Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο forum. Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Έχω την beta έκδοση nougat, και δεν μου β έχει έρθει ακόμα η επίσημη. Κάνω κάτι ή περιμένω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Έχω την beta έκδοση nougat, και δεν μου β έχει έρθει ακόμα η επίσημη. Κάνω κάτι ή περιμένω? Ευχαριστώ

 

Την βάζεις χειροκίνητα ή περιμένεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα μόλις εχθές απέκτησα το nexus 6p 64gb μεταχειρισμένο και είχε ήδη εγκατεστημένη την 7.0 αμέσως μου ήρθε ειδοποίηση μόλις συνδέθηκα στο internet για αναβάθμιση στην 7.1.1 την οποία και έκανα. Σήμερα έκανα μέση χρήση του κινητού και από 100% το πρωί κατέληξα σε 39% στις 10 το βράδυ. Επειδή προέρχομαι από iOS δεν γνωρίζω εάν αυτή η κατανάλωση είναι φυσιολογική ή όχι για την συγκεκριμένη συσκευή.

Εάν κάποια στιγμή θελήσω να γυρίσω πίσω στην 6.0 μιας και διαβάζω εδώ μέσα ότι είναι καλύτερη σε θέμα αυτονομίας μπορώ να το κάνω και πως; Είναι δύσκολη διαδικασία διότι είμαι άσχετος από android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν στις 10 το βράδυ είχες 55% μπαταρία με την 6.0, δεν θα το έβαζες να φορτίσει για την επόμενη μέρα? Ποιός ο λόγος να μείνεις 2-3 εκδόσεις λογισμικού πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Έμενα αυτό που λες μου φαίνεται μια χαρά έβγαλες την μέρα σου και είχες και ένα 40% που με την χρήση που έκανες ισοδυναμεί με άλλη μισή μέρα κάνοντας την ίδια χρήση,όπως και να έχει όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω το κινητό φορτίζεται το βράδυ,πάντως πρόβλημα δεν έχεις αν εννοείς αυτό
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Beta πριν μου έρθει ota η 7.1.1.

Πως θα καταλάβω αν έχω την beta η την σταθερή?

Τι πρέπει να γράφει στις πληροφορίες λογισμικού?

Εν τo μεταξύ το θέμα μπαταρία είναι σε σχέση με τι το συγκρίνουμε.

Παράδειγμα εγώ όταν είχα το s6 έλεγα ότι, ότι και αν πάρω θα είναι καλύτερο.

Πολύ χάλια μπαταρία. Τις 2 φορτίσεις την μέρα τις είχα σίγουρα.

Μετά με το s7 edge, ότι έπιασα στα χέρια μου μου φαίνεται λίγο στο θέμα μπαταρία.

Με το 6p και ελάχιστη οικονομία βγάζω από τις 6 το πρωί μέχρι της 10 το βράδυ συνήθως.

Έχει διαφορά με το καλύτερο s7 edge για μένα αλλά όχι τεράστια.

Έχω αφήσει το s7 edge στο συρτάρι για χάρη του 6p εδώ και ένα μήνα.

Μου λείπει η sd card, και η καλύτερη μπαταρία αλλά ευχαριστιεμαι αυτό το υπέροχο σχέδιο του 6p,την 5.7 φλατ οθόνη, το μέταλλο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα Beta πριν μου έρθει ota η 7.1.1.

Πως θα καταλάβω αν έχω την beta η την σταθερή?

Τι πρέπει να γράφει στις πληροφορίες λογισμικού?

Εν τo μεταξύ το θέμα μπαταρία είναι σε σχέση με τι το συγκρίνουμε.

Παράδειγμα εγώ όταν είχα το s6 έλεγα ότι, ότι και αν πάρω θα είναι καλύτερο.

Πολύ χάλια μπαταρία. Τις 2 φορτίσεις την μέρα τις είχα σίγουρα.

Μετά με το s7 edge, ότι έπιασα στα χέρια μου μου φαίνεται λίγο στο θέμα μπαταρία.

Με το 6p και ελάχιστη οικονομία βγάζω από τις 6 το πρωί μέχρι της 10 το βράδυ συνήθως.

Έχει διαφορά με το καλύτερο s7 edge για μένα αλλά όχι τεράστια.

Έχω αφήσει το s7 edge στο συρτάρι για χάρη του 6p εδώ και ένα μήνα.

Μου λείπει η sd card, και η καλύτερη μπαταρία αλλά ευχαριστιεμαι αυτό το υπέροχο σχέδιο του 6p,την 5.7 φλατ οθόνη, το μέταλλο.

 

Για έκδοση απλώς κοιτάς build number. Από εκεί θα δεις ποια έκδοση έχεις. Βλέπεις και στα επίσημα images ποια είναι η επίσημη.

