Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτέλους μετά από σχεδόν 6μηνο παροπλισμένο, πήγα και εγώ σήμερα στη Μιχαλακοπούλου και άλλαξα μπαταρία.. 2 έγραφε η αποθήκη ότι είχαν μείνει, οπότε σε σχεδόν 2 ωρες το πήρα πίσω, με καινούργια μπαταρία, κανούργια φιλετάκια πάνω κάτω στην πίσω όψη (το γυαλάκι της κάμερας δηλαδή και το μικρό κάτω) καθώς και καθαρισμό του μικροφώνου ( δεν με ακούγανε καλά)...το τηλέφωνο είναι πραγματικά σαν καινούργιο με android 8.0 και το μόνο "αρνητικό" το χαμένο dbrand black carbon που έπρεπε να βγει..:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επιτέλους μετά από σχεδόν 6μηνο παροπλισμένο, πήγα και εγώ σήμερα στη Μιχαλακοπούλου και άλλαξα μπαταρία.. 2 έγραφε η αποθήκη ότι είχαν μείνει

 

Ωχ.

Πρέπει να τρέξω αύριο

Ρώτησα και γω.

Οχι ότι έχω θέμα.

Αλλά για κάβα...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.

Πρέπει να τρέξω αύριο

Ρώτησα και γω.

Οχι ότι έχω θέμα.

Αλλά για κάβα...

Πρέπει να ρωτήσεις πριν πας αν δέχονται να την πουλήσουν σκέτη χωρίς αντικατάσταση. Με τόση ζήτηση που έχουν, δεν αποκλείεται να μην δίνουν χύμα κομμάτια για να έχουν να βάζουν σε αυτά που έρχονται με πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρωτήσεις πριν πας αν δέχονται να την πουλήσουν σκέτη χωρίς αντικατάσταση. Με τόση ζήτηση που έχουν, δεν αποκλείεται να μην δίνουν χύμα κομμάτια για να έχουν να βάζουν σε αυτά που έρχονται με πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Το ξέρω και τους είχα ήδη ρωτήσει.

Ζορίστικαν αλλά μου είπαν πως την επόμενη φορά που θα πάω με την μπαταρία να μου την εγκαταστήσουν θα επιβαρυνθώ με την εργασία.

Λογικό. επίσης έχουν ένα φόβο για την κατάσταση των ελασμάτων κλπ της μπαταρίας. Οτι δηλαδή δεν θα έχουν την ευθύνη για την κατάστασή της. Επίσης λογικό. Μετά από όλα αυτά μου είπαν ότι μπορώ να πάω. Η τιμή μου φάνηκε μικρή (11€).

Αύριο έχω σκοπό να πάω. Αλλά φοβάμαι ότι διαθεσιμότητα γιοκ αύριο.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Σε προηγούμενο μου post προ 2 εβδομάδων σας ανέφερα ότι είχα θέμα με το κινητό που έσβησε ξαφνικά και δεν ξανά άνοιξε! Από τότε βρίσκεται φυσικά στην Μιχαλακοπούλου ! Σήμερα είχα ενημέρωση... Αλλαγή πλακέτας! Μέσα στην εγγύηση φυσικά.. Σε ερώτηση μου αν ανανεώνουν την εγγύηση (τουλάχιστον για αυτό) για άλλα 2 χρόνια εφόσον βάζουν καινούργια πλακέτα μου είπαν σε καμία περίπτωση. Αν έληξε στα κοντά η εγγύηση το πολύ άλλους 3 μήνες επιπλέον! Τι παίζει με αυτό? Γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Σε προηγούμενο μου post προ 2 εβδομάδων σας ανέφερα ότι είχα θέμα με το κινητό που έσβησε ξαφνικά και δεν ξανά άνοιξε! Από τότε βρίσκεται φυσικά στην Μιχαλακοπούλου ! Σήμερα είχα ενημέρωση... Αλλαγή πλακέτας! Μέσα στην εγγύηση φυσικά.. Σε ερώτηση μου αν ανανεώνουν την εγγύηση (τουλάχιστον για αυτό) για άλλα 2 χρόνια εφόσον βάζουν καινούργια πλακέτα μου είπαν σε καμία περίπτωση. Αν έληξε στα κοντά η εγγύηση το πολύ άλλους 3 μήνες επιπλέον! Τι παίζει με αυτό? Γνωρίζει κανείς?

