Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με nugat έχει προσέξει κάνεις στην status bar όταν το κινητό είναι σε πολύ ώρα με σβηστεί οθόνη ότι αν το ενεργοποιησουμε δείχνει ώρα κλπ ότι να ναι;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά με nugat έχει προσέξει κάνεις στην status bar όταν το κινητό είναι σε πολύ ώρα με σβηστεί οθόνη ότι αν το ενεργοποιησουμε δείχνει ώρα κλπ ότι να ναι;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα τα δείχνει κανονικά .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! απο σημερα το μεσημερι ειμαι κατοχος της συσκευης και εχω πολυ καλες εντυπωσεις ! ηχεια, αποδοση, ταχυτητα, καμερα οθονη . αυτό που με έχει εντυπωσιάσει ειδικα είναι η απόκριση και η ασθηση της αφής . πάρα πολύ καλή πραγματικά . μονό σε ιφονε είχα δει τέτοια επίπεδα. μελανό ίσως σημείο (μπορεί βέβαια αυτό να το εγώ?) ότι με 4γ και γενικά με δεδομένα η μπαταρία εξαντλείται εύκολα. μπορεί να είναι από το λογισμικό καθώς έχω ενημερώσεις και δεν τις έχω κάνει ακόμα. ερώτηση . το ποσοστό μπαταρίας χωρίς root μπορώ να εμφανίσω κάπως ? ευχαριστώ !

 

μόλις μου ήρθε ώτα η νουγκατ !

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by sved
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! απο σημερα το μεσημερι ειμαι κατοχος της συσκευης και εχω πολυ καλες εντυπωσεις ! ηχεια, αποδοση, ταχυτητα, καμερα οθονη . αυτό που με έχει εντυπωσιάσει ειδικα είναι η απόκριση και η ασθηση της αφής . πάρα πολύ καλή πραγματικά . μονό σε ιφονε είχα δει τέτοια επίπεδα. μελανό ίσως σημείο (μπορεί βέβαια αυτό να το εγώ?) ότι με 4γ και γενικά με δεδομένα η μπαταρία εξαντλείται εύκολα. μπορεί να είναι από το λογισμικό καθώς έχω ενημερώσεις και δεν τις έχω κάνει ακόμα. ερώτηση . το ποσοστό μπαταρίας χωρίς root μπορώ να εμφανίσω κάπως ? ευχαριστώ !

 

μόλις μου ήρθε ώτα η νουγκατ !

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

Πάτα συνεχόμενα το γρανάζι από τις ρυθμίσεις και θα σε βγάλει το system UI tuner θα το βρεις κάτω στις ρυθμίσεις εκεί υπάρχει αυτή η δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με nugat έχει προσέξει κάνεις στην status bar όταν το κινητό είναι σε πολύ ώρα με σβηστεί οθόνη ότι αν το ενεργοποιησουμε δείχνει ώρα κλπ ότι να ναι;;;;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι συμβαίνει...

Μάλιστα, το ίδιο παρουσιάζεται εάν απενεργοποιήσω τη συσκευή στις τάδε τα ξημερώματα για παράδειγμα και το ενεργοποιήσω το πρωί και πάλι... Για μερικά δευτερόλεπτα θα εμφανίσει την ώρα κατά την οποία έγινε η απενεργοποίηση...

Αυτά για την ώρα... όχι βέβαια ότι ενοχλούμαι προσωπικά...

Η Νουγκά δουλεύει απροβλημάτιστα για την ώρα...

Edited by Dachtus
Link to comment
Share on other sites

Όποτε βγαίνει επίσημη μεγάλη αναβάθμιση, έχω παρατηρήσει ότι το κινητό μένει awake από τις υπηρεσίες Google κυρίως και όταν είμαι σε data. Το ίδιο παρατήρησα και σε άλλα δύο κινητά Android, το ένα στοκ. Το έχετε παρατηρήσει; Ή μπαταρία έχει γίνει τραγική.

Αυτό από εποχής galaxy Nexus που θυμάμαι..

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οντως συμβαινει αυτο που λες απο την marshmallow και μετα.Οι λυσεις ειναι δυο.Η συναντιεστε καπου και αφου περασει αυτος το δικο του email μετα περνας και εσυ το δικο σου και το ξετσεκαρει σαν συσκευη απο την διαχειρηση συσκευων του(σημαντικο αυτο).αφου γινει αυτη η διαδικασια κανεις παλι ενα wipe data/factory reset και πλεον βαζεις μονο το δικο σου email.Η δευτερη λυση ειναι να του ξαναφλασαρεις την rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οΚ και θα μου δωσει το δικο του email οποτε τι θα κανω , θα μπαινω με το δικο του ??? Το θεμα ειναι να δημιουργησω εαν δικο μου . Υποτιθετε οτι ειχε κανει reset ολα τα αρχεια του και στοιχεια για να μην εχω εγω προσβαση. Εαν μπω με το δικο του email δεν θα ειναι δικο μου το κινητο & θα μπορω να βλεπω μυνηματα emailw δικα του κλπ...........

