Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέμα θερμοκρασίας δεν υπάρχει. Δεν είχα ποτέ θέμα ούτε καν με πλοήγηση σε 4g κατακαλόκαιρο με 40 βαθμούς περιβάλλοντος! Καλά για το λύγισμα το ακούω και γελάω...

 

Θέμα μπαταρίας τώρα. Η μπαταρία του είναι άκρως ικανοποιητική και καλή ως αναφορά τις εκδόσεις της ΜΜ. Στην πρώτη έκδοση της 7 που έχουμε υπάρχει κάποιο θέμα το οποίο θα λυθεί λογικά. Η 7αρα είναι νωρίς να την κρίνουμε. Μέχρι την 6 δεν υπήρχε θέμα.

Το 4-5 ώρες οθόνης είναι κάτι που μπορείς να περιμένεις να το έχεις άνετα για 1 ημέρα χρήσης.

 

Για να προλάβω μερικούς! Η μπαταρία σαν εμπειρία είναι ικανοποιητική! Η μπαταρία όμως αναλογικά μετ ο μέγεθος της 3450 τότε δεν είναι. Από ένα κινητό με 3450 μπαταρία θα περίμενες καλύτερη αυτονομία. Αυτό όμως όπως λέω δεν σημαίνει ότι δεν θα βγάλεις την μέρα. Τώρα αν θες να παίζεις pokemon go και ingress τότε sorry αλλά κανένα κινητό δεν κάνει για αυτή την δουλειά!

 

Και θερμοκρασια ανεβαζει και το build quality δεν ειναι αυτο που πρεπει.

Ο 810 και ο 808 ειναι οι πατατες του αιωνα.

 

Ενω οσοι βαζουν το κινητο στην μπροστα τσεπη ξερουν, κανε μια βολτα απο το reddit να δεις. Δεν ειναι λιγοι με στραβο 6p.

Oτι σπαει πιο ευκολα, σημαινει οτι λυγιζει και ευκολα.

 

Οσον αφορα την μπαταρια.

 

Ειναι nexus

Εχει 3450mah

Εχει amoled

Kαι η αυτονομια του ειναι whatever. Δηλαδη αν ειχε ips + 3000mah οπως αλλοι ποσο θα εβγαζε;

 

Φυσικα, και παλι φταιει ο 810, ενεργειοφαγο σοκετ χωρις να αποδιδει.

 

Αλλες συσκευες ειναι πολυ πιο value for money, ιδιως αυτην την εποχη, αλλα ειναι off topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και θερμοκρασια ανεβαζει και το build quality δεν ειναι αυτο που πρεπει.

Ο 810 και ο 808 ειναι οι πατατες του αιωνα.

 

Ενω οσοι βαζουν το κινητο στην μπροστα τσεπη ξερουν, κανε μια βολτα απο το reddit να δεις. Δεν ειναι λιγοι με στραβο 6p.

Oτι σπαει πιο ευκολα, σημαινει οτι λυγιζει και ευκολα.

 

Οσον αφορα την μπαταρια.

 

Ειναι nexus

Εχει 3450mah

Εχει amoled

Kαι η αυτονομια του ειναι whatever. Δηλαδη αν ειχε ips + 3000mah οπως αλλοι ποσο θα εβγαζε;

 

Φυσικα, και παλι φταιει ο 810, ενεργειοφαγο σοκετ χωρις να αποδιδει.

 

Αλλες συσκευες ειναι πολυ πιο value for money, ιδιως αυτην την εποχη, αλλα ειναι off topic.

 

Φοράω μόνο τζιν και το κινητό μπαίνει πάντα στην μπροστινή τσέπη. Οδηγώ με το κινητό στην μπροστινή τσέπη, κάθομαι και ότι άλλο θες! Δεν έχει στραβώσει. Άσε ξέρω τι θα πεις. Του έχω βάλει υποστυλώματα εγώ. Εκτός και αν το θες το κινητό δεν θα στραβώσει. Τώρα αν θες να του κάνεις χρήση αναρριχητή και να το πιέσεις θα στραβώσει. Σε καθημερινές συνθήκες δεν στραβώνει. Και φυσικά δεν το έχω σε θήκη.