 

Η μπαταρία πάντα πρέπει να έχει σταθερή σύγκριση το ίδιο άτομο. Συγκρίσεις πάντα πρέπει να γίνονται με την ίδια χρήση. Το πόσο κρατάει στον καθένα είναι εντελώς διαφορετικό. Εγώ μπορεί να βγάζω 2 ημέρες και άλλος μισή. Σίγουρα το s7 edge και από τα reviews φαίνεται ότι έχει πολύ καλή αυτονομία. Αλλά έχει knox.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.Εμείς με την beta που δεν έχουμε την επίσημη ακόμα υπάρχει λύση σε αυτό ή απλά περιμένουμε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.Εμείς με την beta που δεν έχουμε την επίσημη ακόμα υπάρχει λύση σε αυτό ή απλά περιμένουμε.

Ευχαριστώ

 

Ή περιμένεις μέχρι να έρθει ή την περνας χειροκίνητα μέσω fastboot (πρέπει να έχεις ξεκλειδωτο bootloader) ή μέσω flashfire αν η συσκευή σου είναι rooted(- //- ).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update έχω προσέξει ότι η ambient display δουλεύει 100% σωστά όταν σηκώνω την συσκευή ενώ πριν δεν ενεργοποιόταν πάντα,το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ερωτηση ειχε καποιος προβλημα με το 4g να ειναι κολλημενο σε Η ειμαι με wind και 7.1.1

 

Εγω με cosmote κανενα προβλημα κανονικα 4g

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε όλους σιγά σιγά. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά σε σχέση με την DP2

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα, το έκανα μόλις

Καλημέρα σε όλους, και σε εμένα το ίδιο από χτες.

Ερώτηση, αν θέλουμε να "φρεσκάρουμε"το κινητό με την 7.1.1 πλέον, πρέπει να κάνουμε factory reset ή μπορούμε να δώσουμε φρεσκάδα με κάποιον άλλο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος πρόβλημα με την εγκατάσταση των platform tools στον υπολογιστή του. Το παλεύω πολλές ώρες και δεν έχω βγάλει άκρη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σκέφτομαι, λογω οτι θελω μεγαλυτερη οθονη, να πουλησω το G4 που εχω και να ερθω στο 6p (σε μεταχ/νο)και μετα απο ψαξιμο σε διαφορες συσκευες.Γενικα εσεις που το εχετε ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη;Τα υπερ και τα κατα με λιγα λογια μπορειτε να μου το περιγραψετε παρακαλω;Βασικα με ενδιαφερει η καμερα του αφου με το G4 εχω καλομαθει. Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Σκέφτομαι, λογω οτι θελω μεγαλυτερη οθονη, να πουλησω το G4 που εχω και να ερθω στο 6p (σε μεταχ/νο)και μετα απο ψαξιμο σε διαφορες συσκευες.Γενικα εσεις που το εχετε ειστε ευχαριστημενοι με την συσκευη;Τα υπερ και τα κατα με λιγα λογια μπορειτε να μου το περιγραψετε παρακαλω;Βασικα με ενδιαφερει η καμερα του αφου με το G4 εχω καλομαθει. Ευχαριστω.

 

Πάρτο με κλειστά μάτια! Τόσο απλά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει περίεργο που κανένας χρήστης εδώ μέσα δεν έχει αναφέρει ακόμα για το πρόβλημα force shutdown που παρατηρείται τελευταία, από την 7 και μετά...

Πριν από 3 ημέρες, εκεί που είχα 60% μπαταρία left, το κινητό έκλεισε από μόνο του και δεν άνοιξε ξανά παρά όταν το έβαλα για φόρτιση.

Συνθήκες θερμοκρασίας -1 και για αρκετή ώρα εκτεθειμένο στο κρύο, καθώς, το χρησιμοποιούσα για πλοήγηση στους δρόμους του εξωτερικού, on foot.

Διάβασα σε ξένα forums για το συγκεκριμένο και μάλιστα παρατηρείται ολοένα και πιο συχνά σε περισσότερους.

Εδώ μέσα κανείς;

Έτσι, για να ανταλλάξουμε feedback, μπας και καταλάβω τι φταίει.

Δεν μου το έχει ξανακάνει βέβαια αλλά είμαι σε αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει περίεργο που κανένας χρήστης εδώ μέσα δεν έχει αναφέρει ακόμα για το πρόβλημα force shutdown που παρατηρείται τελευταία, από την 7 και μετά...

Πριν από 3 ημέρες, εκεί που είχα 60% μπαταρία left, το κινητό έκλεισε από μόνο του και δεν άνοιξε ξανά παρά όταν το έβαλα για φόρτιση.

Συνθήκες θερμοκρασίας -1 και για αρκετή ώρα εκτεθειμένο στο κρύο, καθώς, το χρησιμοποιούσα για πλοήγηση στους δρόμους του εξωτερικού, on foot.

Διάβασα σε ξένα forums για το συγκεκριμένο και μάλιστα παρατηρείται ολοένα και πιο συχνά σε περισσότερους.

Εδώ μέσα κανείς;

Έτσι, για να ανταλλάξουμε feedback, μπας και καταλάβω τι φταίει.

Δεν μου το έχει ξανακάνει βέβαια αλλά είμαι σε αναμονή...

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ούτε με στοκ ούτε με custom. Και ειμαι σε περιοχή με βαθμούς υπό το μηδέν και το χρησιμοποιώ για πλοήγηση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...