 

Διαβασε το ακριβως πανω μήνυμα

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα . ηθελα να ρωτησω ποια ειναι κατα την γνωμη σας το καλυτερο custom rom για την συσκευη , το οποιο να υποστηριζει αντροιντ 7 και αν αξιζει να γινει custom rom η συσκευη.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλεις! Αν αξίζει ή όχι είναι δικό σου θέμα. Εξαρτάται από τι προσδοκάς βάζοντας custom rom. Οι καλές δεν έχουν κάνει ακόμα update στην 7αρα. Σε καμιά εβδομάδα μαξιμουμ θα έχουμε λογικά. Αλλά ακόμα δεν έχει βγει καν το επίσημο full image της 7αρας για εμάς.

Εγώ έχω στην υπογραφή μου την ρομ που θεωρώ καλύτερη καθώς είναι σχεδόν εντελώς στοκ με μόνο μερικές πινελιές. Καλή βέβαια είναι και η Pure Nexus.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι χωρίς ρουτ θα το πάρω ποτέ το 7; :) Να έρθει έτσι από μονο του δεν παίζει; Καθυστερούν για να βελτιώσουν κάποια πράγματα ή για άλλο λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς και θα πάρεις την αναβάθμιση... Αφού είσαι στοκ. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει. Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης. Όλοι θα την πάρουν

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install τη ΜΜ (φλασαρα το factory image).Για ένα περίεργο λόγο ήρθε ΟΤΑ η 7 αλλά βλέπω θέμα με τη μπαταρία (μετά το ΟΤΑ έκανα factory reset).Και στο XDA διαβάζω ότι ο κόσμος έχει θέματα με τη μπαταρία (υψηλή κατανάλωση του android system και android OS).Φαντάζομαι ότι αυτός είναι και ο λόγος που δεν εχουν δώσει ακόμα το factory image της 7.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

NRD90M είναι ή 7.0 ή επίσημη ?

Ακριβώς

 

 

10 chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clean install τη ΜΜ (φλασαρα το factory image).Για ένα περίεργο λόγο ήρθε ΟΤΑ η 7 αλλά βλέπω θέμα με τη μπαταρία (μετά το ΟΤΑ έκανα factory reset).Και στο XDA διαβάζω ότι ο κόσμος έχει θέματα με τη μπαταρία (υψηλή κατανάλωση του android system και android OS).Φαντάζομαι ότι αυτός είναι και ο λόγος που δεν εχουν δώσει ακόμα το factory image της 7.

Υπάρχει θέμα γενικά με τη μπαταρία στα περισσότερα Android. Το έγραψα κι εγώ πριν λίγες μέρες.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολο root για δαυτη ?

 

Απλά φλασάρεις το SuperSU μέσω twrp

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εύκολο root για δαυτη ?

Εγώ ροοταρα με το wug toolkit. Κράτησα την ίδια recovery και έβαλα systemless root.Τώρα θα μπορώ να πάρω οτα? Γιατί έχω μπερδευτεί λίγο..

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1ον: Έχουμε θέμα αντίστοιχο. Εδώ θα ξεφύγουμε με αυτές τις ερωτήσεις.

 

2ον: Κράτησες ίδια recovery εννοείς ότι άφησες stock και δεν έβαλες twrp?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα η συνέχεια για το root να γίνει στο σχετικό θέμα;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα καινούργιο nexus 6p. Με το που το άνοιξα έκανα εγγραφή στο beta και κατεβασα την 7.0

Nrd90m γράφει. Είναι η official ή το προηγούμενο beta?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα καινούργιο nexus 6p. Με το που το άνοιξα έκανα εγγραφή στο beta και κατεβασα την 7.0

Nrd90m γράφει. Είναι η official ή το προηγούμενο beta?

Official 7.0

Link to comment
Share on other sites

θελω παρα πολυ να το αποκτησω αλλα σε χρυσο χρωμα... Ξερει κανεις πως μπορω ;? Δεν το βρισκω σε site ελληνικα. Προτεινετε μου καποιο καλο καταστημα σας παρακαλω.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...