 

Θερμοκρασία όλα ανεβάζουν. Δεν είπα αυτό. Δεν ζεματάει πάντως.

 

Επίσης για την μπαταρία για να σε προλάβω, επειδή ήξερα ότι θα πεταχτείς 101% το είπα και πιο πάνω. Για 3450 όχι δεν έχει καλή.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η αυτονομία του δεν είναι καλή γενικά! Σε βγάζει την ημέρα πολύ άνετα! Τους περισσότερους χρήστες τουλάχιστον που έχω συναντήσει εδώ και στο xda. Εγώ είμαι και χρήστης σχεδόν όλων των social media apps που όλοι ξέρουν τι battery suckers είναι.

 

Μπορεί να έχεις ένα κινητό που έχει 4500 μπαταρία και να δίνει μόνο 5-6 ώρες οθόνης. Είναι καλή? Εξαρτάται το Point of view. Αν το δεις από μέγεθος μπαταρίας όχι δεν είναι. Γενικότερη απόδοση όμως τότε είναι καλή!

 

 

Και πάλι όμως έκανα το λάθος να μπω σε αντιπαράθεση με σένα. Δεν υπάρχει και λόγος. Όποιος θέλει ας διαβάσει το θέμα. Αν θέλει τη συμβουλή για το κινητό ενός ατόμου που το είχε 2 ημέρες τότε δική του επιλογή. Είσαι μόνος εδώ μέσα. Δεν θα ασχοληθώ με άλλα ποστ σου. Όποιος ξέρει να διαβάζει μπορεί να καταλάβει.

 

Εάν υπάρχουν άλλα κινητά σε παρόμοια τιμή και καλύτερα σε specs? Ναι. Δεν είναι όμως το θέμα μας αυτό και δεν μας ρώτησε το παιδί να πάρω αυτό ή αυτό! Ρώτησε για 2 θέματα που φοβάται! Και του απάντησα τα αληθή όπως τα έχουν δει οι περισσότεροι από εδώ μέσα! Ξέρεις αυτοί που το έχουν στην κατοχή τους αρκετό καιρό.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/ee580bef84c5fc1e13f97819fc9ffdaf.jpg https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/214e0322254fb6bbd1474cd73457470d.jpg https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/11eae62faf666d94d21d2441d84ffa29.jpg πάντως παρόλο που τα android system είναι ανεβασμένα από αυτονομια ειμαι οκ. τις 12 ώρες με wi-fi και 2 ώρες με 4g

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by panpan76
Link to comment
Share on other sites

Φοράω μόνο τζιν και το κινητό μπαίνει πάντα στην μπροστινή τσέπη. Οδηγώ με το κινητό στην μπροστινή τσέπη, κάθομαι και ότι άλλο θες! Δεν έχει στραβώσει. Άσε ξέρω τι θα πεις. Του έχω βάλει υποστυλώματα εγώ. Εκτός και αν το θες το κινητό δεν θα στραβώσει. Τώρα αν θες να του κάνεις χρήση αναρριχητή και να το πιέσεις θα στραβώσει. Σε καθημερινές συνθήκες δεν στραβώνει. Και φυσικά δεν το έχω σε θήκη.

 

Εγω θα το ειχα το νου μου παντως, εγω δεν διαβαζω μονο myphone που γραφουν 5 Ελληνες αλλα και αλλα social δικτυα.

 

Επίσης για την μπαταρία για να σε προλάβω, επειδή ήξερα ότι θα πεταχτείς 101% το είπα και πιο πάνω. Για 3450 όχι δεν έχει καλή.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η αυτονομία του δεν είναι καλή γενικά! Σε βγάζει την ημέρα πολύ άνετα! Τους περισσότερους χρήστες τουλάχιστον που έχω συναντήσει εδώ και στο xda. Εγώ είμαι και χρήστης σχεδόν όλων των social media apps που όλοι ξέρουν τι battery suckers είναι.

 

Μπορεί να έχεις ένα κινητό που έχει 4500 μπαταρία και να δίνει μόνο 5-6 ώρες οθόνης. Είναι καλή? Εξαρτάται το Point of view. Αν το δεις από μέγεθος μπαταρίας όχι δεν είναι. Γενικότερη απόδοση όμως τότε είναι καλή!

