά στο note 5, φοβερό πράγμα.

Παναργη, και φυσικα καμια σχεση με αυτες που βαζει η Samsung (αν θες τα συγκρινουμε επι τοπου κιολας με περσινο sammy - s6)

Όσο για την κοστολογιση ακόμη και στο εξωτερικό αυτές τις τιμές έχει, αυτό κάτι σημαίνει μάλλον αλλά αρνησαι να το καταλάβεις.

Δεν γίνεται με το ζόρι να βγάλεις άχρηστη μια συσκευή ειδικά στο βαθμό που το παρουσιάζεις.

 

Δηλαδη επειδη δεν λεω "wow ειναι σουπερ, πωπωπω", την βγαζω αχρηστη;

Επρεπε να ειναι κοστολογημενη πιο χαμηλα λεω, και εχω δικιο.

 

Επισης, δεν καταλαβα το επιχειρημα με το εξωτερικο, θες να πεις κατι;

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Έγινε τροποποίηση και διαγραφή μηνυμάτων.

Για τελευταία φορά συζητήστε ήρεμα και πολιτισμένα και μόνο για το συγκεκριμένο κινητό!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε για το κινητό λοιπόν.

Ψάχνω να βρω θετικό εκτός της οθόνης και δεν μπορώ.

 

Μπαταρία? Μαύρο χαλι.

Εσωτερική μνήμη? Σαν χελώνα

Εξωτερική εμφάνιση? Τεράστια μπεζελ για ποιο κέρδος?

 

Και το καλύτερο. Απόδοση κάμερας? Κάτω του μετριου. Σάπια! Καλά δε η απουσία χειροκινητου με ξεπερνά.

 

Με λίγα λόγια μία άχρηστη συσκευή.

Δεν βρίσκω το λόγο να δώσει κάποιος 400+ για ένα τέτοιο κινητό.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μονο πραγματικό μείον είναι η έλλειψη OIS και η τοποθέτηση της κάμερας. Προχτες τραβηξα νύχτα συναυλία σε 4K. Παρα πολύ καλη η απόδοση. Τώρα αν κάποιοι έχουν αντιρρήσεις ας αγοράσουν κάτι άλλο.

 

Η μπαταρία είναι σχετικα OK. Δεν έχει την απόδοση του Note 4 που είχα πριν αλλά με το fast charge δε με νοιάζει.

 

ΕΓΩ δεν το αγόρασα γι αυτό όμως. Το πήρα γιατί είναι ξεκλειδωτο. Τέλος. Αυτό ήθελα αυτό πήρα. Είχα πρόσβαση σε όλες τις ναυαρχιδες κινητά που εισαγονται. Το προτιμησα όμως γι αυτό που με ένοιαζε περισσότερο.

 

Εντάξει ναι ζηλεύω το Note 7 που κυκλοφόρησε και σε λιγες μέρες θα το πιάσω στα χέρια μου. Αλλά ο KNOX δεν θα μπει παλι σπίτι μου.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε για το κινητό λοιπόν.

Ψάχνω να βρω θετικό εκτός της οθόνης και δεν μπορώ.

 

Μπαταρία? Μαύρο χαλι.

Εσωτερική μνήμη? Σαν χελώνα

Εξωτερική εμφάνιση? Τεράστια μπεζελ για ποιο κέρδος?

 

Και το καλύτερο. Απόδοση κάμερας? Κάτω του μετριου. Σάπια! Καλά δε η απουσία χειροκινητου με ξεπερνά.

 

Με λίγα λόγια μία άχρηστη συσκευή.

Δεν βρίσκω το λόγο να δώσει κάποιος 400+ για ένα τέτοιο κινητό.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Διαφωνώ κάθετα μαζί σου. Το κινητό είναι μεν για πέταμα, αλλά οι λόγοι είναι άλλοι από αυτούς που αναφέρεις.

 

Καταρχήν δεν μπορούν να μας αφήσουν ήσυχους με τα security updates. Κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάθομαι να περνάω OTAs με ενημερώσεις και αηδίες.

Κατα 2ον, η κάμερα που λένε κάποιοι ότι είναι καλή στο χαμηλό φωτισμό, τελικά δεν κάνει τπτ. Εγώ προχτές το βράδυ έκλεισα τα φώτα και πήρα μια φωτό η οποία βγήκε κατάμαυρη.

Κατά 3ον, το λειτουργικό αυτό που φοράει είναι πολύ απλοϊκό. Ούτε ένα έξτρα app όταν το παίρνεις. Πρέπει να μπεις στην διαδικασία να κατεβάσεις ότι θες. Επίσης από μόντες δεν έχει τπτ και πρέπει να κάθεσαι να μπαίνεις σε φόρουμς και να διαβάζεις πως να το μοντάρεις.

Απαράδεχτα πράγματα. Και τώρα έχει και 412 ευρώ στο σκρουτζ, κλεψιά σκέτη.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα μαζί σου. Το κινητό είναι μεν για πέταμα, αλλά οι λόγοι είναι άλλοι από αυτούς που αναφέρεις.

 

 

 

Καταρχήν δεν μπορούν να μας αφήσουν ήσυχους με τα security updates. Κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάθομαι να περνάω OTAs με ενημερώσεις και αηδίες.

 

Κατα 2ον, η κάμερα που λένε κάποιοι ότι είναι καλή στο χαμηλό φωτισμό, τελικά δεν κάνει τπτ. Εγώ προχτές το βράδυ έκλεισα τα φώτα και πήρα μια φωτό η οποία βγήκε κατάμαυρη.

 

Κατά 3ον, το λειτουργικό αυτό που φοράει είναι πολύ απλοϊκό. Ούτε ένα έξτρα app όταν το παίρνεις. Πρέπει να μπεις στην διαδικασία να κατεβάσεις ότι θες. Επίσης από μόντες δεν έχει τπτ και πρέπει να κάθεσαι να μπαίνεις σε φόρουμς και να διαβάζεις πως να το μοντάρεις.

 

Απαράδεχτα πράγματα. Και τώρα έχει και 412 ευρώ στο σκρουτζ, κλεψιά σκέτη.

 

 

Στην αρχή, κόντεψα να σε πιστέψω!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση είναι κάποιος που έχει βάλει custom rom την remix να πει αν η κάμερα είναι το ίδιο αποδοτική με την stock rom?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...