Σε προηγούμενη συσκευή που είχα που την πήγα στην procordia και αλλάχτηκε η μητρική έδωσαν κάποιους μήνες εγγύηση για ορθή λειτουργία της πλακέτας .Η συσκευή έπαθε ζημιά μέρες πριν λήξει η εγγύηση .Μιας και η Huawei στην Μιχαλακοπούλου είναι σε συνεργασία με την procordia μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος 6p! Έχω android 8 από την 5η Οκτωβρίου. Θα μου έρθει και μένα ΟΤΑ για 8.1 beta ?? Ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι. Τώρα μαθαίνω από στοκ android. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι θα πρέπει να γραφτείς στο Beta Programm για να λαμβάνεις beta(developer preview roms). Αλλά ή beta είναι beta με ότι αυτό μπορεί αν σημαίνει. Μπορεί αν έχει κάποιο θέμα μπορεί και όχι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος 6p! Έχω android 8 από την 5η Οκτωβρίου. Θα μου έρθει και μένα ΟΤΑ για 8.1 beta ?? Ακόμα δεν μου έχει έρθει κάτι. Τώρα μαθαίνω από στοκ android. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις την Beta, αν έχεις γνώσεις να περνάς χειροκίνητα μέσω του υπολογιστή ή να κάνεις εγγραφή στο πρόγραμμα beta (πρέπει να έχεις υπόψη σου πως κάνοντας εγγραφή στην beta, μπορεί να σου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα). Άμα δεν θες, περιμένεις μέχρι τον Δεκέμβριο μέχρι να βγει η σταθερή έκδοση της 8.1.0. (Αλλά, άμα θελήσεις να πας πίσω από την 8.1 στην 8.0, επειδή είναι υποβάθμιση, θα χάσεις δεδομένα, είτε είναι μουσική, είτε φωτογραφίες, είτε μηνύματα κτλ.)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις την Beta, αν έχεις γνώσεις να περνάς χειροκίνητα μέσω του υπολογιστή ή να κάνεις εγγραφή στο πρόγραμμα beta (πρέπει να έχεις υπόψη σου πως κάνοντας εγγραφή στην beta, μπορεί να σου εμφανίσει κάποιο πρόβλημα). Άμα δεν θες, περιμένεις μέχρι τον Δεκέμβριο μέχρι να βγει η σταθερή έκδοση της 8.1.0. (Αλλά, άμα θελήσεις να πας πίσω από την 8.1 στην 8.0, επειδή είναι υποβάθμιση, θα χάσεις δεδομένα, είτε είναι μουσική, είτε φωτογραφίες, είτε μηνύματα κτλ.)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ασχολούμαι με υπολογιστή αλλά δεν βιάζομαι οπότε θα περιμένω μέχρι Δεκέμβρη! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω κάνει εγγραφή στο betshow.com, διέγραψα την συσκευή αλλά δεν μου έρχεται η official. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ στο beta

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω κάνει εγγραφή στο betshow.com, διέγραψα την συσκευή αλλά δεν μου έρχεται η official. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ στο beta

Ποια ρομ φοράς? Αν φορούσες 8.0 δεν ήταν beta αλλά stable.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM χρησιμοποιείτε;

Εγώ είμαι με PN και ακόμα δεν έχει βγάλει 8αρα...

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Nitrogen.. καλή είναι, όχι σαν την 7 όμως.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς? Αν φορούσες 8.0 δεν ήταν beta αλλά stable.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

την 8.1 και θέλω να γυρίσω στην 8. Το τηλέφωνο το πήρα μεταχειρισμένο πριν απο μερικές μέρες και είχε ειδοποίηση για την 8.1 , την οποία και έκανα. Θέλω να δοκιμάσω και την 8 , ξεγράφηκα απο το beta αλλά δεν μου έρχεται η τελευταία stable OTA.

Edited by ichaltou
Link to comment
Share on other sites

Βάλτην χειροκίνητα να τελειώνεις! Διαφορετικά δοκίμασε πάλι να γραφτείς, και να ξεγραφτείς. Σε πιο λινκ το κάνεις roll-out?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην χειροκίνητα να τελειώνεις! Διαφορετικά δοκίμασε πάλι να γραφτείς, και να ξεγραφτείς. Σε πιο λινκ το κάνεις roll-out?

 

android.com/beta.

 

πως μπαίνει χειροκίνητα? δεν εχω ασχοληθεί καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

android.com/beta.

 

πως μπαίνει χειροκίνητα? δεν εχω ασχοληθεί καθόλου?

 

https://developer.android.com/preview/download.html Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο. Εδώ έχει link για το beta programm.

 

https://www.google.com/android/beta?u=0 Αυτό είναι το ακριβές link νομίζω. Βέβαια αυτό σε κάνει redirect να μπεις με τον λογαριασμό σου.

 

Χειροκίνητα γίνεται μέσω εντολών adb σε fastboot mode με ξεκλείδωτο bootloader. Αν δεν έχεις, ξεκλειδώνεις, κάνεις την επιστροφή στην 8.0 και κλειδώνεις πάλι. Έτσι και αλλιώς σε downgrade θα γινόταν format στο κινητό οπότε δεν έχεις θέμα.

Δες στο xda για το πως. Το έχει στον κεντρικό οδηγό. Δεν έχω πρόχειρο λινκ.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το security update του Νοεμβρίου. Λογικά το επόμενο θα είναι μαζί με την 8.1

 

Προσεξα ενα τσακ ταχυτερο να ειναι το κινητο κατα το ανοιγμα των εφαρμογων. Γενικα, παντως, δεν εχει διαφορες που τις καταλαβαινεις η εκτος κι αν δεν κανει αλλαγεις παρα μονο στην ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξα ενα τσακ ταχυτερο να ειναι το κινητο κατα το ανοιγμα των εφαρμογων. Γενικα, παντως, δεν εχει διαφορες που τις καταλαβαινεις η εκτος κι αν δεν κανει αλλαγεις παρα μονο στην ασφαλεια.
Νομίζω μόνο σχετικά με την ασφάλεια είναι.
Link to comment
Share on other sites

Προσεξα ενα τσακ ταχυτερο να ειναι το κινητο κατα το ανοιγμα των εφαρμογων. Γενικα, παντως, δεν εχει διαφορες που τις καταλαβαινεις η εκτος κι αν δεν κανει αλλαγεις παρα μονο στην ασφαλεια.
Δεν έχει, ούτε και πρόκειται να έχει διαφορές στην απόδοση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...