 

Τι παει να πει ειναι καλή αλλα για τα 3450 δεν ειναι καλη;

Το s6 edge ειχε πολυ χαλια αυτονομια, αλλα ειχε καλη για τα 2600 μπαταρια που φοραγε, πανλεπτο με λιλιπουτεια bezel.

 

To 6p ειναι ενα τερας 5.7" με τεραστια bezel, θα περιμενε κανεις να βγαζει πολλα παραπανω.

 

 

 

Και πάλι όμως έκανα το λάθος να μπω σε αντιπαράθεση με σένα. Δεν υπάρχει και λόγος. Όποιος θέλει ας διαβάσει το θέμα. Αν θέλει τη συμβουλή για το κινητό ενός ατόμου που το είχε 2 ημέρες τότε δική του επιλογή. Είσαι μόνος εδώ μέσα. Δεν θα ασχοληθώ με άλλα ποστ σου. Όποιος ξέρει να διαβάζει μπορεί να καταλάβει.

 

Επιμενεις οτι το ειχα 2 μερες, ενω το ειχα πολυ παραπανω. :rolleyes:

Δηλαδη, οτι τι; Πρεπει να το κρατησω 5 μηνες για να μπορω να εκφερω αρνητικη αποψη;

Ή απλα απαγορευεται εδω μεσα;

 

Εάν υπάρχουν άλλα κινητά σε παρόμοια τιμή και καλύτερα σε specs? Ναι. Δεν είναι όμως το θέμα μας αυτό και δεν μας ρώτησε το παιδί να πάρω αυτό ή αυτό! Ρώτησε για 2 θέματα που φοβάται! Και του απάντησα τα αληθή όπως τα έχουν δει οι περισσότεροι από εδώ μέσα! Ξέρεις αυτοί που το έχουν στην κατοχή τους αρκετό καιρό.

 

Και εγω το ιδιο, εσυ αρπαχτηκες ομως :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρίνω την αυτονομία του ικανοποιητική και στον μέσο όρο. Ούτε πολύ καλή, ούτε πολύ κακή. Έχει όμως το πλεονέκτημα ότι φορτίζει σχετικά γρήγορα, οπότε με μια ολιγόλεπτη φόρτιση μέσα στη μέρα θα καλύψει και τους απαιτητικούς χρήστες. Το κινητό θερμαίνεται λόγω 810, αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό όπως το Z5 compact που είχα και ζεμάταγε. Τέλος στα 348€ που είναι τώρα το κινητό είναι σίγουρα value for money. Μιλάμε για ένα κινητό που θα πάρει τουλάχιστον την έκδοση O αρκετούς μήνες πριν την πάρουν οι ναυαρχίδες εκείνης της εποχής.
Link to comment
Share on other sites

Με ξίνισε αρχικά η μπαταρία με αυτά που διαβάζω εδώ. Δεύτερον είδα από κάποια reviews ότι ο snapdragon 810 παίρνει φωτιά. Το λύγισμα δεν με ενδιαφέρει λες και θα το πάρω και θα το λυγίσω. Δεν ξέρω μαρεσει σαν συσκευή είμαι στο τσακ να την πάρω αν βρεθεί κάποιος και με αλλαξοπιστήσει.

Με βάση αυτά που γράφεις πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με θερμοκρασίες ούτε από εμένα που το τσέκαρα τώρα όλο το καλοκαίρι και το 4g δούλευε με τις ώρες.

 

Σχετικά με την μπαταρία είναι όπως τα λέει ο dj.Η μέρα θα βγαίνει άνετα αλλά μην περιμένεις ότι επειδή παίρνεις 3500 μπαταρία θα το φορτίζεις κάθε 2 μέρες.

 

Εγώ που έφυγα από νεξους 4 είμαι ευχαριστημένος που γυρίζω με 50+ μπαταρία μετά την δουλειά.

 

Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε :)

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε καλή εντύπωση η μπαταρία , ( είχα Note 3 πριν )

Μέχρι τώρα είναι σε λειτουργία σχεδόν 23 ώρες με εγκατάσταση προγραμμάτων ,

αναβάθμιση 2 ώρες τηλέφωνα , 3 ώρες οθόνη , wifi συνέχεια ανοιχτό, φωτογραφίες, 2mail κλπ

και όλα αυτά στον 1ο κύκλο φόρτισης της μπαταρίας ,

 

Και έμεινε υπόλοιπο ασφαλείας 30% αν έκανα μεγαλύτερη χρήση να το καλύψει ...

 

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο όλων είναι το εξής : πριν σχεδόν 12 μήνες είχε 650 ευρώ και τώρα 340 ευρώ . Είναι κρίμα να μας τα σκοτώνουν έτσι !

Με λίγα λόγια αξία μεταπώλησης μηδέν. Σε αυτά μάστορας είναι ή Apple . Προσωπικά την παραδεχομαι σε αξία μεταπώλησης και επισκευασιμοτητα συσκευής

 

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

 

Σχετικα ειναι ολα. Τα εχουμε γραψει μερικες δεκαδες φορες.

Αν ειχες παρει iphone 6s plus 128 GB day 1, θα ειχες χασουρα πανω απο 400 ευρω αν ηθελες να το δωσεις σημερα.

Αυτο που περιγραφεις (650 vs 340) ειναι χασουρα 310 ευρω. Και 300 να μεταπωλησεις σημερα ενα nexus 6p, σαν απολυτο νουμερο ειναι μικροτερη "απωλεια χρηματων".

Οποτε, οχι, ουτε η apple εχει καλη αξια μεταπωλησης, αστικος μυθος ειναι -και- αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και κατεληξα πολυ ευκολα στο nexus.Το μονο διλλημα το χρωμα.Προτιμω το μαυρο αλλα φοβαμαι πολυ για το ποσο ανθεκτικο ειναι σε χτυπηματα κτλ,γιατι ειναι βαμμενο αλουμινιο.Εχει παρατηρηθει κατι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και κατεληξα πολυ ευκολα στο nexus.Το μονο διλλημα το χρωμα.Προτιμω το μαυρο αλλα φοβαμαι πολυ για το ποσο ανθεκτικο ειναι σε χτυπηματα κτλ,γιατι ειναι βαμμενο αλουμινιο.Εχει παρατηρηθει κατι??

και εγω στο ιδιο διλημμα ημουν/ειμαι.

τελικα εκανα την καρδια μου πετρα και θα παρω το ασημενιο.

ενας γνωστος μου που εχει το μαυρο απο οταν ηρθε ελλαδα, και το προσεχει γενικως, του εχει κανει καποιες χαρακιες, που απλως στο ασημενιο δεν φαινονται.

το ασημενιο ειναι πιο εντυπωσιακο παντως σαν πρωτη εντυπωση.

επισης αν του βαλεις θηκη, δεν σε απασχολει και πολυ το χρωμα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα χθες το τηλέφωνο και θέλω να βάλω μία θήκη γιατί φοβάμαι μην μου πέσει και κάνει λακούβες στο αλουμίνιο ή/και σπάσει το visor. Σκέφτομαι την Spigen Rugged Armour αλλά είδα κάποιοι ότι λένε πως προκαλεί θέματα με σημάδια στο σασί του κινητού μετά από καιρό.

Επίσης, έχω ξενερώσει λιγάκι με τις γωνίες θέασης. Αν αλλάξεις λίγο την κλίση έχει αλλαγή χρωματικής διαβάθμισης, κυρίως στα κατακόρυφα. Τέλος, νομίζω πως πάει υπερβολικά χαμηλά η φωτεινότητα. Ίσως είναι και τα βαθύτατα μαύρα της Amoled, αλλά το βράδυ κάποια στοιχεία του ui όπως τα quick settings φαίνονταν μαύρα με 0 φωτεινότητα.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα χθες το τηλέφωνο και θέλω να βάλω μία θήκη γιατί φοβάμαι μην μου πέσει και κάνει λακούβες στο αλουμίνιο ή/και σπάσει το visor. Σκέφτομαι την Spigen Rugged Armour αλλά είδα κάποιοι ότι λένε πως προκαλεί θέματα με σημάδια στο σασί του κινητού μετά από καιρό.

Επίσης, έχω ξενερώσει λιγάκι με τις γωνίες θέασης. Αν αλλάξεις λίγο την κλίση έχει αλλαγή χρωματικής διαβάθμισης, κυρίως στα κατακόρυφα. Τέλος, νομίζω πως πάει υπερβολικά χαμηλά η φωτεινότητα. Ίσως είναι και τα βαθύτατα μαύρα της Amoled, αλλά το βράδυ κάποια στοιχεία του ui όπως τα quick settings φαίνονταν μαύρα με 0 φωτεινότητα.

 

Εγώ αυτήν την θήκη έχω πάνω από 3 μήνες κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πήρα χθες το τηλέφωνο και θέλω να βάλω μία θήκη γιατί φοβάμαι μην μου πέσει και κάνει λακούβες στο αλουμίνιο ή/και σπάσει το visor. Σκέφτομαι την Spigen Rugged Armour αλλά είδα κάποιοι ότι λένε πως προκαλεί θέματα με σημάδια στο σασί του κινητού μετά από καιρό.

Επίσης, έχω ξενερώσει λιγάκι με τις γωνίες θέασης. Αν αλλάξεις λίγο την κλίση έχει αλλαγή χρωματικής διαβάθμισης, κυρίως στα κατακόρυφα. Τέλος, νομίζω πως πάει υπερβολικά χαμηλά η φωτεινότητα. Ίσως είναι και τα βαθύτατα μαύρα της Amoled, αλλά το βράδυ κάποια στοιχεία του ui όπως τα quick settings φαίνονταν μαύρα με 0 φωτεινότητα.

Αυτήν την είχα για τους πρώτους 4 μήνες . Από χθες πήρα και την exact-fit της spigen .

Προσωπικά μου αρεσει πιο πολύ .

Ριχτεις μία ματιά .

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01761J26I/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1475083173&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=exact+fit+spigen+nexus+6p&dpPl=1&dpID=41XhCEWL9qL&ref=plSrch

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία μετά την τελευταία οτα και μετά από αρκετές μέρες

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160928/e432f9033ce3270b9114037f23a4abcd.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπάρα στην βάση της οθόνης, υπάρχει τρόπος να χάνεται αυτόματα ή αν το διαλέξουμε εμείς, σε κάποιες εφαρμογές. Π.χ. Chrome ?
Link to comment
Share on other sites

Ή μπάρα στην βάση της οθόνης, υπάρχει τρόπος να χάνεται αυτόματα ή αν το διαλέξουμε εμείς, σε κάποιες εφαρμογές. Π.χ. Chrome ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gmd.hidesoftkeys&hl=el

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@djkostas

Θέλει root,

1ον δεν έχω κάνει, 2ο δεν ξέρω πως να το κάνω. :D 3ο Είναι καλό να κάνω ?

 

Τι εννοείς καλό? Αν θες ή όχι ρουτ εσύ ξέρεις. Εσύ αποφασίζεις. Για μένα android χωρίς root δεν υπάρχει. Καλύτερα να πάω σε iOS. Ο καθένας με τις ανάγκες του βέβαια. Το πως το κάνεις, δες τον οδηγό που έχω φτιάξει. Καλύτερα βέβαια να δεις την πηγή του οδηγού.

Το ίδιο πρόγραμμα αν δεις υπάρχει και χωρίς ρουτ αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί και αν έχει την ίδια εμπειρία χρήσης. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και εφαρμογές Pie που μπορεί να σε βοηθήσουν. Εγώ πάντα ήμουν υπερ της LMT για να έχω pie. Θέλει ρουτ και αυτή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς καλό? Αν θες ή όχι ρουτ ... .

Σε ευχαριστώ για τον οδηγό.

Δεν έχω κάνει ποτέ root και δεν γνωρίζω τα οφέλη και τα μειονεκτήματα.

Είχα Samsung και δεν το πείραξα ποτέ ώστε να μην χάσω την εγγύηση.

Υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τον οδηγό.

Δεν έχω κάνει ποτέ root και δεν γνωρίζω τα οφέλη και τα μειονεκτήματα.

Είχα Samsung και δεν το πείραξα ποτέ ώστε να μην χάσω την εγγύηση.

Υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ ?

 

Γενικότερα ρουταρισμένο κινητό δεν γίνεται δεκτό σε θέμα εγγύησης. Η διαφορά των νέξους είναι ότι επιστρέφουν σε στοκ κατάσταση εύκολα και δεν υπάρχουν μετρητές(βλέπε knox) που να γράφουν ότι κάποια στιγμή είχες ρουτάρει το κινητό.

 

Το όφελος είναι ένα και μοναδικό. Το ρουτάρισμα πρακτικά σημαίνει ότι γίνεσαι διαχειριστής της συσκευής σου. Έχεις πρόσβαση δλδ πλέον στα αρχεία του συστήματος και άρα μπορείς να μοντάρεις πράγματα. Προφανώς για να μην το είχες τότε ίσως και να μην το θες. Βέβαια αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις λένε.

Από εκεί και πέρα αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς τότε δεν το προτείνω. Γενικότερα δεν συμφωνώ ποτέ με κανέναν που θέλει να ρουτάρει και να μοντάρει γενικότερα χωρίς να έχει χρόνο και θέληση σπατάλης αυτού του χρόνου φυσικά στο να διαβάσει και να κατανοήσει τι κάνει κάθε φορά που πειράζει κάτι. Γιατί μετά ξεκινάνε οι ερωτήσεις πανικού ακόμα και μικροπράγματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχοντας πουλησει πρόσφατα το 6s plus με την προοπτική του 7 προεκυψαν υποχρεώσεις που κάνουν αδύνατη προς το παρόν την κατάθεση 1000+ €...

Και ευκαιρείς να ξανασχοληθω με ρουτ και φλαςαρίσματα που εχω να κανω απο το πολυαγαπημένο Galaxy s2..

Εχω καταλήξει μεταξύ του 6P η του op3,σίγουρα απο οτι εχω διαβάσει ειναι διφορούμενες οι απόψεις ,εκτός βεβαια του hardware που σίγουρα το op3 υπερτερεί..

Ποια ειναι η άποψη σας ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερο το OP3! Ή τουλάχιστον έχει καλύτερο CPU. Οθόνη δεν τις έχω δει από κοντά αλλά νομίζω είναι εφάμιλλες. Τώρα φωτογραφική το Nexus έχει πάρα πολύ καλή αλλά δεν νομίζω ότι το OP θα πηγαίνει πίσω. Στις λεπτομέρειες θα κερδίζει το κάθε ένα ανάλογα την κατηγορία σύγκρισης. Για μένα όμως το θέμα απουσίας ουσιαστικά αντιπροσωπείας στην Ελλάδα δε με καλύπτει για τη διαφορά απόδοσης - τιμής που προσφέρονται...

 

+ σε όλο αυτό ότι αυτή την στιγμή έχει 5 εβδομάδες αναμονή.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαγραφή μηνυμάτων.

Να υπενθυμίσω ότι το παρόν θέμα έχει να κάνει αποκλειστικά με συγκεκριμένο κινητό που αναφέρεται στον τίτλο του θέματος.

Επίσης για τους υποψήφιους αγοραστές του Nexus 6P...Εδώ μπορείτε να πάρετε γνώμη και πληροφορίες για το συγκεκριμένο κινητό. Για συγκρίσεις κινητών υπάρχει η ενότητα "Επιλογή Συσκευής".

Συνεχίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί της οθόνης δεν είναι flat. :( #****mylife

Τώρα που το παρατηρώ καλύτερα από τα πλάγια, έχει θέμα με το κούμπωμα. Φαντάζομαι ότι αν κουμπωθεί ξανά όλο θα φτιάξει, αλλά είναι πολύ πολύ πολύ δύσκολο να ανοιχτεί χωρίς να φανεί σημάδι μετά (για το service μιλάω)

Όπου έχει ανωμαλία στο πλάι, αυτομάτως υπάρχει και στην οθόνη. Πλέον έχω βρεί, δεξί μέρος, πάνω στο power button, πάνω αριστερή γωνία, και κάτω δεξιά και αριστερή και στη μέση αριστερά.

Δεν έχει περάσει ακόμα το DOA, θα το πάω για να μου δώσουν πίσω τα λεφτά μου, ή αντικατάσταση, το πήρα από το kaizershop.

Edited by Dinos_12345
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Μπας και φούσκωσε καμιά μπαταρία? Μου κάνει εντύπωση να πέρασε το QC με φουσκωματα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...